Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

mi-e teama sa nu aiba autism


166 raspunsuri la acest subiect

#161
lady_in_red

lady_in_red

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 18 februarie 2011 - 11:32

Citat:
citat din mesajul lui bebeaca

cilutza_84,daca ati schimbat ceva in casa poate fi un motiv de crize.
oricat de neinsemnata ar fi schimbarea el a observat-o,deci gandeste-te daca ai facut asa ceva.Al meu a facut crize ca am schimbat pozitia patului,ca am schimbat culoarea cand am zugravit,desi restul mobilei era asezata la fel tocmai ca stiam ca nu-i plac schimbarile.Cand au schimbat clasa de la gradi(incaperea) desi totul era asezat la fel refuza sa intre si se musca de maini.Poate fi orice chiar samponul,castronul in care mananca etc.Nu te sfatuiesc sa intri in jocul lui daca are astfel de fixatii,mai degraba sa-i explici din'nainte schimbarea chiar daca iti pare ca nu intelege.


Bebeaca, perfect notat... facetti-l parte din schimbare... Incercati sa il implicati.


Prostul pana nu-i fudul
Parca nu e prost destul



#162
cilutza_84

cilutza_84

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 09 mai 2011 - 13:39

salutare tuturor,

nu am mai scris de ceva vreme, nu pentru ca nu as fi avut ce sa va spun :)), doar ca nu voiam sa va asasinez cu cele cat de mici progrese ale lui luca. :) le facem, le facem, pe progrese. ceea ce ma bucura foarte mult este ca a inceput sa verbalizeze mai mult, deja are un repertoriu vast :) : mama, baba, gata, gaca, bapa, pa, lasa, sus, os, ieieie, cacacaca :))) s.a.m.d. la mancare nu mai sunt probleme. accepta ce e nou fara probleme, insa mai e ceva la care lucram intens acum: sa mestecam/rontaim :) ne jucam frumos cu mingea, de la unul la altul, cu masinile, ne plac mult baloanele de sapun, iar crizele de plans/ras isteric au mai disparut. e foarte atasat de muzica, a inceput sa miste degetele pe claviatura, nu mai foloseste doar un singur degetzel sau toata mana. are si o melodie preferata: imagine de la john lennon :) e cel mai scumpic ! :)
am renuntat la medicamente. nu stiu cat de bine sau rau e, dar stiu ca ce a luat o perioada nu i-a adus nimic bun...:(

va rog din suflet ceva, chiar daca deviez un pic de la subiect: daca stiti pe cineva care are nevoie de un babysitter, va implor sa ma anuntati. nu mai facem fata cu banii si consider ca atata vreme cat ma descurc de minune cu Luca, un copil dificil(ca sa nu spun mai mult, ca stiti)cred ca as putea sa am grija de un copil fara probleme negresit ! imi puteti scrie pe adresa ioana_ionescu_cildus@yahoo.com.

de asemenea mai uitati-va si pe blog-ul meu. am picturi noi. poate va plac si le cumparati :

http://cilsart.blogspot.com/

cele bune tuturor si sanatate multa !!!



#163
cilutza_84

cilutza_84

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 18 mai 2011 - 18:51

buna ziua tuturor,

o domnisoara foarte draguta, iubitoare de copii, de la "evenimentul zilei" a scris un articol despre povestea noastra.
iata-l aici:

http://www.evz.ro/de...ism-930646.html

toate cele bune si astept un semn din partea celor care au mai scris aici :) mi-e dor :)...

#164
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 19 mai 2011 - 15:42

cilutza, vreau eu lucrarile #5 si #26 din postul acesta. Sper sa nu fie date caci m-am indragostit de ele [olala]



Trimit adresa pe PM, cum facem? [pup]

#165
cilutza_84

cilutza_84

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 19 mai 2011 - 17:59

buna rall!

lucrarile 5 si 26 nu sunt date. imi poti scrie pe adresa ioana_ionescu_cildus@yahoo.com? e mai sigur asa decat cu PM. sa stabilim cum facem sa ti le inmanez :) tu locuiesti in bucuresti?
astept un semn pe e-mail !!!!
toate cele bune !

#166
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 21 mai 2011 - 19:06

Trimit un email acum [pup]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -