Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici13


203 raspunsuri la acest subiect

#141
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 12 august 2009 - 14:37

LA MULTI ANI PT TOTI SARBATORITII,SARBATORITILE LUNII[s][s][s][s]sa cresteti,mari frumosi si sanatosi[pup],in lagatura cu energia Luca are una de ma pune la pamant cat era mik nu statea la schimbat plangea,acuma nu mai plange dar se taraste de langa mine fuge iar la pampers imi ia 5 min sa il pun calumea[bang],se intoarce,fuge si rade i se pare tare amuzant sa fug dupa el,si inca nu merge sa ma tin atunci[:D],acum fug ca trebuie sa termin bagajul ca ma asteapta o[nunta] si un drum lung de parcurs asta de maine dimineata[flo] [pup]pt toate.



LucaDaniel -22.10.2008 povestea noastra [foto][copil] un votic pentr-un pitic [copil]

#142
mikaela2009

mikaela2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 12 august 2009 - 22:09

Multumim foarte mult fetelor, la fel va dorim si voua, muuuullta sanatate.
Johanna,am incercat sa ma interesez de hipertonie, de fapt am intrebat in Ro, dar inca nu mi-a raspuns,cand aflu ceva te anunt.
Ma duc sa ma intind putin langa Dennis ca sunt cam zombi. Poate revin mai tarziu[pup][pup][pup][flo][flo][flo][flo]Pt toate fetele si bebeii

http://forum.desprec...sp?sqldtl=79836

#143
mirela_n

mirela_n

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 12 august 2009 - 23:13

La Multi Ani!Dennis ,sa cresti mare,sanatos si sa fii fericit.[flo][pup]

#144
pepina70

pepina70

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 12 august 2009 - 23:38

Fetelor[flo][flo],nu am mai intrat de muult pe aici[:I],a fost un timp tare agitat dar acum e´liniste`[:D]Carla e in sfarsit acasa[flo].Chiar daca cu somnul nu stam prea bine,in patutz sunt ace,sunt tare fericita ca e acasa!!!!
este si mama mea la mine,sper sa stea cat mai mult[pk]
oof,cu rop s a rezolvat,sapt viitoare avem termin la doctor ptr control,a regresat la 1!!
nu a ramas de rezolvat decat hemangiom dar asta un pik mai tarziu,,sa vedm cand.
Corcodusa a venit acasa numai cu vitamine,vingatollet si fier,e ea mai agitata dar mama o tine in bratze ,,ca asa a invatzato in 4 luni[bang],mi e tare draga,,
Mihaela,Jo,sa va traiasca puiutzii,n am avut timp sa citesc prea multe in urma dar revin dupa ce citesc tot,cu timpul stau cam prost acum[:D] egaaal..i mi place ca fata mea e acasa la mama

Jo,tizutza e la fel de agitata,in spital nu a plans dar acas are colici si e tare nelinistita,,Grüß von Carla[flo]
De vineri o sa vina acasa asistenta ptr gimnastica,Bobath si Vojta de 2 ori pe sapt,intre timp ii fac masaj seara si putina gimnastica cum mi au arat in spital.
fetelor va multumesc ptr gandurile voastre bune catre corcodusa,sa va fie puii sanatosi[flo][flo][flo]
treb sa ies acum,ii fac inhalatii in fiecare seara si e deja timpul.
o sa incerc sa intru cat de des pot,sanatate multa la pui!!


Pepina,mama de Carla corcodusa mea draga[pup]

#145
cami_bld

cami_bld

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 13 august 2009 - 00:15

Pepina ma bucur tare mult ca e bine corcodusa[pup].M-am gandit mult la voi si chiar incepusem sa ma ingrijorez ca nu ai mai intrat sa ne zici ce mai faceti.Ma bucur sincer ca in sfarsit esti cu micuta acasa si cel mai important lucru,ca e bine[flo].Te asteptam sa ne povestesti evolutia ei.
Multi pupici pentru voi[pup][pup][pup].



http://s564.photobuc...87/camelia_cgm/

#146
mikaela2009

mikaela2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 378 mesaje

Postat 13 august 2009 - 08:06

Mirela, multumesc mult de urare, va doresc si eu multa sanatate
Pepina, bine ai revenit, Carla sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate si sa-i faci pe parintii tai cei mai fericiti[pup][pup]
Poti sa-mi spui despre ce hemangiom e vorba. Te intreb, deoarece si Dennis are unu pe fata, de fapt i-a aparut dupa ce asistentele ii trageau tape-ul (cu care era lipit tubuletul)fara sa foloseasca nici o solutie. Si uite asa ne-am ales si cu asa ceva. A ramas la 1 cm si vad ca nu mai creste, sper sa se retraga. De aceea eram curioasa ce vei face in privinta lui.[pup]

http://forum.desprec...sp?sqldtl=79836

#147
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 13 august 2009 - 09:51

Mihaela, multumesc ca te interesezi de hipertonie.

Pepina, ma bucur sa aud ca totul e bine si corcodusa e acasa inconjurata de mami, tati si bunici [flo][flo][flo]. Si Karla e o agitata dar cred ca e un pic ceva specific prematuriilor. Foarte bine ca vine cineva sa ii faca gimnastica. Inhalatii pentru ce ii faci? Ar fi bine totusi sa se invete in patut ciar daca are "ace" pentru usurinta ta mai tarziu.

Noi perseveram in urma tratamentului si a kinetoterapiei desi facem un megaspectacol la kineto.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre

#148
mirela_n

mirela_n

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 13 august 2009 - 17:44

Pepina,ma bucur mult sa aud ca esti acasa cu corcodusa ta,cred ca esti cea mai fericita si nicaieri nu e mai bine ca acasa.Sa-i dea D-zeu multa sanatate corcodusei tale,bine ca s-a rezolvat tot si sa va bucurati de ea.Am o intrebare,ce stadiu a avut corcodusa ta la ochi?noi am fost sapt.trecuta la control si i-a gasit la ochiul stang stadiul 2,maine ne ducem iar sa vedem ce ne spune,Sper sa fie bine, nu stiu ce sa zic, ne rugam la Doamne Doamne

#149
pepina70

pepina70

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 13 august 2009 - 21:05

Cami´;Mirela,fetele multzumesc de urari,sa va traiasca puiutza[pup],cat despre ROP la Carla a fost 3 cu plus si asa s a facut interventia nu op laser ci injectii cu Avastin,oof,sunt ceva hormoni de crestere ptr vascularizarea retinei.Si asa a ajuns la 1,sper sa scada de tot,sapt viitoare ne ducem la control,ea este f atenta la culori,roteste ochii dupa culori puternice,cred ca o sa fie bine!
Stiu ca in romania se face op cu laser si de la stadii mai mici de 3 dar sa dea d zeu sa nu fie nevoie la fata voastra[pup],daca nu a stat mult la oxigen nu cred ca urca asa de sus(oricum voi sa facetzi control cat de des la ochi,noi am facut si saptamanal,sa facetzi des Mirela[pup]

Mihaela[flo]La muultzi ani ptr flacaul tau dulce[pup].am observat din poze ca are si Denis hemangiom,nu cred ca e asa grav,crezi ca a facut de la plasturi?mi au zis asistentele de aici ca asa fac prematurei si ca s ar putea sa dispara pana la 3 ani dar trebuie ferit de soare si eu nu vreu sa risc.Corcodusei i a facut o interventie cu zapada carbonica dar nu a mers si acum ii face cu laser(au vrut sa evite anestezia),mi au zis ca in 5 min e totul gata.La Carla e pe gat pe vena si mi e teama sa nu se vascularizeze in piele adanc,am facut si pentru acolo termin,mai bine fara decat sa asteptam sa dispara de la sine,,tu ce zici?ca op cu laser nu e grea?

JO[flo]ptr tizutza[pup],e bun sfatul tau,asa este ,dar ea a stat asa de mult in spital si parca si mie i mi vine nu ma s o tin bratze[pup]
nu stiu,,cred ca manaca cam putzin 60ml la 4 ore dar eu incerc sa i dau mereu sa manance,obeza nu ajunge ea[:D],´cat a avut Karlutza la 4 luni?draga de ea[:)]
ii fac inhalatzii cu pulmikonat ,1 ml seara si dimineatza ptr intarirea plamanilor ,doct mi a zis ca asa inca vreo luna o sa mai fie,ea este fara monitor acasa si sa fie in sigurantza.

ooau ce mult am scris,o sa pun si pozitze noi cu puiutza mea,

Pepina,mama de Carla,corcodusa mami´ draga..

#150
AYUMI

AYUMI

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 674 mesaje

Postat 13 august 2009 - 21:54

La multi ani Denis!!!(cu putina intarziere)[pup]

Pepina ce ma bucur ca o ai pe micuta acasa cu tine.


http://naokisiryuji.blogspot.com


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -