Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Prematuritate


6 raspunsuri la acest subiect

#1
laurarus

laurarus
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 13 septembrie 2010 - 13:27

Buna, sunt o viitoare mamica de decembrie 2010 [pk] si o matusica de octombrie 2009 [pup]. Stiu ca sunt atatea subiecte dar vreau sa va intreb ceva.Nepotelul meu a fost nascut la 26 de spatamani si din pacate are cateva probleme. Este ok insa stiti cumva daca exista clinici sau spitale indiferent de locatie, care sa ofere informatii sau sprijin pentru parintii care vor sa faca totul pentru ingerasii acestia mici??
Mentionez ca deocamdata are probleme cu sustinerea caputului si in urma unei operatii de montare a unei valve la caput acesta nu isi intoarce caputul.Face terapie dar evolueaza destul de greu. Mai trece cineva prin asa ceva? sau stie cineva de o alta situatie ?? As dori sa discut cu cineva daca stie cate ceva.
mersi mult
astept raspuns daca se poate


#2
flavia maria

flavia maria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 558 mesaje

Postat 13 septembrie 2010 - 16:07

Bine ai venit Laura![flo]
Din fericire noi nu trecem prin astfel de probleme (desi ambii copii sunt nascuti prematur ) si prin urmare nu pot sa-ti recomand nimic concret in ce priveste situatia nepotului tau...dar poate se gaseste cineva in situatia ta si te poate sfatui...mai concret ce fel de clinici cauti? de recuperare? din Timisoara nu v-au recomandat nimic? poate ar fi bine sa dai mai multe detalii...

Multa sanatate si sarcina usoara!!!

P.S. scrie repede 10 mesaje ca sa scapi de moderare si sa-ti apara nesajele pe forum in timp real...[pup]

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)


#3
laurarus

laurarus
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 14 septembrie 2010 - 16:41

Mersi mult, din pacate nici noi nu mai stim ce sa cautam.Aici nimeni nu spune nimic dar noi am vrea sa mai mergem in alta parte chiar si in strainatate sa mai vedem si alte pareri.
Asta este trebuie sa asteptam si sa speram ca se vor gasi solutii si la problemele acestor micuti. Din pacate nu am gasit undeva un forum unde sa poti discuta cu parinti care trec prin situatii similare. Este altceva cand ai un sprijin moral de la cineva care stie prin ce treci. Din pacate sunt situatii si situatii.
Mersi inca odata pentru raspuns si ne mai auzim
[copil][copil][cool][cool]

#4
flavia maria

flavia maria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 558 mesaje

Postat 16 septembrie 2010 - 11:39

Citat:
citat din mesajul lui laurarus

Mersi mult, din pacate nici noi nu mai stim ce sa cautam.Aici nimeni nu spune nimic dar noi am vrea sa mai mergem in alta parte chiar si in strainatate sa mai vedem si alte pareri.
Asta este trebuie sa asteptam si sa speram ca se vor gasi solutii si la problemele acestor micuti. Din pacate nu am gasit undeva un forum unde sa poti discuta cu parinti care trec prin situatii similare. Este altceva cand ai un sprijin moral de la cineva care stie prin ce treci. Din pacate sunt situatii si situatii.
Mersi inca odata pentru raspuns si ne mai auzim
[copil][copil][cool][cool]


Incerca sa postezi pe celalt subiect "Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici" poate gasesti mai multe raspunsuri acolo... sigur sunt mamici care au fost sau sunt in situatia voastra...
Multa sanatate!

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)


#5
p@ulici

p@ulici

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 671 mesaje

Postat 01 decembrie 2010 - 22:00

Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare


Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010 Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi



#6
histamina

histamina

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.285 mesaje

Postat 02 decembrie 2010 - 01:01

laura,
acum 4 luni si eu eram o mamica disperata.
exista un singur loc Spitalul Universitar Bucuresti si un singur nume Ana Culcer,sefa sectiei neonatologie


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -