Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 27 voturi

King of Pop Michael Jackson


1198 raspunsuri la acest subiect

#41
cory_box

cory_box

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 443 mesaje

Postat 09 iulie 2009 - 16:26

Citat:
citat din mesajul lui motanik
Buna dimineata Michael oriunde ai fi!Buna dimineata fetelor!M-am gandit azi noapte sa va propun ceva.Melodia zileiStiu ca sunt oameni care comenteaza acum ca in viata cat a fost nu am facut toate astea dar asa se intampla, pretuim ce am avut mai mult dupa ce l-am pierdut. L-am avut pe Michael for granted, am stiut ca e undeva acolo si ca avem tot timpul din lume sa vorbim despre el si viata lui. Asadar ma gandeam si vad ca o propunere asemanatoare a fost deja facuta, sa avem o singura melodie pe zi pusa de una dintre noi (oricare e prima si daca cele ce intra la subiect vad ca e pus deja un clip, sa nu mai puna altul) si luam la disecat: unde a fost filmat clipul, despre ce e vorba in el, ce staruri mai apar in clip, relatia lui Michael cu respectivii daca e cazul, versurile melodiei, ce inseamna ele samd. Cred ca astfel am avea tema pt fiecare zi.Si am bolduit o singura melodie pt ca daca punem mai multe e nebunie, in plus sa avem ce discuta mult timp de acum inainte.Ce ziceti? Daca cineva vrea neaparat sa puna melodie, se poate anunta de cu o seara inainte si putem respecta dorinta, putem pune pe rand cate o melodie. Ah si cine pune melodia trebuie sa scrie si de ce a ales-o.Astept raspunsurile voastre si daca sunteti de acord, propun ca melodia zilei de azi sa fie Dirty Diana caci ati mentionat-o deja mai multe dintre voi. Si putem incepe deja mesajele pe marginea clipului, versurilor (cine ne aduce si versurile?) samd.Va pup!--------------------Andra si bebe Theodora Povestea noastraThe King has left the building
e buna ideea cu melodia zilei.trebuie sa existe oaresce organizare ca altfel vorbim: "buna, babo! castraveti, drago!" si nu ne mai intelegem deloc.eu votez azi pt. Dirty Diana (nu e tocmai dintre melodiile de podium din punctul meu de vedere, dar aia nu inseamna ca nu imi place foarte tare).din cauza asta si pt. ca momentan am ceva treaba, las pe voi sa comentati clipul.abia astept cind ma intorc sa va citesc.eu as mai veni cu o propunere (indecenta) daca va convine, si-anume:sa luam la comentat si diverse aspecte din viata lui Michael, sa zicem intr-o zi sa vorbim numai despre copiii lui, apoi in alta despre neverland, in alta despre fizicul lui, costume de scena, etc.sint o multime de subiecte care se pot discuta.sa nu intelegeti gresit ca as vrea sa va dau teme de casa (Doamne fereste, totdeauna am urit sa-mi zica cineva ce sa fac).dar sa va explic care e logica.pe mine chiar ma preocupa anumite lucruri si nu as vrea sa trecem peste fara ca ele sa fie clarificate, ori daca cineva vorbeste de copiii lui, iar altcineva intreaba ceva de neverland si nu i se raspunde se face o varza de nu se mai pricepe nimic.si asta numai este nicio discutie constructiva.eu asa zic, daca insa nu va place sau aveti alte idei, eu sint open.

#42
Criss75

Criss75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.880 mesaje

Postat 09 iulie 2009 - 17:02

Citat:
citat din mesajul lui Alexia27
Criss, nici una din noi nu crede ca Michael a fost vinovat. Niciuna! Indiferent daca Chandler a facut sau nu declaratia. Dar, vezi tu, gura lumii sloboda...prea sloboda. Si rea. Cruda si fara pic de etica sau scrupule. Au vorbit si vor mai vorbi. Pana cand or sa gaseasca pe altcineva pe care sa il toace.Si atunci, despre Michael vor fi spuse numai ce merita sa fie mentionat: incredibilul sau talent si incredibila sa generozitate. Il vor lasa in pace, in sfarsit.I am alive and I am here forever Michael Jackson
Ce ma deranjeaza pe mine ca intotdeauna, indiferent de situatie, o minciuna e mai credibila decat adevarul.Criss si Alex (11.05.2003)Printisorul meuEMMA, printesa primaverii

#43
iarina

iarina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.472 mesaje

Postat 09 iulie 2009 - 17:10

E f. buna ideea cu melodia zilei...eu din pacate zilele astea voi fi mai ocupata si n-o sa am mult timp sa scriu, dar o sa mai arunc un ochi pe aici. Dirty Diana e f. faina, eu insa nu ma pot decide care imi place mai mult ....sunt multe: Billie Jean, Beat it, Bad, Liberian Girl, Thriller, Little Susie, Leave me alone...ooof sunt multe. Billie Jean este totusi una dintre favoritele mele, imi place sound-ul si ritmul, e geniala.

"Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#44
anka77

anka77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.156 mesaje

Postat 09 iulie 2009 - 17:52

Uitati aici un articol super cu David Gest, prietenul de o viata al lui Michael, ce frumos vorbeste despre el......
http://www.thesun.co...normal-guy.html

#45
crisiacob

crisiacob

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 214 mesaje

Postat 09 iulie 2009 - 18:05

Hai sa invatam chiar de la Michael cum se danseaza Moonwalk. Cat de tare este clipul cu Jordan!!!!!

Tot e superb iar lectia de dans incepe la min. 2:35









Floricel & comp.(D.N. 09.09.2004)[fuga]





Traieste azi ca si cum ar trebui sa mori maine!

#46
motanik

motanik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.217 mesaje

Postat 09 iulie 2009 - 18:36

De asta am si zis sa avem melodia zilei si tema de discutie pe marginea ei ca sa nu avem o varza de subiecte.

Nu trebuie sa fie neaparat melodia preferata a cuiva. Prima care pune dimineata melodia zilei alege de ce o vrea pe aceea si noi celelalte comentam tot ce tine de melodie, versuri, clip samd.



Plus cum s-a propus poate sa existe si o tema a zilei, la fel, ca sa nu facem o varza din discutii.



Ma bucur sa vad cate suntem aici. Si ma bucur la gandul ca Michael ne citeste, de undeva si zambeste, asa strengar cum o facea el.





Dirty Diana a fost scrisa pt Diana Ross. Cat de bine arata acolo in clip si cat de bine simbolizeaza clipul viata lui, cu multimea in delir la vederea lui.



Super faza cu Wembley si printesa Diana, demonstreaza inca o data cat de atent era la cei din jur si cat de tare ii pasa.







--------------------



Andra si bebe Theodora Povestea noastra



The King has left the building



#47
motanik

motanik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.217 mesaje

Postat 09 iulie 2009 - 18:39

Dragul de el la shopping cat de dulce e si ce se distreaza, cat de tare isi dorea sa fie un simplu om, sa se amestece printre ceilalti...



--------------------



Andra si bebe Theodora Povestea noastra



The King has left the building



#48
motanik

motanik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.217 mesaje

Postat 09 iulie 2009 - 18:44

Ah si in ala dancing in the car, cat de bine dansa chiar si cand statea pe scaunul masinii, incredibil, ce fel simtea muzica... Mi-e atat de dor de el...



--------------------



Andra si bebe Theodora Povestea noastra



The King has left the building



#49
cory_box

cory_box

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 443 mesaje

Postat 09 iulie 2009 - 18:55

Citat:
citat din mesajul lui motanik
De asta am si zis sa avem melodia zilei si tema de discutie pe marginea ei ca sa nu avem o varza de subiecte.Nu trebuie sa fie neaparat melodia preferata a cuiva. Prima care pune dimineata melodia zilei alege de ce o vrea pe aceea si noi celelalte comentam tot ce tine de melodie, versuri, clip samd.Plus cum s-a propus poate sa existe si o tema a zilei, la fel, ca sa nu facem o varza din discutii.Ma bucur sa vad cate suntem aici. Si ma bucur la gandul ca Michael ne citeste, de undeva si zambeste, asa strengar cum o facea el.Dirty Diana a fost scrisa pt Diana Ross. Cat de bine arata acolo in clip si cat de bine simbolizeaza clipul viata lui, cu multimea in delir la vederea lui.Super faza cu Wembley si printesa Diana, demonstreaza inca o data cat de atent era la cei din jur si cat de tare ii pasa.--------------------Andra si bebe Theodora Povestea noastraThe King has left the building
motanik[flo].simpatica ideea cu Michael care ne citeste, hi, hi.am mai vrut sa fac o precizare : ca nu inseamna ca daca noi am hotarat clipul si tema zilei, acuma daca vine cineva cu o stire de senzatie o sa ia rosii in cap.numai ca posibilitatea asta e cam mica.zilele trecute, stirile veneau buluc si de aia lumea scria de-a valma, ba s-au mai introbagat si unii care nu-l plac, dar aici nu mai este cazul.acum putem dezbate linistite diverse subiecte.in plus, de ex. s-ar putea ca anumite teme pe unii sa nu ne preocupe foarte tare sau sa nu fim la curent cu stirea, dar it's ok nu e musai de scris in ziua aia la subiect.dar per total sa se mentina o linie, ca altfel repet se face o varza sau se ajunge la o plafonare.uitati-va si la orice fel de emisiune exista intotdeauna o tema de discutie indiferent de invitati.this is it.

#50
motanik

motanik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.217 mesaje

Postat 09 iulie 2009 - 19:06

Mirela, ce mi-ai facut...

fetelor, neaparat uitati-va neaparat la toate filmuletele puse de Mirela. Ala la Neverland e bestial, cand il arunca in apa copiii sau cand ii sparg oul in cap, cat de adorabil a putut sa fie omul asta.

Si la filmarea de la You rick my world, cat de bine s-a distrat.

Si daca dati click pe aia cu Neverland la youtube o sa gasiti mai multe private home movies, hai ca am de lucru acum, sunt extraordinare toate, nu multi au vazut aceasta fatza a lui Michael pana acum.



--------------------



Andra si bebe Theodora Povestea noastra



The King has left the building




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -