Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Lucreaza cineva pana la ora 17?


58 raspunsuri la acest subiect

#11
sweetmelon

sweetmelon

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 130 mesaje

Postat 07 iulie 2009 - 12:47

Va multumesc pt raspunsuri.Deci nu este chiar imposibil ceea ce caut.

#12
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 07 iulie 2009 - 15:34

Da, nu inteleg ce sunteti asa nedumerite unele din voi. [:-@] Ma bucur ca nu sunt singura "defecta" care-si cauta de lucru de la 8 la 17. Ca nu sunt maritata cu munca sa stau zilnic pana la 19 sau chiar mai mult. Ala e barbata-miu si e suficient unu in familie. [:D]



Creatiile mele





Andreea mama de Filip si Georgia

#13
Lorikay

Lorikay

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.237 mesaje

Postat 07 iulie 2009 - 15:54

Eu lucrez de la 9-17 intr-o firma de distributie. Inainte de a ma intoarce la lucru (dupa CIC) am incercat sa caut ceva mai aproape de casa (nu am reusit) dar program de la 9-17 sau 17,30 am gasit (nu pot garanta ca nu se statea peste program, dar asta spuneau ca este programul).

#14
monica70

monica70

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.205 mesaje

Postat 07 iulie 2009 - 16:30

Eu la cele 4 firme private italiene (productie) unde am lucrat in ultimii 11 ani am avut in oridine urmatoarele orare:

- 8-16 (aici am lucrat 6 ani [olala] dar s-a inchis firma [q])

- 8-16,15 - (aici am lucrat 2 ani)

- 7-16,15 de luni pana joi si 7-11,15 vineri [pk] (aici am lucrat un an jumate [olala],dar au dat faliment si s-a inchis [q])

- 8,15-17 cu pauza cica 45 minute [xx(](aici am lucrat jumatate de an si a trebuit sa il parasesc ca am intrat in prenatal)

Postul meu - director economic.

De stat peste program am mai stat doar la ultimele doua firme (de fapt mai mult la penultima) dar rar si din proprie initiativa cand chiar aveam mult de lucru si urgent.Si platit cu 200% evident.



MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)


"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."


#15
Elag

Elag

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 240 mesaje

Postat 07 iulie 2009 - 17:21

sa zicem ca mergeti la interviu la o firma. De unde va dati seama ca nu se lucreaza in fiecare zi pana la 18-19? Ca nu cred ca puteti intreba.... :)

#16
irinai

irinai

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 312 mesaje

Postat 07 iulie 2009 - 17:54

Pai daca te cheama la interviu incepand cu ora 18:00, inseamna ca stau peste program.

#17
monica70

monica70

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.205 mesaje

Postat 07 iulie 2009 - 18:04

Citat:
citat din mesajul lui Elag
sa zicem ca mergeti la interviu la o firma. De unde va dati seama ca nu se lucreaza in fiecare zi pana la 18-19? Ca nu cred ca puteti intreba.... :)
Ba la mine a fost intotdeauna una din principalele intrebari "eliminatorii" [:-@] Adica am zis clar,daca e ceva urgent si important,da mai stau si la ore suplimentare,dar nu asta sa fie regula ci exceptia. Ce-i drept ca am avut si o pozitie la care am putut negocia [8D].
MONI [gravi] [baietel] 34s+ SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."


#18
mina

mina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.609 mesaje

Postat 07 iulie 2009 - 18:15

Si noi avem programul 9.00 - 17.00. Si, de cele mai multe ori (90% din timp) el se respecta. Asta nu inseamna ca la 17 punct daramam usa. Pe de alta parte, insa, nici nu sta nimeni cu ceasul dimineata sa fim aici la 9 fix. In general se aplica regula bunului simt, si anume ca, atunci cand ai ceva de terminat, stai si termini, in functie de gradul de urgenta. Sau, daca ai venit tarziu, compensezi intarzierea fie prin "viteza" fie prin stat in plus.



Elag, cand mergi la interviu, intrebi care e programul de lucru. Eu spun si asta cand fac unui candidat descrierea postului, fiindca mi se pare un amanunt in functie de care persoana respectiva va lua decizia de a accepta sau nu oferta. La randul meu, dau aceasta informatie cat se poate de corect.



Irina, daca te cheama la interviu incepand cu ora 18 nu inseamna ca se lucreaza in mod obisnuit peste program. Uneori interviurile sunt progamate astfel (sau chiar sambata) tocmai pentru a da sansa tuturor sa vina (daca lucrezi inca in alta parte sa poti veni fara a te invoi).



Mina si

Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati

din:09.09.2004



cronicile vizigotului

Some people dream of success...while others wake up and work hard at it

#19
sileriki

sileriki

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 360 mesaje

Postat 08 iulie 2009 - 02:37

eu lucrez de la 7 pana la 17 si nu numai eu de la noi din firma facturista ,[(pc]

Evi mama fericita a lui Eric 14.06.2000

#20
sweetmelon

sweetmelon

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 130 mesaje

Postat 08 iulie 2009 - 10:24

Androix, asa gadndesc si eu, nu mi se pare nici corect si nici normal sa iei copilul de la gradi noaptea, tot noaptea sa iti faci si treburile prin casa, sau poate in weekend cand ar trebui sa te relaxezi. Sunt convinsa ca sunt persoane carora le place si nu le judec, eu insa nu sunt genul, nu ma dau in vant dupa cariera si nici nu tintesc vreun post cu raspundere si platit pe masura.
Si eu am de gand sa intreb foarte clar la interviu care este programul exact.
Era bine daca ziceati concret niste nume de firme sa stiu unde sa aplic:)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -