Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV Dr. ALBU DRAGOS 9


197 raspunsuri la acest subiect

#1
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 02 septembrie 2010 - 16:05








Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin [ruga]Medlife Grivita – sectia materno fetala Echipa medici :Dr. Dragos Albu Embriolog: dr. Andreea MustataDate contact :calea Grivitei nr. 365, sector 1Tel. 021-9647 021-2094030Fax.021-2094050 021-2094060Mobil 0745mail - office@medlife.rowww.medlife.roPreturi RON:FIV 6780 FIV +ICSI 7870crioprezervarea 1775 Embriotransfer cu embrioni congelati (Cryo-ET) 1700Monitorizare 665 (contine 4 ecografii – 510 Ron + estradiol seric – 155 Ron)Separat se face progesteronul – 38 ronIUI 1265IUI dubla 1500 Pret prima consultatie -120 RON Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.Doar partenera:Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 2, (alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH), PAP.Pentru partener:Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermoculturaTestari genetice, daca este cazul. mamici cu piticigabitza35 mamica a doua comori,Eva si Dragos (ca pe medic ); sunt urmare a unui FIV+ICSI facut la Medlife cu dr Albu anul trecut in martie; a fost primul FIV,am facut ET cu 3 embrioni...2 au fost lipiciosiGravidutele noastre [gravi]: anna_ivan [gravi] prin IA - prima IA a fost esuata, a doua IA anulata din lipsa de foliculi si a treia IA reusita cu bebe mic [bb], toate efectuate cu dr Albumirela2 [gravi] cu [baietel] si [am]- FIV 3 la Medlife cu Dr Albu Dragos, reusit, FIV1 octombrie 2009 Szeged, dr Zadori – reusit, sarcina oprita din evolutie la 5s si 3z, FIV2 ian-feb 2010 Szeged, dr Zadori nereusit. Bafta multa!Aspirante la titlul de mami de [bibe]rica69 - FIV 1 MNL-nereusit, 1 crio ET la MNL nereusit, al 2-lea crio ET la MNL nereusit, FIV 2 la ML cu dr Albu reusit, dar sarcina s a oprit la 5s[flo]Elenus26 - sarcina naturala aprilie 2009 - oprita in evolutie la 8 sapt.,IA 1 decembrie 2009 Medlife nereusit, IA 2 martie 2010 Medlife - nereusit, urmeaza FIV mai-iunie-iulie 2010 Medlife Dr. AlbuLumimar - 5 inseminari artificiale nereusite Giulesti prof Marinescu,urmeaza fiv 1 iunie-iulie-august dr Albu Dragos Medlife;mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot si mutatia A1298C genotip heterozigot cu risc de trombofilie,si fiv-ul care va avea loc in septembrie Anabel 79 31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, 2 inseminari nereusite cu dr Anca Moisa, probleme autoimune si trombofilie, Fiv 1 dr Dragos Albu Med Life in maihopefull- 1999 - sarcina pierduta la 3 luni(n-am stiut ca-s insarcinata; am avut ciclu normal, fara simptome de sarcina);endometrioza; sarcina pierduta la 3 saptamani - operatie clasica la Polizu pentru indepartarea unor chisturi endometriotice pe ambele ovare;2005 - hidrosalpinx bilateral - laparoscopie la Giulesti pentru curatarea trompelor, urmata de perfuzii pentru permeabilitate; AMH-ul - 0.11!!!! 2010 - salpingectomie bilaterala la ML cu dr.A - urmeaza in iulie sa fac primul meu FIV! Va fi singura incercare cu ovulele mele!!Asadar, intr-un fel sau altul, anul acesta voi deveni mamica!aristica - 27 ani, FIV 2 cu Dr. Albu Dragos la MedLife, stimularea incepe in saptamana 6-13 septembrie 2010, voi face protocol lung.Sotul are astenospermie severa - 14% spermatozoizi mobili, dar diformi, diabet tip 2 si 38 ani, eu am trompa stanga permeabila, trompa dreapta impermeabila, diforma, lipita de uter, ovar drept, vezica si colon + endometrioza + mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota, 27 de primaveri, 3 ani la activ de tentative sa fac bebel, 1 FIV nereusit cu tot cu transfer de congelati nereusit maria81 29 ani, 3 IA nereusite, mutatia 1298 A>C in gena MTHFR in stare heterozigota, FIV OCTOMBRIE 2010amacuba36 ani, amh =0.45 la synevo, endometrioza,laparo 2008 cu ion ionut pentru chist endometriozic, din feb 2010 pacienta la albu dragos, ia nereusita in iulie 2010 cu albu (5 foliculi), histeroscopie in august 2010 (uter unicorn latero deviat dreapta retrovers).sotul este ok, ii cam ies leucocite dar doctorul a zis ca nu e problem.la inseminare a avut o gramada,urmeaza FIV la urm ciclu adica pe la 1/2 septembrie incep,protocol scurt.babyblue 29 de ani, un singur ovar, 1 inseminare nereusita la giulesti cu dr. marinescu, a 2-a IA nereusita cu dr. Albu, sotul are oligoastenospermie, la prepararea spermei pt IA au iesit fff putini spermatozoizi. HSG - cu trompa normala, histeroscopie unde mi-au gasit micropolipi care au fost extirpati. AMH=0,45 facut la medlife. FIV 1 in septembrie, protocol scurt.inna08 3 IA nereusite,sotul oligoastenosspermie,apoi oligospermie,acum teratospermie usoara;anticorpi antispermatici pozitivi.
Aspirante [gravi] septembriearistica [majoreta]
babyblue [majoreta]
amacuba[majoreta]
lumimar[majoreta]
Aspirante [gravi] octombrie
inna08[majoreta]
Calculator sarcina FIV
medicamente:gabitza35: o fiola Puregon 50 si una de ovitrelle 250...au fost tinute in frigider,sunt inca in termenAstept povestea voastra pt a avea listuta completaDoamne ajuta-ne sa fie cu noroc [ruga]Mirela[ruga]

#2
amacuba

amacuba

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 168 mesaje

Postat 02 septembrie 2010 - 16:10

sa fie cu noroc pentru toata lumea noul capitol
cat mai multe [gravi][gravi][gravi][gravi]

Mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot

#3
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 02 septembrie 2010 - 16:13

Mirela,multumim pt capitolul nou ,sa dea DD sa fie plin de burtici si mamici fericite
[pup]

Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

#4
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 02 septembrie 2010 - 16:23

la cat mai multe liniute rosii[pk][pk][pk]

[gravi] +19 [baietel][baietel] si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]

#5
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 02 septembrie 2010 - 16:25

ralu eu pe la 15 plec sa dau o restanta
cand ajungi in zona suni pt pen
si ti spun unde ce si cum sunt
[pup][flo]

[gravi] +19 [baietel][baietel] si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]

#6
inna08

inna08

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 02 septembrie 2010 - 16:33

Maria,mie mi-a numarat foliculii antrali(12) si a zis ca mergem pe protocolul scurt.Inseamna ca tu stai mai bine decat mine.
Si eu am endometru micut(5,2-5,5) si cred ca de asta imi face histero.
Lumi,ok vb.Merci mult.

#7
adipapazi

adipapazi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.965 mesaje

Postat 02 septembrie 2010 - 16:47

inna, spune-i lui dr A sa iti faca anestezie ca la punctie, ca sa nu simti nimic.

nu uitati ca pe 9 sept sunt SF. Parinti Ioachim si Ana!

Adi [gravi]+25 cu [baietel] si [fetita]

#8
elenus26

elenus26

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 635 mesaje

Postat 02 septembrie 2010 - 18:19

Buna dragutzele mele!
Am intrat sa va dau un poop si sa fac galerie. E fierbinte rau topicul asta...

[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

Outze mari si emrionasi lipiciosi!

[pup][pup][pup]

#9
babyblue

babyblue

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.904 mesaje

Postat 02 septembrie 2010 - 22:15

hello again!

am ajns si eu aks.

mire mercic pt pen! sa fie cu noroc ca la tine,dc se poate doi dintr=o lovitura, dc nu, mkr unul.

fetelor, ce faceti?

_______________________________________________________________________

Babyblue va pupa pe toti!!

[ruga]In asteptarea unui ingeras in viata noastra....
________________________________________________________________________




#10
simonia

simonia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 02 septembrie 2010 - 22:17

lumimar, ce tratament ai pentru mutatii si pentru stimulare?
[pup]

LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, un FIV nereusit.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -