Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Singure - cuc


74 raspunsuri la acest subiect

#21
monica70

monica70

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.205 mesaje

Postat 02 septembrie 2010 - 20:00

DARIA sper sa ma primesti sa va dau macar cate un [pup] tie si Giuliei,chiar daca eu sunt de partea cealalta a baricadei [:I],adica d-aia cu famile numeroasa si relativ apropiata.La maica-mea au fost 6 frati,taica-meu 4 frati,deci am gramada de matusi, unchi, verisori, nepoti, stranepoti.Sa mai amintesc ca si bunica si bunicul din partea mamei au fost tot cate 6 frati,deci neamurile din partea lor nici nu le mai pun la socoteala ,evident ca pe ei nici nu-i cunosc pe majoritatea.Poate de-aia mi-am dorit cu disperare doi copii. Si chiar daca la fetita am avut probleme mari de infertilitate (la sot) si el nu isi mai dorea in nici un caz al doilea copil,eu tot era cumva sigura ca o sa am si un baiat.Teoretic n-aveam nicio sansa,dar practic ... a aparut si baiatul total neasteptat si neplanificat [pk] Ma simteam efectiv "neterminata" pana nu a aparut ,in plus nu voiam defel sa fie Diana singura.Eu am un frate mai mic si e tare bine asa.Nici nu vreau sa imi imaginez cum e sa nu ai o familie cat de cat alaturi [q] Mai ales in situatia in care-s eu acum,fara ai mei (parinti,frate) as fi fost in plop si plopul in aer.

PS morala e "ai grija ce iti doresti mult",ca nu se stie,poate te trezesti cu vreun partener cu familie apropiata si numeroasa de iti va iesi pe nas dupa aia [:D]



MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)




POZE



10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla


#22
ruxij

ruxij

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.277 mesaje

Postat 02 septembrie 2010 - 20:04

Daria, noi cand am fost singuri de Sarbatori ne-am facut sarbatorile cu unii dintre acesti prieteni. Ne petrecem sarbatori, vacante. O alta mamica singura cu o fetita. Maine plec la ea (locuieste cam la 700km de mine), la fiecare zi libera ne intalnim (cum ar fi 1 Dec sau 1 Mai in Ro). Am facut Craciunul impreuna, Ziua Recunostintei si in fiecare an vacante. Poate, in timp, gasesti pe cineva care sa iti fie ca o sora. E adevarat ca in Ro e mai greu, aici ne unim mai usor pt. ca nicuna nu avem familii aici si ne tinem loc de familie una alteia. Copiii sunt ca veri.

#23
adi2003

adi2003

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.225 mesaje

Postat 02 septembrie 2010 - 20:05

Daria, macar o ai pe Giulia, nu sunteti singure.
Dar eu, cand nu vor mai fi parintii, pe cine mai am, asta avand in vedere ca fratele meu cu familia s-au mutat intr-un loc unde eu nu pot ajunge din motiv de mijloc de transport. Daca vin la noi ii vad, in rest un telefon si atat.
Momentan ma bucur ca mai am serviciul, dar singura si fara job ar fi cumplit.

#24
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 02 septembrie 2010 - 21:49

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei
Eu unde as alerga ?! [panic][:D]Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
Hai la mine. Stau exact in scara alaturata, stii, prima pe stanga cum iesi tu din scara.[:)] Auzi, hai sa te intreb ceva. Maine pe la 10 nu vii cu Giulia pe la noi? Poate se joaca cu Daria. Tie iti ofer o cafea, ceai, suc, apa minerala sau plata. Ce zici? Doar cobori de la voi si urci la noi. In 2 minute ati ajunge.Eu pur si simplu / Pagina legislativa

#25
maru

maru

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.954 mesaje

Postat 02 septembrie 2010 - 22:42

asta-i o oferta greu de refuzat!marius[flo]
Citat:
citat din mesajul lui marius
Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei
Eu unde as alerga ?! [panic][:D]Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
Hai la mine. Stau exact in scara alaturata, stii, prima pe stanga cum iesi tu din scara.[:)] Auzi, hai sa te intreb ceva. Maine pe la 10 nu vii cu Giulia pe la noi? Poate se joaca cu Daria. Tie iti ofer o cafea, ceai, suc, apa minerala sau plata. Ce zici? Doar cobori de la voi si urci la noi. In 2 minute ati ajunge.Eu pur si simplu / Pagina legislativa
Emma Aida e inger[ruga]Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/

#26
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.458 mesaje

Postat 03 septembrie 2010 - 00:53

Apoi o sa viu cand voi fi in concediu [pk]

Prima zi la doamna noastra educatoare, apoi a doua zi la voi.

NB; Doamna sta fix langa Marius [:D]



Moni [olala] ce bine e de voi [bis]

Sunt intr o faza in care nu mi mai doresc niciun partener de viata, asta excluzand efectiv alte probabilitati de familie numeroasa extinsa, poate de asta si resimt atat de tare ca stem singure "cuc" [:I]



Initial am vrut sa deschid un subiect de genul "si ce daca nu ne refacem viata" [:-@][:D]

Dar am deviat din cauze de invidii [8D]



Siminel, atunci poate vii si tu la noi la o cafea sau ceai [olala][grup] Tu stii ca eu te iube mult mult mult [asia]

Poate facem o mini-intalnire ai celor mai obsedati DC-isti oradeni, hahaha [cafea][pepsi][cit][:D]



Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela

_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"



#27
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 03 septembrie 2010 - 01:05

Apai pana la concediu expira cafeaua din termen de garantie. Nu-i bai!



Eu pur si simplu / Pagina legislativa

#28
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 03 septembrie 2010 - 01:32

Eu chiar te inteleg.

Eu am familie dar imi vine rau la gandul ca ar fi crescuta de ei. Deunazi taica-miu comenta ca o sa vedem noi rezultatul experimentului pe care-l fac (respectiv, cresc copilul fara bataie) mama are mania indoparii copiilor (a produs o bulimica si un obez) si astea sunt pacatele lor mici. De soacra-mea nu are rost sa vorbesc, e mai rau. Tatal Carlei ar face militarie daca i-as permite si ar critica si felul in care respira.

Asa ca m-am lasat de fumat si fac exercitii cardio :D.

Intre timp o pregatesc si refuz sa ma gandesc la chestiile astea. Niciodata nu mi-a fost frica de moarte inainte sa o am pe ea...



J si Carla (05.02.2006)

in the rear garden

#29
AVoogt

AVoogt

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 445 mesaje

Postat 03 septembrie 2010 - 02:01

mamagiuliei[flo], eu te inteleg cel mai bine cand spui ca sunteti singure ..cuc .

Si eu ma simt la fel de singura ...mai ales ca in urma cu 2 sapt am fost in ro unde nu am fost singura nici macar o ora, la o singuratate care doare.. o schimbare mult prea brusca.



Am impresia ca ma dor urechile de la atata liniste mai ales cand fata este la el ... si mi-am dat seama cat de grea este singuratatea . Cat de mult imi doresc sa vb , sa ies cu cineva si nu am cu cine. Cat de greu este cand vine seara si nu se aude decat cesul din alta camera care ticaie de zor si ...atat.

Sunt decat eu.. cu grijilei zilei de maine. Si totusi sper ca va fi mai bine ..



Ce pot sa-ti spun , decat: bucurate ca o ai pe fata mereu langa tine si puteti face lucruri frumoase impreuna[:)]







[mamica]de[zana][foto]



Alina





#30
adi2003

adi2003

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.225 mesaje

Postat 03 septembrie 2010 - 10:20

Daria, stii ce-am constatat?
Ca oamenii se intalnesc din ce in ce mai greu si din ce in ce mai rar si cand le este bine, dar ma gandesc cat de des se vor vedea atunci cand viata lor se va schimba in rau cu ceva. Pentru ca trebuie sa acceptam faptul ca si binele si raul fac parte din viata. Cu totii avem momente, zile, luni mai bune sau mai rele.

Eu nu pot sa zic, am o familie extinsa, tata mai are 2 frati cu copii, nepoti, dar ne vedem de cateva ori pe an. Sau vorba aia ne vedem cand ne intalnim. Eu intotdeauna am fost prezenta la intalnirile de familie, chiar daca sa zic - verisoarele primare au lipsit - dar mie mi-a placut sa fie familia impreuna.
Insa de la an la an, ne intalnim tot mai rar, noi ca familie. POate uitam si sa ne dam un telefon.
Asa ca si cu familie mai mare te poti simti singur de multe ori.

Cat despre intalnirile DC, cu regret - am ajuns sa nu mai cred in ele. Tu stii cate "esecuri" am avut din iulie incoace, cand am vrut si noi sa ne vedem intr-o formula mai mare dar nu s-a putut dintr-un motiv sau altul.



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -