Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (148)


207 raspunsuri la acest subiect

#21
ratonelu

ratonelu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.435 mesaje

Postat 26 iunie 2009 - 14:34

[pup]feli, multu de raspuns.
nu stiu daca la 3luni ii ia..600ron....ca oricum ..la cat se lauda...
ori eu-s vulpea ce nu ajunge la struguri...ca io cica fac moca.[:D]
ingerasu lu mama...
[bang]si ref la sefa....stii ce...mi se rupea sufletu de o demitea?[:D]zau!
oricum, sunt o eroina, deaaa/?? in concluzie, ioana lu d'arc...si ecaterina teodoroiu....le dau lectii, fratica!
si eu ii dau branzica fagaras, tnuva, mili...parca de mili sunt cea mai multumita...ca ma mai ling si io pe deste[:I]

carla,mami de putoiu sasha


#22
ratonelu

ratonelu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.435 mesaje

Postat 26 iunie 2009 - 14:38

giuliana parca e plecata...dar angelina?
scapatatu asta de neuron..nu ma ajuta, ce sa-i fac, sa-i dau in cap?!

carla,mami de putoiu sasha


#23
Nocom

Nocom

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.503 mesaje

Postat 26 iunie 2009 - 14:40

angelynna [pup]



anca 81 eu o sa-i dau Dariei cand implineste 1 an Lapte Prima Crescita de la Parmalat, este lapte de prima crestere de la 1 la 3 ani. Din acela i-am dat si lui Matei, e imbogatit cu tot felul de vitamine, minerale... Fe, Ca... Se gaseste in carefour si cred si in celellate hipermarketuri. Este cams scumput dar eu zic ca merita, sunt cutii de 0,5l, albastre...



andy_galro, ratonelu [hia]



ma apuc sa incarc poze cu picii in vanacta... sper sa nu se trezeasca terorista mica [:D]



pa



mami de [zana] Daria Anastasia (24.09.2008) si [cavaler] Matei (11.07.2004)





poze cu noi





poze DARIA







#24
piolica

piolica

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.582 mesaje

Postat 26 iunie 2009 - 14:59

Hello, hello,

sper ca toate mamicile si boboceii lor sa fie bine.
am tot zis ca intru pe forum, dar nu stiu ce am avut pina acum ca nu mi-am facut timp deloc, au o vorba francezii - 'm-am inecat intr-un pahar cu apa', ca sa nu o zic p'aia romaneasca cu 'm-am invirtit ca ... intr-o caldare', cam asa am fost eu saptamina asta. Oricum am rezolvat multe chestii + am facut si niste prostioare.
din ciclul rezolvari:
Am rezolvat cu cresa, de la sfirsitul lui August o ducem pe Elsa la cresa, eu o sa stau cu ea citeva ore la inceput pina se va acomoda. Acum avem o gramada de hirtii de rezolvat, tot felul de declaratii de impozite, vizite medicale ca sa fie oficial inscrisa la cresa.
Am rezolvat si cu biserica, am fost la pregatirile pt botez, erau vreo 10 cupluri acolo, toate fara copii, chiar ma intrebam pe cine boteaza aia. Dupa aceea m-am prins, ce bine e sa ai familia linga tine si sa-ti lasi plodul citeva ore. Elsa a facut un super-mega concert acolo, cind vorbea cineva mai tare ea lalaia asa de tare ca sa acopere pe toata lumea, efectiv ridica vocea. Aveai senzatia ca nici nu ne baga in seama, era la ea in carucior si se juca, insa cum vorbea cineva mai tare, hop si ea sa acopere cu orice pret vocea celuilalt.

Au inceput soldurile aici, asa ca nu mai am timp deloc, vizitez toate magazinele... Ieri i-am luat Elsei rochita pentru botez, e super frumoasa, o sa-i fac o poza sa o vedeti. Sper ca vremea sa fie blinda, botezul e pe 26 Sept in Bretania (unde e vara numai pe 15 august[:D][:D][:D][:D], vorba bretonilor) asa ca mi-e cam teama. Pe 27 Sept o sa-i rupem turta, taiat de mot plus o sa-i sarbatorim 1 anisor.
Acum sint in cautari de chestii pt botez, vreau sa fac invitatiile, carticica pentru slujba de botez (pe care tb sa o traduc si in ro), asa ca iar o sa intru intr-o perioada plina.
din ciclul prostioare:
mi-am pierdut un cercel, cred ca m-a tras Elsa de ureche ca altfel nu-mi explic, imi e f ciuda pt ca erau cerceii pe care ii primisem cadou in sept anul trecut la nasterea Elsei.
alaltaieri am spart un geam de la frigider... nu va ginditi ca m-am apucat asa de nebuna sa fac pe karate-kid, ca nu-i cazul. Aveam un borcanel intr-un echilibru instabil, cind a cazut a spart geamul, insa pe el nu!
ieri am ars o dulceata de nectarine... din dulceata am mai recuperat ceva, insa cratita aia e jale.
in schimb am cistigat la loto 1 euro (biletul a fost 3... dar nu mai conteaza, nu?)

Elsa a intrat in perioada in care vrea numai cu mama, ma striga mereu, nu poate sa stea fara mine, azi nopate s-a trezit de 5-6 ori, a baut laptic si la 4 si la 8 de dimineata, ma zapaceste, sint de-a dreptul chiauna. Acum doarme. Adica de aseara de la 9, cu aceste mici treziri. Mici pt ea ca adormea repede dupa, nu pt mine.

am si eu o intrebare la fetele cu fetite nascute in sept, Aveti idee cit poarta la picior? (stiu ca data nasterii nu e o regula, totul depinde de cit sint de mari si parintii, dar asa ca idee) Elsa e deja la 19.5, i-am masurat ieri piciorul cu un podometru intr-un magazin specializat, iar mie mi se pare fff mare... Era un baietel acolo de 14 luni, mi se parea ca e mai mic decit Elsa, mama ei s-a mirat tare cind a auzit ca Elsa are doar 9 luni.

Am citit pe diagonala, am vazut ca vorbeati de anticonceptionale, eu am luat numai 3 luni cind le-am avut ca tratament impotriva chisturilor. Nu m-au ajutat cu nimic asa ca le-am intrerupt, noi facem sieks neprotejat, vrem sa o prindem de la urma pe Nerantula.
Nerantula LA MULTI ANI! sa fii fericita alaturi de cei dragi. Si LA MULTI ANI! cu mare intirziere pt Lumi[flo]

CD, zi-mi cum te pot ajuta, la ce fel de entertainment te gindesti? Vrei nebunii din astea sa zbori???? E numai Vidam park www.vidampark.hu, care e linga baile termale si Zoo. Sau vrei altceva?
Zoo din Budapesta e tare frumos, plus baile termale. Exact acolo este Hero square, cu doua muzee super! Zi-mi ce vrei sa faci. Pup


moama ce m-am intins, scuze!!!! am scris pt o saptamina[:I]

Mamica fericita de bebelina Elsa

#25
sabinel

sabinel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 854 mesaje

Postat 26 iunie 2009 - 15:08

piolica, amalia poarta 17 spre 18. talpa ei are 10 cm din calcai si pana in varful degetului mare. eu asa ma ghidez cand ii iau papuci, masor c-o ata marcata talpa pe interior



Sabina si Amalia

blog de cupil

#26
felicic76

felicic76

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.008 mesaje

Postat 26 iunie 2009 - 15:25

dididi: nu l-am invatat eu c bucatele mai mari, el a vrut. Prima data galuste a papat bucata mare, orezul sarbesc asa cum il faci, orez cu lapte, banana cu lingurita, din coaja direct, apoi legumele mai mult pasate cu furculita atunci la botul calului[:D], iar acum mananca jumatati de cirese crude fara sa se innece.
Legat de branza: eu am urda proaspata de la tara, mai prestez una calcica si Mili slaba/grasa, nu conteaza.

Am venit de la cumparaturi, sunt in bucatarie, plasele si vladut pe jos. Dumnealui a reusit sa gaseasca punga cu caise si s-a servit[:I]
cat am spalat caisa a plans jalnic, acum molfaie fericit jumate, ne pregatim de masa.[:I]

piolica: noi purtam 19. Se pune? ca suntem baieti, nu? eu 38(41 cat l-am avut in brtica), sotul 40.
[pup] Elsa

300: multumesc de griji,[pup] eu tot sper a se milostiveasca neuronii si sa revina la mine[:I] Eu cred ca i-am suparat: nemacitit ca inainte, nema teatru, nema ale actiitati interesante pentru ei. nici nu pot promite mai mult, dar sper sa se intoarca, please!
poate ne vedem maine dimineatza, ce zici?
Vldutz l-a apreciat pe Pocoyo[:I]

#27
felicic76

felicic76

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.008 mesaje

Postat 26 iunie 2009 - 15:41

de ce sunt eu acasa?
Alergia solara a D-nei Vio de acum doua saptamani, diagnosticata de dermatolog, a fost infirmata de cardiolog: alergie la un medicament pe care il lua. I l-a inlocuit, si a trimis-o si la stomatolog. de la cel nou s-a umflat ingrozitor. A fost la stomatolog, i-a desfacut o lucrare si i-a dat Diclofenac supozitor[bang]
Aseara era mutant: nu i se mai vedeau ochii, pocneau hainele pe ea, inele etc. Am trimis-o la doctor again. In afara de faptul ca era dubla la infatisare, nici o problema, a vazut de Vladuz foarte bine, ba i-a facut baie si lui Fox.
MF a trimis-o la Sf.Pantelimon, D laSf Pantelimon au trimis-o la Colentina, la infectioase, pentru teste. Daca o interneaza sunt un om mort, luni si marti am treaba ce nu suporta amanare[bang]

#28
ratonelu

ratonelu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.435 mesaje

Postat 26 iunie 2009 - 16:00

felicic, trimite pa mail ce trebe rez...si te rezolv io!
vorb de incaltari si neuroni....dusi!
eu i-am luat incaltaminte lui sasha....acum o luna..si pe cuv ca nu-mi aduc aminte ce nr[bang]

carla,mami de putoiu sasha


#29
_giulianna_

_giulianna_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 26 iunie 2009 - 16:28

[hia]



Ratonelu m-am intors ieri, am fost doua zile la tara. Ce misto sa te rupi de lume, sa nu mai stii nimic. Am fost pe malul Dunarii, am facut plaja si am dat la peste. Edi s-a comportat exemplar, l-am bagat si pe el putin cu picioarele in apa, mai mai sa nu-l mai scot, i-a placut ma maxim.



Feli [pup] intrebai de premergator, cred ca Vladut nu va avea nevoie de el, sunt sigura ca va merge repede la cat il vad eu de precoce. Si de ce vrei sa-l iei daca dna Vio e toata ziua cu ochii pe el? Eu l-am pus acolo din lipsa de maini, daca as fi avut 4 cu siguranta n-ar fi fost necesar (premergatorul). Cu doua il tineam pe Edi si cu celelalte doua imi faceam treburile. Si daca te hotarasti sa-l iei, sa stii ca povesti de genul "premergatorul ii intarzie dezvoltarea" sau "se invata lenes" la noi n-au tinut.





Am pe foc o miniciorba de perisoare, acrita cu zeama de corcoduse (culese special de la tara pentru treaba asta).



Mami de [copil]Eduard-Gabriel (17.08.2008)



Ticker Edi





#30
fce

fce

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 162 mesaje

Postat 26 iunie 2009 - 17:08

hello!



cerazette iau si eu => libidou 0 intr/adevar, nu stiam ca e de la ele, si eu m/am gandit tot la fel ca ar fi de la stres, oboseala etc..



iriss [pup] am pe andu, f frumoasa poza, i/am aratat/o lu' cicescu (asta e noul apelativ[:D]) sper sa mai pun si eu poze curand, nu prea mai reusesc sa/i fac :(



cd curios e ca pt cei ce au comandat deja si nu s/a expediat coletul inca se returneaza banii :( eu tocmai am primit o comanda mai mare si acum ma bucur ca am facut/o ca nu se stie cand o sa mai iau...oare ce i/o fi apucat?



angelynna [hi] [pup] tot timpul ma minunez cat mananca crinul tau, in comparatie cu cicescu care e doar cu 2 sapt mai mica [q]



tzitziri sincer si eu simt acelasi lucru cand citesc despre ceilalti mofturosi...nu ca m/as bucura, dar ma mai linisteste un pic ideea ca toti cei cu tzitzi sunt asa mofturosi..deci cred ca dupa 2 ani o sa manance si ai nostri [bang]



preety vazut gogoshar SUPERB



feli noi avem premergator de la chicco, n/o intereseaza deloc sa mearga, doar mai sta din cand in cand si se joaca la butoane, de mers doar daca o impinge tati :( eu speram sa/i placa avand in vedere ca de centrul de activitati leapfrog e ff incantata..



[s] NERANTULA [s]



[s] bobocei de 26 [s]





Mai exista bobocei care refuza categoric (=urlete etc) scoica/scaunul de masina?





andy_galro livreza mothercare in ro, e 25 de lire taxa fixa, plus 2 lire/kg ....



piolica [pup] sper s/o prinzi cat mai repede pe nerantula





apropos de incaltaminte: voi ati revenit la nr pe care il purtati inainte de sarcina?





Carmen, mami de Erica (27.10.2008)

[zana] ticker

[foto] cicileata [foto]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -