Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (24)


193 raspunsuri la acest subiect

#21
saby

saby

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 786 mesaje

Postat 25 iunie 2009 - 17:23

Aris ai incercat la mothercare? Aveau mai multe modele pt fetite deci cred ca aveau si pt baietei.
Fetelor ce ma fac eu cu printesa mea ca a inceput sa-si suga degetul intr-un mare stil. Suzi nu vrea ca nu e buna, o scuipa o impinge cu limba afara. Si am incercat de mai multe feluri si forme dar degeaba, o ia numai cand ii este foame rau sau e nervoasa, in rest e asa bun degetul.

Sabina mamica fericita de [fetita] Maia Andreea
http://www.flickr.co...s/39734204@N04/

#22
Ciresica5

Ciresica5

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 25 iunie 2009 - 17:32

Lysbeth, i-am dat calciu gluconic in primele 10 zile dupa ce ne-am intors de la maternitate. Atat! Sa fie oare asta cauza? Sunt cam ingrijorata ca stiu ca vigantolul este esential, dar ce sa fac? Decat sa se inchida fontanela... La tine cum e fontanela? Mare tare?

Novus, vezi... eram sigura! Linisteste-te ca sa-l poti alapta in continuare pe bebe! Asteapta sa-ti vina CM si faci testul dupa. Oricum, stii ca si in conditii normale (ale organismului) se face numai in anumite zile: intre a 10 a si a 14 a zi a CM... asa ca... [pup]

[mamica] mami fericita de [bb] Albert-Gabriel

#23
aris26

aris26

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.049 mesaje

Postat 25 iunie 2009 - 17:35

rivali - [:(]daca gasesc eu te anuntz. mi-a promis si sora-mea ca o sa caute. am dat sfoara in tara[:D]

saby - pai te plangi? macar degtul nu cade,nu trebuie s a stai langa ea sa il bagi la loc in gura[:D]nici al meu nu e fun suzeta. rar funcioneaza. cand are chef de ea bine cand nu....circ face cand o vede.de la motehrcare i-am luat o shapca,dar e pe elastic si se ridica mereu,daca i-o trag mai bine ii cade pe ochi si urla. plus ca ii tzine cald. vreau ceva ushor,cam cum sunt cele pt fete. offf ...f putine lucruri pt baieti

#24
saby

saby

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 786 mesaje

Postat 25 iunie 2009 - 17:39

Eu i-am luat lu Maia de la Okaydi( parca asa se scrie) o basmaluta super frumusica dar putin cam mare, incearca si acolo.

Sabina mamica fericita de [fetita] Maia Andreea
http://www.flickr.co...s/39734204@N04/

#25
aris26

aris26

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.049 mesaje

Postat 25 iunie 2009 - 17:48

unde e magazinul asta? suna f interesant
Citat:
citat din mesajul lui saby

Eu i-am luat lu Maia de la Okaydi( parca asa se scrie) o basmaluta super frumusica dar putin cam mare, incearca si acolo.

Sabina mamica fericita de [fetita] Maia Andreea
http://www.flickr.co...s/39734204@N04/


#26
saby

saby

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 786 mesaje

Postat 25 iunie 2009 - 18:01

Citat:
citat din mesajul lui aris26

unde e magazinul asta? suna f interesant
Citat:
citat din mesajul lui saby

Eu i-am luat lu Maia de la Okaydi( parca asa se scrie) o basmaluta super frumusica dar putin cam mare, incearca si acolo.

Sabina mamica fericita de [fetita] Maia Andreea
http://www.flickr.co...s/39734204@N04/


Unul e chiar in Cora Militari, si mai e unul in Auchan miliatri

Sabina mamica fericita de [fetita] Maia Andreea
http://www.flickr.co...s/39734204@N04/

#27
lysbeth

lysbeth

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 895 mesaje

Postat 25 iunie 2009 - 18:03

Ciresica, nu e mare fontanela la noi...Dar am o prietena careia i s-a administrat calciu cand era bb in cantitate prea mare si i s-a inchis fontanela foarte repede. Rezultatul: are craniul un pic mai mic decat normal si a ramas cu migrene permanente.
Nu te speria insa, ala a fost un caz izolat. Eu zic sa discuti cu pediatra intai si sa vezi ce zice. Oricum eu nu i-as mai da vigantol pt ca d3 stimuleaza absortia calciului in oase

De magazin Okaydi pot sa zic ca am vazut unul in cora Pantelimon. Au lucruri dragute acolo si moderate ca si pret. Dar palariute sigur n-am gasit pt bb. Defapt n-am gasit nicaieri si chiar am umblat mult si bine. I-am luat o palariuta din panza alba de se leaga sub barbita si astept sa-i creasca scafarlia[:D]

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)

#28
dyana27

dyana27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.710 mesaje

Postat 25 iunie 2009 - 18:07

fetelor am reusit sa termin mancarea, ca ma saturasem de mancat uscaturi, dar nu gaseam timp; azi a fost mutunica destul de cumintel asa ca am profitat si am facut ciorbita de porc, ciorbita de leguma si am bagat si o fripturica maaaaaaaaaaare la cuptor[pofta][pofta][pofta]; mai pun niste cartofiori pe langa ea, acuma cand vine cristi... si o sa zica asta ca i-a pus Dumnezeu mana in cap[:D][:D][:D]... n-a mai vazut atata mancare deeeee......... mult[:I]



diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

minunea noastra David

#29
Ciresica5

Ciresica5

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 25 iunie 2009 - 18:18

Lysbeth, eu nu-i mai dau vigantol, la sfatul pediatrului bineinteles.
Cat despre circumferinta craniana, medicul nu a masurat-o niciodata pana acum. Sincer nici eu nu am stiut pana acum ca trebuie masurat si capsorul. La urmatoarea vizita o sa-i zic sa-l masoare [alcool]
Dar pana atunci, pot sa-l masor eu acasa? Cu ce sa-l masor si cum?

[mamica] mami fericita de [bb] Albert-Gabriel

#30
Ela78

Ela78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 875 mesaje

Postat 25 iunie 2009 - 18:28

Aris: Si noi am alergat mult si bine pana i-am gasit o palariuta de soare pentru baietel, toate erau prea mari. Pana la urma i-am luat din Cora Militari - raionul de bebelusi un set de combinezon+palarioara turcoaz foarte misto, chit ca am dat vreo 60 RON pe el, dar are baiatul palarie. Cred ca este ce cauti, nu e sapca cu cozoroc, nu e banda care se leaga, e gen pentru fetite, doar ca e turcoaz.


Intreba cineva daca i-am dat lui bb calciu gluconat: de la maternitate mi-au prescris 10 fiole sa-i dau cate 1/2 pe zi. Vomita imediat dupa. Asa ca l-am luat eu in ideea ca ii transmit prin lapte.


Novus: Sa dea D-zeu sa fie alarma falsa (din prostia dr.), nu te grabi la biopsie si fa un tratament cum a zis Dyana. Iti tinem pumnii sa fie totul bine si sa se rezolve de la sine, fara nici o interventie.


Pe mine ma costa tacamul 180 RON antreu+peste+friptura+cafea, urmand ca bautura si tortul sa le aduc eu. Erau si meniuri la 200 RON, dar mare diferenta la mancare nu era.


Asi avea si eu o intrebare: mi-a zis fata de la personal ca nu-mi poate da Decizia de suspendare a contractului de munca pana nu o stampileaza ITM (camera de munca), iar acolo se depune dupa ce expira postnatalul[bang].. Eu vroiam in prima zi de CIC sa depun deja dosarul, si asa dureaza 2,5 luni pana primesc banii pe card[bang], acuma cu Decizia asta de suspendare ma intarzie si mai mult[bang][bang], iar sotul nu castifa atat de bine incat sa fie suficient salariul lui pentru luna intreaga.. Pot sa incerc sa depun dosarul oricum si sa duc hartia de suspendare dupa?..


Elena mami fericita de bebe Ianis (04.04.2009)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -