Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (20)


209 raspunsuri la acest subiect

#201
maria_alexia

maria_alexia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.544 mesaje

Postat 22 martie 2011 - 11:40

Cam cat se face cu masina din Buc pana la Duni / Nessebar ? [flo]

#202
cosmina_p

cosmina_p

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 265 mesaje

Postat 22 martie 2011 - 14:01

Poti sa calculezi distanta si durata traseului pe un site cu rute europene.Ca localitate de destinatie baga Burgas(e cel mai aproape);din cate-mi aduc aminte Duni nu era in lista!

#203
maria_alexia

maria_alexia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.544 mesaje

Postat 22 martie 2011 - 14:03

da, dar cu restrictiile lor de viteza am auzit ca nu te poti baza doar pe distanta, de asta ma interesa o experienta practica.

#204
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 22 martie 2011 - 14:19

alexia, noi am facut anul trecut, din Ploiesti pana la poarta resortului Duni, aproape 8 ore. insa am facut cateva opriri de drum (mancat, pipi copil, dezmortire picioare, etc.) si am respectat si restrictiile de viteza semnalizate de indicatoare. cel mai mult timp am pierdut la vama Giurgiu-Ruse (era cam aglomerat la ora 7 cand am ajuns noi, foarte multe TIR-uri) si pe portiunea de drum dinaintea autostrazii spre Burgas, este doar cate o banda pentru fiecare sens, linie continua si foarte multe echipaje de politie, asa ca s-a circulat in coloana.
la intoarcere am ales traseul prin Varna, iarasi am avut "ghinion" deoarece primii 150 de km i-am parcurs in 3 ore, tot din motive de aglomeratie in week-end, echipaje de politie si multe localitati cu restrictii de viteza. asa ca la intoarcerea spre casa am facut 7,5 ore.

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

#205
AnnaBaby

AnnaBaby

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.237 mesaje

Postat 23 martie 2011 - 11:47

Din cate am citit, am inteles ca Hotel Miramar din Obzor e situat in afara statiunii, la 1 km. Am inteles corect? Adica e asa izolat, si nu ai unde sa te plimbi? Sau cum? Ca as vrea sa merg acolo la vara, dar parca nu as vrea sa stau foarte izolata, sa am unde sa ies seara la plimbare, sa mai vad si alte hoteluri, etc



Anna si [8**] Ioana (11.07.2008)

asa creste Ioana

povestea nasterii

#206
miha81

miha81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 433 mesaje

Postat 24 martie 2011 - 16:03

De Paste nu merge nimeni la Duni? Eu mi-am luat teapa in vara dar nu m-am lecuit...credeti ca mai gasesc ceva? Nu stiu la ce agentie sa incerc...



pozeBianca



#207
AnnaBaby

AnnaBaby

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.237 mesaje

Postat 25 martie 2011 - 01:45

[help]De cateva zile studiez siteuri de agentii, oferte, poze, pareri si am deja capul in colturi[bang]. Nu pot sa-mi dau seama deloc unde ar fi mai bine.

Anul trecut am mers pt prima oara in Bulgaria, si am avut 2 tipuri de experiente, la poli opusi - prima super faina, la Riu Evrika in Sunny Beach si a doua super nasoala la Kaliakra Palace in Nisipuri.

Imi doresc ceva asemanator cu Riu Evrika, dar ceva mai aproape, nu mai merg pana la Sunny beach ca parca am mers pana la capatul pamantului[bang]. Spuneti-mi va rog o locatie buna, direct pe plaja (asta e obligatoriu) in celelalte statiuni pana la Sunny beach.



Anna si [8**] Ioana (11.07.2008)

asa creste Ioana

povestea nasterii

#208
cosmina_p

cosmina_p

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 265 mesaje

Postat 25 martie 2011 - 10:52

Noi am fost la Nessebar,a fost super...dar tot cam la "capatul pamantului"!!![bang]Asa ca pt anul asta am preferat Albena,Laguna Beach(avem si buget de criza[:D]).Ai putea "studia" Kaliakra din Albena.Daca bugetu-i mai redus merge si una din Lagune!!!La Laguna Garden am fost in urma cu vreo 4 ani si mi s-a parut ok.In Albena am inteles ca e bine inspre f bine si la Gergana!!!

#209
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 25 martie 2011 - 12:21

Citat:
citat din mesajul lui AnnaBaby

[help]De cateva zile studiez siteuri de agentii, oferte, poze, pareri si am deja capul in colturi[bang]. Nu pot sa-mi dau seama deloc unde ar fi mai bine.
Anul trecut am mers pt prima oara in Bulgaria, si am avut 2 tipuri de experiente, la poli opusi - prima super faina, la Riu Evrika in Sunny Beach si a doua super nasoala la Kaliakra Palace in Nisipuri.
Imi doresc ceva asemanator cu Riu Evrika, dar ceva mai aproape, nu mai merg pana la Sunny beach ca parca am mers pana la capatul pamantului[bang]. Spuneti-mi va rog o locatie buna, direct pe plaja (asta e obligatoriu) in celelalte statiuni pana la Sunny beach.

Anna si [8**] Ioana (11.07.2008)


In Albena ar fi Kaliakra si Gergana, la primul am fost in 2008 si e ok, la al 2-lea am citit doar ca e ok. Nu stiu daca mai gasesti locuri , depinde de perioada cand vrei sa te duci.

Roxana


#210
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 25 martie 2011 - 12:26

Continuati aici



Roxana




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -