Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (20)


209 raspunsuri la acest subiect

#11
hristina

hristina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 709 mesaje

Postat 25 august 2010 - 22:06

Efectiv sunt cu nervii; si nu ca nu m+as putea eu decide, dar sotului ii displace tot ce i se propune; ca el nu vrea sa dea mai mult de 500 pentru noi 3, ca ala are parcare cu plata, ca la celalalt se plateste seylongul, ca ala e sub munte, ca alalalt e singur pe lume....
Of, Doamne, da+mi rabdare!

Asa, acu au mai venit amicii astia cu o propunere si nu stiu ce sa fac cu ea + e vorba despre ELENITE; ROYAL PARK sau Pomorie, Via Pontica!
Cine, ce stie despre el- ele, ca eu maine trebuie sa dau un raspuns si nu il am inca pregatit!

#12
LYADA

LYADA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 988 mesaje

Postat 25 august 2010 - 22:21

Hristina,

noi am stat la Bolero in 4 randuri, 2 sejururi lungi si altele de 5 zile. Mergi acolo si nu vei regreta, este foarte bine.

In Elenite nu ai ce face, nu e chiar statiune - da un google si gasesti comentarii ale celor care au stat acolo...

Bianca

#13
hristina

hristina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 709 mesaje

Postat 25 august 2010 - 23:38

Eu sper ca nu sunteti toate la mare acum si imi mai scrieti si mie una,alta pe aici...cand vin, promit sa fac o cinste virtuala

Deci, cam asta ar fi problema, de ales intre
- Nisipuri cu Bolero, Astera
- Elenite _ Royal Park
_ Pomorie _ Via Pontica
- Konstantin si Elena - Grand Hotel Varna

#14
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 26 august 2010 - 02:22

Via Potica din Pomorie in niciun caz!!!!!!!!!! Citeste pe am fost acolo ( legat si cu .ro) si te vei speria.

Grand Varna...nu stiu cum e cu parcarea si sezlongurile, daca-s cu bani sau incluse in pret ( ii dau dreptate sotului tau, si mie imi place sa am inclus TOT, sa dau banii pe prostioare doar), am auzit lucruri bune in ultimul timp.

Elenite cu Royal Parc...nu stiu iarasi daca are parcarea cu plata dar parca nu, sezlongurile sunt incluse daca nu ma insel, in plus are si un parc acvatic inclus in pret. Din ce am mai citit,pe romani vor sa-i trimita in alt hotel, chit ca pe voucher scrie Royal Parc, dar cu putin scandal in cazul asta...se rezolva.

Dintre toate, de Bolero am auzit numai lucruri bune, singurul lucru mai...aiurea e ca nu-i pe plaja si faptul ca se plateste parcarea ( ptr mine un mare minus ar fi faptul ca-i in Nisipuri..)

Sper sa te fi ajutat macar asa...putin, cel mai bine e sa intri pe situl acela si sa citesti singura impresiile celor care au fost)

Roxana


#15
codruta_grg

codruta_grg

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.600 mesaje

Postat 26 august 2010 - 10:03

Numai un sfat va dau, din proprie experienta [:-@].

Cititi toate impresiile bune, rele, dar incercati sa mergeti unde va spune instinctul.[flo]



Codruta &[zana] Petra Alexandra



asa crestem noi





#16
miha81

miha81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 433 mesaje

Postat 26 august 2010 - 14:12

Roxana ma bucur ca ti-a placut! Prietenii nostrii au primit banii intr-un fic pentru grijanal. Multumesc pentru grija! Ce-i la Duni asta de ai venit chiar atat de incantata?

Noi suntem la Sunset Resort Pomorie si este foarte bine. Mancare si bautura din belsug (noi nu suntem bautori de alcool asa ca nu pricepem la asta), mancarea ok. dar ne cam lipsesc ciorbele si supele noastre. Prajiturile nu ne-au placut in mod special dar am mancat...sigur va fi masina mai grea la intoarcere!!!!

In schimb camerele...sunt chiar imense!!!!Toti rezervasem camere duble si am primit in schimb o camera dubla, living si bucatarie complet utilata si dotata (masina de spalat vase, de rufe, hota, frigider, vesela, tacamuri, aragaz)!

Noi am mai venit cu niste prietenii pentru care am rezervat direct la hotel pe data de 21.08 cu intrare de pe 22.08. Ei au primit pentru 1300 leva 6 nopti all inclusiv 2 adulti, un apartament format din o camera cu 1 pat de o persoana, 1 camera dubla, living si bucatarie ca si la noi. Am facut schimb de camere si a fost super!!! Apartamentul avea in jur de 100 metri patrati, faceau curatenie zilnic, schimbau prosoapele, ne-au schimbat deja lenjeria o data...ce sa va mai spun...intr-adevar nu schimba sapunul daca se termenina parca spunea cineva...

In fiecare seara sunt spectacole pentru copii si mini disco, piscinele sunt curate in schimb marea a fost plina de alge si nu prea am stat. Se platesc sezlongurile pe plaja 5 leva si parcarea ne va duce 30 de leva. A



pozeBianca



#17
miha81

miha81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 433 mesaje

Postat 26 august 2010 - 14:13

Roxana ma bucur ca ti-a placut! Prietenii nostrii au primit banii intr-un fic pentru grijanal. Multumesc pentru grija! Ce-i la Duni asta de ai venit chiar atat de incantata?

Noi suntem la Sunset Resort Pomorie si este foarte bine. Mancare si bautura din belsug (noi nu suntem bautori de alcool asa ca nu pricepem la asta), mancarea ok. dar ne cam lipsesc ciorbele si supele noastre. Prajiturile nu ne-au placut in mod special dar am mancat...sigur va fi masina mai grea la intoarcere!!!!

In schimb camerele...sunt chiar imense!!!!Toti rezervasem camere duble si am primit in schimb o camera dubla, living si bucatarie complet utilata si dotata (masina de spalat vase, de rufe, hota, frigider, vesela, tacamuri, aragaz)!

Noi am mai venit cu niste prietenii pentru care am rezervat direct la hotel pe data de 21.08 cu intrare de pe 22.08. Ei au primit pentru 1300 leva 6 nopti all inclusiv 2 adulti, un apartament format din o camera cu 1 pat de o persoana, 1 camera dubla, living si bucatarie ca si la noi. Am facut schimb de camere si a fost super!!! Apartamentul avea in jur de 100 metri patrati, faceau curatenie zilnic, schimbau prosoapele, ne-au schimbat deja lenjeria o data...ce sa va mai spun...intr-adevar nu schimba sapunul daca se termenina parca spunea cineva...

In fiecare seara sunt spectacole pentru copii si mini disco, piscinele sunt curate in schimb marea a fost plina de alge si nu prea am stat. Se platesc sezlongurile pe plaja 5 leva si parcarea ne va duce 30 de leva. A si ne-au cazat la Beta.



pozeBianca



#18
miha81

miha81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 433 mesaje

Postat 26 august 2010 - 14:17

Scuze pentru greseala de la inceputul mesajului precedent. Daca mai aveti ceva intrebari va raspund cu placere cand venim. Ne intoarcem sambata. Roxana dar cu ce agentie ai fost pana la urma? In afara resortului ce era? Este statiune? Aici la Sunset Resort Pomorie asta din punctul meu de vedere este un minus, adica ca nu ai unde sa faci shopping..va pup!



pozeBianca



#19
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 26 august 2010 - 21:01

Miha, tot n-am inteles: au primit banii? Au apucat sa sune la nr ala de telefon?

Vacanta placuta in continuare, distrati-va si relaxati-va la maxim!

La Duni, in afara resortului...nu prea ai ce face, dar ai acolo, in resort. Cumparaturi poti face in Sozopol, e la 8 km de Duni, anul asta n-am apucat sa ies din resort deloc, poate anul viitor [:D] ( am avut noroc de vreme super, apa calda....ca ciorba[:D], in 7 zile n-am stiut ce sa facem mai repede- spuneam ca vreau sa vad tot complexul....aiurea...n-am apucat. [alcool])

Am uitat sa intreb: a fost cineva la Ropotamo?





Roxana


#20
alinkav

alinkav

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.142 mesaje

Postat 27 august 2010 - 17:58

Roxana, bine ai revenit!



Daca tii minte, in primele mele impresii de la Duni, am si scris ca mie personal M.Beach mi-a placut mai mult ca M.Palace.

Si ai mei au stat o noapte in apartament cu vedere la mare. Era chiar camera deasupra unei intrari din stanga restaurantului.



Si ca fapt divers[:D], d-na Pop ne-a spus, ca daca mai vrem la Duni la anu', s-o sunam din decembrie.[8D]



Alina,



Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -