Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

menajera


26 raspunsuri la acest subiect

#11
alina_satena

alina_satena

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.502 mesaje

Postat 19 august 2010 - 11:40

am cautat,dar daca nu cunosti pe nimeni care sa aibe nevoie de cineva care sa faca curat,macar sambata si duminica ar fi foarte ok pentru mine,astept sa ma mai ajutati,o zi placuta

#12
Marina_1609

Marina_1609

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.971 mesaje

Postat 30 august 2010 - 00:50

nu stiu cata treaba ai putea sa faci cu copilul dupa tine...

cand vine menajera la noi, incerc sa ies din casa cu copilul sa nu ne impiedicam.... Copilul muta mereu lucruile de colo-colo, alearga din urma menajerei....o ia de mana si o duce la joaca[:D]etc.



tanti a noasta vine o data pe saptamana si munceste 5h in apartament cu 3 camere pentru 70 ron. Face curat, calca si mai face si ceva de mancare daca o rog. la curatenie nu as zice ca straluceste dar avand in vedere ca face atatea treburi doar in 5 ore, este ok. ce ne place noua este ca e de incredere si este sufletista. ne ajuta si ea cand poate. mai sta si cu copilul cand e nevoie, iar asta o face din placere. nu a vrut bani niciodata pt statul cu copilul.

noi ii dam suma dubla de sarbatori si ceva cadouri. ii mai aducem cate ceva cand mergem in vacanta...

Vine la noi de 1 an dar are ani de zile de cand merge la prietenii nostri



----------------------------------------

Marina & [pis] ANA SOFIA 05.08.08

----------------------------------------



Mami Marina - Gospodina



Copil crescut din suc de morcovi





#13
carmaw

carmaw

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.959 mesaje

Postat 30 august 2010 - 11:52

ii dai mult !
Daca e ca si de a familiei eu consider ca familia mea m ar ajuta gratuit si daca e pe bani .....pt suma asta ar putea sa mai lucreze 2 ore.
Dar e doar o parere....

#14
alina_satena

alina_satena

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.502 mesaje

Postat 30 august 2010 - 13:35

eu spun ca yi dai cat merita,se da si mai mult unor menajere


#15
Marina_1609

Marina_1609

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.971 mesaje

Postat 30 august 2010 - 16:43

putin nu este. am facut un studiu si cam atat se cere la apartament cu 3 camere (doar curat si calcat 2-3 incarcaturi de masina)pe juma' de zi.

asta este pretul de anul trecut...adica mai mare. la alti prieteni la care merge de 5 ani, cere 500mii, atat a cerut cu 5 an iin urma si nu a mai actualizat suma....



dar eu ii dau sa calce 4-5 incarcaturi de masina....si mai face si cate 2 feluri de mancare daca e cazul....

nu mi se pare mult pt munca asta

ganditiva cat se plateste afara...

carmaw, tu ar trebui sa stii, in grecia se plateste cu 8 euro pe ora minim. deci 40 euroi ar trebui sa ii dau...



daca ne raportam la salariile noastre eu zic ca este totusi ok 70 ron





----------------------------------------

Marina & [pis] ANA SOFIA 05.08.08

----------------------------------------



Mami Marina - Gospodina



Copil crescut din suc de morcovi





#16
carmaw

carmaw

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.959 mesaje

Postat 30 august 2010 - 22:57

Citat:
citat din mesajul lui Marina_1609



carmaw, tu ar trebui sa stii, in grecia se plateste cu 8 euro pe ora minim. deci 40 euroi ar trebui sa ii dau...



daca ne raportam la salariile noastre eu zic ca este totusi ok 70 ron





----------------------------------------

Marina & [pis] ANA SOFIA 05.08.08

----------------------------------------



Mami Marina - Gospodina



Copil crescut din suc de morcovi







buna Deci eu platesc 5 E PER ORA .AICI UNDE SUNT nu 8 sau mai mult astea sunt tarifele in zona mea.....si sa stii ca am de unde alege

Persoana care vine la mine este respectata ea ma ajuta pe mine dar asta e tariful si nici nu am auzit de mai mult...trebuie sa stii ca aici albanezii care lucreza in cimp cu capul in jos pe MINIMUL 40 de grade primesc 50 E/zi deci eu dau bine pt dat cu aspiratorul si sters praful....[flo]

#17
Marina_1609

Marina_1609

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.971 mesaje

Postat 31 august 2010 - 00:27

in ce regiune stai? eu vorbesc de preturile din Atena



si am raportat capitala la capitala



----------------------------------------

Marina & [pis] ANA SOFIA 05.08.08

----------------------------------------



Mami Marina - Gospodina



Copil crescut din suc de morcovi





#18
carmaw

carmaw

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.959 mesaje

Postat 31 august 2010 - 01:47

Citat:
citat din mesajul lui Marina_1609
in ce regiune stai? eu vorbesc de preturile din Atenasi am raportat capitala la capitala----------------------------------------Marina & [pis] ANA SOFIA 05.08.08----------------------------------------Mami Marina - GospodinaCopil crescut din suc de morcovi
deci nu stau in athena e aglomeratie prea cald multa poluare si prea multi hoti....Am o f buna calitate a vietii aici in creta ce pot sa ti mai spun este ca salariile sunt de la 700E insus si au inceput vremurile grele si pt ei(cu toate ca sunt si mmmmmmmmmulte exceptii-vezi postarea mea de la pestisoare)Revenind da, eu atita dau si nu exista nemultumiri din partea'adversa'yasou![pup]

#19
Marina_1609

Marina_1609

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.971 mesaje

Postat 31 august 2010 - 13:17

stiu ca au inceput sa o duca greu acolo. da , asa e in Athena, e mizerie, caldura si lume de toate culorile.... dar depinde si de regiune. si vorbesc in cunostinta de cauza....familia mea e acolo si stau intr-o zona mai "ferita", pazita linistita si curata. cat despre "taxe" tot de la ei am informatia, deci e sigura[8D]



tanti a voastra de care mama e? ma gandesc ca poate depinde si de asta...sau poate depinde doar de regiune...nu stiu



----------------------------------------

Marina & [pis] ANA SOFIA 05.08.08

----------------------------------------



Mami Marina - Gospodina



Copil crescut din suc de morcovi





#20
carmaw

carmaw

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.959 mesaje

Postat 31 august 2010 - 13:42

Citat:
citat din mesajul lui Marina_1609
stiu ca au inceput sa o duca greu acolo. da , asa e in Athena, e mizerie, caldura si lume de toate culorile.... dar depinde si de regiune. si vorbesc in cunostinta de cauza....familia mea e acolo si stau intr-o zona mai "ferita", pazita linistita si curata. cat despre "taxe" tot de la ei am informatia, deci e sigura[8D]tanti a voastra de care mama e? ma gandesc ca poate depinde si de asta...sau poate depinde doar de regiune...nu stiu----------------------------------------Marina & [pis] ANA SOFIA 05.08.08----------------------------------------Mami Marina - GospodinaCopil crescut din suc de morcovi
ce sa ti spun la mine a venit o tinara albaneza care lucreaza bine am preferat o unei alte vecine care are 50 de ani si e 'cretana' get begetsi care lucreaza pe acelasi tarif la englejiSi noi avem prieteni strict din tata)n fiu greci care stau in KIFISIA-acolo cum spui tu plateau mult menajera era o bucuresteancaAvind in vedere ca eu nu vorbesc mai de loc romanerste si mai ales conceptiile lor despre Romania eu nu am considerat ca trebuie sa spun ca sunt nascuta-n Bucuresti~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~scuzati ma ca am fost in afara subiectului[:-@]Mai vorbim poti sa mi scrii pm daca doresti mai putem vorbi si pe mess-daca interes existaNumai bine si yasou!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -