Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

menajera


26 raspunsuri la acest subiect

#1
alina_satena

alina_satena

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.502 mesaje

Postat 18 august 2010 - 18:52

Buna fetelor,stand asa si gandidu-ma ce as putea face sa mai aduc un ban in casa,m-am gandit ca as putea face curatenie,eu am mai facut curatenie,si ma gandeam daca puteti sa ma sfatuiti mai ales persoanele care au mai facut curat,nu este nimic rusinos cred eu si asa as putea sa mai aduc si ceva banii la bugetul familiei mele,astept sfaturile si opiniile voastre.[:)]

#2
sdcristian

sdcristian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.474 mesaje

Postat 18 august 2010 - 18:56

nu am facut niciodata, dar daca respecti cateva reguli de bun simt si esti harnica, cred ca poti castiga bine

rusine nu e - doar sa furi e rusine

sunt anunturi in ziar cu oameni care cauta menajere - suna si intreaba

#3
alina_satena

alina_satena

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.502 mesaje

Postat 18 august 2010 - 19:01

eu ma gandeam cva de genu odata pe saptamana si sa o pot lua si pe cea mica,in ziar sunt de obicei cei ce vor menajera pe mai multe zile dar ma voi interesa multumesc pentru sfat

#4
alina_satena

alina_satena

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.502 mesaje

Postat 18 august 2010 - 19:17

daca stiti pe cineva care are nevoie de menajera spuneti-mi si mie asa pe situri nu stii cu cine te intalnesti,nu stii cam ce vrea,astept raspunsurile voastre.

#5
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 18 august 2010 - 19:43

Ma indoiesc ca te primeste cineva sa vii la lucru cu copilul dupa tine. Am incercat eu cand era fetita micuta si nu am gasit.
Ai spus ca ai o facultate. Mai bine gaseste o vecina in grija careia sa lasi copilul, iar tu sa-ti cauti un serviciu adevarat.





allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.


#6
gabidaniela

gabidaniela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 659 mesaje

Postat 18 august 2010 - 19:46

Vezi pe la McDonalds. Din auzite stiu ca astia fac mai tot timpul angajari. Merita sa incerci, parerea mea

Legea compensatiei echivalente, exact ca si legea lui Newton in fizica, este precisa, implacabila si imuabila

#7
alina_satena

alina_satena

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.502 mesaje

Postat 18 august 2010 - 23:18

am incercat si sa o las pe cea mica cu o vecina dar nu avea grija de ea si o mai si repezea,ma mai gandesc la posibilitati,poate mai veniti cu niste sfaturi

#8
Deus

Deus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.177 mesaje

Postat 19 august 2010 - 00:45

eu am o tanti care lucreaza asa:
in fiecare zi la alta casa, dimineata la 7 este la usa

eu ii ofer o cafea isi trage sufletul repejor si se apuca de calcat haine (noi inca mai suntem acasa si ne pregatim de plecare si este ciudat sa aspire intre picioarele noastre)
pe la 11 termina de calcat haine stranse in cca 10-12 zile(un munte de haine) dupa care incepe sistematic: scutura, sterge geamurile, aspira, spala pe jos, spala baia, curata bucataria si pe la 4 este gata

la pranz face o pauza si primeste de mancare ce avem gatit si pt noi

apa , suc, fructe la liber:-)

pt munca asta primeste 100 lei si de ziua ei, sarbatori sau cand a avut un deces in familie i-am dat bani(tot cate 100 de lei si ii mai dau tot ce este bun si noua nu ne mai trebuie prin casa/haine/mobila.
Din cate mi-a spus la fel primeste si face si la altii - la case mai mari primeste cca 120-150 de lei si la apartamente intre 80-100 de lei.

Este harnica si serioasa, de 8 ani ne cunostem si ne intelegem bine:-)))
Vine doar la doua saptamani fiindca eu fac curat doar ca nu-mi place sa spal geamurile si sa calc si atunci doua zile pe luna ii las ei "placerile"

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney


#9
Deus

Deus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.177 mesaje

Postat 19 august 2010 - 00:47

incearca si varianta doar sa calci haine cateva ore pe zi!multe nu ne omoram dupa chestia asta[bang]

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney


#10
carmaw

carmaw

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.959 mesaje

Postat 19 august 2010 - 09:46

Uite cum faceam eu 'afara' luam femeia din ziar o plateam cu cec servici si era renumerata la ora-tot asa cum mai zicea cineva cafea apa suc fara probleme venea pt 4 ore dimineata una data /sapt si facea calcat, curat baie(nu ii lasam de spalat WC ca doar era om si ea si merita putin respect)-pt curatenie obisnuita
Pt curatenie generala venea cam una zi si jumatate si facea casa ca-n vis
------------------------------------------------------------------------
In ro eu am dat cam 8 roni /ora pt curatenie normala in apart si pt curatenie grea(dupa zugraveala) cam 10 Roni/ora mincare la prinz ,dimineata ,apa,suc si stau cu ea ca are nevoie de diverse pe care nu stie unde sunt puse
A plecat si cu bani de drum pt ca nu e din BUC cu tigari si pt ca era botezul fetei ei i am dublat suma .tipa munceste ff bine nu s a odihnit mai mult de 20 minute la 10 ore si are o viteza de executie...!!
Dar desi avea copil de un an nu a venit cu el ca atunci nu mai putea lucra si nici eu nu eram de acord ori sta cu copilul ori vine sa ma ajute
Asta e experienta mea! asa cum sa mai spus nu e rusine ca muncesti si bravo pt ca ai avut inteligenta de a te adapta pietei!
Cunosc multe persoane care se vaicaresc ca nu au bani si ca au studii dar nu fac nimic pt a iesi din impas dupa cum, iarasi, mai cunosc o chimista care dupa ce a fost restructurata face curatenie si acum cistiga f bine si e 'curtata' de mai multe doamne[flo]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -