Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Copilasi din 2002 (34)


289 raspunsuri la acest subiect

#281
katty

katty

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.321 mesaje

Postat 11 iulie 2007 - 12:58

Un [pup] si de la mine!

Am o dimineata linistita la serviciu. Sunt singura in birou si-mi fac de cap.

In Bucuresti s-a racorit, ieri a fost groaznic de cald. Au fost anuntate 37 de grade, dar cred ca au fost mult mai multe. Nici nu puteam sa respir cand am plecat acasa!



Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)

varsta lui Andrei[bicla]

#282
Nicoleta

Nicoleta

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.073 mesaje

Postat 11 iulie 2007 - 13:18

Salut.
Eu am avut iar o noapte naspa, Stefan s-a trezi la 4 ca sa mearga la baie, apoi a vrut apa... apoi a inceput sa isi traga nasul ca era infundat si pe la 5 a inceput sa tuseasca destul de urat... cred ca de la trasul nasului... l-a tot tinut pana pe la 6, cand i-am facut aerosoli cu Ventolin dupa care a adormit bustean. La mine a mai durat pana la 7 (am adormit pana la 8, cu dese treziri :((), am avut o noapte de pomina, nu mai vreau.
Ieri am vazut poze frumoase cu Crig si Mariuca, mi-ati placut mult de tot.
Elena, pupici pentru puiul din brate care incetineste fluxul informatiei ;).
Katty si Nadina, imi pare rau ca ati trecut prin asa ceva. Trebuie sa fi fost tare greu. Of.
Cornelia, te invidiez pentru energie, eu am ajuns de dorm oricand. Sper sa reusesc sa dorm mai mult, altfel e de rau... Eu deja am obosit.
Cristina, la noi inca e frumos, dar am inteles ca de maine incepe si la noi vremea rea pentru cateva zile. E bine ca Andrei se descurca si in casa.
Katty, ce fain ca iti poti face de cap, singura in birou! e ok sa se mai intample si asta, nu?

Ieri am facut o drumetie pe langa padure pana la niets izvorase, cam 3 km dus-intors, le-a placut copiilor (Stefan si sora mea), cred ca voi repeta experienta (dar prin padure, spre Tampa), ca este aer curat, numai sa nu ploua... de maine am inteles ca se mai strica vremea...
In continuare suntem cu sucul de fructe, ieri i-am pus si 2 rosii gustoase in storcator, a lins paharul aproape, si a mai si cerut (am un pahar de 300ml, de aceea stiu cam cat bea). Eu cred ca ii vor face bine, am de gand sa ii dau asa toata vara, cel putin. Sper sa si reusesc. Dar azi, obosita cum am fost, am uitat sa ii fac ceai de cimbru :(. Sper sa bea cand ajung acasa.
Va doresc o zi buna. La mine in birou e zapuseala.
Nicoleta



#283
Karina

Karina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 699 mesaje

Postat 11 iulie 2007 - 13:29

Va pup si eu [pup] pe toate (toti)

Sintem niste parinti singuratici [:p]. Bogdan e bine, nu tuseste, nu are nici o problema, alearga toata ziua in picioarele goale in curte. Nu are timp nici sa vorbeasca cu noi la telefon. E super incintat, numai noi sintem ca doi ciini fara rost, ne plimbam prin casa, nu stim ce ne lipseste. Vorbim zilnic cu el, dar asteptam cu nerabdare sa vina acasa.

Se joaca cu varul lui de 10 ani, cu care pina acum 1 an nu se intelegea de loc. Tot timpul se bateau. Acum sint cei mai buni prieteni. Varul vorbeste in ungureste iar Bogdan in romaneste, dar se inteleg perfect. Daca Bogdan nu intelege ceva se duce repede la buni s-o intrebe ce inseamna.



V-as ruga daca puteti sa-mi mutati si mie pozele, daca aveti timp, ca eu cu greu mai intru pe net. Se apropie concediul si trebuie sa las totul in regula.






[pup]

Karina [sofer] + Bogdanel [bicla]

Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine [:D]



Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:

1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma

2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - Ema

#284
HelleneC

HelleneC

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 798 mesaje

Postat 11 iulie 2007 - 14:37

Salut si de la noi!

Nadina ma bucur ca ai mai "trecut" pe aici, m-as bucura sa iti implinesri visul cu un al doilea bebe si sa ti se estompeze durerea din suflet[pup]! Am vazut-o pe "mandarina" ta scumpa in ultimele poze, ce mare a crescut... si cred ca ii place sa pozeze!

Karina, asa eram si noi cand nu aveam gaza mica, sufeream ca un caine ca nu il am acasa pe George, dar nici nu aveam cu cine sa il las cand mergeam la serviciu. Acum ma iau cu Gabi, dar tot mi-e dor de el, si ne sunam aproape din ora in ora. Adica eu sun sa ii aud vocea si perlele.[alcool]

Nicoleta, sanatate lui Stefan, si sa fie ceva trecator episodul de azi.

Katty, deci iti faci de cap... Si aici a fost ieri canicula si a trebuit sa ies cu Gabi, nu ma gandesc cum e in capitala, ca la noi e totusi mai putin cald.

Cristina22, tu ci cine il lasi pe Andrei?

Gabrielaghe, lasa ca pui tu pozele! Sa stii ca si noi ne luam concediul pe bucati, cate o sapt., insa e bine si asa, ca mai poti sa te relaxezi pe parcursul anului cate putin!



Asta noapte a plouat, tunat, fulgerat... mie si acum mi-e teama de tunete, mai ales ca se aud foarte aiurea de la blocuri, brrr!

Va las, ca iar am scris pe sarite, intre timp am facut si ceai la bebe, am si hranit...[:)]!

O zi buna, Elena




Elena - mami de [bebic] Gabriela (12.04.2007) si [auto] George (6.09.2002)

Poveste fara sfarsit!


#285
cristina22

cristina22

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 11 iulie 2007 - 15:14

Nicoleta-nu te nelinisti, cum zice si Elena, poate e ceva trecator.
Elena- cand a avut Andrei 4 luni, mama mea s-a pensionat (tanara fiind, inca nu implinise 50 de ani), doar pt Andrei. Asa ca vine in fiecare dimineata la noi, ca stam aproape.Pe perioada gradinitei, noi il ducem, iar mama il aduce de la gradi. Andrei este centrul universului pentru ea si pentru tata.
Pe cand avea Andrei vreo 7 luni nici macar nu vroia sa vina din bratele lui buni, aproape ca nici nu vroia sa stea cu noi.
Pe considerentul ca l-am lasat de mic in grija mamei mele, am renuntat la multe, doar pentru a putea fi cu el dupa-amiaza. De fapt il car peste tot cu mine[:D]!
SA AUZIM DE BINE!

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)[auto]

#286
crig72

crig72

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 950 mesaje

Postat 11 iulie 2007 - 15:57

[hia]

am fost la dans de dimineata si acum a adormit si Mariuca.la noi este foarte cald nu a plouat deloc.In schimb apa e foarte rece.

Nicoleta mi-e dor de aerul Brasovului.poate reusesc si eu sa ajung cateva zile.Cum e Stefan?A mai tusit?

Nadina te asteptam mai des pe la noi.[pup]

Elena asa e s-a distrat nemaipomenit Mariuca. uite inca o dovada[:)]

http://www.dropshots...10&ctime=134958

va pup pe toate !o zi buna!



poze de aprilie



#287
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 11 iulie 2007 - 16:10

Katty, multumesc mult!!!!Eu sunt in pregatiri de plecare...pana la urma am cedat presiunilor bunicilor[bang][alcool] si il las pe David acasa...Deci vom fi eu si prietena mea singurele la drum intins...Ne "vedem" peste o sapt [pup]

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation
Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga[cool] :
varsta, poze, D-ale lui David

#288
Nicoleta

Nicoleta

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.073 mesaje

Postat 11 iulie 2007 - 17:48

Sinzi, distractie placuta!
Crig, vazut mica dansatoare, placut la nebunie! Va asteptam in Brasov! Stefan nu mai tusise pana pe la 12.00, sper sa fie bine si sa fi fost un episod trecator... of.
Karina, asa cred ca am fi si noi fara Stefan, numai ca el nu vrea sa se duca la tara, socrii mei au o casa la tara. Dar nu locuiesc acolo permanent.
Elena, nici eu nu ma simt in siguranta cand trasneste. Imi aduc aminte de deficitul de somn de cand era pustiulica mic.... Ce vremuri. Te-ai apucat de scoala de soferi?
Cristina, sper sa treaca. Tusea asta e naspa rau, macar de as sti exact de la ce e...
Nicoleta

#289
katty

katty

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.321 mesaje

Postat 11 iulie 2007 - 18:03

Am zis eu ca sunt singura, dar a fost Garda Fin si a fost obositor, ca a fost "du-te - vino" cu acte. A iesit ok.

Nicoleta, imi pare rau ca ati avut probleme iar! Sper sa fie trecator!

Sinzi, drum bun, vreme frumoasa si distractie placuta!

Karina, asa eram si noi cand am ramas prima data fara Andrei, nu negaseam locul! Acum parca ne-am mai obisnuit, dar tot il sun aproape tot timpul. E bine ca are partener de joaca! O sa vezi ca va veni schimbat, in bine!

Crig, pupici Mariucai, am vazut-o dansand, e mortala! Am vazut si eu la stiri ca s-a racit brusc apa marii la 17 grade si ca a fost si ceata ieri la mare, ceva inedit! Ciudate fenomene, si cel cu apa marii care s-a retras 20 de metri saptamana trecuta!

Elena, mie imi pace cand tuna si fulgera, cred ca nu e bine, dar ma relaxeaza ploaia si fenomenele ei!

Cristina22, si mama s-a pensionat tot ca sa vina la noi sa stea cu Andrei. Si sper ca nu a regretat!

Pupici si racoare!



Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)

varsta lui Andrei[bicla]

#290
Gabbriela

Gabbriela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.385 mesaje

Postat 11 iulie 2007 - 20:34

poftiti la povesti ... 35



Sanatate si numai bine [flo]


Nicole mami lui Julian


[foto]

scaune de masina pt copii


Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -