Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Copilasi din 2002 (34)


289 raspunsuri la acest subiect

#1
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 06 iunie 2007 - 13:15

[foto]Albumul copiilor din 2002[foto]




Mamici din 2002: (2)



Copilasi din 2002: (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17) (18) (19) (20) (21) (22) (23) (24) (25) (26) (27) (28) (29) (30) (31) (32) (33)







Mamici si tatici, va rog sa verificati fiecare datele copiilor (data nasterii, numele, web page cu poze, profilul personal) si in caz de ceva greseli sa ma anuntati pe PM sa le corectez. Multumiri anticipate si scuze, daca o sa gasiti multe greseli ! [flo2]



Dintr-un total de 232 copii avem:

- 123 fete [majoreta]

- 109 baietzi
[hagi]



Ianuarie

03.01.2002--- Victor--- rosa(web)

04.01.2002--- Ioana --- mstef(web)

05.01.2002--- Ilinca --- Raluca(web)

07.01.2002--- Matei-Ioan --- Caprioara

07.01.2002--- Matei ---ruxandra_sb

10.01.2002--- Nina-Cristina --- Anina_n(Povestea-nasterii) (web1, web2)

10.01.2002--- Michelle Eveline --- karol

12.01.2002--- Emma --- oLo(Povestea-nasterii)(web1, web2)

15.01.2002--- Luca --- Mia(web)

21.01.2002--- Andrei Sebastian --- loredanap(web1, [url="http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.as

#2
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 06 iunie 2007 - 13:39

David e in recuperari...doarme la cele mai ciudate ore!!!! Azi la 5 dimineata s-a trezit si la 9 s-a culcat la loc!!! Acum inca doarme!!!Parca si-a mai dat drumul la vorba (sper eu) dar macar imi atrage mie atentia de fiecare data sa vorbesc in romaneste ca acum suntem in Romania!!!!Azi e racoare, si ne bucuram de aerul de afara si de verdeata!!! Eu nu prea am rabdare sa stau in casa..as umbla toata ziua, dar David trebuie sa isi mai traga si el sufletul sa se mai intinda!!!

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation
Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga[cool] :
varsta, poze, D-ale lui David

#3
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 06 iunie 2007 - 14:35

Bine v-am regasit, fetelor ! [:)]

Am facut o multime de poze la Buzias, dar n-am avut, inca, ocazia sa le pun pe net. Cristina s-a simtit foarte bine, nici nu ma intreba cand plecam acasa. Asta si unde mai erau inca 7 copilasi prescolari. Am sa va anunt, cand voi reusi sa pun pozele pe net.

Despre serbare....va fi doar cu poezii si cantece, fara nici o sceneta. Exista o singura educatoare, iar grupa este combinata(copii intre 3 si 7 ani) si e cam greu de lucrat cu cei mici, laolalta cu cei mari.

La toamna va reveni pe post educatoarea titulara, care preda in sistem Waldorf. Si asta, exact, cand Cristina va urma grupa pregatitoare. [bang] Caci, noi, ne gandim sa o dam la scoala la 6 ani si 8 luni, adica, anul viitor. Oricum, vom vedea cum se descurca la gradi anul urmator si in functie de asta vom hotara daca va merge la scoala anul viitor sau va mai sta 1 an la gradi.

Doresc insanatosire grabnica bolnaviorilor si mamicilor bolnavioare si sanatate, tuturor !

Din pacate, m-am procopsit si eu, cu o sinuzita maxilara, pe tren(de la curent), cred si greu mai scap de ea. Ii dau inainte cu paracetamol sinus si inhalatie cu musetel. [alcool]



[pup][grup]







Nina, mami de [zana] Nina-Cristina (10.01.2002)

Diabet zaharat la copii
, Copii din 2002, Copii capricorn


#4
Karina

Karina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 699 mesaje

Postat 06 iunie 2007 - 14:53

Katty, ma uit, dar cred ca abia miine [:D]. Eu lucrez prin centru, pe linga Intercontinental si stau in Drumul Taberei, poate il cumpar daca-l gasesc si ne intilnim vineri pe undeva ?!

Cornelia, unde face Rares inot? Ca la noi la gradi se termina din pacate.

Super sint pozele, frumos campion. Imi pare rau ca n-am stiut, ca si Bogdan e fan Minimax.



Elena, ti-as recomanda si tinctura de propolis pt. tine, inteleg ca nu mai alaptezi, nu? Eu am folosit o masca din aia chirurgicala cind am fost racita si Bogdan avea citeva luni. Gasesti la farmacii.

Iti urez succes la scoala de soferi. Mie imi pare tare rau ca n-am facut scoala inainte de a ramine insarcinata, mi-ar fi fost mult mai usor cit am stat acasa. Dar bine si asa, am facut-o cind am inceput serviciul, zilele astea fac 2 ani de cind am carnet [:D]



Nina, ce-i aia sinuzita maxilara ? E sinuzita normala? Eu iti recomand cu caldura batista bebelusului, pe sotul meu l-a ajutat mult la sinuzita. Si inhalatiile sint f. bune.

Asteptam si pozele de la Buzias



[:D]






[pup]

Karina [sofer] + Bogdanel [bicla]



Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:

1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma

2. Sa ajutam la terapia pentru Ema - Ema

#5
CORNELIAP33

CORNELIAP33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 06 iunie 2007 - 15:14

Karina Rares face inot la Sadionul National, la bazinul descoperit. Acolo au facut si anul trecut lunile iulie si august.Pentru tine e insa cam departe...



Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)

Fotografii




Ajutati-l pe Emanuel!

________________________

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."





#6
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 06 iunie 2007 - 17:22

Karina, sinuzita maxilara, adica inflamarea mucoasei sinusurilor maxilare. Iar pe mine ma dureau maxilarele superioare si aveam o mucoasa galbena care nu se mai termina. Asta pana am inceput sa fac inhalatia cu ceai de musetel. Si de aici am banuit sinuzita maxilara.

Mai exista sinuzita frontala, cand te doare capul, osul fruntii, ceea ce inseamna ca sinusurile frontale sunt infundate, din cauza inflamatiei mucoasei.

In copilarie(eram chiar in cl. I) am avut sinuzita si imi amintesc si acum de punctiile acelea oribile. [alcool]

Sper sa scap pe cai mai naturale de ea. Mucoasa nu o mai simt, decat dimineata la trezire, in gat.

Bravo, micutului tau inotator ! [:)]

Cornelia, sunt convinsa ca si Cristinei i-ar fi placut la jocurile organizate de Minimax, doar e canalul ei favorit de desene animate.

Bravo, micului campion ! [:)]







Nina, mami de [zana] Nina-Cristina (10.01.2002)

Diabet zaharat la copii
, Copii din 2002, Copii capricorn


#7
Nicoleta

Nicoleta

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.073 mesaje

Postat 06 iunie 2007 - 18:40

Nina, asa ai patit? Ai facut punctii? Brrrr... Insa pe atunci nu existau aerosolii si substantele astea care actioneaza local (adica sper sa nu ajunga Stefan la asa niciodata, la punctii), cu efect de fluidizare a secretiilor si de diminuarea inflamatiei mucoaselor.
Poate incerci si tu.
Nicoleta

#8
light

light

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.465 mesaje

Postat 06 iunie 2007 - 19:19

Anina bine ai revenit! Multa sanatate tie si Cristinei.

Noi suntem mai bine, adica Liviu nu mai tuseste, mai avem o zi de aerosoli si 2 de antibiotic si apoi o sa il iau cu ceva vitamine.
Eu sunt la fel in continuare, ochii si nasul apoase, si ceva prin gat, ma indop si eu cu toate cele si sper sa imi treaca.

Karina am citit acum despre ceaiul de cimbrisor care se pare ca s-ar potrivi perfect, sper sa nu mai avem nevoie dar il voi cumpara sa avem in casa. Pana acum am incercat o gramada: podbal, trei frati patati, nalba, antiastmatic, pectora, busuioc.

Cornelia sper sa ajungem si noi la inot anul asta, am inteles ca pe Dianmo ar fi super.

#9
katty

katty

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.321 mesaje

Postat 06 iunie 2007 - 21:49

Pupici la un nou capitol!

Sinzi, cred ca mai dureaza cateva zile pana se acomodeaza David cu noul fus orar! De altfel si voi!

Karina, multumesc ptr. oferta! Suna bine! Uita-te deocamdata daca mai exista in Cora Lujerului, fara sa iei! Daca nu gasim noi maine in Cora Pantelimon, o sa trecem intr-o dupa-amiaza in drum spre mama care sta in Dr. Taberei.

Nina, si noi avem tot poezii si cantece la serbare! Andrei are de invatat niste poezioare tare nasparlii, fara rime si greu de retinut! Nu-mi plac mie, daramite lui!

Lucia, ma bucur ca Liviu e mai bine! Si sanatate multa tie!



Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)

varsta lui Andrei[bicla]

#10
Nicoleta

Nicoleta

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.073 mesaje

Postat 07 iunie 2007 - 14:02

Sa ne tineti pumnii azi! Nu stiu de ce se fac asa de repede serbarile la noi la gradi...
De fapt stiu, exista o singura sala de spectacole, se poate face unul pe zi...
Nicoleta


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -