Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

gradinite in Iasi


102 raspunsuri la acest subiect

#21
ritm_alert

ritm_alert

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 16 februarie 2008 - 15:15

cand am poze de la gradinita aki din copou promit sa vi le arat.puiutul meu s-a acomodat dupa prima saptamana, la ora 17 cand merg sa il iau de la copii plange ca nu vrea acasa.nu credeam sa ajung sa se intample asta...
quote:
Originally posted by carmenp
cred ca de aki vorbesti http://www.akiclub.ro/tzucurei de tzucurei 1, 2, 3
...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...



#22
iulia-stefy

iulia-stefy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.737 mesaje

Postat 17 februarie 2008 - 15:16

quote:
Originally posted by Hopes

Buna fetelor
Si eu am intrat in febra "gradinitei" ptr. ca din toamna aspiram la asa ceva
Am fost la gradinita din Cantemir insa nu mi-l primeste ptr. ca in sept nu va avea 3 ani impliniti el ii implineste in nov.
...
sunt in cautari



Cum ti s-a parut gradinita din Cantemir?

Lacramioara mamica [copil] Stefaniei Iulia (05.12.2006)

#23
l_carmen2003

l_carmen2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.996 mesaje

Postat 21 februarie 2008 - 17:33

Sincer, daca e sa te zbati pt o gradinita incearca la Sf. Paraschiva, nu pt cea de langa 23.. e chestie de personal si nu numai...



"La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire

#24
iulia-stefy

iulia-stefy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.737 mesaje

Postat 24 februarie 2008 - 17:01

quote:
Originally posted by l_carmen2003
Sincer, daca e sa te zbati pt o gradinita incearca la Sf. Paraschiva, nu pt cea de langa 23.. e chestie de personal si nu numai...
De ce sa nu ma zbat pt Cantemir? E vreo problema cu cresa asta?Am inteles ca la Sf. Paraschiva sunt foarte multi copii si... cam greu sa se ocupe cineva de fiecare in parte. Speune-mi te rog mai multe daca stii.Multumesc. Poze Stefy Lacramioara mamica [copil] Stefaniei Iulia (05.12.2006)

#25
adoliana

adoliana
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 24 februarie 2008 - 17:54

Intr-adevar sunt multi copii in grupe la gradinita Sf. Parascheva , dar si eu cred ca merita sa te zbati pentru un loc acolo. Eu am copilul in grupa mijlocie , la aceasta gradinita, si pot sa-ti spun ca sunt tare multumita. Sunt multi in grupa este adevarat, nu au cum sa se ocupe poate de toti odata ca la gradinitele cu 10-15 copii in grupa, dar personalul este extraordinar, rezultatele copiilor se vad , pur si simplu, aproape saptamanal au spectacole in gradinita, mancarea este super, cadrele medicale chiar isi fac treaba...... Nu mai vorbesc de educatoare care desi au un numar de copii asa de ridicat in grupe, obtin niste rezultzte incredibile.Cursuri de esgleza, dansuri, calculatoare, in functie de preferinte, plus faptul ca este o gradinita frumoasa in adevaratul sens al cuvantului. Nu este monotona, desertul copiilor este de cele mai multe ori compus din fructe si produse de patiserie facute in laboratorul gradinitei, nu produse cumparate gen biscuiti , napolitane, etc...
Sigur ca sunt subiectiva, dar eu chiar sunt incantata.!

Ana Maria si Costin.
http://community.web...m/user/adoliana

#26
alison

alison

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 695 mesaje

Postat 03 martie 2008 - 21:23

dar despre gradinita cu program prelungit nr. 13 din tatarasi(linga scoala 4) stie cineva ceva?meniu,personal,conditii?help,din toamna ma cam gindesc sa apelez la ea!

alison,mami de simonhttp://b3.lilypie.com/ouVHp2.png

#27
iulia-stefy

iulia-stefy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.737 mesaje

Postat 03 martie 2008 - 23:57

quote:
Originally posted by adoliana
Intr-adevar sunt multi copii in grupe la gradinita Sf. Parascheva , dar si eu cred ca merita sa te zbati pentru un loc acolo. Eu am copilul in grupa mijlocie , la aceasta gradinita, si pot sa-ti spun ca sunt tare multumita. Sunt multi in grupa este adevarat, nu au cum sa se ocupe poate de toti odata ca la gradinitele cu 10-15 copii in grupa, dar personalul este extraordinar, rezultatele copiilor se vad , pur si simplu, aproape saptamanal au spectacole in gradinita, mancarea este super, cadrele medicale chiar isi fac treaba...... Nu mai vorbesc de educatoare care desi au un numar de copii asa de ridicat in grupe, obtin niste rezultzte incredibile.Cursuri de esgleza, dansuri, calculatoare, in functie de preferinte, plus faptul ca este o gradinita frumoasa in adevaratul sens al cuvantului. Nu este monotona, desertul copiilor este de cele mai multe ori compus din fructe si produse de patiserie facute in laboratorul gradinitei, nu produse cumparate gen biscuiti , napolitane, etc... Sigur ca sunt subiectiva, dar eu chiar sunt incantata.!
Multumesc Ana Maria. Am sa tin cont de parerea ta. Poze Stefy Lacramioara mamica [copil] Stefaniei Iulia (05.12.2006)

#28
ritm_alert

ritm_alert

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 14 martie 2008 - 21:45

Ti se pare departe Gradinita Aki din Copou? Au grupe cu nr mic de copii (8-12 copii)si personal suficient:educatoare,profesor de muzica, profesoara de engleza de la Colegiul National.

Am fost anuntata ca din aprilie pot opta pt cursuri de inot ceea ce mi se pare extraordinar pt cei mici si de 2 ori pe saptamana vor petrece in parcul Expozitiei din Copou (cel special amenajat de primarie pt pici) cate 1 ora.



Daca vrei mai multa atentie pt copilul tau viziteaza-i...bafta maxima!



De ce sa nu ma zbat pt Cantemir? E vreo problema cu cresa asta?

Am inteles ca la Sf. Paraschiva sunt foarte multi copii si... cam greu sa se ocupe cineva de fiecare in parte. Speune-mi te rog mai multe daca stii.

Multumesc.



Poze Stefy

Lacramioara mamica [copil] Stefaniei Iulia (05.12.2006)

[/quote]

#29
adriana895

adriana895
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 27 martie 2008 - 14:29

Buna ziua,

Ma alatur si eu cautarilor pentru o gradinita buna in Iasi.
Baietelul meu va avea in septembrie 2008 - 2 ani si 7 luni.
As incerca sa il dau la gradinita, macar pentru program scurt, si dupa 3 ani sa ramana la program prelungit.

Stiti unde primesc copii sub 3 ani? Zona Bucium - Podu Ros?

Multumesc anticipat.

Adriana

#30
anymony

anymony

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 28 martie 2008 - 19:42

Adriana si noi suntem in aceeasti situatie...e greu de gasit gradi care sa primeasca copii sub 3 ani...si noi tot aceeasi vrsta vom avea...eu am vorbit la Buna Vestire in spatele Moldovei...dar e ff scump ajunge cam 600 ron pe luna, mincare gatita nu catering...

E o idee buna cu gradi Aki, poate merg sa vb si acolo desi e ffff departe pt mine.





Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)



poze Ioana-Catalina



Povestea nasterii Ioanei-Catalina



Iubirea noastra Ioana-Catalina


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -