Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

gradinite in Iasi


102 raspunsuri la acest subiect

#1
vio_reurean

vio_reurean

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 06 iunie 2007 - 00:51

Ar putea mamicile cu experienta sa recomande cateva gradinite cu program prelungit in Iasi si eventual educatoare cu reala vocatie pentru job?



Multumesc cu anticipatie,



Delia-Vio

POZE cu Andrei

#2
herra

herra

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.093 mesaje

Postat 15 iunie 2007 - 12:39

Buna Vio,

cred ca stii - s-a discutat mult pe tema asta la subiectul cu fetele din Iasi.

mie mi se pare o idee buna sa strangem toate parerile despre gradinite si educatoare din Iasi intr-un singur loc.

am sa fiu si eu interesata direct anul viitor...

poti pune link-ul acolo.


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)




#3
herra

herra

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.093 mesaje

Postat 19 iunie 2007 - 17:31

Originally posted by cenia

Salut
Sa raspund repede: gradinita Catolica Bucium primeste numai de la 4 ani.inscriere cu cel putin un an inainte! costa 400 ron parca. nu aveau transport inclus in pret.
Crese: 5 lei pe zi orice cresa din Iasi.nu recomand cele din P ros (cresa nr. 1 si cresa nr. 2)au 21 copii la o ingrijitoare. ei zic ca au doua, dar una vine dimineata la 5 si una la 12. prima pleaca la 13 si a doua la 18 deci tot una e pe tura. cresa mai libera cea din spatele garii Nicolina tel: 234760 cresa nr. 19
Gradi partiulara unde e David al meu: Centrul Penilla pe str. Spital Pascanu nr. 1 tel: 0332800812 d-na Lica (o d-na de treaba) costa 320 lei cu transport inclus (pe bucium sunt doi copii unul la 3 sarmale si unul la capat, asta fiind al meu!)
Daca aveti nelamuriri dati-mi mesaj!
A! daca iesiti f tirziu de la servici cresa saptaminala din P de Piatra si il iei seara acasa! sau il lasi o saptamina!
pa


Autor: ghinetz
Raspuns la: 18/05/2007 10:25:57
Mesaj:

Am citit in presa locala ca Gradinitele "Sf. Sava" si "Funny English" au MARI probleme cu mancarea, mai exact cu firma de catering. Multi copii au facut indigestii si chiar infectii cu e-coli (Mihnea al lui Gabi e unul dintre ei) Acum eu stiam ca Sf Sava are bucataria ei...cum asa?
Of!


Autor: anymony
Raspuns la: 24/05/2007 12:57:11
Mesaj:

Unde e gradinita 14 in Copou? cumva linga Universiatate?
Finutul meu merge acolo la cresa, are 1 an si 10 luni...sunt de treaba educatoarele...si au grija de ei

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)




Autor: Ramonika
Raspuns la: 27/05/2007 10:31:25
Mesaj:


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by marilu2004

fetelor, imi puteti da si mie un sfat in privinta unei gradinite bune? eu locuiesc la billa, am mai multe gradinite private prin preajma, dar nu stiu...
alexia mea va implini 3 ani peste exact o luna si ma gandeam sa o duc la gradinita din toamna. voi pe la ce varsta i-ati dus pe copilasii vostri?

va pup

Marilena - mamica Alexiei (26 iunie 2004)

--------------------------------------------------------------------------------


o gradinita bunicica este cea cu program normal nr 23 din spate la blocurile tip vila de langa Billa. numai ca e cu program scurt, 8-12, daca vrei cu program prelungit nu stiu.





Autor: l_carmen2003
Raspuns la: 07/06/2007 15:54:10
Mesaj:
Eu, sincera sa fiu ma crucesc! Adica seamana a nebunie curata ce citesc aici despre gradinite!

De ce l-am luat pe Alex de la Bethania? Pentru ca a fost o adevarata isterie cu transformarea gradinitei din fundatie in gradinita particulara, pt ca au ramas doar 2 grupe mica-mijlocie si mare-pregatitoare si Alex ar fi insemnat sa aiba colegi de 2,6 ani si de 5 ani din septembrie in grupa... Mi se pare bizar si nu inteleg cum ar putea sa se ocupe o educatoare de copii cu varste atat de diferite - Alex ar avea in septembrie 4 ani si o luna.
Cei mai multi dintre colegii lui Alex s-au retras inclusiv din motive de tarife noi, care, in treacat fie spus, nu sunt chiar exagerate; am optat pentru gradinita Sf. Paraschiva unde inca nu am ajuns insa am depus deja dosarul prin cineva.
............................................................
L-am inscris pe copil la gradi la Sf. Paraschiva si mi-a cazut fata cand am auzit ca au 350 de copii! Dincolo erau 40 mari si lati! Adica aici vor fi grupe de 35-38 de copii, aproape cat in toata gradinita Bethania.





Autor: amironeanu
Raspuns la: 19/06/2007 15:13:02
Mesaj:
Andreea, Stefi a mea merge la cresa de la capatul lui 11 (noi tot in Tatarasi stam), este cresa nr. 8 si eu am fost multumita. Acum la grupa mica este una din foste educatoare ale Stefaniei (d-na Antonica) pot sa o intreb cum este la grupa mica (Stefi a mers la grupa mare, la d-na Jeny). Noi plecam vineri la mare, dar cand ma intorc putem sa ne intalnim intr-un parc si sa stam de vorba sau sa mergem impreuna cand o iau pe Stefi de la cresa sa vezi cum este. Oricum pe 15 iulie se inchide cresa si nu stiu cand o redeschide.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
O poveste despre o raza de soare
________________________________________


#4
herra

herra

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.093 mesaje

Postat 19 iunie 2007 - 18:04

Autor: Danna_36
Raspuns la: 11/06/2007 13:23:57
Mesaj:
Darria, la RoMagic vin si copii asa mici, cei mai mici, doi la numar in momentul de fata, au 1,5 ani si se descurca foarte bine. Nu dorm, dar papa si se joaca, iar parintii vin dupa ei la ora 1.30, cam asa. De venit vin de dimineata ca asa au nevoie parintii, dar se poate veni la orice ora. Pretul este 10 RON/zi ( pana la 5 ore) sau 18 RON pe zi (intre 5 si 10 ore). La abonamente e mai ieftin, 145 RON/ luna (programul pana la 5 ore/zi) si 195 ROn/luna (programul pana la 10 ore/zi). Daca totusi ii e ste somn copilului si vrea sa doarma, nu e o tragedie, exista si posibiliatea asta.

Peste vara vor fi copii de toate varstele, caci se inchid scolile si gradinitele. Deja s-au facut cateva rezervari, dar mai e loc, avem capacitate de 20 de copii.

Pentru cei mici, intre 1,5 ani si 3 ani) incerc sa amenajez o incapere separata cu dorari corespunzatoare, astfel incat din toamna sa functionam ca un fel de gradinita pt puiii de varsta asta, pt ca exista o cerere foarte mare.

N-am actualizat de multisor site-ul, dar poti arunca un ochi, totusi:
www.freewebs.com/personalizate


Danna, mami de printese
________________________________________


#5
herra

herra

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.093 mesaje

Postat 19 iunie 2007 - 18:09

Autor: alipiticot
Raspuns la: 18/06/2007 14:08:13
Mesaj:


ma bag si eu ,ce pareri aveti de euroed?eu am inscris-o pe raisa la gradinita la care a fost alex(carmen)dar dupa ce a povestit Carmen stau in dubi...sa o retrag,sa nu,ma gandesc la euroed.Cum e acolo?oricum noi mai avem un an de rezerva ca ea are 2,7 ani la toamna...si va merge 4 sau 5 ani de gradinita dar parca nu as vrea sa o mut de la o gradinita la alta.....Oricum la stat la varsta aceasta nu o primesc....


#6
herra

herra

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.093 mesaje

Postat 19 iunie 2007 - 20:00

alipiticot Subiect: info gradi

Alipiticot ,eu am avut-o pe Miruna la gardinita FEG 4 ani.
Am fost multumita dar uneori si nemultumita.Nu-i asa cum ar trebui sa fie la banii pe care ai dai(70Euro prog.prelungit) si la asteptarile pe care le ai.
Daca bb-ul tau face pipi la wc si papa singur ti-l primeste si la 1.8 luni.

Cumnata mea locuieste pe Str.Aviatiei(in Tatarasi) la casa si are in apropiere o gradinita particulara tip Waldorf care primeste si copii mici ,este ceva mai restrinsa.

Era rubrica pt. nr. de telefon, Ali. Eu l-am trecut. Nu stiu daca sunt crese pt. copii asa de mici. Cand am fost la targul pt. copii din toamna trecuta era una singura care avea grupa pt. copii de 2-3 ani, nu mai mici....
Uite adresa lor, de pe prospect, e in Copou :Str. Fagului, tel. :310114, 0722133091
www.paradis

Alipiticot, nasii mei il duc pe baietelul lor la cresa din Copou, undeva pe langa liceul sportiv, daca am retinut eu bine, si sunt foarte multumiti. Ma intalnesc cu ei saptamana viitoare si am sa ii rog sa imi dea detalii.

Mai auzisem ca FEG ar avea cresa undeva prin Fundatie dar nu stiu sigur.

pentru mephala si belnicol gradinita se numeste Penilla a fost deschisa de suedezi, str.Spital Pascanu nr.2, tel:0332 800812, 0332800811. directive: din intersectia din P de fier(ar fi aproape de tatarasi dar nu conteaza odata ce ii trasporta....) mergi dupa indicatorul Aeroport nu ajungi la Little Texas ,la prima intersectie a 4 strazi faci dreapta (in intersectie e un indicator cu firma Melcret), treci de o agentie imobiliara "terra nostra" urci un drum pietruit pina ajungi la o cladire galbena cu parcare mare.
Costa 320 lei ron cu mincare si transport. la mine in Bucium ii aduce mai devreme la 4,30 dar in Alexandru e seria doi si ii aduce la 17.30
miine au tatru de papusi! iiinvata si engleza basic, vinerea vin americani volluntari si fac cu ei activitati.


1. Asociatia ”Funny English” CenterGradinita ”Funny English” Iasi, str. Aleea Musatini, nr. 3 tel. 0232/153353

2. S.C. English Step By Step Grãdiniþa „Steps” Iasi, str. Strãpungerea Silvestru nr. 50, bl. T 3-4 sc. C ap. 3

3. S.C. „Deleanu” S.N.C. Grãdinita „Ioana” Iasi, str. Sãrãriei, nr. 128 A, tel.: 0232/218317, 0744 174816

4. Grãdinita ,,Surorile Providentei” Grãdinita ,,Surorile Providentei” Iasi, Sos. Barnova, nr.2, tel: 0232/ 233 877, 233 878

5. Fundatia Spurgeon-Romania Centrul Betleem-Betania Grãdinita cu program normal si prelungit Îasi, Soseaua Nicolina nr. 60-62, tel./fax: 0232/222644

6. Fundatia Ecologicã “Green” Iasi Grãdinita FEG Iasi, str. Pãcurari, nr.25, tel: 0232/ 217364

7. Fundaþia „Euroed” Iasi Grãdinita „Euroed” Iasi, str. Florilor nr. 1C, tel.: 0232/252850, 0232/252870

8. S.C. APEX ELCO SRL Grãdinita „First Steps” Iasi, str. Sf. Theodor nr. 9, tel.: 0232/213299

9. Universitatea „Al. I. Cuza” Iasi Grãdinita „Junior” Iasi Bd. Carol I nr. 11, tel.: 0232/201010

10. Asociatia „Inimi de mamã” nr. 200 Tomesti-Iasi Grãdinita „Fericitul Ieremia” Loc. Tomesti, jud. Iasi, tel.: 0232/290506

11. S.C. KINDERLAND SRL Gãdinita KINDERLAND Iasi, str. Sãrãriei nr. 96-98, tel.: 0232/277516

Bune pareri am auzit de Euroed...daca mai aflu ceva postez...


#7
ritm_alert

ritm_alert

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 13 august 2007 - 06:52

salutare...as dori sa va intreb daca stiti ceva de un centru educational recreeativ(gradinita, after school) ce se va deschide in copou-iasi de la 1 septembrie 2007.mi s-a povestit ca e intre liceul de informatica si cel sportiv.mi-ar fi de folos mai multe detalii.
in alta ordine de idei...daca are cineva copilul la gradinita paradisul copiilor rog sa-mi dea detalii.

multumesc mult


#8
carmenp

carmenp

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.109 mesaje

Postat 08 octombrie 2007 - 14:09

cred ca de aki vorbesti http://www.akiclub.ro/



tzucurei de tzucurei 1, 2, 3
...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...


#9
anymony

anymony

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 20 noiembrie 2007 - 16:23

http://fundatia.mmb....tire/index.html



Am fost azi si am vb pentru Ioana mea...tariful este de 450 pe luna la care se adauga masa de 7 lei pe zi, gatita acolo. Conditiile mi se par excelente. e cu program de la 8 la 7 seara. si o primesc si pe a mea care face in sept 2008 2 ani si 7 luni, cu conditia s faca la olitza, ceea ce se rezolva!

La "Sf sava" nu primesc decit peste 3 ani-desi sunt si exceptii...[bang], stiu eu citeva...

Gradi"sf sava"nu are bucatarie proprie ca e in reamenajare...



Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)



poze Ioana-Catalina



Povestea nasterii Ioanei-Catalina



Iubirea noastra Ioana-Catalina

#10
anymony

anymony

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 20 noiembrie 2007 - 16:25

Si inca ceva, grupa mica e de 13 copii...convenabil!



Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)



poze Ioana-Catalina



Povestea nasterii Ioanei-Catalina



Iubirea noastra Ioana-Catalina


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -