Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***237***


219 raspunsuri la acest subiect

#21
olishka

olishka

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.776 mesaje

Postat 10 august 2010 - 16:18

Gata, am rezolvat. Maine dimineata la 9 am programare la pediatru.

Acum am alta problema: cum il tin eu pe David nemancat de la 12 la 18 [alcool] si nebaut [q] Nici nu vreau sa ma gandec cum o sa fie maine....

Olga, mamica lui David iepurasul [iepu][9cer]

#22
Anaan

Anaan

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.342 mesaje

Postat 10 august 2010 - 16:21

Citat:
citat din mesajul lui olishka


Acum am alta problema: cum il tin eu pe David nemancat de la 12 la 18 [alcool] si nebaut [q] Nici nu vreau sa ma gandec cum o sa fie maine....

Olga, mamica lui David iepurasul [iepu][9cer]


Of, mi se pare tare greu...

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)


#23
Anaan

Anaan

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.342 mesaje

Postat 10 august 2010 - 16:23

da' nu se putea programa operatia dimineata? ma gandesc ca ar fi fost mai usor....

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)


#24
georgiana310

georgiana310

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 10 august 2010 - 16:27

Va salut si va [pup]

David, iti tinem pumnii maine. Olga, fii increzatoare ca noi suntem!

Despre intalnire, eu nu pot sa zic decat ca hanul din ALba este suuuper!!! Iar daca vreti o intalnire cu adevarat nordica si un loc in care CU SIOGURANTA, nu veti mai merge niciunde in Romanaia, va invit aici: http://www.pensiune-..._doina_21.html.

Pupici!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009


#25
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 10 august 2010 - 16:31

La noi, in provincie, asistenta poate elibera o astfel de adeverinta; dar nu stiu, poate in capitala e mai stict. Succces, sa treceti peste cit mai usor. Multi [pup]
Citat:
citat din mesajul lui olishka
HELP!!!!Maine la ora 6 seara am operatia lui David. Am insa o problema de care am uitat complet[bang] Trebuie sa duc un aviz de la med pediatru cu "clinic sanatos". Pediatra mea este plecata in concediu. Are cineva o solutie?Olga, mamica lui David iepurasul [iepu][9cer]
Gina lu' Ian Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom StoppardIan are 1 an! Ian 1 an +

#26
olishka

olishka

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.776 mesaje

Postat 10 august 2010 - 16:32

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

da' nu se putea programa operatia dimineata? ma gandesc ca ar fi fost mai usor....

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



Pai s-ar fi putut, doar ca nu suntem singurii care se opereaza maine, asa ca randul nostru este pe la 6.

Si sper sa ne lase dr sa plecam direct la mare, caci ne asteapta Cristi.

Olga, mamica lui David iepurasul [iepu][9cer]

#27
Anaan

Anaan

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.342 mesaje

Postat 10 august 2010 - 16:32

Eu sunt tare suparata cu serviciul; dupa ce au tot insistat sa ma intorc din toamna, promitandu-mi marea cu sarea, desi le-am spus clar ca nu ma intorc, acum, cand s-au convins ca n-am de gand sa revin pe baricade, au inceput problemele: mi-au matrasit catedra, si au venit cu propunerea sa iau (in martie cand ma intorc!) trei clase de a xii-a[bang](una singura fiind clasa la care am mai avut ore, celelalte doua fiind unele slabe...)Ilinca cred ca intelege situatia, restul fetelor scuze ca va ocup timpul cu prostiile mele, dar tare sunt dezamagita de toti si de toate[q]

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)


#28
ramona7575

ramona7575

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 10 august 2010 - 16:36

Buna fetili !
Noi am venit de la mama, am muncit pe rupte, sunt rupta de oboseala, am facut curatenie generala in toata casaloaia (vre-o 5 camere, o bucatarie, baie si in hol imens), of, i-am tot zis mamei sa vindem casa ca e departe de noi iar ei nu-i trebe asa hurdubaie mare dar nu vrea sa se desparta de locul unde a stat 40 de ani, cu cine lasa ea mormantul lu` tata sau cum isi mai face ea prietene de varsta ei? As fi vrut sa ii cumpar ceva mai aproape de noi (nici acum nu e asa departe, 50 km.) dar nu vrea si pace...


About excursie, ma incanta aproape toate locatiile exceptie B.Tusnad, am fost acolo acum 3 ani si anul trecut asa ca e prea mult... e bine sa nu fie pensinui foarte scumpe, cu multe stele stralucitoare la intrare, sa isi poata permite fiecare buzunar de criza de pe forumul nostru de mamici, pe mine nu ma dernajeaza daca stau intr-o camera mai mica, cu baie la comun, ideea e sa fie curat, sa venim cat mai multe, sa ne simtim bine, sa nu stau in camerea decat la nanitza... nu ma sperie pretul ca nu mai plecam in Croatia [q][q] dar poate pe alte fete da...
Imi place pensiunea Denisa si EDELWEISS...


#29
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 10 august 2010 - 16:36

Imi pare rau ca te dezamagesc, dar putinul pe care il stiu despre tine ma indreptateste sa cred ca vei reusi [:D][pup]Mi-ar parea raaaaaaaaaaaaaaau tare sa nu veniti. Sa speram ca Edelweiss-ul asta va atrage cit mai multe doritoare, desi nici eu nu sint tocmai un fan Sovata. Dar, in cazul asta, mai importante sint persoanele decit locul in sine, doar "Omul sfinteste locul, nu?"
Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Olishka, dar de la medicul vostru de familie nu e bun avizul acela?...Anca, bietul bb3, ce de aventuri...(totusi m-ai distrat cu "uretroplastia uretrei":))) desi situatia in sine nu era de ras, desigur. Tare greu cu baietii! (cand sunt asa mici, ca probabil pe urma e mai greu cu fetele:))). Cu condusul esti o curajoasa, sigur ca o sa trec si eu de inhibitia pe care o am momentan, clar lucrez la asta[:D]. Cu intalneala vedem dupa centralizarea voturilor[:)]. Avand in vedere ca respectivul conac e intr-adevar scump, votul meu final se indreapta spre Edelweiss, mai ales ca am vazut ca practica discount pt. grup de 15 persoane. Ce daca e statiune de "sprinteni"(ce m-a distrat Bianca cu vorba asta!!:)) o putem "revergora" noi, nu?[:D]Daca "Denisa" va fi in top, asta e[:)]. Eu va spun drept ca eu nici vara nu m-as incumeta, imi inspira prea multa "salbatacie", capushe, serpi si alte taratoare:))) Dar peisajul e frumos, intr-adevar, nu pot sa nu recunosc asta...Eu am primit ieri o propunere pe care n-o pot refuza. Asta implica mult stres si multa munca si daca efortul meu se va materializa...asta va insemna de 10 ori mai mult stres si mai multa munca:))). Asta voi sti la final de septembrie. Nu va spun acum, ca am si eu superstitiile mele:))) Oricum, mai ca-mi vine sa sper ca NU voi reusi in demersul meu...dar de incercat, nu ma pot abtine sa nu incerc.[8D]mami de Sophia-Diana (Sophiphi)1 AN!Manole forever
Gina lu' Ian Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom StoppardIan are 1 an! Ian 1 an +

#30
Anaan

Anaan

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.342 mesaje

Postat 10 august 2010 - 16:36

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

da' nu se putea programa operatia dimineata? ma gandesc ca ar fi fost mai usor....

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



Pai s-ar fi putut, doar ca nu suntem singurii care se opereaza maine, asa ca randul nostru este pe la 6.

Si sper sa ne lase dr sa plecam direct la mare, caci ne asteapta Cristi.


Olga, mamica lui David iepurasul [iepu][9cer]


Am inteles situatia. Atunci gandeste pozitiv, las ca trece ea si ziua de maine si David va fi ok si va veti distra la mare!
[pup]

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -