Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bulgaria-impresii, drum, hotelurri, statiuni (14)


209 raspunsuri la acest subiect

#11
alinam

alinam

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.379 mesaje

Postat 04 iunie 2009 - 15:36

scuze, era vorba de laguna garden, la beach au 38 e/zi

Alina, mama de Vlad


#12
Ana71

Ana71

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 221 mesaje

Postat 04 iunie 2009 - 16:15

Buna,

A fost cineva la Sf. Konstantin & Elena, la Grand Hotel Varna? Am inteles ca e un complex de hoteluri destul de nou...si am gasit o oferta foarte avantajoasa pentru familii cu 2 copii. Dar nu prea stiu nimic de statiune...Noi anul trecut am fost la Duni, in anii anteriori la Albena, de Paste la Nisipuri....dar in aceasta statiune n-am ajuns. Deci, daca ati fost, aveti ceva impresii de acolo?

Ana, Victor (2.01.2000) si Eva (13.03.2005)

http://pg.photos.yah...1bara/my_photos

#13
alinam

alinam

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.379 mesaje

Postat 04 iunie 2009 - 16:23

eu nu am fost da uite aici: reclama ..... mama ce ma enervez, intra pe situl [am fost acolo ro ] si gasesti multe pareri despre hotel (din pacate cam multe rele).

:(( orice as scrie imi apare situl supereva in loc de situl care vreau eu sa il scriu

Alina, mama de Vlad
[bang]

#14
Ana71

Ana71

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 221 mesaje

Postat 04 iunie 2009 - 17:37

Citat:
citat din mesajul lui alinam

eu nu am fost da uite aici: reclama ..... mama ce ma enervez, intra pe situl [am fost acolo ro ] si gasesti multe pareri despre hotel (din pacate cam multe rele).

:(( orice as scrie imi apare situl supereva in loc de situl care vreau eu sa il scriu

Alina, mama de Vlad
[bang]


Buna,

Te rog mult, poti sa imi trimiti un PM cu link-ul respectiv? Nu de alta, dar sambata ma gandeam sa iau biletele si chiar ma intereseaza diverse pareri.

Multumesc mult!



Ana, Victor (2.01.2000) si Eva (13.03.2005)

http://pg.photos.yah...1bara/my_photos

#15
alinam

alinam

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.379 mesaje

Postat 04 iunie 2009 - 23:30

" am fost acolo" asa se cheama situl, nu ma lasa nici pe privat sa il scriu, nu inteleg de ce, ca doar e un site cu impresii din calatorii, nu vad unde ar fi concurenta, e tripadvisorul romanesc.

Alina, mama de Vlad


#16
yuppy

yuppy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 07 iunie 2009 - 13:31

Stiti cumva pe ce site putem afla o prognoza meteo pt. o perioada mai mare de timp??? M-ar interesa pt. 18-25 iunie. Gasisem la un moment dat pt. 18-21 iunie, si erau 27-28 grade, si partial noros[q].
As dori sa vad o alta prognoza( mai imbucuratoare).[q]

#17
Cinezee

Cinezee

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 809 mesaje

Postat 07 iunie 2009 - 16:19

A fost cineva la BALCIC ...

noi nu avem masina si am vrea sa mergem cu autocaru , puteti sa ne dati mai multe informatii ?

Multumesc anticipat celora care imi vor raspunde


pana la [nunta] mai putin de 3 luni [bicla]

#18
Caprioara

Caprioara

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.645 mesaje

Postat 09 iunie 2009 - 00:39

Helau fetele,



Ne-am intors din Albena, Hotel Laguna Beach. Am facut 5 ore pe drumul cu Silistra (cu bacul).

Raportez ca apa e bunaaaa si cu valuri (ieri si azi). Multa lume facea baie cu copii cu tot. Asa ca azi am bagat si eu Ilincu la apa [:D] la valuri, si i-a placut de numa' [olala]. Matei a facut baie in mare si ieri si alaltaieri.

Hotelul consider ca a fost o alegere buna [pk]. Plin de rusi, francezi, nemti, nordici si cativa romani.

Am folosit si piscina interioara (in care apa are 29 grade - deci ceai de calda) in primele zile cand a fost mai racoare afara si apa mai rece in mare si piscina si nu puteam baga fata (Matei se baga oricum, si daca era mai rece [alcool]). La piscina exista sauna si jacuzzi, dar sunt contra cost.

Camera a fost una cu pat de mijloc, doua paturi suprapuse si o canapea, si consider ca a fost ok. Pat de bb a zis ca ne da daca vrem, dar nu am mai cerut, ca am culcat fata in patul mare, intre noi. Necazul a fost ca nu prea aveam unde ne insira bulendrele ude si hainele - nu aveam uscator pe balcon si nici cuier, asa ca am intins pe peste tot (pe patul suprapus, pe canapea, pe scaun, etc [alcool]). Asa ca luati-va sfoara de acasa ca sa o legati pe balcon. Vederea din camera am avut-o pe partea cu parcul (niste alei cu trandafiri superbi), nu cu piscina exterioara si a fost ok. Problema: noaptea se aude de la terasele din jur muzica pana foarte tarziu. Dar asta nu tine de hotel... Camerista nu a dat pe afara de grija - era relaxata total si se misca cam in reluare (poate pentru ca nu e sezon inca nu intrase in priza [alcool]?). In a doua zi a venit dupa ora 14, cand dormeau copiii, asa ca i-am zis pas. Apoi a nimerit camera noastra fix cand veneam de la plaja si iar a cam dat rasol, ca se grabea sa iasa daca am ajuns. Asa ca ciuciu bacsis.

Mancarea ok, chiar buna, dar nu ca sa-i dau Ilincai, care e bb. Ea a papat borcanele aduse in traista [:D]. Scaunul de masa de bb nu l-am folosit pe al lor ca nu avea centura, si a mea e naravasa tare, asa ca a fost bine ca l-am avut la noi pe cel de voiaj. Matei a mancat fara probleme de toate. Aveau zilnic si doua feluri de supa/ciorba; carne de pui, vita, porc, cu diferite sosuri; peste mai mereu, fructe de mare intr-o seara. Suc, aveau unul de mere produse de Albena, cica natural si fara conservanti, plus un fel de Prigat de mai multe feluri de fructe. Fructe: mere, banane, portocale, grapefruit, pepene rosu. Restaurantul in mare e ok, dar acum nu era foarte aglomerat. In sezon nu stiu cum mai fac fata, dar acum era bine. Are si o terasa pe care poti manca, unde vin pescarusii pana pe mese si fura mancare, spre deliciul copiilor [:D].

Parcarea este destul de micuta. Noi am gasit loc pe o laterala a hotelului, nu in fata si a fost ok. Insa in sezon cred ca e problema sa gasesti loc chiar in parcarea hotelului, daca sunt multi romani veniti cu masina.

In parc exista loc de joaca pentru copii cu topogan , leagane, balansoar, etc. Si langa e si un Kids Club- acum nu prea era nimeni acolo.

Animatia, cam la pamant. Intr-o singura seara am stat cu copiii 20 min in sala de spectacol, unde era cica un fel de disco - eram cam 10 turisti in total insa [alcool].



Cocluzia: a fost ok pentru noi. Se putea si mai bine, dar si mai rau. Net superior litoralului romanesc. Probabil vom mai merge acolo in extrasezon (cand Albena nu e aglomerata), pentru ca e mai aproape ca Nessebarul si are piscina interioara cu apa incalzita.



pup you all,



-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~



Caprioara, mami de [bonjovi]Matei si de [bebic]Ilinca



Povestea nasterii Ilincutzei

poze


Blogul meu - manute talentate



#19
clauclau

clauclau

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.151 mesaje

Postat 09 iunie 2009 - 00:49

Caprioara, multumesc tare mult ca ai povestit de la Laguna Beach. Inteleg ca in mare a fost ok, nu? Nici foarte bine, dar nici foarte rau...cam asa reiese. Si eu merg tot cu 2 copii, sper sa nu fiu prea dezamagita caci vad totusi ca nu ai fost prea incantata.[flo]


mami de 2 minuni, Razvan (11.01.2002) si Rebecca (25.02.2008).



#20
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 09 iunie 2009 - 00:51

Caprioara,bine ai venit!
Ma intereseaza si pe mine bacul: ce program are -de fapt dimineata , de la ce ora este? Si cat costa? Am inteles ca sunt 2: unul care merge putin si altul care merge vreo ora, cu care ai mers ?
Si ..am auzit ca pleaca in momentul in care e plin, asa este?

Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -