Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (135)


214 raspunsuri la acest subiect

#11
felicic76

felicic76

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.008 mesaje

Postat 01 iunie 2009 - 20:17

buna ziua si de la noi!

mucii invadeaza Romania![:D] lasati-ma cu gripa porcina, mucii-s la putere[:D] salvati-neeeeee![help][help]

babytza: intai pupam soriclul, apoi pe Tina si pe slabanoaga de mami (da, sunt invidioasaaaaaa[asia], am probat la rochii de mi-a venit rau, alea mishto sunt marimea 38 si 40 si balenei ii vin de alea de la 44 in sus[alcool][alcool], in care arat ca un gogoshar strangulat[bang])
on topic: avem ceva muci, ii aspiram si tratam cu eurespal, pp este in grafic (pana la ceafa, daca uit sa-l schimb la doua ore), kk este de mariome si greutate peste medie( trebuie sa parasesti zona de schimbat/spalat[:D]).
Vlad s-a zgariat rau pe fata, si-a tras o punga de servetele umede peste el, doar pe mine si pe ta-su ne deranjeaza "vizual", el nu are nici o treaba[pk][pk]. Cred ca daca se intampla cand era D-na Vio cu el, acum nu o mai spala nici Dunarea, nici toate fluviile continentului, ta-su[:-@][:-@], asa, s-a intamplat cu noi acasa[:I].
Are o zgaiba in obraz de toata frumusetea[:)].
Off-topic: Cu ce ma imbrac la nuntaaaaaaaaa? Au sunat de la ..... o casa de moda .........sa ma duc la o proba, al meu berbant zice sa ma duc, eu...... sa bag atatia bani intr-o toala???? Cred ca m-am defectat, dar nu-mi vine, zau[:I][:I]
andy.g: hai mai ca licenta este floare la ureche... mai mari sunt emotiile [pup] pupam Andreiutul![pup]
evaf: felicitari pentru micul crestinat, sa fiti sanatosi cu totii![flo][flo][flo]
voua va urez picioare si coloana de otel daca a luat-o la pas [:D] [pup]am micul/mare Noah
andy.p: muaaaaaah lui Andi si Alexiei! Felicitari![flo][flo]
sabinelul: pai sa cumparam niste genunchiere si cotiere pentru strumfita, nu? Felicitari! [pup]
dddidi, babymom, ratonelul: [hia]


tot off toppic: maine ma duc la chirurg, am facut un panaritiu la degetul mare de la mana dreapta[alcool][alcool] fusei azi, mi-a dat tratament pentru colectare de puroi/mizerii, maine ma taie[:D]

#12
simodina

simodina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 585 mesaje

Postat 01 iunie 2009 - 20:18

NERANTULA FELICITARI!!! [flo]Sa ai o sarcina usoara si copii sanatosi!

Nadina, mama de Serban (20.08.05 ) si Mara (27.08.08)


#13
felicic76

felicic76

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.008 mesaje

Postat 01 iunie 2009 - 20:27

mami de alexa: [pup] si da, poate sa faca kk moale de la pepene galben, este greuut ptr stomacelul de bebe, zic eu, io nu pledez ptr pepene galben, dar daca copilului ii place, sigur se obisnuieste si stomacul lui cu el[pup][pup]

nerantula: moaama, stii cum te urmaresc? cu sufletul la gura.... mi-e dor de burta mea, dar nu stiu cum am stat fara Vladut.. si ma gandesc ca tu ma pui in situatia in care m-as gandi la Vladut 2 si ... de aici chiar nu mai stiu[:I] .... stiu doar ca ce mishto ar fi sa aiba Gruia o haiducita (surioara)langa el, pe care s-o apere de vrajmasi[:D] si pe care s-o trag de codite cand are chef..[pofta].... sau un haiducel mai mic pe care sa-l invete cum sta treba cu haiducii mai mari( pe care oricum el ii haleste pe paine la mic dejun, pranz si cina)[:D]
[pup]

#14
alexa si mami

alexa si mami

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.727 mesaje

Postat 01 iunie 2009 - 20:53

Andreea, Feli [pup] asa tind sa cred si eu, a mancat si el si am mancat si eu ca haplea[bang]

alexa, cipri si mami

#15
felicic76

felicic76

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.008 mesaje

Postat 01 iunie 2009 - 21:03

Vladutz se uita la Sofia Vicoveanca pe Antena, la Acces Direct, o asculta si bate din palme[:)][:)]

cineva spunea, lala cred, daca nu [asia], ca bobocelul ei recunoaste animalele. Este posibil? Pentru ca si Vlad arata la o rata daca faci mac-mac si la o broasca daca faci oac-oac. Iar daca spui baz, baz, fara sa vada o albina pe undeva, se tavaleste pe jos de ras[pk][pk] Iii place sunetul de la baz, baz[:)]

#16
luminita2008

luminita2008

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.183 mesaje

Postat 01 iunie 2009 - 21:23

Seara buna...



a fost pediatra pe la noi si mi-a mai luat o piatra de pe inima. verdict: rosu in gat. amandoi, evident. scaunele au fost ff dese si extrem de moi azi, intai la Edi apoi si la Robi, vreo 7 am la fiecare am numarat pana acum[q][q], pediatra zice ca e clar de la smantana, fi-mi-ar capu'..... nu pot sa cred ca sunt asa iresponsabila...[q][q][q]... in rest, muci, tuse, dar acum stiu sigur ca se ineaca, de-aia tusesc, aspirat, urlete, iar muci....[q]. macar iau tratemntul cu f mare usurinta, desi ambroxolul si chiar eurespalul sunt groaznice la gust. ei insa au inteles mititeii ca trebuie sa le ia ca sa se faca bine si, desi se stramba, deschid mereu gurita, pana termina mami sa dea toate medicamentele[q]....



avem 9600gr Robi si 76cm si 9470gr Edi si 76cm, 46cm in circumferinta, totul bine la inimioare, plamanici, putza, fontanela... profilactic, am hotarat sa le dau si Ca vreo 10 zile... cam asta. sar peste partea cu giumbuslucurile/progrese inregistrate pana la 8 luni[:D].



Luminita [mamica] de [comoara]Eduard Mihai si [comoara] Robert Gabriel - 26.09.2008

___________________________________________________

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

GHIDUL MAMEI

poveste despre comori

Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi










#17
luminita2008

luminita2008

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.183 mesaje

Postat 01 iunie 2009 - 21:31

baby_boy, felicitari ptr dintoc!!! si sanatate muulta lui radu!! precum si celorlalti bebei bolnaviori.



[s] Lucas! [s] sa fii sanatos si fericit, puiule!



votat maya! si bighiduta!



preety, totu' bine? cum e sorina?



irina, si noi tot cu urlete la aspirat de muci...



cd-ule, ai grija, tin pumnii sa fie bine....[pup]



sabinel, felicitari micutei Amalia!! Ce dulce trebuie sa fie... of, cum cresc bebeii nostri...



Laura, felicitari ptr Andy!!![cool]



alina, da, pepenele galben are efect laxativ. mimihoo, de fapt a mica a lu' mimihoo, a patit-o destul de urat de la pepene galben.



feli, sanatate! si eu am facut panaritiu la un deget, acum vreo 5 ani, la mana stanga si am ajuns la cutit. a fost fain ca nu puteam sa scriu si nici sa tastez prea bine[bang] (eu sunt stangace, la propriu[:D]). sanatate!

si da, o sa te simti mai bine daca iti iei rochie misto! eu zic ca merita efortul.









Luminita [mamica] de [comoara]Eduard Mihai si [comoara] Robert Gabriel - 26.09.2008

___________________________________________________

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

GHIDUL MAMEI

poveste despre comori

Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi










#18
luminita2008

luminita2008

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.183 mesaje

Postat 01 iunie 2009 - 21:36

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia
am ajuns sa adorm maraiciul pe picioare.[batcap][batcap][batcap]sper ca e doar o faza.acum apreciez ce super bebelus a fost teo... ca sa nu mai zic ca pe vremea asta eram deja la serviciu si seara era cuminte, noapte la fel, iar ziua mama nu s-a plans....ma rog, pe la 10 luni a inceput faza "nu lapte" si "nu nani in patut"... nu pot sa ma misc (ca am maraici pe mine) dar asa-i de frumos si destins si fericit ca nici sa ma supar pe el nu pot [olala]mai rau cand mi s-o descarca bateria la laptop. raman cu ochii pe pereti si n-am carte, telecomanda, nik langa mine [:D]sper ca v-am distrat cu aceasta scena.Gaia, mumã pentru voi:Bebeloi [bonjovi] si Bebedoi [copil], poveste despre inceputuri
hm, am patit-o si eu de vreo cateva ori pana sa ma invat minte. dar experienta si-a spus cuvantul si nu adorm hunii fara sa am langa mine: telecomanda, telefoane, pahar/e cu ceva lichid in el, servetele de nas, ptr mine, si comprese, ptr huni + laptop la priza[:D]. efect garantat, stau asa si 3 ore, daca e cazul....Luminita [mamica] de [comoara]Eduard Mihai si [comoara] Robert Gabriel - 26.09.2008___________________________________________________Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…GHIDUL MAMEI poveste despre comoriCreste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi

#19
luminita2008

luminita2008

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.183 mesaje

Postat 01 iunie 2009 - 21:40

Citat:
citat din mesajul lui felicic76
Vladutz se uita la Sofia Vicoveanca pe Antena, la Acces Direct, o asculta si bate din palme[:)][:)]
io n-am cablu de vreo 4 ore[bang][bang]nu-mi amintesc daca l-am platit.
Citat:
citat din mesajul lui felicic76
Iii place sunetul de la baz, baz[:)]
si hunilor! si chitz-chitz si buz, si piuf...[:)]Luminita [mamica] de [comoara]Eduard Mihai si [comoara] Robert Gabriel - 26.09.2008___________________________________________________Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…GHIDUL MAMEI poveste despre comoriCreste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi

#20
luminita2008

luminita2008

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.183 mesaje

Postat 01 iunie 2009 - 21:42

poze cu huni in carute noi



sorry ptr intarziere.



Luminita [mamica] de [comoara]Eduard Mihai si [comoara] Robert Gabriel - 26.09.2008

___________________________________________________

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

GHIDUL MAMEI

poveste despre comori

Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi











Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -