Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Copii din 1995-1998(31)


199 raspunsuri la acest subiect

#21
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 04 iunie 2009 - 13:42

Eu imi revin alaturi de o [cafea],pe aceasta cale vreau sa multumesc copiilor mei ca au fost baieti salon si au dormit azi pana la 10[:D]

In rest in afara de dezastrul pe care vi l-am povestit ,ma refer la situatia lui Robert,acum vad ca i-a dat Dzeu mintea ea de pe urma si incearca din rasputeri sa dreaga busuiocul.

La fiecare sfarsit de saptamana suntem cu desagii in spinare ,plecam la tara ca e cald si frumos si ei pot zburda in voie iar noi muncim cu spor[:D]

Cam atat, mai ziceti si voi.



Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3







Teledon pt Mihaitza



0 900 900 320-pt 10 euro

0 900 900 325-pt 5 euro


#22
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 04 iunie 2009 - 15:44

Ziulica buna!



agho, ma bucur ca s-au distrat copiii. Asa din mare[:D] suna ca au avit parte de distractie si de vizitat locuri frumoase.



Diana e inca cu teste, cum va ziceam. Azi e la religie, m-a innebunit 2 zile pe aici ca si eu am facut la religia "mea" [:D] aceleasi chestii cam ca ea, dar mult mai in amanunte. Si voia sa o ascult, dar eu sa-i pun intrebari din ce stiu eu [bang] si nu pricepea frate ca eu nu-s prof si nu pot sa o intreb din ale mele, ca noi am facut putin altfel. Eu citisem ce a invatat ea, erau lucruri pe care noi nu le invatasem, ei au invatat in paralel cele 5 religii mari asa cu liniutze [:D] ori noi am dezbatut problemele, in discutii. In fine, pana la urma am ascultat-o dupa hartia ei [:D], era un tabel cu intrebari si raspunsuri la fiecare religie. Noa om vedea azi cum a fost.

Aseara am fost la prima sedinta cu parintii la scoala unde va incepe Diana din august. Foarte interesant cand copiii devin adolescenti. Primul lucru cu care a inceput sedinta(comuna pentru toate cele 7 noi clase de a 7-a) tinuta de rectorul scolii, este cum sa ne comportam cu adolescentii nostri. Au fost prezenti un tip si o tipa de la o organizatie speciala pentru adolescenti de aici de la noi, ne-au vorbit si prezentat un filmultez si am primit brosuri si numere de tf., a fost atre interesant. Ma tot mir cum aici cu atata ajutor din partea tuturor(au la scoala 2 persoane care se ocupa de copii, psihologi, care discuta cu ei in diferite situatii), asadar ma intreb cum de sunt atatia care o iau pe aratura...

Am fost apoi in viitoarea clasa, are o privesliste superba peste oras si mare, parca esti la cinema. Ne-am cunoscut cu dirigintii(sunt 2 aici) si cu parintii, am avut o fotografie a copiilor ca sa ii vedem si copii, fiecare parinte spunea unde e copilul sau in foto. Apoi am spus fiecare ce le place copiilor nostri sa faca si am avut o surpriza apoi, am vazut un filmulet cu copiii(facuta in ziua in care au avut ei intalnirea la scoala) in care ne-au spus fiecare ce le place. In mare au coincis c au zis parintii si ce au zis copiii, doar un baiat a fost haios de tot, toti am inceput sa radem...a zis ca ii place...MANCAREA! Sigur ca parintii lui au zis altceva[:D].



Marti a fost si Silvia la prima intalnire cu invatatoarele si colegii, au stat o ora si sunt asa frumosi asa mititei...s-au si jucat putin, Silvia a facut un desen si a fost bucuroasa. Dar s-a intors cu si mai mare bucurie la copiii pe care-i cunoaste, la camin. Cred ca o sa-i fie putin greu in august, la camin are 2 prietene tare dragi dar are si fetite de care mereu imi spune ca nu-i plac. Sper sa-si faca repede si la scoala prietene, nu stiu...ea ea putin egoista si geloasa, adica prietena ei sa fie prietena ei si nu si a alteia. Diana nu are treaba, e alfel de fire.



Mai avem 2 saptamani si 2 zile si plecam spre Ro, ne oprim pe drum o zi sa vedem Praga. Vom sta vreo 10 zile in ro. Ce pacat ca stam asa departe de voi toate, ce mi-ar placea sa ne putem intalni...



Cam atat de la noi, succes copiilor care sunt la concursuri, care mai au teste, iar celorlalti distractie palcuta si zile libere frumoase!

Care pe unde plecati in concedii anul asta?



[pup] pe toate fara deosebire.





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie

#23
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 04 iunie 2009 - 15:56

Yo nu plec nicaieri ca-i buget de austeritate[:D],lus o sufragerie ce asteapta sa fie si ea...terminata!Asta ma face cam ...nervoasa da`na`ce sa fac!

Plus problema pasapoartelor care iar ma scoate din sarite!

Noi am terminat testarile,nu stim inca rezultatele dar copilul are zice el un sentiment bun![:D]Na`pot eu sa-l contrazic!Nu stiu daca vor mai da altele,nu cred totusi!

Vor pleca intr-o "excursie"de o noapte cu cortul[:D],mai exact pe 19 iunie si se intorc pe 20 inapoi!

In rest nimic deosebit!S-a lasat un frig de zici ca-i toamna,astazi dimineatza ma instiintza yahoo ca sunt 10°C[alcool],asta este temperatura masurata jos in oras,cum eu stau sus la cucuiata[:D],diferentza de temperatura e de cel putzin 2-3 grade!Deci socotitzi si voi si vedetzi ce "cald" e la mine!Sper sa se incalzeasca pina la excursia cu cortul!

Gata ma duc la ale mele!Toate cele bune!

Dana

#24
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 04 iunie 2009 - 16:11

Haha Dana, la noi termometrul de pe net arata 6 grade [:D]. Io nu ma mai plang, m-am obisnuit. Afara e minunat, totul e verde si inflorit, semn ca plantele sunt in mediul lor normal [:D].Sper sa vina vara pana in iulie cand revenim din concediu. Anul trecut tot asa a fost...in 31 mai(idem anul asta) faceam plaja, erau 25 de grade. Apoi s-a racit cu vant si ploi, de in 13 iunie cand a terminat Diana n-am putut sta la clasicul picnic in curtea bisericii. Apoi pana am plecat, in 21 iunie, la fel cum vom pleca si anul asta, n-a mai fost vorba de plaja, au fost 15-18 grade maxim. In schimb dupa 15 iulie a fost superb, vara frumoasa. E drept ca numai o luna...dar nici nu pot avea pretentii la mai mult aici.

Am uitat sa va spun ca luni noi vom avea petrecerea copiilor de terminare, la Diana ca la Silvia am avut. Petrecere afara in aer liber, cu picnic si gratar. Se preconizeaza un joc parinti contra copii, o sa va povestesc cum a fost, saptamana viitoare.



gata, acum chiar ca am plecat [:D]. [pup]





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie

#25
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 04 iunie 2009 - 16:18

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s
Haha Dana, la noi termometrul de pe net arata 6 grade [:D]. vorbe de copil... Hobby calator de profesie
[:D]m-ai luat de data asta![:D]Dana

#26
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 04 iunie 2009 - 16:49

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s
Haha Dana, la noi termometrul de pe net arata 6 grade [:D]. vorbe de copil... Hobby calator de profesie
[:D]m-ai luat de data asta![:D]Dana
[:D][:D] Am iesit intre timp in curte, avem un termometru care acum e la soare...arata 17 grade. Cu plus [:D]. Vad ca florilor insa le merge de minune la temperatura asta...sunt toate fresh si inflorite [:D]. flori nordice, ce mai! vorbe de copil... Hobby calator de profesie

#27
CriPOD

CriPOD

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.522 mesaje

Postat 05 iunie 2009 - 10:14

Ce mai fac mamicutzele mele favorite?[pup]

Io de cand pe-acasa asa ma ia o lene cand sa mai scriu cate ceva, si-asa de lispita de inspiratie sunt ca ma delas in putoarea mea de a citi din umbra...

Dedilica a terminat cu a 8-a, aproximativ, mai are doar examenele pt materiile de liceu ce le-a facut (matematica si stiintele), dupa care vine vacanta cu trenul din franta.[:D] Nu asa repede, ca pe 24 are examenul practic de pian la conservator, iar teoria i-am programat-o pe 7 august. Si va fi nota de materie de-a 12 la liceu, asa ca nu da bine sa fie prea mica. Acu' as trimite-o in vreo tabara, dar e complicat rau.

Dana, ma bucur ca-i merge atat de bine lui Andrei![pup]

Mihaela, luati calea romaniei iarasi? La toamna sa vezi emotii, cu amandoua fetele la scoli noi! [pup]

agho, flower, ana, ce de zile libere la scoala la voi![pup]

ana, pana la urma Alex o sa sfarseasca in meseria de concurent de matematica, bietul, si poti sa nu fii de acord cu el ca-i asa de fericit ca vine vacanta?

Sanca, [pup]

Andra, baietii astia! Nu te plictisesti o clipa cu ei![pup]

Gata, e obosit neuronul![:D]

Va mai pup odata si tzushti![pup]


Common sense is not so common...[Voltaire]



#28
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 05 iunie 2009 - 11:41

'Neata



Ba da,Mqqm,sunt 100% de acord cu Alexandru cu nerabdarea in a astepta vacanta....il inteleg si il las in pace...Cum sa nu-l inteleg pe el,cand pe mine ma ustura talpile sa o iau din loc si sa merg unde vad cu ochii,nu conteaza unde...??????[:D][:D]Succes la Dedilica la examenele de teorie si practica...tinem pumnii![flo][:)]



Ana-Maria,mami deAlex&Luana



Pi casa 1





Pi casa 2



Pi casa 3



Amalgam de ganduri













#29
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 05 iunie 2009 - 15:00

Si florile mele sunt o minunatie si o simfonie de culori [olala].Nu incetez sa ma minunez de fiecare data cand le vad inflorind . Dupa ce vom termina reamenajarea (cam asta cred ca va fi vacanta anul asta[q] )vor avea un loc numai al lor .

Miha[pup],hai ca pana la urma le-am facut pe plac si-am introdus data ...si ...voila

Interesante intalnirile cu viitoarele colectivitati, in special la Diana . Referitor la cum de totusi o iau razna, in ciuda asistentei, probabil ca nu exista suficient suport acasa sau/si anturajele nepotrivite ar putea fi niste explicatii...

[pup]



"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

#30
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 05 iunie 2009 - 15:19

mQQm, chiar ma gandeam la tine zilele-astea ca nu mai ai prea mult si o sa-l tii pe pepitzel in brate [olala].
Bafta Denisei ! La cat e de studioasa sigur va face o figura buna.[pup]





"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -