Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Copii din 1995-1998(31)


199 raspunsuri la acest subiect

#11
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 01 iunie 2009 - 13:16

Salutare tuturor...



Noi am avut un week end asa si asa...in sensul ca sambata a tot plouat,drept pentru care am facut aprovizionarea cu d-ale gurii si in rest am stat in casa...plictiseala mare.

Duminca nu se prevedea nimic la orizont...bani ciuciu...dar ma mancau talpile...asa ca dimineata mi-am facut treburile,in exces de adrenalina si nu m-am lasat pana nu am iesit din casa...asa ca fara bani,am plecat la drum...pana la Bocsa si de acolo,prin Ocna de Fier,catre Dognecea...am admirat frumusetea de peisaj din drum,ne-am scobit in buzunare de un suc si hai 'napoi acasa...Sincer mi-a prins bine excursia,m-am relaxat...natura ma relaxeaza foarte bine...Copiii s-au simtit minunat!

Alexandru are liber azi,directoarea scolii a dat liber intregii scoli pentru azi,cu conditia sa se faca activitati pentru 1 Iunie.

Altceva nimic nou...toate-s cum le stiti.

Va pup[pup] si va doresc o saptamana cu multe realizari!



Ana-Maria,mami deAlex&Luana



Pi casa 1





Pi casa 2



Pi casa 3



Amalgam de ganduri













#12
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 01 iunie 2009 - 15:00

[s] copilasilor mici si mari!



Ana-Maria, am citit ce frumos a fost ieri...bravo! Sunteti si voi calatori! Sa iti spun ce-l roade pe al meu barbat acum? Ca nu are spatiu aici pe insula sa cerceteze. Adica e fain, dar am terminat de cercetat ce a fost asa ca acum ne ia dorul de duca si e greu de plecat intr-un we de aici...eh, viata de artist [:D] cu dor de duca [:D]. te inteleg perfect cand nu poti sta in casa, indiferent de conditii(alea de afara sau alea din buzunar [:D]).



agho, cum a fost in excursie?



mara, cum s-au distrat copiii?



Restul, ce activitati sunt prin Ro? Cum va ziceam aici nu e nimic, asa ca astept povesti sa retraim si noi...



Noi am avut ieri prima zi de vara adevarata, ne-am rasfatat la plaja, la mare. Diana a fost cu prietenele sa vada cum plecau la balul de absolvire cei care termina liceul(pleaca toti dintr-un loc si defileaza prin oras). E eveniment mare si important si avea si cunostinte(sora unei colege si prietene si una du=in profele ei de handbal). Azi a mers cu clasa cu bicicletele la 4 km de oras, intr-o padure rezervatie naturala sa vada pasari(e rezervatie de pasari in primul rand) si plante, au o zi de relash. inca 10 zile de scoala si 3 teste...cam tarziu s-au trezit profi astia, cand vacanta miroase deja [:D], dar noa.



[pup] si distractie placuta azi cu copilasii!





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie

#13
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 01 iunie 2009 - 19:08

La multi ani tuturor copiilor![flo][flo][flo][flo][flo]

Ana68, simpatica treaba de ieri! [:)]Noi n-am iesit nicaieri.
Si ce-a mai plouat sambata!!!

Mihaela, ca sa raspund macar pe scurt, asa, in excursie a fost bine.
Au ajuns aseara, dupa 20.30 si ca sa fiu corecta, n-am povestit foooarte multe cu ei. Erau ff obositi, am descarcat pozele facute de Ana. Ma crezi sau nu, ea apare doar intr-o poza alaturi de fosta invatatoare. Ea a facut mai multe poze la peisaje.
And. a facut poze si filmulete cu telefonul, dar pe-astea nici n-am apucat sa le vad. Eu le-am vazut pe cele facute de Ana, iar sotul pe cele facute de And. [:D] Sambata au fost pe la 3 manastiri in drum si la o mini-gradina zoologica unde erau pauni, struti si bibilici.
Ana a pozat paunul din toate pozitiile , mai putin cu coada desfacuta.[:D]
Duminica au fost pe canal cu vaporasele, iar dupa masa de pranz au fost la acvariu. M-am informat de pe net si se pare ca e unul dintre cele mai mari acvarii din Europa. A fost deschis recent la Tulcea, dupa 13 ani de lucrari de constructii. Ati vazut poze de la acavariu facute de Mihaela770.[flo] And. a zis ca era un singur rechin si destul de micutz, dar ca erau multi pesti etc. Dar cum n-am terminat cu impresiile, sper sa mai aflu astazi detalii.

Azi, Ana a fost cu dirig. si clasa ei la o festivitate pe teme ecologiste si abia dupa-amiaza s-a intors. Apoi m-a sunat ca sa iasa cu o parte din colegi la pizza. Cam atat. Va [pup]







#14
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 01 iunie 2009 - 20:52

Revin[:D] Ana a fost filmata azi la Piata Constitutiei avand alaturi si pe ministrul mediului in timp ce desena. Si a mai dat si un scurt interviu. Are o palariuta albastra cu floricele si e imbracata in verde. [:)] Si se pare c-a aparut pe la toate posturile...asa ca astept cu interes stirile de la ora 19. [:)] [pup]

#15
mihaela77O

mihaela77O

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.629 mesaje

Postat 02 iunie 2009 - 10:53

Citat:
citat din mesajul lui agho
Revin[:D] Ana a fost filmata azi la Piata Constitutiei avand alaturi si pe ministrul mediului in timp ce desena. Si a mai dat si un scurt interviu. Are o palariuta albastra cu floricele si e imbracata in verde. [:)] Si se pare c-a aparut pe la toate posturile...asa ca astept cu interes stirile de la ora 19. [:)] [pup]
mai tu ai o micuta vedeta in casa![pup]cim vedeta!noi nu am facut mare lucru ieri...oricum am avut terapie cu mihaita,nu am fi putut pleca nicaieri,insa andreea a fost libera...asa a hotarat conducerea scoliiandreea a sarbatorit 1 iunie sambata,la ziua de nastere a unei colege...acum de abia asteapta vacanta...o vad si o simt ca nu mai are chef....
TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM
**********0 900 900 320-pt 10 euro********************0 900 900 325-pt 5 euro**********MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)Blogul lui MihaitaDespre noi,aici!A&MBAZARUL LUI MIHAITA

#16
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 02 iunie 2009 - 19:08

Revin ca sa va spun ca eu n-am vazut-o pe copila mea la Tv. D-na dirig. imi zisese c-a vazut-o la stiri...Cum am ajuns dupa ora 18.20 acasa, le-am ridicat audienta [:D][alcool] tot asteptand.[:D]
Ieri, Ana a vut o zi plina, fiindca dupa ce-au venit de la pizza a fost afara cu copiii, la joaca si era franta aseara.
Iar And. a fost la scoala si comenta [:-@]faptul c-a auzit de la alti colegi care au prieteni la alte scoli ca aceia n-au facut cursuri ieri. El s-a jucat la calc., acum e mai liber si cum nu prea ies colegii lui mai mult pe-afara, din pacate petrece serile in casa.

Asa ca Mihaela770, m-am multumit [:)]sa-mi vad copila acasa. Te [pup]si eu.
Azi a fost o zi calduroasa dupa parerea mea, desi de ff dimienata a plouat.

#17
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 03 iunie 2009 - 13:17

Salutare mamici ,

Noi ne-am distrat/relaxat destul de bine zilele astea . Luni e iarasi liber de la scoala si nu numai, asa ca iar o sa avem un we prelungit . Poate ajungem pe la Poiana Pinului ...Sa vedem... In rest, scoala e pe gata, noi navigam printre usi de interior/exterior /rigips ... [alcool]

Agho, uita-te in arhiva

Anca ,daca nu cumva ai ramas in Denver mai da si tu pe la noi .Hai ca fac cinste cu-n ceai [cit] Sper ca nu de la mine ti se trage absenta .

[pup]La toata lumea.

#18
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 03 iunie 2009 - 14:11

Flower, merci de sugestie! S-ar putea si vineri s afie liber pt. ca e ziua Invatatorului si-a Educatorului, dar nu stiu sigur daca si la noi/la voi la scoala. Spor a cumparaturi si la treburi![:D][pup]

#19
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 04 iunie 2009 - 12:02

Buuuunaaa! Ce faceti? V-ati luat vacanta?
Maine, si copiii au liber de Ziua Invatatorului si-a Educatorului. Mai au liber si luni, de Rusalii, asa ca ei au o mini-vacanta inainte de vacanta mare.
Sapt. viitoare mai merg pana joi, iar vineri are loc premierea. Va dati seama? A mai trecut un an scolar. Poate va mai reveniti si v-astept cu noutati.[flo]


#20
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 04 iunie 2009 - 13:40

Salutare si de la mine...azi Alex a mers la un concurs la mate,nu stiu ce concurs este...Abia asteapta si el vacanta,dar si eu....

In rest n-am ce sa va zic...n-am stiri si vesti de exceptie...[:D]



Agho,am incercat s-o ghixesc pe fatuca ta la tv,dar n-am reusit...oricum,felicitari![pup][flo]



No,va pup[pup]...maine-i vineri...vine vichendul si luni e iara liber....



Ana-Maria,mami deAlex&Luana



Pi casa 1





Pi casa 2



Pi casa 3



Amalgam de ganduri














Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -