Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dovlecei in sarbatoare169-La multi ani Lisa Maria!


207 raspunsuri la acest subiect

#11
aricelul

aricelul

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 368 mesaje

Postat 22 iulie 2010 - 00:32

ma retrag si eu incet incet ... somn usor fetelor ![nani]

_______________

Maria (28.08.2009) [zana]

#12
monis5

monis5

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.449 mesaje

Postat 22 iulie 2010 - 00:36

Citat:
citat din mesajul lui Dana15
Luci, hai mami cu vestile! Edit: am vazut vestile[:D]ce-mi place tonusul tau[pup]! am observat semnatura...buna inspiratie!Monisule [pup]asa deci? esti geana pe noi?![:D]mai mami eu am crezut ca voi v-ati destramat grupusorul..intr-o vreme va mai cautam la fulgusori si nu am mai dat de voi..apoi ai zis la un moment dat aici ca v-ati mutat la "prietene la bine si la rau"..ce m-=am bucurat! am rasfoit putin atunci capitolul in curs si Andre primea felicitari pt botezul puiutei..dar nu am dat de un mesaj al ei sa-i vad pozele..nu-i zici tu la tanti mami de Chiara sa bage un ochi la noi sa vedem frumushata de fata?!raluk[pup] mda! mamica de 2-3 saptamani[:D][8D]sa fie chefffff!!!![pk][pk][pk]ma, da' oare tanti mama lu' iubitu lu' Ana ce mai face? eu o pup![pup] Ana Elisa -16.octombrie.2009 Nasterea unei prichindute
sunt geana mereu [8D]. tot timpul am deschis un tab la "prietene la bine si la greu" si unul cu dovlecei [olala]. ma simt cam stalker cateodata [:I], dar pur si simplu nu pot sa scriu in 2 locuri (uneori si cand scriu la noi am senzatia ca-mi rup din timpul de stat cu copilul), iar sa intru si sa zic numai de noi, nu e stilul meu. [pup][pup]Transmis mesaj la MamideChiara [;)]Lucia [flo] stii ca-mi place rau de tine, da? [:D] Si de Davidelul [pup](de maine ii interzic lui Santiago sa mai aplaude [8D])Monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

#13
Fragutza

Fragutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.820 mesaje

Postat 22 iulie 2010 - 00:37

Uka, ce faci draga? Esti in mood de caterinca? Te rog frumos, fa-ma si pe mine sa rad![:D] Ce dracu, suntem prietene!



Pentru puiul tau









#14
selen80

selen80

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.002 mesaje

Postat 22 iulie 2010 - 00:40

Luci, de ce mami sa nu se joace cu polonic? mai degraba designerii au alte "orientari" decat bucatarii [:D]

eu zic ca toate lucrurile astea pe care le invatam noi COPILASILOR [;)] le apreciem pt ca sunt dovezi "clare" ca ei asimileaza informatii, ca sunt capabili sa invete repede ceva....ca nu multa lume stie ca altele sunt semnele de dezvoltare intelectuala....din care noi bifam: raspunde la numele ei, are locuri preferate, ciuguleste absolut tot ce gaseste mic pe jos...nu are crize inca, decat cand o pun la loc la orizontala atunci cand ii este somn si se tot ridica in picioare in loc sa stea culcata, nu are jucarii preferate, iar faza cu zgomotele n-am urmarit-o, o s-o fac de acum, daca tot ne-ai luminat [;)]

nici Ebru nu are program de somn, depinde de ora la care se trezeste dimineatza, si apoi de cat de bine doarme somnul de dinainte (ca am ramas tot la 3, desi eu am tot incercat sa-i scot unul...)



ce de amintiri din odisee [olala] oricum,Luci va ramane legendara cu camesa ei [pk]



Aricel, noi avem un chicco vector, are si pozitie la 45 de grade, bunicica pt somn, si merge pua si cu spatele, acum asa l-am pus dar nu-i mai incap picioarele asa ca-l vom pune cu fata....mai trebuie sa vad daca se pot regla cumva centurile, pt ca ii vin cataramele alea de unde se regleaza exact langa fata cand le strang (sa te uiti in poze si vezi..)...materialul nu mi se pare excelent, dar ieri de ex era destul de cald si nu era transpirata...



Alex [grup] uf, pupam piciorusuk printesei sa treaca! noua nu ni s-a invinetit deloc manuta, oare nu poti sa pui nimic acolo sa se nai traga? nu ti-au zis nimic asistentele?



Ukaaaa, ai vazut mami ce au comentat fetele la poza ta cu fetele noastre in brate?? [:D]



Iulika, spor la joaca munca! [pup]



eu ma retrag la nanel, noapte linistita si racoroasa va urez





[mamica] de ursulica [copil] Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!



POZE URSULICA 0-6 luni

POZE URSULICA 6 LUNI +

nunta







#15
mamideandrei

mamideandrei

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.058 mesaje

Postat 22 iulie 2010 - 00:58

seara buna! pai daca e rost de petrecere, la meniu bazati-va pe mine[8D]!

Alex, ma bucur ca sunteti mai bine, pupam piciorusul vanat (incearca paine inmuiata cu vin rosu, daca poti); ma bucur si ca a papat laptic, speram sa isi revina si asa cum ai spus si tu, sa nu mai ajungeti la spital niciodata![pup]

Lali, sa=ti fie de bine ieseala!

Luto, interesante pareri ale dr de acolo; deci al meu daca nu se da cu capul de gratii, cu fundul de pamant, ar trebui sa-mi fac griji?[:D] gata, de maine incep sa-l supar sa vad ce iese![8D]

am mai citit dar acum chiar nu-mi mai aduc aminte...pup toate mamicile pe care le-am omis, si pe celelalte bineinteles



TOT ANDREI DAR PE PICASA

#16
lutoniana

lutoniana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.591 mesaje

Postat 22 iulie 2010 - 01:06

Hai mai fetelor.....ca de cate ori ma cred si eu desteapta si vin sa va povestesc intelepciuni dinastea de-ale cresterii copiilor dau cu batul in balta.

Nu am zis ca aia care nu sunt agitati sunt nu stiu cum, spun doar ca am intrebat si eu de ce e asa copilul meu si mi s-a raspuns.

Zau ca nu vreau sa va supar [cheers][cheers]

Ideea e ca ei vor deja sa comunice si unii o fac mai bine unii nu....si in plus unii parinti ii inteleg mai bine si altii nu. Asta a fost din preputul gandirii mele [:D]



Lucia, mami de David ocupata cu Shopping la Londra[shopi]

#17
happy_uka

happy_uka

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.415 mesaje

Postat 22 iulie 2010 - 01:19

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza
Uka, ce faci draga? Esti in mood de caterinca? Te rog frumos, fa-ma si pe mine sa rad![:D] Ce dracu, suntem prietene!Pentru puiul tau
As sta si in cap daca te-ai simti mai bine! Da' glumele nu-mi prea ies, nu stiu ce e cu mine, imbatranesc! M-a pus pe ganduri Luto..inseamna ca fata mea e blonda si pe dinauntru, ea nu se revolta, nu prea papa scame ( o sa-i las sacul de aspirator la indemana [:D]), raspunde si daca o strig "Vasilico !" ( am verificat!)..deci ...trebuie s-o marit repede! [autoroz] C a r i n a Nihil Sine Deo

#18
raluk16

raluk16

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.115 mesaje

Postat 22 iulie 2010 - 01:22

Pentru cine vrea sa reciteasca povestea si din partea mamei: Nasterea Lisei



Si din moment ce a trecut deja un an, chiar daca la noi nu-i trecut de 12, tot putem ura:



[disco][disco][disco][disco][disco][disco]



La multi ani, Lisa!!!



[cheers][cheers][cheers][cheers][cheers][cheers]




(Hihi, primul la multi ani la grupul nostru!!! [colegi][colegi][colegi])



Sa fii sanatoasa si fericita! Mami, te pupam cu drag! [pup][pup][pup]



Hai ca daca ma caut in sutien poate si acuma "produc" ceva [:D]




Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

#19
mamideandrei

mamideandrei

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.058 mesaje

Postat 22 iulie 2010 - 01:24

haide ma, ca am spus=o in spirit de gluma...gata...bu mi-a iesit asa ca las pe alta data... si chiar prinde bine sa stim si noi ce se intampla prin parti mai civilizate, ca aici la noi la tara (vorba consatencei mele [flo]) nimeni nu-ti zice nimic ... nu te-ai suparat pe mine, nu?

hai ca zilele astea n-am facut decat sa va supar! cred ca ar fi mai bine sa tac ... ca si asa zic numai prostii [:-@]

acum ma duc cuminte la culcare...va pup apasat pe toate cu dovleceii adormiti din dotare...



TOT ANDREI DAR PE PICASA

#20
Dana15

Dana15

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.226 mesaje

Postat 22 iulie 2010 - 01:28

[majoreta][majoreta][majoreta]LISA[majoreta][majoreta][majoreta]



[bum][bum][batetoba][batetoba][colegi][colegi][disco][disco]



[invazie][invazie]



Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -