Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Puterea/vulnerabilitatea racului


24 raspunsuri la acest subiect

#11
hannen

hannen

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.330 mesaje

Postat 20 iulie 2010 - 11:01

Apoi nu stiu cit is basme si cit e adevarat numai ca am si eu piticii mei,de aia de rac veritabil!
Da,in mare parte sunt puternica dar am si momente de vulnerabilitate.Eu personal ma oftic pe nedreptate(la fel ca sotul tau) si este o chestie care ma macina mult.Mai zicea cineva ca rau ca te intreaba,rau ca nu...[:D]nu ma irita cind ma intreaba cineva pt. ca mai am un defect,acela ca sunt foarte sociabila.Imi plac oamenii spre marea mea dezamagire [bang]mai mereu am facut alegeri foarte,foarte proaste in materie de "prieteni".Ma incred in oameni,ii cred pe toti sinceri,onesti,sufletisti...si de cele mai multe ori am aflat ca oamenii nu`s nici pe departe asa cum am crezut eu,sau cum mi-ar fi placut mie sa fie.
Deci eu nu ma inchid in mine,din contra,cind am ceva pe suflet si nu vorbesc ...sunt ca o bomba cu ceas.Asadar nu ma intrebi tu,stai ca`ti zic eu![:D]

Energie ,buna dispozitie...astea nush de unde le gasesc dar cred ca stiu secretul,daca toate merg struna in casa ,cu cei apropiati ,cu persoanele la care tin ,apoi totul e ok!

Dar da,sunt si perioade in care "cazi".Eu daca string o vreme una ,alta nu rezist mult si fac poc.Si atunci pling bine iar apoi sunt fresh!

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

#12
hannen

hannen

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.330 mesaje

Postat 20 iulie 2010 - 11:02

Haha,si eu ca Iulia!Se aplica si pt. prematuri?[:D]

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

#13
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 20 iulie 2010 - 11:24

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny
Lucruri care pot destabiliza serios un Rac: partenerul (greselile acestuia), copiii, moartea mamei.



Selene, pai astea pot destabiliza pe oricine...nu trebuie musai sa fii Rac [:)]

Ca si energia si puterea - hai sa vedem cine vine cu alta zodie si sa zica ca nu le are, ca doar Racii sunt speciali din tot zodiacul cu puterea lor. La fel si vulnerabilitatea si nevoia de protectie, sensibilitatea etc.

Un Rac vorbeste prea mult, altul se inchide in el...ala care se inchide in el e fericit ca i se potriveste zodia, celelalt e si el fericit ca i se potrivesc alte trasaturi din zodie, chiar daca nu asta neaparat...[:)]

#14
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 20 iulie 2010 - 11:43

Citat:
citat din mesajul lui A_Iulia

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Nu sunt basme, da' ma rog.
Ce ascendent ai?



Crede-ma ca nu stiu...sunt 2 variante. Am sa incerc sa aflu mai precis.

Pentru copiii nascuti prin cezariana programata li se calculeaza in acelasi mod? Ora nasterii, care de fapt este stabilita de medici?



Nu stiu, ca nu sunt astrolog. Stii tu, aia care inventeaza basmele astea . Zau, daca nu te intereseaza de ce ai intrat pe subiect?[:)]
Ca sa iti raspund si ce banuiesc eu : da, se calculeaza data nasterii cand ai venit pe lume, ca se analizeaza pozitia planetelor atunci.

***Fur is for petting**

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com



#15
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 20 iulie 2010 - 12:03

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Zau, daca nu te intereseaza de ce ai intrat pe subiect?[:)]


Pai mutati-l la prezicatori, mistice si alte vrajitorii etc si promit ca nu mai intru [:)]

#16
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 20 iulie 2010 - 12:07

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Ca sa iti raspund si ce banuiesc eu : da, se calculeaza data nasterii cand ai venit pe lume, ca se analizeaza pozitia planetelor


Chiar as fi interesata o explicatie de ce la nastere copilul capata trasaturile respective si ce se intampla cu el inainte. Si de ce o ora diferenta la nastere il poate schimba radical...

#17
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 20 iulie 2010 - 14:11

Citat:
citat din mesajul lui A_Iulia

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Zau, daca nu te intereseaza de ce ai intrat pe subiect?[:)]


Pai mutati-l la prezicatori, mistice si alte vrajitorii etc si promit ca nu mai intru [:)]



pai stai ca nu inteleg... daca tu vezi titlul in care se pomeneste de zodii nu te poti abtine?[:D] E foarte simplu: nu crezi in zodii, ok, nu esti singura, dar fii draguta si lasa-ne pe noi care credem in asa ceva sa vorbim despre subiect, nu sa te introducem pe tine in tainele astrologiei. Pt. explicatiile astea pe care cel putin eu nu stiu sa ti le dau exista siteuri care te pot lamuri.
In loc sa mutam noi un sibiect intreg incearca tu sa nu mai intri.[:)] E mai simplu.



***Fur is for petting**

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com



#18
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.448 mesaje

Postat 20 iulie 2010 - 16:47

Citat:
citat din mesajul lui A_Iulia
Citat:
citat din mesajul lui XIOCa sa iti raspund si ce banuiesc eu : da, se calculeaza data nasterii cand ai venit pe lume, ca se analizeaza pozitia planetelor
Chiar as fi interesata o explicatie de ce la nastere copilul capata trasaturile respective si ce se intampla cu el inainte. Si de ce o ora diferenta la nastere il poate schimba radical...
Nu sunt rac, dar vecina [:D]Insa mi s-a parut interesanta abordarea asta.Cunosc mamici care au vrut sa nasca cu 2-3 zile mai repede sa prinda copilul o anumita zodie [:D]Si mai cunosc copii care au tinut mortis sa vina mai repede [bang][:D]Daria & felina fioroasa[zana] GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"Avem foto in concurs si acum ne laudam[:D]

#19
Bluel

Bluel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 20 iulie 2010 - 17:14

Si eu la apel, ca sunt rac!

Ce de raci pe aici, de Iulia stiam, dar de Hannen [flo] si celelalte nici nu mi-am inchipuit [:D]

Multe dintre caracteristicile zodiei mi se potrivesc, dar eu abia astept sa intru pe ascendent, ca sunt capricorn, si sper ca atunci sa ma fac a dracului [:D]; da, suntem persoane sensibile, chiar timide (eu personal am avut multe de pierdut), nu suportam criticile (care nu sunt deloc constructive pt. noi), nu suportam nedreptatile, suntem justitiari, perfectionisti chiar, nu putem rani insa pe nimeni voit, nu putem ura pe nimeni, chiar daca merita, suntem sociabili pe dinafara, dar, de fapt, nimeni nu stie ce e in capul/ sufletul nostru cu adevarat si da, avem stari de dispozitie foarte schimbatoare (uneori ma trezesc fericita si nu stiu de ce [:D] ca peste zi sa ma enerveze ceva [q]), care nu tin insa mult timp; cu toate astea, in general, suntem persoane pozitive, optimiste, foarte placute de cei din jur....eu imi aduc aminte ca timp de 10 ani am fost la birou un fel de Mama Dolores [:D], confidenta tuturor, impaciuitoare, un mediator foarte bun, desi nu faceam nimic special pentru asta, pur si simplu, aveau incredere in mine si veneau la mine ....;ideea e ca toate se mai pot schimba cu varsta, cu experienta de viata.

Eu personal puterea, echilibrul mi le-am luat intotdeauna din familie, e bateria care ma incarca la sigur! Si bineinteles, din toate lucrurile frumoase de pe lumea asta! De exemplu, mie imi place sa calatoresc foarte mult si investesc mai toti banii in asta. Bine, am noroc sa fiu cu un peste, care sta in aceeasi apa cu mine! [:D]

Eu cred ca toti oamenii se nasc atunci cand trebuie, indiferent ca vin pe lume prematur, prin cezariana programata sau nastere naturala! Pentru astrologi sunt chiar foarte importante locul nasterii, ziua si ora ca sa se poata concepe o analiza/ harta astrologica.

Pup toti racii si iubitorii de raci! [pup]


#20
hannen

hannen

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.330 mesaje

Postat 20 iulie 2010 - 17:37

Citat:
citat din mesajul lui Bluel

Si eu la apel, ca sunt rac!

Ce de raci pe aici, de Iulia stiam, dar de Hannen [flo] si celelalte nici nu mi-am inchipuit [:D]

Multe dintre caracteristicile zodiei mi se potrivesc, dar eu abia astept sa intru pe ascendent, ca sunt capricorn, si sper ca atunci sa ma fac a dracului [:D]; da, suntem persoane sensibile, chiar timide (eu personal am avut multe de pierdut), nu suportam criticile (care nu sunt deloc constructive pt. noi), nu suportam nedreptatile, suntem justitiari, perfectionisti chiar, nu putem rani insa pe nimeni voit, nu putem ura pe nimeni, chiar daca merita, .................si da, avem stari de dispozitie foarte schimbatoare (uneori ma trezesc fericita si nu stiu de ce [:D] ca peste zi sa ma enerveze ceva [q]), care nu tin insa mult timp; cu toate astea, in general, suntem persoane pozitive, optimiste,

Eu personal puterea, echilibrul mi le-am luat intotdeauna din familie, e bateria care ma incarca la sigur! Si bineinteles, din toate lucrurile frumoase de pe lumea asta! De exemplu, mie imi place sa calatoresc foarte mult si investesc mai toti banii in asta.


Pup toti racii si iubitorii de raci! [pup]



Este ce mi s-a parut esential,iar ce e bolduit ,ah,unde m-ai nimerit tare de tot.Mey io m-am laudat numa` putin asa,mi-era rusine sa zic tot.[:D]

[pup][pup]

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -