Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Puterea/vulnerabilitatea racului


24 raspunsuri la acest subiect

#1
samahol

samahol

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 56 mesaje

Postat 19 iulie 2010 - 16:55

Sunt cu racul meu de ceva ani si tot continui sa ma minunez cat de puternic poate fi in unele momente,ca un fel de Superman,el le rezolva pe toate,nimic nu il infrange etc ca apoi sa-i vad momentele de extrema vulnerabilitate,cand am senzatia ca am in fata mea un copil pe care trebuie sa-l protejez.

Va intreb pe voi racilor,de unde va trageti puterea asta?Si ce va face sa va schimbati atat de radical si sa deveniti atat de fragili?Eu deja m-am obisnuit,deja il simt cand intra in faza de vulnerabilitate.Devine foarte tacut,distant si atunci ii acord timp si rabdare,asigurandu-l ca sunt mereu alaturi de el.Ultima faza din asta a fost acuma 2 saptamani cand trebuia sa faca ceva foarte important pentru el si seful si-a schimbat parerea,deci a picat planul.L-a macinat foarte tare nedreptatea comisa,vreo 3 zile singurele cuvinte spuse au fost:"nu e corect"si"imi pare rau".

Cum se comporta racii vostri cand sunt vulnerabili?Reusiti sa le patrundeti carapacea?

#2
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 19 iulie 2010 - 19:20

Io-s Rac. Si ma enerveaza al naibii sa ma sacaie cineva cu intrebari - ca ce am, ca de ce sunt tacuta, ca sa spun, ca aia, ca ailalta. La fel ma enerveaza daca nu ma intrebi - cum adica, nu-ti pasa?



De unde puterea si vulnerabilitatea... D-apoi gandeste-te cum e o mare dezlantuita si cum e o mare calma...



Racii sunt incapatanati si perfectionisti. Sunt capabili sa fie secunzi foarte buni si orice nedreptate a sefului ii raneste profund, pentru ca sunt foarte responsabili si sufletisti. Incearca sa dea mereu ce au mai bun.



Au putini prieteni in adevaratul sens al cuvantului.



Si sunt si mai fraieri ei asa, saracii, de-aia lumea poate profita de ei.







Blogul meu - de la noi, pentru ei!



Bazar general - fiecare implicare conteaza!



Daria pe coperta!



Particip la bazaruri - periodic produse noi, nu uitati sa verificati!











#3
maru

maru

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.954 mesaje

Postat 19 iulie 2010 - 19:27

eu cunosc 2 raci care sunt modelul meu de putere de razbatere. Sunt sot si sotie, se completeaza unul pe altul in toate: cand unul e obosit, celalat are energie, cand unul e trist, celalalt are umor si glume si un ras molipsitor.
Asa ca mi se par basme asta cu racii vulnerabili...

Emma Aida e inger[ruga]
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

#4
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 19 iulie 2010 - 20:18

Citat:
citat din mesajul lui maru
eu cunosc 2 raci care sunt modelul meu de putere de razbatere. Sunt sot si sotie, se completeaza unul pe altul in toate: cand unul e obosit, celalat are energie, cand unul e trist, celalalt are umor si glume si un ras molipsitor. Asa ca mi se par basme asta cu racii vulnerabili...Emma Aida e inger[ruga]Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Ba nu e basm deloc, Racii sunt guvernati de Luna, in special femeile, vulnerabilitatea Racului, doar ce s-a sinucis Madalina Manole si era Rac, so, da, exista.Lucruri care pot destabiliza serios un Rac: partenerul (greselile acestuia), copiii, moartea mamei.Blogul meu - de la noi, pentru ei!Bazar general - fiecare implicare conteaza!Daria pe coperta!Particip la bazaruri - periodic produse noi, nu uitati sa verificati!

#5
maru

maru

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.954 mesaje

Postat 19 iulie 2010 - 20:29

ok, hai sa admit ca nu sunt basme...dar uite la ce se spune despre scorpioni, am doi in casa care nu au nimic din caracteristicile zodiei
Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny
Citat:
citat din mesajul lui maru
eu cunosc 2 raci care sunt modelul meu de putere de razbatere. Sunt sot si sotie, se completeaza unul pe altul in toate: cand unul e obosit, celalat are energie, cand unul e trist, celalalt are umor si glume si un ras molipsitor. Asa ca mi se par basme asta cu racii vulnerabili...Emma Aida e inger[ruga]Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Ba nu e basm deloc, Racii sunt guvernati de Luna, in special femeile, vulnerabilitatea Racului, doar ce s-a sinucis Madalina Manole si era Rac, so, da, exista.Lucruri care pot destabiliza serios un Rac: partenerul (greselile acestuia), copiii, moartea mamei.Blogul meu - de la noi, pentru ei!Bazar general - fiecare implicare conteaza!Daria pe coperta!Particip la bazaruri - periodic produse noi, nu uitati sa verificati!
Emma Aida e inger[ruga]Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/

#6
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 19 iulie 2010 - 20:32

Depinde ce surse citesti... [:D] Ca eu ma bazez pe maximum 3.



Ce am spus despre Raci nu e numai din acele surse, ci si din observatii personale. Asupra mea si a altor Raci.



Blogul meu - de la noi, pentru ei!



Bazar general - fiecare implicare conteaza!



Daria pe coperta!



Particip la bazaruri - periodic produse noi, nu uitati sa verificati!











#7
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 19 iulie 2010 - 21:01

Eu sunt Rac si caracteristicile zodiei sunt povesti de adormit copiii, nu cred ca mi se potriveste decat vreo 20% (dar tot cate 20% mi se potrivesc si celelalte zodii[:)] )

Dar daca va plac basmele...n-aveti decat [:)]

Acum sa nu zica cineva ca de fapt e de vina ascendentul (scuza clasica)

#8
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 20 iulie 2010 - 00:47

Citat:
citat din mesajul lui A_Iulia

Eu sunt Rac si caracteristicile zodiei sunt povesti de adormit copiii, nu cred ca mi se potriveste decat vreo 20% (dar tot cate 20% mi se potrivesc si celelalte zodii[:)] )

Dar daca va plac basmele...n-aveti decat [:)]

Acum sa nu zica cineva ca de fapt e de vina ascendentul (scuza clasica)


Nu sunt basme, da' ma rog.
Ce ascendent ai?




***Fur is for petting**

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com



#9
Ana_m

Ana_m

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 652 mesaje

Postat 20 iulie 2010 - 01:35

Eu sunt rac si mie mi se potriveste perfect tot tipicul zodiei : sensibil(cand imi zice cineva , numa tonul sa nu fie corespunzator [alcool]- imi fac tot felul de griji , dar de ce , dar cum , dar ce nu e bine , am gresit ceva [bang]) . Ma seaca sensibiltatea asta jur ca sunt momente cand mi-as dorii sa nu mai pun toate la suflet , ca stiu ca de cele mai multe ori fac prea mult caz decat e necesar .
Si nu uita Racii : daca cineva mi-a facut vreun ¨¨rau ¨¨ , sau o jignire [:-@] pfu.... never nu uit .... dau a doua sansa mereu ...dar nu uit niciodata [:D].
Puternica ? Da sunt , cand am un scop care mi-l propun mut si muntii din loc ca sa il obtin . Nu stiu de unde scot puterea , dar asa fac , mama mea tot rac era si la fel ,nu a avut o viata deloc roz dar a avut o forta si o putere extraordinara . Sigur nu am stiut eu sa apreciez cand trebuia , dar acum stand si gandindu-ma , nu stiu daca as avea forta ei de a trece prin viata .

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m1

#10
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 20 iulie 2010 - 02:40

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Nu sunt basme, da' ma rog.
Ce ascendent ai?



Crede-ma ca nu stiu...sunt 2 variante. Am sa incerc sa aflu mai precis.

Pentru copiii nascuti prin cezariana programata li se calculeaza in acelasi mod? Ora nasterii, care de fapt este stabilita de medici?


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -