Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV Dr. ALBU DRAGOS 6


197 raspunsuri la acest subiect

#1
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 13 iulie 2010 - 18:41





Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin [ruga]Medlife Grivita – sectia materno fetala Echipa medici :Dr. Dragos Albu Embriolog: dr. Andreea MustataDate contact :calea Grivitei nr. 365, sector 1Tel. 021-9647 021-2094030Fax.021-2094050 021-2094060Mobil 0745mail - office@medlife.rowww.medlife.roPreturi RON:FIV 6780 FIV +ICSI 7870crioprezervarea 1775 Embriotransfer cu embrioni congelati (Cryo-ET) 1700Monitorizare 665 (contine 4 ecografii – 510 Ron + estradiol seric – 155 Ron)Separat se face progesteronul – 38 ronIUI 1265IUI dubla 1500 Pret prima consultatie -120 RON Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.Doar partenera:Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 2, (alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH), PAP.Pentru partener:Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermoculturaTestari genetice, daca este cazul. mamici cu piticigabitza35 mamica a doua comori,Eva si Dragos (ca pe medic ); sunt urmare a unui FIV+ICSI facut la Medlife cu dr Albu anul trecut in martie; a fost primul FIV,am facut ET cu 3 embrioni...2 au fost lipiciosiGravidutele noastre [gravi]: anna_ivan [gravi] prin IA - prima IA a fost esuata, a doua IA anulata din lipsa de foliculi si a treia IA reusita cu bebe mic [bb], toate efectuate cu dr Albumirela2 [gravi] cu [baietel] si [am]- FIV 3 la Medlife cu Dr Albu Dragos, reusit, FIV1 octombrie 2009 Szeged, dr Zadori – reusit, sarcina oprita din evolutie la 5s si 3z, FIV2 ian-feb 2010 Szeged, dr Zadori nereusit. Bafta multa!Aspirante la titlul de mami de [bibe]rica69 - FIV 1 MNL-nereusit, 1 crio ET la MNL nereusit, al 2-lea crio ET la MNL nereusit, FIV 2 la ML cu dr Albu reusit, dar sarcina s a oprit la 5s[flo]Elenus26 - sarcina naturala aprilie 2009 - oprita in evolutie la 8 sapt.,IA 1 decembrie 2009 Medlife nereusit, IA 2 martie 2010 Medlife - nereusit, urmeaza FIV mai-iunie-iulie 2010 Medlife Dr. AlbuLumimar - 5 inseminari artificiale nereusite Giulesti prof Marinescu,urmeaza fiv 1 iunie-iulie-august dr Albu Dragos Medlife;mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot si mutatia A1298C genotip heterozigot cu risc de trombofilie,si fiv-ul care va avea loc in septembrie Anabel 79 31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, 2 inseminari nereusite cu dr Anca Moisa, probleme autoimune si trombofilie, Fiv 1 dr Dragos Albu Med Life in maihopefull- 1999 - sarcina pierduta la 3 luni(n-am stiut ca-s insarcinata; am avut ciclu normal, fara simptome de sarcina);endometrioza; sarcina pierduta la 3 saptamani - operatie clasica la Polizu pentru indepartarea unor chisturi endometriotice pe ambele ovare;2005 - hidrosalpinx bilateral - laparoscopie la Giulesti pentru curatarea trompelor, urmata de perfuzii pentru permeabilitate; AMH-ul - 0.11!!!! 2010 - salpingectomie bilaterala la ML cu dr.A - urmeaza in iulie sa fac primul meu FIV! Va fi singura incercare cu ovulele mele!!Asadar, intr-un fel sau altul, anul acesta voi deveni mamica!aristica - 27 ani, FIV 2 cu Dr. Albu Dragos la MedLife, stimularea incepe in saptamana 6-13 septembrie 2010, voi face protocol lung.Sotul are astenospermie severa - 14% spermatozoizi mobili, dar diformi, diabet tip 2 si 38 ani, eu am trompa stanga permeabila, trompa dreapta impermeabila, diforma, lipita de uter, ovar drept, vezica si colon + endometrioza + mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota, 27 de primaveri, 3 ani la activ de tentative sa fac bebel, 1 FIV nereusit cu tot cu transfer de congelati nereusit
Aspirante [gravi] iulie augustElenus26 [majoreta]
Calculator sarcina FIV
medicamente:gabitza35: o fiola Puregon 50 si una de ovitrelle 250...au fost tinute in frigider,sunt inca in termenAstept povestea voastra pt a avea listuta completaDoamne ajuta-ne sa fie cu noroc [ruga]Mirela[ruga][ruga]

#2
hopefull

hopefull

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 141 mesaje

Postat 13 iulie 2010 - 18:58

Un capitol plin de vesti bune!
Sa ne-ajute Dumnezeu sa ne implinim Marele Vis, acela de a fi mamici!
[ruga][ruga][ruga][ruga][ruga][ruga][popa]

Gabi - Mamica incepand cu August 2010......bebeii nu vor sa iasa Berbeci ca mami si ca tati!

#3
elenus26

elenus26

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 635 mesaje

Postat 13 iulie 2010 - 19:44

Multumim Mirelus pentru noul capitol norocos![pup]
Sa vina bebelusii!
[pk][pk][pk]

#4
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 13 iulie 2010 - 21:15

Fetelor,in noul capitol trebuie sa scoatem majoretele la munca pt a sarbatori reusitele,asa ca bafta multa si noroc maxim,si un capitol plin de realizari
Aristica,la spermocultura isi poate vedea rezultatul pe net,spermograma se ridica personal de la fetele receptionere
Pupici,[pup][pup]

#5
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 13 iulie 2010 - 22:00

Mirela,tu de ce nu te treci la gravidutze?
Vreau si eu o modificare pe prima pagina sa trecem mutatiile
mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot si mutatia A1298C genotip heterozigot cu risc de trombofilie,si fiv-ul care va avea loc in septembrie
[pup][pup]

#6
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 14 iulie 2010 - 11:22

merci lumi, in cazul asta va face si spermograma.

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

#7
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 14 iulie 2010 - 13:16

neata

lumi te am trecut
inca nu m am trecut la gravi de teama
vineri dupa eco[flo]

[ruga]

#8
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 14 iulie 2010 - 13:55

Mire, dar in cate saptamani esti? Ce trebuie sa se vada vineri la eco? Inimioarele sau sexul?
Vad ca mai ai un fiv reusit, dar sarcina s-a oprit. Sti care au fost cauzele? Care e diferenta acum? Stimularea a fost diferita? Iei altfel de medicamente care sustin sarcina?...sau e efectiv vorba de noroc?

Referitor la temerea mea legata de ecografii, mi-am verificat aseara lista si am o singura ecografie pe 20 august, caci cealalta e pe 30 august, iar ultima e in septembrie, deci sper ca doar la prima sa fie doctorul plecat si oricum nu s-ar vedea mare lucru la asta. A ramas ca-l sun cand primesc amh-ul, asa ca il voi stresa atunci, sa nu disper omul degeaba[:D]

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

#9
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 14 iulie 2010 - 15:40

am 12s
vineri avem eco si poate vedem ce si cum[8D]

prima sarcina s a oprit la 5s, nu se stie de ce, fiv ul fost facut la unguri, la Szeged cu dr Zaddori
fiv 2 nu a reusit
fiv 3 a reusit cat pentru toate[pk]

[ruga]

#10
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 14 iulie 2010 - 16:00

Doamne-ajuta, mire!

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -