Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 12 voturi

Cauzele opririi din ev.a sarcinii - TROMBOFILIA 6


209 raspunsuri la acest subiect

#201
Avalon

Avalon

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.596 mesaje

Postat 13 mai 2009 - 11:42

Citat:
citat din mesajul lui mihaele
Avalon felicitari sarcina usoara si la termen ai reinviat sperantele in sufletele nostre Doamne uite ca se p[oate si minuni .[flo]Dragele mele am citit ca pentru probleme imunologice se ia prednisone 10 mg/zi cu o luna inainte de inceperea stimulari si se mai ia aspirina 100mg 1/zi. Miki ati multumesc din suflet pentru tot[flo]Eu am fost saptaman trecuta la medicul ginecolog cu care voi face fiv in toamna zi a vazut analizele mele care sunt o goaza mia spus ca ma progesteronul mare si ca fereastra de implantare este prera repede si deaia nu am reusit pana acuym azi am facut progesteronul zi 2 cm sa vedem ce va fi in zi 10 voi merge la eco sa vada mucoasa uetrina. Habar am avut de aceasta fereastra de implantare mia spus ca sa facut un stiudiu anul trecut si ca asta ar fi cauza sa de DD s afie asta ca ma-m saturat sa ma tot caut. Iara in legatura cu anticorpi nucleari pozitivi am sa iau medrol sau prednison cica este mai bun medrolul decat prednisonul voi stiti ceva?Va pup pe toate va multumesc din suflet tuturor si incodata Avalon sincer ati spun mi-ai redat speranta si putere de lupta vazand reusita ta [pup] Puisori dragalasi
Merci mult, o sa vezi ca vei reusi si tu![flo]Nu mai retin, ai facut profilul de trombofilie?Faza cu fereastra de implantare, hai sa-ti zic eu cum e: expresia asta pompoasa in traducere libera, pentru oameni obisnuiti si nu pentru "enciclopedici" nu inseamna decat ca tu trebuie sa faci analiza progesteronului in ziua 2 de ciclu pe acel ciclu pe care vei incepe tratamentul fiv dar inainte de a-l incepe. Daca valoarea e mai mare ca 1, nu incepi tratamentul, intelegi? Ca daca-l incepi nu vei avea un raspuns bun. Asta inseamna!... Doamne, ce importanti se dau doctorii astia...Medrolul are acelasi efect ca prednisonul, am mai scris... si ca dexametazona si ca aprednisolonul.
***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************Avalon [gravi] 11+ [bb][bb]


#202
mihaele

mihaele

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 936 mesaje

Postat 13 mai 2009 - 11:48

offff Avalon [pup] iubita credema ca nu mai stiu ce sa mai fac si cum sa fac.am Am facut profil trombofilie sunt ok. te pup si multumesc din suflet.



Puisori dragalasi

#203
Avalon

Avalon

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.596 mesaje

Postat 13 mai 2009 - 11:53

Citat:
citat din mesajul lui danny1

Avalon, felicitari.ce minune.intr-un fel sau altul, avand copilasi crescuti in burtica sau inima noastra, Dumnezeu tot ne va rasplati.
miki, am neglijat B12 pt ca s-au ivit tot felul de probleme personale.nu grave, dar desul de mari sa ma termine psihic calculele.multumesc ca ma tragi de par.te rog continua, asa ma ambitionez si eu.si niste picioare undeva mi-ar prinde bine.[pup][pup]



mami de [ispita]Amira, premiata cu argint la concursul de dans[:D]


multumesc frumos![flo]

Danny, am o rugaminte in numele lui Luck (care are probl cu ATPO) si a lui Mihaele (care are probl cu anticorpii nucleari)... te rog din suflet, stiu ca tu esti doxa in probl de tiroida, detaliaza tu partea cu WOBENZIM-ul si celalalt medicament pe care nu ti-l mai aminteai ca denumire- imunoregulatoare naturale am inteles ca sunt... si le rog pe fete sa ia sa studieze efectul lor si sa ia in considerare consumarea inainte sa se apuce de fiv. Deci Luck, Mihaele, trebuie sa munciti un piculet si nu mai asteptati de la medici mura-n gura ca va creste par alb in cap, da?
Aaa, si inca ceva Danny, ajutati-o pe Luck la subiectul tau cu sarcina si bolile autoimune cu un endocrinolog bun, nu stiu din ce oras esti dar poate sunteti apropiate si-i recomanzi endocrinologul tau daca esti multumita de el.
E valabila partea cu imunomodulatoarele si pt Goldi.

Si DA, Danny[pup], tu ai trombofilie pt ca ai ambele mutatii MTHFR, la mine asa scrie pe buletinul de analiza-diagnostic trombofilie.[pup] intr-adevar acestea se pot activa si pe parcursul vietii, sau e posibil ca tu sa fi avut-o doar pe cea ereditara si ai dobandit-o pe cealalta ulterior.

caut producatorul de IVIG din Ungaria care pare ca se putea aduce pe comanda in romania si ti-l comunic.

pup

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon [gravi] 11+ [bb][bb]


#204
Avalon

Avalon

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.596 mesaje

Postat 13 mai 2009 - 11:56

... sper ca n-a ramas cineva neraspuns...

cred ca se poate inchide capitolul acum, iar la cap. nou va iau eu pe voi la intrebari [:D]

ce, credeati ca le stiu pe toate????

MULTUMESC TUTUROR! [flo][flo][flo]

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon [gravi] 11+ [bb][bb]


#205
Avalon

Avalon

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.596 mesaje

Postat 13 mai 2009 - 12:39

Citat:
citat din mesajul lui mihaele
Miki voi face fiv cu Dr Cocei si Profesorul Marinescu. Eu nu am avut niciodata endometru mai mare de 10. Nu mai stiu ce sa mai zic si credema ca chiar nu mai stiu ce sa fac. Mergem cu dumnezeu inainte ce va fi va fi. Puisori dragalasi
Hai ca am zis ca am incheiat dar vaz cuvantul endometru si la asta chiar reactionez: nu conteaza numai dimensiunea endometrului, ci mai ale structura lui... pot sa scriu o zi intreaga despre asta dar cred ca daca vei cauta postarile mele dupa cuvantul endometru vei gasi...
***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************Avalon [gravi] 11+ [bb][bb]


#206
miki-miki

miki-miki

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.974 mesaje

Postat 13 mai 2009 - 12:44

Da, cand am spus ca are endometrul ingrosat nu m-am referit ca e mare ci mai gros/ vascos adica structura lui nu e prielnica implantarii.




Miki Anul asta pun de-un pui [^]
DOAMNE AJUTA!!

#207
mihaele

mihaele

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 936 mesaje

Postat 13 mai 2009 - 12:46

Am inteles of ce ma faceam eu fara voi nu stiu[flo]



Puisori dragalasi

#208
miki-miki

miki-miki

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.974 mesaje

Postat 13 mai 2009 - 12:48

Va invit la un cap nou aici



PS: va rog nu mai raspundeti la ac capitol, pleeeease!!! Stersai mesajul asta de 5-6 ori pana acum[:D]








Miki Anul asta pun de-un pui [^]

DOAMNE AJUTA!!

#209
tecadra2009

tecadra2009

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 08 martie 2010 - 00:37

Avalon Buna! Felicitari pentru bebe!In urma cu 2 luni am descoperit Factor V Leiden (G1691A) - Pozitiv-heterozigot si MTHFR(A1298C)Pozitiv-heterozigot. Fertilizarea ai facut-o in strainatate? Unde?cine ti-a dat tratamentul pentru trombofilie?cat timp l-ai urmat inainte de sarcina.Eu nu am ramas insarcinata pana acum.De 4 ani incercam.Am facut 6 inseminari, dar nimic.Ajuta-ma cu informatii, te rog! Multumesc !


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -