Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***221***


219 raspunsuri la acest subiect

#11
shasa

shasa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.932 mesaje

Postat 22 iunie 2010 - 03:03

SIMPLYANA[pup]



INA si eu tot pestisor, si tot cu vicii[:I]Te inteleg si sunt absolut de acord cu tine. Si eu te pup. Cat despre poze am pus acum 10 min. pe picassa.



BIANCA felicitari pt. intarcare[flo]





Am vazut pozele cu Phiphi si este frumoasa foc....asa cum ne-a obisnuit[olala]Si imi place mult si mami.....arata foarte bine



Am admirat si poze cu Vitamina[pk]



SIMONA multa sanatate[flo]



IRI[*]TEO[*]PETRU

New Life Is Born



#12
Bianca2503

Bianca2503

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.892 mesaje

Postat 22 iunie 2010 - 09:02

Neata,


noi ne-am trezit de la 5 si uite ca nu mai vrea sa adoarma. INsa de la 23 la 5 a dormit fara intrerupere.

#13
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 22 iunie 2010 - 09:39

La multi ani Gazaaaa !!![flo]

Bafta Chato ![pup]

Mai am 3 zile cu tot cu azi. Nu ma simt pregatita deloc, nici sa o las singura acasa 3 zile, nici sa o intarc...:((dc[q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q]

______________________________

If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

#14
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 22 iunie 2010 - 09:57

Mult succes, Chato! [pup]







Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )



Povestea unei manute pierdute

#15
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 22 iunie 2010 - 10:23

LA MULTI ANI GAZA!

Iti doresc numai ce-mi doresc si mie [pk]

[flo][pup]



Gina lu' Ian

Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard

Ian are 1 an!

Ian 1 an +



#16
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 22 iunie 2010 - 10:26

Sa fii curajoasa, Chatonel!

[pup]



Gina lu' Ian

Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard

Ian are 1 an!

Ian 1 an +



#17
claudela

claudela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.149 mesaje

Postat 22 iunie 2010 - 10:29

Buna dimineata!Nu stiu daca a dat cafeaua cineva, dar fac onorurile...Poftiti la [cafea]!

La multi si frumosi ani Gazei!Sanatate si tot binele din lume![:)]



POVESTEA MIRUNEI

POZICI MIRUNICA

#18
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 22 iunie 2010 - 10:41

Halou! Repede repede, ca sunt pe fuga. O sa va povestesc mai incolo cum m-a torturat Phipholina azi-noapte, dar acum tufetele care au zis ca n-au calcat niciodata intr-un tribunal mi-au amintit micile mele victorii[:D].

Prima data mi s-a intamplat in Cluj acum vreo 5-6 ani, eram inscrisa la masterat si mergeam si eu cand puteam, in general 1 data pe saptamana sau si la 2 saptamani (era masterat de zi iar eu lucram deja[q]). Buuun (acum presimt c-o sa ma lungesc, dar n-am ce face!)...termin cu cursurile si trebuia sa ma indrept spre gara. In general mergeam cu taxiuul dar atunci zic hai sa economisesc niste bani, asa ca-mi iau un bilet de troleu si fug dupa troleu, ca tocmai plecase din statie (prima si ultima data cand am fugit dupa troleu:))). Soferul a oprit si am urcat. De ce am dat amanuntele astea: date fiind circumstantele, putinii calatori din troleu s-au uitat toti la mine cand am urcat, au vazut ce am facut. In primul rand am bagat biletul in "compostor", am apasat si m-am pus jos.

Dupa cateva minute apar 2 controlori. Intind eu biletul la care unul se uita si declara:"nu e bun!! nu coincide "compostura". Eu, linistita si senina:"cum sa nu, ca inainte de a urca l-am luat". El ca nu, ca parca nici nu e compostat, amenda blablabla. Fac ochii cat gogonelele, deja muream de indignare, ii refac la "domnu'" traseul meu...oamenii imi sar in aparare:"am vazut-o noi, a compostat etc.". I-am zis:"dom'le, daca aparatele astea de compostat nu-s bune, io ce vina am? Cum trebuia sa apas altfel decat normal?!"

In fine, coboram, idiotul ca nu-l intereseaza, ca-mi da amenda, io nervoasa zic bine, da-mi, F*&^-ti ceapa ta, ca oricum fac contestatie. El ca de platesc pe loc e jumate, haha. Nici vorba, ii zic, n-o sa platesc nimic fiindca am dreptate.

Maica-mea acasa m-a facut cu ou si cu otzet, ca vaaaai, in loc sa dau 20 de lei pe loc am chef sa umblu cu contestatii, ca nu-s normala, ca cine-mi da mie dreptate, ca de ce ma complic of si vai. Stiu ca i-am retezat-o bine atunci. Oricum saptamana urmatoare aveam iar drum la masterat, ma incadram in timp cu contestatia. Si era o chestiune de principiu, nu ca am primit o amenda cat 2 pizza la vremea aia (desi de ce sa dau io 2 pizza degeaba?:P:))), nu suportam sa fiu amendata de-un oligofren (pe care-l mai chema si Samuel...SaMUEl...). Am mers la actuala nasica a lui Sophiphi care atunci era "arvocat" nu notar, sa ma sfatuiasca, unde-i de mers cu contestatia, ce sa fac, care-s pasii. Mi-a dat neste sfaturi f. importante si anume sa cer judecarea in lipsa (nu mi-ar fi trecut prin cap si de nu scriam trebuia sa ma prezint la proces, altfel pierdeam din oficiu) si sa pastrez o copie dupa contestatie cu nr. de inregistrare, caci ele se depun la sediul Ratuc Cj si apoi sunt trimise la judecatorii.

S-o scurtez: am facut contestatia, am mentionez ca anexez biletul, am anexat biletul...peste o luna doua am primit sentintza ca-s nevinovata ca un miel si nu tre sa platesc nimic.

(daca mi se intampla acum ii faceam reclamatie si lui Samuhuhuiel pt. abuz in serviciu, ca acum sunt mai rea si mai ofticoasa[:D]).

Mai am o poveste tribunaliera, daca nu v-am plictisit prea tare o sa v-o povestesc si pe aia[:D]



mami de Sophia-Diana (Sophiphi)

1 AN!

Manole forever

#19
uali

uali

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 266 mesaje

Postat 22 iunie 2010 - 10:47

CLaudela, multumesc pt cafea[pup]

Novus...iti dau oricand detalii despre grecia (italia, franta, germania, austria si oricare tara unde am mai fost) cu mare placere...dar cred ca o sa fie nevoie si de sfaturile pertinente ale lui Aris, caci ea detine acasa grec in carne si oase:))



Medeea

#20
uali

uali

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 266 mesaje

Postat 22 iunie 2010 - 10:49

tin pumnii pentru Chatonel!!![pup]



si...la multi ani Gaza![flo]



Medeea


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -