Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bronzare organica


147 raspunsuri la acest subiect

#141
MIMOZA78

MIMOZA78
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 22 ianuarie 2011 - 00:04

Buna

Doar acest tip de bronz este folosit in strainatate pentru ca este cel mai sanatos. Pielea patata depinde si de solutie. Daca este una mai scumpa, cu multe ingrediente care hidrateaza pielea, nu lasa pete. Aparatul este iarasi foarte important, pentru ca cele mai noi au si uscare incorporata. Pielea este uscata la 5 min dupa terminarea sedintei. Eu ma fac de cateva luni, si sunt foarte multumita, nu am ramas deloc patata, pielea este luminoasa, iar bronzul tine cat si la cel de solar, doar ca nu ma tem ca o sa-mi iasa alunite. Recomand la toata lumea acest tip de bronzare.

#142
alessaww

alessaww
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 22 aprilie 2011 - 13:18

Am fost aseara la salon Maraviglia, la d-na Carmen.
Am facut si peeling tot acolo [20 ron], iar bronzarea organica [49 ron].

M-a dat peste tot cu un strat, m-a uscat, iar apoi m-a mai dat cu un strat pe brate si pe fata... (pe brate, nu pe palme).
Pe tot corpul am o culoare frumoasa, sunt incantata. Dar pe fata si pe maini e o culoare mult mai inchisa, prea contrastanta cu restul corpului. Data viitoare voi stii sa nu accept 2 straturi doar in anumite zone.

Pe fata, s-a aplicat ok, am si niste poze cu mine inainte si dupa. Totusi mi se pare, ca nasucul, e ceva mai inchis decat restul fetei, poate e doar o aparenta. Si cand m-am uitat in oglinda cu extra-marire, am vazut ca sunt plina de punctulete negre.. am scos cateva, care mi s-au parut mie mai mari, dar sunt foarte-foarte multe, asa ca le-am lasat in pace. Oricum e ciudat, ca nu observasem pana la bronz ca am atatea puncte negre, adica nu se vedeau de loc. (acum se si vad si sunt si pline ~ precum cosuletele :p)

Problema mea foarte foarte mare, este ca am palmele negre-negre... oribil... parca am muncit la camp si am facut bataturi... e o culoare oribila... am incercat cu scrub, nu am rezolvat nimic, am mai incercat cu zeama de lamaie, din nou nu am rezolvat nimic... Va rog mult de tot, daca puteti sa-mi dati un sfat, cu ce as putea curata palmele, macar asa cat de cat...

Multumesc tare mult!

#143
cristina_ana

cristina_ana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.005 mesaje

Postat 23 aprilie 2011 - 10:47

Alessaww, ne poti arata si noua pozele? Eu ma chinuiesc de anul trecut sa-mi fac curaj sa ma duc si inca nu m-am decis![:D] Acum mi-am cumparat un voucher din ala de la reduceri si ar trebui sa ma duc, dar asa cum am zis, imi este frica sa nu arat ciudat. As mai vrea sa stiu cat te tine "bronzul". (adica sa stiu cat o sa stau inchisa in casa in cazul in care rezultatul nu este cel asteptat)Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) [8**] )
Sa o ajutam pe RAISA!!!
POZEPOZE NOI

#144
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 26 aprilie 2011 - 08:42

Alessa, alea nu sunt puncte negre. Am scris si eu la acest subiect despre acest bronzat organic, ca este oribil cand intra in orice por deschis si arati de parca esti plina de puncte negre.
Deci alea nu's punctele pe care le stii tu, sunt pur si simplu porii tai dilatati care s-au umplut cu acest compus.

Cristina, tine cam o saptamana dar cand se duce esti putin patata, mai ales pe fata.

**Fur is for petting***
http://www.facebook....#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

#145
ellinia

ellinia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.041 mesaje

Postat 27 aprilie 2011 - 13:28

Ti-a zis cumva sa nu te demachiezi deloc? [:D] Mie mi-au zis dupa... altfel nu ma mai faceam. La demachiere se ia si un strat de bronz si arati aiurea. Si cand se duce eu, cel putin am aratat horor ... aveam pete peste tot...



Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)



BazarGeneral

#146
amarie

amarie
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 20 mai 2011 - 02:31

Am fost acum 2 saptamani tot la salonul Maraviglia si pot spune ca sunt dezamagita de serviciile lor mai ales ca "substanta organica" este de fapt un autobronzant si normal ca vom avea de-a face cu acea tenta portocalie de care ne este frica,iar mirosul este de autobronzat!
Modul in care este pulverizata solutia nu mi se pare normal pentru ca foloseste de doua ori acea substanta pe brate si pe fata.
Rezultatul este dezastruos,nu am iesit din casa 1 saptamana..am incercat sa ma frec cu fel si fel de produse doar sa se ia solutia de pe maini si fata.



#147
Esteiubi

Esteiubi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 20 mai 2011 - 12:07

Bronzul asta este considerat mai sanatos decat expunerea la soare sau la solar. E drep ca are unele incoveniente, insa aplicat corect, cu substanta de calitate, este satsfacator. Nu trebuie sa asteptati "sa se ia", in general se recomanda bronzarea pe termen mai lung, deci repetarea sedintelor o data pe saptamana. Peelingul de calitate ajuta foarte mult.
Pana la urma, este o "facatura", apreciata de unii si blamata de altii, insa sunt destule persoane multumite care o practica cu placere.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -