Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

BEBE HIPOTON...:(


251 raspunsuri la acest subiect

#41
MAMASOPHIEI

MAMASOPHIEI

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 06 iulie 2010 - 18:31

BUNA

Nu am fost acolo,am fost la o doamna care e prietena cu o doamna de la centru de recuperare de langa economic...e complicat,pt ca noi o asteptam pe dna Mihaela sa vina de la Sibiu,de la specializare.E singura care face Vojta in Piatra...

#42
Ada_P

Ada_P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 10 iulie 2010 - 15:22

biricica, atunci cand ati intrerupt kinetoterapia ati intrerupt-o dintr-o data sau ati rarit sedintele treptat?
Noi am fost zilele trecute la ortoped si a zis ca, de nu i-as fi spus eu de hipotonia vazuta pana acum de ceilalti medici, el nu ar fi observat nimic deosebit la nivel muscular, ceva care sa impuna atentionari cel putin. Ceea ce inseamna ca pot spera la un diagnostic favorabil si de la neurolog la controlul urmator.( [ruga] :) )

#43
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 12 iulie 2010 - 22:23

Citat:
citat din mesajul lui Ada_P
biricica, atunci cand ati intrerupt kinetoterapia ati intrerupt-o dintr-o data sau ati rarit sedintele treptat? Noi am fost zilele trecute la ortoped si a zis ca, de nu i-as fi spus eu de hipotonia vazuta pana acum de ceilalti medici, el nu ar fi observat nimic deosebit la nivel muscular, ceva care sa impuna atentionari cel putin. Ceea ce inseamna ca pot spera la un diagnostic favorabil si de la neurolog la controlul urmator.( [ruga] :) )
DAAA,hipotonia luata din timp..."dispare"...[:D]...Doamne ajuta!PS: am disparut caci nu ma mai puteam loga....[alcool]
[pk][bum] Votati dod-1 si dod-2[bum][pk]
Blogul Speranta moare ultimaBlogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de laDumnezeu imposibilul!


#44
pisellino

pisellino

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.744 mesaje

Postat 13 iulie 2010 - 17:05

mamasofiei este centru de recuperare langa economic? zau nu am stiut, imi dai te rog mai multe informatii?



POZE ROBI

BAZAR COPILASHI&ROBI

POVESTEA LUI ROBI

Catalina [m-a] sotie de Teo si mami de Robi [patut]

#45
MAMASOPHIEI

MAMASOPHIEI

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 14 iulie 2010 - 21:02

Asa ii zic io..centru de recuperare...nu este ceva mare,e la parterul unui bloc.Ideea e ca sunt fete care pun suflet acolo,care chiar isi doresc sa faca treaba.Unele din ele lucreaza si la Santa Maria.Mai multe nu stiu ce sa iti zic decat ca deocamdata persoana care face vojta e la training,iar noi facem recuperare acasa,cu o doamna super.Se vad schimbari pot spune..majore...Sunt multumita.Va anunt dupa 21,ce mi-a spus dna dr Craiu,ca pe 21 ne ducem.Ada,ce face bebe?Dodod pui,ce face invingatorul si zana?Va salutam pe toti!

#46
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 15 iulie 2010 - 17:34

Citat:
citat din mesajul lui MAMASOPHIEI

Dodod pui,ce face invingatorul si zana?Va salutam pe toti!



Sunt bine ieri au fost la party in rest cu ale noastre bune( terapii,joaca,teme ..)si rele[:D]




[pk][bum] Votati dod-1 si dod-2[bum][pk]








Blogul Speranta moare ultima

Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena




Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!








#47
Ada_P

Ada_P

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 15 iulie 2010 - 20:55

Asteptam stiri bune de la controlul Sofiei, succes. :)
Eu nu am tragere de inima sa o programez inca pentru RMN, desi doctorita mi-a indicat inca de luna trecuta. Majoritatea centrelor medicale fac RMN cu anestezie generala la bebelusi, doar intr-o singura parte am aflat de RMN cu sedare usoara (sirop). Pe de alta parte, mi s-a explicat neajunsul sedarii simple, orice miscare pe care ar face-o in timpul expunerii la aparat ar putea modifica imaginea, ori ea s-a miscat in timpul sedarii pentru EEG, deci ar putea sa o faca din nou.
Asta ca sa nu mai pun la socoteala faptul ca parca nu as mai banui o problema neurologica... Buburuza se dezvolta, tine acum aproape bine capul si invata sa stea in fundulet, sprijinita, normal, se rostogoleste pe burtica tipa si e revoltata ca i-a iesit un dinte... nu ma mai sperie lipsa de energie, desi e tot moale, si mi-e greu sa ii fac RMN-ul. :)

#48
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 16 iulie 2010 - 12:14

RMN am facut unul singur cu anestezie generela(una rapida+cea de durata).Sa-ti povestesc ca imediat dupa intepatura(in aceeasi intepatura se ambele una dupa alta)si-a facut efectul cea rapida...si m-au cules pe mine .[:I]Aveam voie sa stau inautru in timpul RMN-lui ,doar eu si el,dar cand au vazut ca m-au cules de pe jos m-au scos la aer si i-au facut RMN.Care a durat o viata (45min),caci i-am cerut sa scaneze tot capul,dat tot...sa ma conving eu ca nu-i nimic in neregula.La noi eu am cerut RMN-ul,dr spunand-mi ca-i totul ok per ansamblu.

Si aveau dreptate erau doar doua puncte simimetric asezate undeva in creirul mic(neuroni morti)...[ruga] multumesc lui DD ca au murit doar acei neuroni si ca in rest totul era la locul lor.Da,a durat sa invatam neuronii ceilalti ceea ce stiu acum si vor mai avea de invatat .Sincer nu-mi pare rau ca in 2005 am dat cca 5mil(110 euro) cat a costat RMN.Dar am capat puterea necesara sa lupt mai departe caci am vazut cu ochii mei ca totul e acolo....

Acum stiu ca in rest e multa munca,credinta in DD si lupta cu cei din jur.

Astept vesti[flo][flo]




[pk][bum] Votati dod-1 si dod-2[bum][pk]








Blogul Speranta moare ultima

Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena




Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!








#49
bulinuta27

bulinuta27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.159 mesaje

Postat 16 iulie 2010 - 12:26

ada p atunci cand i-am facut rmn-ul i-au administrat rectal o substanta care nu l-a tinut mult adormit dupa rmn, deci nu a fost anestezie generala...intreba poate pot si acolo sa faca!



bulinuta mamica de bulinel dragutel [auto]



Poze noi





minune mica



Poze









#50
dastefa

dastefa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.617 mesaje

Postat 19 iulie 2010 - 16:45

mamasofieidrum bum

parca maine plecati nu?

si astept si eu parerea despre dr Craiu

eu am avut programare pe 21 la dumneaei dar am amanat-o pt 4 aug( si acum imi vine sa fac uite asa[bang][bang][bang])

multa sanatate



Mihaela -fericita mamica cu doua printese Daria-Stefania -16.11.2006 si Miruna-Elena -18.01.2010

cresc fetele



povestea Mirunei




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -