Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(59)


243 raspunsuri la acest subiect

#11
lalely07

lalely07

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.222 mesaje

Postat 15 iunie 2010 - 21:02

Missipi...asa este ..pe 3 mai am facut ultima injectie.
[:D]..macar de intepaturi am scapat.

Eu am facut Zoladex, este tot un inhibator de menstra.Am facut 6 injectii.Nu ma simt balonata..nu am nici un simptom ciudat..cred ca sunt la fel ca si pe perioada injectiilor...nici macar nu stiu cand ar trebui sa vina CM-ul...am citit pe forum , pe aici ca ar veni tot asa intre 50 zile si 70 zile de la ultima injectie...

Tu cand ai facut ultima injectie?

Ellyshor nu sunt cea mai avizata sa-ti raspund,dar iti spun ce voi face eu:merg la plaja..merg in concediu.Nu m-am protejat pe perioada injectiior...macar daca as fi ramas...deci nu cred ca sunt sanse..dar fiecare face cum vrea...

Fetelor sa incep sa iau VITEX si tincturi dupa ce vine menstra??

#12
Ellyshor

Ellyshor

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.115 mesaje

Postat 15 iunie 2010 - 22:04

Citat:
citat din mesajul lui lalely07



Ellyshor nu sunt cea mai avizata sa-ti raspund,dar iti spun ce voi face eu:merg la plaja..merg in concediu.Nu m-am protejat pe perioada injectiior...macar daca as fi ramas...deci nu cred ca sunt sanse..dar fiecare face cum vrea...

Fetelor sa incep sa iau VITEX si tincturi dupa ce vine menstra??


Mersi frumos scumpa mea! Ma gandesc si eu ca nu e o problema expunerea la soare, dar am zis totusi sa intreb fetele.
[pup]

Vis-a-vis de naturiste stiu ca am citit tot aici ca se incep cam la 40 de zile de la ultima injectie. Eu asa planuiesc sa fac.

Missipi[pup]

Va imbratisez tare dragele mele!

[buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]



#13
misspii

misspii

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 16 iunie 2010 - 01:46

Lalely , am facut ultima injectie pe 10 mai .Eu am facut 6 luni dipherelin.

#14
Boo

Boo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.834 mesaje

Postat 16 iunie 2010 - 03:57

Salutare !

Hai ca acum am ajuns acasa si n-am somn, am bagat un ochi aici sa vad ce ati mai facut.



De mine, numai de bine, ce sa zic [q].. Fetita cu codite se lasa asteptata se pare. Mi-a venit ciclul din a 2-a zi de concediu, ca sa se stie. Adica pe 6 si eu de abia pe 8 trebuia sa fac test. Asa ca am bocit un pic pe acolo si pe urma l-am luat pe Alex in brate si i-am zis ca il iubesc ... Ufff zau ca e ca un pansament copilul asta, nu stiu cum ar fi fost inca un esec daca nu il aveam pe el. Oricum la bhcg-ul facut inainte sa plec rezultatul iar a fost 0, deci nici urma de vreo fetita .. Cel mai rau a fost ca eu eram atat de convinsa ca o sa fie bine de data asta, asa de tare am vizualizat, incat dezamagirea a fost si mai mare. As fi bagat mana in foc ca o sa iasa. Dar nu a fost sa fie nici acum.

Dupa 2 zile m-a piscat o albino-viespe-brontozaur (sau ce naiba era )de deget si mi s-a facut cat un cremwursti de nu mai puteam sa fac nimic ... ca totul sa culmineze cu 2 nopti de stat cu Alex la spital cu enterocolita (sau ceva de genul asta). Asa ca nu ne-am plictisit deloc ce sa mai zic.

Cam asta despre mine. Nu mai stiu cine intreba unde am plecat. Am fost in Turcia la un all inclusive.





Didi tin pumnii la operatie. Cand ziceai ca e ? Si cum adica nu are aparatura la MNL ??? ca doar pe mine acolo m-a taiat [:-@]



Scuzati dar nu prea mai stiu ce am citit ca e ora tarzie din noapte. V-am pupat [pup]



Mami de [copil] Alexandru



[foto]



"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach


#15
lalely07

lalely07

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.222 mesaje

Postat 16 iunie 2010 - 10:50

Boo.imi pare rau ca nu a iesit fetita...
Si eu eram convinsa ca va venii..
Poate data viitoare..

Missipiinseamna ca trebuie sa ne asteptam sa ne vina cam in aceeasi perioada..
Tu iei ceva naturiste acum??Faci ceva ..sa inlaturi nenorocita de endo?

Pupici[pup][pup][pup][pup][pup]

#16
lalely07

lalely07

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.222 mesaje

Postat 16 iunie 2010 - 12:04

Fetele...cum merg si eu sa citesc ce ati scris voi la Odisee??
[q]..nu stiu cum sa procedez...de fapt..pe unde sa caut..

Scuze..stiu ca sunt off topic...

#17
aditzaC

aditzaC

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.822 mesaje

Postat 16 iunie 2010 - 14:18

hello hello[flo]

marturisesc ca am citit cateva pag si am cam uitat [:D]...dar incerc sa imi aduc aminte

fili[pup] ma bucur ca esti ok dupa operatie .....stiu ce simti acum , stiu cum este sa te dezamageasca doctorii si sa nu mai ai incredere in nimeni . Nu iti pierde speranta ....minuni exista si vor exista mereu . SI cu un ovar si o trompa poti avea 3 copii nu unul , si chiar si mai multi , doamne ajuta , iti doresc asta din toata inima . Eu eu ...numai o trompa , alexia si au mai fost cazuri ( chiar daca am ovarul este egal cu 0 pt ca el chiar daca produce ceva nu ma ajuta la nimik ) deci treaba au facut-o ovarul drept si trompa dreapta . Capu sus ..stiu ca e greu si poate zici ....ca eu acum am bebe in burtica si mie usor sa vb , crede-ma ca stiu perfect ce simtii toate de aici , stiu ce inseamna sa suferi si sa treci prin depresie , de asta va spun nu va piedeti speranta ..rugati-va mult , d-zeu o sa va ajute !

lalely[pup] scumpa ....asa e nu tb sa gandesc ca nu va fii bine , o sa fie bine . Am luat rez la analize ..la o parte din ele sunt bune [:)] , acum astept rez la celelalte . D_zeu e mare si ne ajuta !

xidii[pup] scumpa mea ....offf ..si tu prin cate ai trecut...[pup][pup] iti tin pumnii pt urmatoarea incercare , doamne ajuta ! La odisee nu prea intru ....pt ca .....[:D] sper sa nu mi-o fur , nu prea imi place atmosfera , ma rog , nu intru in detalii , aici la voi ma simt extraordinar si de aceea nu va pot parasii ...doar sunt in continuare o endometrioasa ...si sunt alaturi de voi !!!!!

boo[pup] imi pare rau ca ti-a venit cm ...offff ....asa de tare asteptam vestea cu fetita . Pup alexutzu drag sa se faca bine

mada[pup] multumim de noul capitol ...ia zimi ce mai faci ? cum esti ? n-au trecut greturile ? ai mai fost la dr ?

elishor felicitari pt casuta sa o stapaniti sanatosi si sa va dea d-zeu un bebe ca sa umpleti casuta de bucurie[pup][pup]

pt cine vrea sa intre la odisee ....merge la odiseea in 40 sapt , da la pag 2 si acolo veti gasii buburuze de ian-febr 2011 ...acolo suntem noi !

Despre mine ..sunt ok , no greturi , no dureri , no nimik ...ma simt ok ..zici ca nu sunt gravida , pe 5 iulie merg la 4 D abia astept . Ma omoara si pe mine caldura asta infernala si abia ma pot odihnii noaptea ...si mai am o problema numai stiu ce sa pap ...mai scap si cate o prostie de papa ..si uite asa .

va tukulesc pe toate si va doresc o zi minunata [pup][pup][pup]


D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu [copil]

#18
lalely07

lalely07

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.222 mesaje

Postat 16 iunie 2010 - 16:18

AditzaC ma bucur ca ai intrat ..si ca stai alaturi de noi.
Voi modele noastre ne motivati, ne dati putere..ne aratati ca se poate..
te invitam la noi in fiecare zi la [pahar]de vorba..
Ai grija de tine si de bebe...

Si nu uita..vrem sa ne scrii de cate ori ai ocazia...[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]
[flo]


#19
xdidi

xdidi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.405 mesaje

Postat 16 iunie 2010 - 18:38

salutare fetelor
azi am fost sa-mi recoltez sangele pt analizele pregatitoare, pareca sunt beata[alcool][alcool][alcool][alcool],am noroc ca lucrez cu sotu' si ma duce el acasa diseara[:D]
Booo ce rau imi pare ,ce sa zic n-am cuvinte, cand va fi va fi ....pana atunci ai un pansament superb .Iar despre operatie, eu nu-mi scot trompele, i-am zis ca vreau sa le curat si sa le pastrez oricat de afectate ar fi...si el nu crede ca este hidrosalp[inx bilateral, dupa ce se vede la eco zice ca la una din trompe ar fi un chist in spate ...si astea au fost cuvintelele lui aici(adica MNL) n-am scule pt operatia asta. Oricum si la euroclinic platesc tot cam cat la MNL, ca imi decpnteaza casa o suma frumusica, deci nu ma agit.
Ellyshor nu trebuie protectie suplimetara iubita, esti la menopauza. nu mai ovulezi si esti total in repaos, nici macar activitate foliculara nu mai ai, endometru va fi mic, pana in 7mm. Iar cu plaja cred ca e bine sa te duci daca te simti bine, eu n-am primit interdictie ca am fost la meno iarna[:D]. Si cu anestezia, fa un test mai intai si ai grija cu ficatelul, ca el este cel afectat si de anestezie si de hormoni.
Adita puup burtica si ma bucur ca te simti bine cu noi [:D], doar tot endomoasa esti , chiar si cu bebic nu? si cum sa privezi bebelu de zecile de matusici de pe forum[pup]
va puup pe toate[pup][pup][pup][pup][pup]

didi

#20
xdidi

xdidi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.405 mesaje

Postat 16 iunie 2010 - 20:40

fetelor mai am o prb, nu stiu cand imi vine si daca imi mai vine[:D], deci de cand imi vine mie cm-ul meu s-a stabilizat la 25zile, insa luna trecuta mi-a venit la 31z...si 31 z as face pe 21 luna asta si pe 24[bruta] deci ar fi timp sa vina si sa si treaca, dar pana acum nici semn de rusi.....am avut saptamana trecuta diverse intepaturi acum s-a calmat treaba.....intrebarea este ce fac daca vine pana in operatie si sunt la menstra in timpul operatiei, ma mai opereaza???????

didi


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -