Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE(46)


209 raspunsuri la acest subiect

#21
aditzaC

aditzaC

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.822 mesaje

Postat 22 aprilie 2009 - 13:32

fireyes[flo][pup]...multumesc ...la fel !

#22
alina06st

alina06st

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.057 mesaje

Postat 22 aprilie 2009 - 21:19

Fetelor, voi mai luati ceva tratamente naturiste, sau toata lumea a renuntat? Eu in afara de regimul alimentar, ii dau in continuare cu 3 tincturi pe zi (cate 30-50 de picaturi din fiecare), cam 1 l de ceai pe zi, acid folic si evening primerose. Sunt setata pe naturiste. Aaaa, am avut o problema cu vitamina B complex. Am renuntat la ea dupa vreo 3 zile. Desi o luam dimineata la 8 inainte sa plec la serviciu, am inceput sa am insomnii dupa vreo 2, 3 zile. M-am tot gandit de la ce poate fi si am renuntat la ea. Dupa alte 2 zile mi-am revenit cu somnul. Ajunsesem sa ma invart cate 2, 3 ore in pat si sa nu mai ia somnul...

#23
cristy1977

cristy1977

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 716 mesaje

Postat 22 aprilie 2009 - 22:13

buna seara fetele mele dragi[flo] ce mai faceti voi?
aditza, doamne ajuta sa fie cum speri tu[pk], insa incearca sa te relaxezi, stiu cat este de greu dar este foarte important pentru echilibru si psihic. te mai doare burta? ai ceva semne de rusi?[pup]
magdita, asa cum s-a intamplat prima data cand te asteptai mai putin, la fel se va intampla si a doua oara, numai ca de data asta va fi bine[pup]
lucia, nu mai stim nimic despre tine, sper ca esti bine, cand ai putin timp si poti, mai intra sa ne mai povestesti de tine[pup]
despre mine ce sa sa va spun, sunt destul de retinuta: de ieri au inceput dureri de burtica ca cele dinainte de cm, incep seara si se continua pe timpul noptii, daca ar fi sa-mi dau cu parerea as spune ca in vreo saptamana vor veni rusii, eeee, da' nu-i cap de lume asta[:D], la cat antrenament are baba la capitolul "luat in barba" in fiecare luna, ce mai conteaza una in plus[:D]
ioana, alina, fire[pup]

"After all, tomorrow is another day!"

#24
aditzaC

aditzaC

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.822 mesaje

Postat 22 aprilie 2009 - 23:35

buna seara fete dragi
criss...[pup] sa sti ca nu am mai avut dureri de burtica , dar am avut si eu perioade ca tine , de altfel cam toata perioada de Diph a fost cu dureri de burtica , rare este f adevarat dar au existat , ceea ce la tine stiu ca nu au fost pana acum..... in ultima perioada . Durerile la mine au fost de doua tipuri : ca la cm sau intepaturi pur si simplu de ovare . Eu la cm aveam crampe din alea periculoase ca sa zic asa . Am mom si mom . Stiu ca ziceai tu intr-un mesaj anterior ca poate ti s eformeaza chisturi , dragutza de lucia ma asigura ca in timul acesta de pauza nu are cum sa se formeze chisturi si are dreptate , daca nu avem cm ele de la ce sa se formeze? Asa ca stai linistita . Am zile cand ma dor sanii si mijlocul, ti-am zis am momente si momente .



Fetelor ati cam tras chiulul si nu am sa va iert [:D]


[pup][pup]

#25
coletutza

coletutza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 22 aprilie 2009 - 23:46

buna seara...Adevarat a-nviat!

am de raportat si eu: primul cm la 91zile dupa ultima injectie de diphereline....ultimele 20zile sub stresul asteptarii [alcool]sa imi vina menstruatia, pentru a incepe noua strategie--> FIV.
cam atat....va tin la curent cu demersurile mele, si voua va urez multa, multa bafta la bebei.
va salut pe toate.

#26
beatrice75

beatrice75

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.639 mesaje

Postat 23 aprilie 2009 - 00:03

coletutza, de ce nu incerci si natural, de ce treci asa de repede la FIV?De ce nu si IA?

#27
coletutza

coletutza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 23 aprilie 2009 - 00:21

beatrice75...because am deja 6IA la activ, inainte de diphe, plus patologie masculina, plus varsta:((...e studiata problema si cam asta e solutia la noi[:D]...sa dea Domnu sa si iasa.

te pup

#28
Ioanatugs

Ioanatugs

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.254 mesaje

Postat 23 aprilie 2009 - 00:24

Magdita, Fireyes va multumesc frumos pentru urari, sper sa ma descurc![:)] Azi cred ca m-am descurcat la imbracat si dezbracat frumusete de baiat, dar sa vedem si sambata daca nu ma emotionez![:I]Am facut si poze noi cu bebicii dulci(finutzul si nepotzica) si le-am agatat la album.

Coletutza asa e, cand treci prin atatea IA nereusite, e greu sa tot continui asa, stiu cum e![pup] Multa bafta la FIV si orice intrebari ai poti apela, ca am ceva experienta si acolo.[bang]

AditzaC dar un test ai facut?



[foto]



#29
beatrice75

beatrice75

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.639 mesaje

Postat 23 aprilie 2009 - 10:28

Colegutza, scuze ca am tras concluzii gresite!
Fetele, imi puteti da nr de tel al dnului Tutunaru?

#30
magdita

magdita

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.334 mesaje

Postat 23 aprilie 2009 - 11:17

Neata dragele mele,





In primul rand La Multi Ani tuturor celor ce-si serbeaza ziua numelui sau cea de nastere astazi [s][s][s], sa fiti sanatosi/oase si sa va fie viata o sarbatoare.



Va pun mai jos cateva poze noi cu nepoteii mei scumpi : Andrea, baietelul sorei mele, a implinit 3 anisori ( "mama ce succes" [:D], cum canta Cleopatra Stratan), iar Mihai, baietelul fratelui, are de-abia 10 zile, dar se face el mare [olala].



Va pup pe toate si va urez sa simtiti cat mai curand bucuria de a da viata [ruga].



pozici dragi





Cu siguranta se va intampla minunea[mamica] !!!

Doamne ajuta tuturor[ruga]

..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?

Dumnezeu a raspuns:

-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tânjesc sa fie copii; ca îsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi îsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.

...ce ai dori ca oamenii sa stie ?

Dumnezeu m-a privit zâmbind si a zis:

-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"

"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler


Anul asta se va intampla [gravi] din nou, iar atunci va fi perfect![ruga]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -