Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE(46)


209 raspunsuri la acest subiect

#11
magdita

magdita

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.334 mesaje

Postat 21 aprilie 2009 - 19:38

Hristos a inviat !

Va urez tuturor ca dupa aceste sarbatori sfinte sa auzim de cat mai multe teste pozitive si vesti bune.
Eu sunt bine, fizic foarte bine, psihic mai putin. Incerc sa nu ma mai gandesc, cu toate ca imi este foarte, foarte greu. Am zile mai bune si zile mai putin bune, cand as plange in continuu. Incerc sa imi ocup timpul cu diverse, ca sa am mintea ocupata cu altceva. Sunt sigura ca in timp aceasta durere se va mai diminua, acum poate e prea devreme. Nici eu nu stiu ce sa mai zic.
Ioana[pup], multumesc mult pentru telefon[pup].[flo]
Fire[pup], multumesc mult pentru gandurile bune. Tu ce ai mai facut?
Madutz[pup], multumim pentru capitol.[pup] Doamne ajuta sa fie fff norocos [ruga].

Pup toate fetele [pup][grup].

Cu siguranta se va intampla minunea[mamica] !!!
Doamne ajuta tuturor[ruga]
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tânjesc sa fie copii; ca îsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi îsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zâmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler

Anul asta se va intampla [gravi] din nou, iar atunci va fi perfect![ruga]

#12
aditzaC

aditzaC

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.822 mesaje

Postat 21 aprilie 2009 - 19:57

criss.....daca ai sti cat de greu ma abtin ! sper sa reusesc .......incerc sa nu ma mai gandesc sa fac una alta .......dar degeaba , am mom si mom !
magdi ...ma bucur ca cel putin fizic esti ok . Sper din suflet sa te refaci si pshihic si sa ai puterea de a merge mai departe . Ai dovedit tuturor ca esti o fata SUPER Puternica

#13
alina06st

alina06st

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.057 mesaje

Postat 21 aprilie 2009 - 22:50

Buna fetelor! Bine v-am regasit! Sper ca ati petrecut frumos. Eu am fost la mama, ca daca sotul nu-i acas... Nu m-am stresat sa gatesc, am facut doar oua rosii si cate ceva pe la mama. Am reusit sa tin regimul in continuare si n-am facut excese. Cu o exceptie: ceva mai multe dulciuri ca de obicei. Dar n-am exagerat. in rest carne de curcan, cateva sarmalute de vita, doar vreo 3 oua... a fost ceva mai mult ca de obicei fata de regimul meu, dar am fost cuminte din punctul asta de vedere.

#14
Ioanatugs

Ioanatugs

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.254 mesaje

Postat 22 aprilie 2009 - 01:14

Adevarat a Inviat![flo]

Vin si eu dupa o mica vacanta la Braila, unde mi-am revazut parintii fratii si nepotzica cea dulce.[:)] Iar maine merg la fina mea draga sa facem un repetir pentru sambata, sa nu ma fac de ras la botez.[:I]

Magdita draga, cu mare placere![pup] Si eu multumesc frumos pentru mesaj.[pup]

Mada23 multumim de capitol nou![pup][flo]

Fireyes te imbratisez cu drag![pup]

Cristy1977, AditzaC, alina06st [pup][pup]

Lucialu, Boo, Ralu_t, Romanitza, Alexia28 va pupic pe toate si astept sa ne povestiti cum a-ti petrecut si voi Pastele![pup]



[foto]



#15
beatrice75

beatrice75

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.639 mesaje

Postat 22 aprilie 2009 - 11:25

Aditza, am vrut sa-ti scriu un mail personal, dar vad ca nu se poate....

#16
aditzaC

aditzaC

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.822 mesaje

Postat 22 aprilie 2009 - 12:05

Neatza dragutzelor !
Ioana ...ma bucur ca ai fost alaturi de ai tai de Paste ! Vei fii nasica sambata ? Super ...iti tinem pumnii [alcool][alcool]. Si eu voi fii nasica de cununie in iulie iar de botez ....[:-@] sa vedem cand va naste fina , acum are cam 4 luni [:)] . Sambata aceasta merg si eu la o nunta [:D] , anul asta tb sa strang banii la saltea , chiar si asa nu imi vor ajunge ...dar asta e !
Alina , Boo, Mada , Magditza , Luci , Alexia , si restul nementionate [pup][pup][pup]

Criss...ce faci ? cum esti ?
Beatrice ....sa sti ca nu ma pricep la '' mailul si la PM '' acestui site , banuiesc ca atat eu cat si tu ar tb sa ni le activam. Fetelor ....va rugam ne ajutati [alcool][alcool][pk][pk] MUltumim

eu ce sa va zic ....ceva se inatampla ( zic io ) , dim era cat pe ce sa vomit , ma luase o stare de voma si o ameteala ....de am iesit din baie cu gandul sa merg la fereastra sa iau aer . Nu vreau sa ma gandesc la ...stiti voi ce [:D]. Intamplarea o pun pe seama stomacelului si a mancarurilor de Paste ! Faza e ca as dormii intr-una , imi este foame dar parca ma satur f repede , insa dupa aceea as manca orice . Mdea ...cum ziceam nu vreau sa imi fac planuri si vise . Azi am 70 zile [:D]

Pupicei

#17
aditzaC

aditzaC

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.822 mesaje

Postat 22 aprilie 2009 - 12:28

bea...ti-am trimis un Mesaj privat

#18
magdita

magdita

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.334 mesaje

Postat 22 aprilie 2009 - 13:04

Ioana[pup], ma gandesc la voi sambata si va tin pumnii. Salutari Laurei[flo] si printului ei [olala].
AditzaC[flo], Doamne ajuta sa fie ce iti dorim toate [ruga].

Cu siguranta se va intampla minunea[mamica] !!!
Doamne ajuta tuturor[ruga]
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tânjesc sa fie copii; ca îsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi îsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zâmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler

Anul asta se va intampla [gravi] din nou, iar atunci va fi perfect![ruga]

#19
aditzaC

aditzaC

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.822 mesaje

Postat 22 aprilie 2009 - 13:20

MAGDITZA ...[pup][pup] sa dea Domnul ca anul acesta sa fim cat mai multe gravidutze

#20
fireyes

fireyes

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.105 mesaje

Postat 22 aprilie 2009 - 13:26

Magdita[pup], fata incercata, iti doresc sa treci cat mai bine posibil prin incercarea asta urata...

Eu ma prefac ca nu ma mai gandesc la nimic legat de subiect, dar rotitele imi merg in continuu[:D] vreau sa fac niste vizite pe la clinici (nu m-am hotarat inca la cate si la care) pana in vara ca sa vad despre ce e vorba cu fiv pe cm natural si din toamna, daca ma tin puterile, sa intru si in hora asta...



Ioana, petrecere frumoasa in w&, sunt sigura ca vei fi o nasica exceptionala[olala]



Aditza, multa bafta, sa fie cum iti doresti tu!






Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

  • Ecooo

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 17:38

  • Trimestrul 2 de sarcină

    BiancaDragnea
    - Ieri, 07:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -