Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Copii din 1995-1998(30)


199 raspunsuri la acest subiect

#191
Ana68

Ana68

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.714 mesaje

Postat 28 mai 2009 - 11:08

Salut si eu fetele....eu azi is precum oala cu presiune...avem serbarea la gradi...sunt agitata si nerabdatoare...

La Alex deja scoala e pe terminatelea...nu prea mai fac ore serioase.

La sedinta cu parintii a fost prezentata noua diriga...Marius o stat de povesti cu doamna de mate si au vorbit foarte prieteneste.Marius i-o explicat si in sfarsit s-o lamurit treaba cu olimpiada aia...cica n-am mai zis nimic profa...si i-o mai zis Marius ca sa il anunte inainte ori de cate ori este concurs...ca avem si noi pe ale noastre...si sa ii dea de lucru...culegeri de mate...asa ca...in afara de faptul ca a fost ridicat iar in slavi cupilu',alaturi de restul clasei,ca cica e cea mai buna clasa din scoala....totul a fost ok si in termeni amiabili...



No,va pup si sa aveti o zi excelenta!



Ana-Maria,mami deAlex&Luana



Pi casa 1





Pi casa 2



Pi casa 3



Amalgam de ganduri













#192
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 28 mai 2009 - 11:22

Multzam fain fetelor![flo]



Trebuie sa o laud si eu pe Diana cu maxim la testul de mate(35 de puncte din 35). [pk]

Azi au ziua in care se intalnesc cu noua clasa, abia stept sa vad dupamasa ce impresii are. Era putin emotionata dimineata, si-a pus doar un mar cu ea si era cam agitata. [:D]



Felicitari copiilor pentru rezultate! [pup]



O zi minunata va doresc. [flo]





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie

#193
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 28 mai 2009 - 14:00

Alma, multumesc pentru gandurile bune![asia]
Andra, sigur ca se poate daca se si vrea. Ei, cu o mama ca tine, Robert sigur va persevera mereu! [;)][:D]Unde mai pleaca in cantonament?
Mihaela_s, te-ai descurcat excelent pana acum, bravooo! [flo]Ma bucur si pt. notele Dianei! [floare3] Sper sa se simta bine si cu noii colegi. Ce sa va mai spun? S-aveti o vacanta minunata, chiar daca tu vei si lucra in vara! [pup]
Flower, fff bun rezultatul la engleza si bine gandit de Tb! [cool]Chiar nu era cazul sa se mai agite, dar ma rog, daca prof. o sa-l mai asculte, nu cred ca va da gres, cum n-a dat gres nici pana acum.
Mhldvrc, sigur va persevera si Mihai, ca doar are interes. Au si copiii pase mai proaste. Daca-si va urma visul, va fi mult mai fericit, indiferent de notele din scoala. Sa incheiati cu bn anul scolar! Felicitari si lui Ty![bis]
Ana68, totul e bn cand se termina cu bn, nu?! [:D]Mult succes si la serbarea lui “Dorothy”! [:X]
Vic, mult spor lui Daniel la recapitulat si la lucrat din culegeri! Mult succe la evaluari![flo]Ati avut ceva belele intr-un timp ff scurt! Bine c-ati depasit momentul! Apar in viata omului si situatii extreme, care ne complica existenta, dar treb. sa le facem fata si sa mergem mai departe, nu? [:)]
Mirela68, felicitari Andradei pt rezultatele din teze! S[flo]i Ana a luat 9 la mate si la romana in teze. Felicitari si tie pt. examenele luate si multa bafta la licenta! [flo]Tinem pumnii![majoreta]
Dana, e destul de dificil de ales materiile pe care ai vrea sa le studieze copilul. Mie asa mi se pare. E interesant ca puteti schimba optiunile in primul semestru in caz ca nu va place ceva.[cool]
Mikki2, banuiesc ca si tu ai de invatat, ai examene? Multa bafta si sanatate tie si copiilor![:)]
mQQm, cum va mai simtiti in preajma adolescentilor studiosi? Si ce mai face BB?
Mikimihaescu, ce mai fac baietii ? Cum se simte Luca la sfarsit de clasa I ? Dar Andreiul tau? [:)]
Mihaela770 mare, mare bucurie! [olala]Ma bucur pt tine, pt voi c-ati reusit sa aveti o noua posbilitate de strangere de fonduri. Muuult succes si la terapie si la fonduri![flo]
Sanca, mai esti in vacanta?...[:)]

Si eu astept vacanta copiilor. In we pleaca in excursie la Tulcea. Deci vor vizita si ei acvariul. [:)] Nu stiu daca mai merg si pe Dunare sau nu, fiindca se pare c-ar dura prea mult - 8 ore (4 dus, 4 intors) si-ar fi mult prea mult pt. copii. Pacat! Mi-ar fi placut sa vada mai mult din frumusetile Deltei. In fine, distractie oricum va fi.

#194
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 28 mai 2009 - 14:14

Salutare!

Multzumesc tuturor de urari,pe care vi le intorc inzecit![flo]

Sunt cam in graba dar voiam sa va spun ca ma simt cam"frustrata"[:D]ca de obicei voi luatzi vacantza iar noi mai avem aproape 2 luni de scoala![bang][bang]

Agho,deciziile le-a luat el,ca eu aici chiar ca nu ma puteam baga,dar oricum ce a ales i se potriveste si sper sa invetze cu placere!

Felicitari tuturor pentru rezultazele minunate la invatzatura,voiam sa-i mai spun Mihaelei ca vezi copilul tau stie ce vrea si sunt sigur ca va face tot posibilul sa si ajunga acolo!(geologia ...ah ce mi-am dorit si eu sa fac).

gata ca striga bucataria dupa mine,lucrez dupa masa si tre`sa le fac mincare![:D]

Dana

#195
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 28 mai 2009 - 14:33

Hristos s-a inaltat!



Dragele mele dupa ce ma laudasem cu plodu ieri mi-a dat cu mucii in fasole a luat 6 in teza la matematica,si mai are un 3 si 4 la englezasi romana,de ce? pt indisciplina,vb gura fara el.el e miezu trebuie sa fie in entrul atentiei,etc,am vb cu diriginta saraca nu stie cum sa faca sa-l determine pe zanatecul meu sa-si vada de treaba,si eu la fel,ufff una calda alta rece.

In august am intees ca au cantonament in Croatia,sau Serbia n-u sunt sigura.



N-am chef de nimic ma scuzati ca nu va iau pe rand ,felicitari tutror studiosilor!



Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3







Teledon pt Mihaitza



0 900 900 320-pt 10 euro

0 900 900 325-pt 5 euro


#196
agho

agho

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 946 mesaje

Postat 28 mai 2009 - 18:59

Adevarat s-a-naltat! [flo]
Andra, imi pare rau pentru tine ca te-a suparat baiatul. [pup]Important e ca oricum el chiar se pricepe la multe lucruri foarte bine. Ca are el probleme, ca e mai guraliv si ca prof de engleza nu suporta, asta-i o alta problema. Ei, si cu teza la mate...asta e acum, va trebui sa-si invete "lectia"! Mai bine ca i s-a intamplat acum. Sa stii ca in cls. a VI-a si fi-miu a avut scaderi la teze, la diferite teste de ziceai ca-i batut cu leuca (daca stii ce-i aia, ca eu nu stiu[:D] ) E destuld e greu sa te concentrezi f bn pe mai multe planuri, plus ca el face si sport de performanta si e solicitant, sa fim seriosi. Insa se poate recupera peste vara cand va lucra suplimentar pt ca e posibil sa nu fi inteles destul de clar anumite lucruri, mai ales ca au si geometrie si nu-i de ici de colo.
De exemplu, in primul sem. pe anul asta, fi-miu are media 7 la franceza. Iar acum va avea media 8 la desen, de unde in primul sem. a avut 10. Profa de muzica nu i-a mai dat 10 ca-n primul sem. ci i-a dat 9...La biologie (anatomie) s-ar putea sa-i iasa media 8 samd. La chimie, habar nu mai am ce-o mai fi pt ca m-am lamurit si cu sistemul asta de evaluare, de notare, de subiectivism...suficient.
Mai degraba sa ia copilul nota 10 in viata...la felul cum isi petrece timpul, viata lui cu ce-o si-o imbogateste. Numai pupici! [pup]

#197
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 28 mai 2009 - 19:07



Am scris dimineata numai ca n-am putut posta nici cum [alcool] Sper ca acum sa am mai mult noroc
Ieri am pierdut ditai mesagiul [q]
Tare prost merge in ultima vreme .De fiecare data cand intru trb sa ma re-log in [alcool].

Miha, felicitari pt absolvire [bis].Acum o sa poti sa-ti mai tragi si tu sufletul .
Succes Dianei la teste ! Silvia cum e ,isi doreste sa fie scolarita ? Dincolo n-a mai abandonat nimeni ?

Cu semnatura nush cat ma poti ajuta... Nu reusesc sa mi-o modific .Dupa ce fac modificarile si le trimit imi apare asta "Eroare copilul nr. 1: Daca ai adaugat un copil, sexul si data nasterii trebuie completate (numele este optional)'. Eu insa nu modific nimic legat de copil [:-/].

Alma,Pai eu o felicit pe Diana[bis]. Chiar de nu-s la 10 curat cum vrem noi [:I].La TB in colegiu ultima medie de intrare e undeva in jur de 9.50 .Daca iti doresti musai un profil anume trebuie sa ai cam peste 9.75 ...
Cat despre note mari obtinute sub presiune versus defulari iti amintesti ca anul trecut discutam cazul fetei agresate, tunse, arse cu tigara ...Agresoarele erau copile cu comportament "ireprosabil" fata de adulti si note f mari ...

miha 007 , sper sa aveti cat mai multe donari, din pacate nici eu nu am romtelecom, dar am dat mai departe conturile [flo]

Ana, gata fustita de Dorothy ?

Mirela, felicitari si tie si Andradei [flo][flo], si bafta cu licenta . Afacerile in descrestere, din pacate, cred ca ne afecteaza pe toti lately.

Miha[pk], n-ai pentru ce, gramatici nu am trimis, dar daca-i trebuie sa zici .

Daca-i pui problema asa lui Mihai (cum zice si Vicsi Miha ), daca-si doreste sa ramana va mai face si teme .Sa mai spun cum TB aseara la 22.30 dupa ce-a vazut prima repriza a finalei, si dupa un fotbal bun pe afara, intrebat fiind de mine daca are ceva la franceza de scris, abia atunci a aflat si el ca da ? A profitat ca noi ne-am intors tarziu ...si ...Deja e cu-n picior trei sferturi in vacanta [:)]

Vic, succes lui Daniel la examene, vad ca sunt in plina desfasurare .
Cu intalnirea de la terminarea liceului noua nu ne-a iesit, insa am organizat-o pe cea a sotului . El a absolvit colegiul la care-i acum TB . Foarte frumos a fost si emotionant .
Portia de ghinioane v-ati luat-o, asa ca sa iasa soarele [:)]


#198
flower-power

flower-power

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 28 mai 2009 - 19:54

Revin, acu cat se p[oate ,ca cine stie cand intru iara in triunghiul bermudelor.

Miha, bravo Dianei pt rezultatul la test !

Agho ,tocmai ma pregateam sa te dau disparuta si cand iata cata postarea .
Distractie placuta copiilor in excursie .Si TB merge saptamana viitoare .

Dana, iti inteleg "frustrarea". Chiar ca exagereaza.

Andra , teribilismele varstei [:o)]. Citeste in postarea mea anterioara si ai sa vezi ca si al meu copil s-a gandit el sa se duca cu temele nefacute ,acum , ca tiganu' la mal . E greu sa-i mai tii conectati pe caldura asta [:-@].

Anca , te-ai cam dat la fund .Mai baga nasul si pe-aici sau nu ti-ai revenit dupa mini vacanta ?

[pup]la toata lumea .

#199
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 28 mai 2009 - 22:51

agho, excursie frumoasa copiilor in we! Multumesc de felicitari, o vacanta frumoasa si voua! Diana s-a simtit bine cu colegii noi azi, a fost interesant. Sper sa-i placa si din toamna. Cica pe clasele 7-9 i-au trimis azi in excursie, sa nu se sperie "bobocii" de ei [:D]. Asa ca au fost numai cu clasele 3-6 in scoala, sa fie ei tot cei mai mari, cum sunt obisnuiti . Au doi profesori principali, care le vor preda materiile principale: mate, suedeza si probabil astea de stiinta-fizica, chimie. Apoi au profesori diferiti la limbi straine, sport, stiintele naturii(unde intra mai multe materii)...cam atat stia Diana. Voi afla mai multe la intalnirea cu parintii.



Andra, nu stiu ce sa zic, decat ca iti impartasesc tristetea si ingrijorarea. [pup] Mara cred ca are dreptate, vacanta e aproape, e caldura si sunt si ei obositi. Unde mai pui ca se apropie cantonamentul...



Mara, multumesc si tie. [flo] Silvia abia asteapta, desi va fi cu copii total noi si aici la camin are deja cateva prietene bune. Eu sper sa fie bine. La scoala cealalta, dimpotriva...a ajuns a 4-a pe lista, pentru ca au mai aparut 2 copii care locuiesc in zona(probabil au fost respinsi de la alte scoli, sau acum s-au mutat in zona aceea) si au trecut in fata ca avand prioritate de zona. Ne-am consolat, va incepe aici, langa noi. Invatatoarea de dupamasa(la cei care stau program prelungit) e sotia directorului de la camin, a fost bucuroasa sa o cunoasca pe Silvia si e o persoana dragutza. Iar invatatoarele de dimineata de la clasa, au cunoscut-o deja pe Silvia, au fost la camin. Iar in 2 iunie vor avea si ei la scoala ziua in care se vor intalni toti copiii, vor sta o ora.

Cu eroarea, daca bine imi amintesc, asa eroare imi dadea si mie, nu m-a lasat pana n-am scris copiii. Apoi a fost OK.



Vic, succes lui Daniel! Despre intalniri...eu am asa un mare OF! [q] Anul asta am 20 de ani de liceu si 15 de facultate(mamaaaa, cum au trecut anii!) si pana acum n-am fost la nici o intalnire...pentru ca nu s-au organizat, nici la liceu nici la facultate...n-am fost nici la Ovi pentru ca nici el la facultate nu au facut, iar la liceu ne-am fi dus, dar murise soacra mea de 2 saptamani...asa ca eu nu mai stiu nimic de colegi, ce pacat...



[pup] la toti!





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie

#200
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 28 mai 2009 - 22:58

Va astept sa continuam aici! [flo][pk][pup]



Vic, te-am trecut pe listutza de la capitolul nou. [flo]





vorbe de copil...



Hobby



calator de profesie


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -