Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 3 voturi

Sunt amanta (4)


331 raspunsuri la acest subiect

#21
Yasmine

Yasmine

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.020 mesaje

Postat 19 aprilie 2009 - 14:39

Apoi XIO, draga babei, pt. varsta ta, bine gandesti.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

#22
Guest128_58543

Guest128_58543

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 19 aprilie 2009 - 15:39

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Noideea , nimeni in lumea asta nu intra intr-o relatie cu certitudinea ca va trai pana la adanci batraneti cu partenerul.
Nici o relatie nu are un viitor asigurat 100%.


Iar despre societate , eu nu vad lucrurile asa. Nu societatea trebuie sa aiba grija de familia ta ci tu si sotul , atat.Voi 2 v-ati casatorit , de voi depinde ca acea casnicie sa mearga.
Si nu sunt de vina amantele pt. ca nu poti sa-ti impui de cine sa te indragostesti(din pacate). Si la multe pers. daca s-au indragostit parca au orbit subit.
Si tu ai fost in aceeasi situatie ca si amantele: te-ai indragostit de un om care deja era cu cineva.Sotul tau s-a despartit cumva de respectiva fata inainte ca tu si el sa faceti ceva(sarut , mangaieri , intalniri , sex , iesiot in oras etc etc)?
Daca da , e rara situatia si il felicit.[:)]


Ai mai spus ca amanta nu se gandeste ca barbatul e casatorit , a ales o femeie cu care sa-si intemeieze o familie.
Stii de ce nu se gandeste? Ca si el "uita" chestia asta.
EU , ca amanta , cand stau in pat cu respectivul , sincer , mi se falfaie de societate , de discutii filosofice despre ocrotirea familiei. El vrea sa se culce cu mine , eu cu el , in nici un caz nu-mi voi lua bluza pe mine dupa niste saruturi furtunoase ca sa ma pun sa-i explic despre devotament , respect , despre nevasta-sa si cum ar trebui sa se poarte cu ea.
Logica este foarte simpla si normala: daca pe el nu-l intereseaza de femeia cu care s-a casatorit , de ce m-ar interesa tocmai pe mine?

Fiecare om e liber sa-si incerce sansa, asta cred eu , daca o relatie se destrama nu este din cauza respectivei persoane , ci din cauza celor 2 parteneri.

Eu sunt innebunita dupa chitaristul de la Rammstein(e in semnatura[:D][olala]). Ei , daca ar veni maine la mine sa-mi spuna ca vrea sa facem sex nu as putea sa o fac. Nici daca prietenul mi-ar da "voie" , pt. ca nu m-as simti eu confortabil.
De mine depinde daca insel sau nu , indiferent cate ocazii am.Nu de cei care imi propun lucrul asta.


"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**



http://www.flickr.com/photos/greecky/


Perfect de acord cu tine, ca nu exista certitudine matrimoniala 100% si suntem responsabili, eu si sotul meu, sa ne conservam casnicia, dar eu una cred ca si cei din jur joaca un rol foarte important, prin valorile sociale.

Exista o postare, nu mai stiu la ce subiect, dar tot aici la acest forum, postare facuta de o tipa, dupa parerea mea cu o gandire extraordinara. Imi scapa nick-ul acum, dar cu siguranta ati citit. E vorba despre cum sa-ti salvezi casnicia, recomandare facuta dintr-o carte si spunea acolo ca daca se considera ca mai este ceva de salvat fa publica relatia sotului cu amanta pentru ca societatea joaca un rol foarte important in a il aduce pe aiurit cu capul pe umeri si eu una cred ca este deja o discutie de-a avocatul diavolului sa se afirme ca societatea nu are nici un rol in astfle de cazuri.

revin

#23
lisaelisa

lisaelisa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.310 mesaje

Postat 19 aprilie 2009 - 16:02

Ma amuza : Noideea, fosta nustiucum, isi scrie parerile, iar voi i le combateti.
Cred ca e foarte distractiv pt ea. [:D]





lisaelisa

mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas

#24
Guest128_58543

Guest128_58543

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 19 aprilie 2009 - 16:08

Da, sotul meu a fost corect fata de fata aceea si fata de mine din acest punct de vedere, dar doar oficial. Ei si-au promis ca raman pe veci amici, inainte ca eu sa ma "cuplez efectiv cu el", iar la doua zile dupa ce el "i-a dat papucii", cum se spune, eu am avut o discutie cu ea si am intrebat-o daca ea crede ca se mai poate repara ceva intre ei ca eu ma dau cu draga inima la o parte. Ea mi-a confirmat ca problemele lor sunt mult mai adanci si ca despartirea lor nu are legatura 100% cu faptul ca m-a intalnit pe mine si ca ea oricum nu-l mai vrea inapoi, ca oricum nu-l va ierta ca a rupt relatia dupa 8 ani de zile atat de usor.

Ca dupa aceea ce mi-au spus ei doi mie a fost doar de fatada, ca si-au platit polite reciproc si am fost prinsa eu la mijloc si m-am simtit o unealta, pentru ca el nu si-a incheiat socotelile cu ea decat dupa vreo doi ani cand am pus eu piciorul in prag.... asta e alta poveste. Ce am eu sa-i reprosez este ca nu a vrut sa priceapa ca omul si-a intemeiat o familie si ca e cazul sa-si vada de viata ei, chiar daca l-a iubit enorm. M-a sfidat si a avut o placere sadica sa vada cum ma perpelesc. Cand am plecat de la sotul meu si i-am lasat cale libera a facut pe vulpea la struguri si mi-a zis ca ea oricum nu-l vroia.

Intradevar 70% de toata situatia l-am considerat pe el vinovat, ca a fost gaguta, dar 30% o consider pe ea vinovata.

Eu cred ca nici o astfel de femeiusca, ca la atat se reduce o astfel de femeie in ochii mei, nu cred ca nu realizeaza cu adevarat ce face si ce prapad lasa in urma, dar deliberat alege sa o doara la doi metri in fata si nici acolo.

De ce mai consider vinovata o astfel de femeie? Pentru ca oricat de mult ai vrea sa iti refaci ceea ce ea a calcat nu poti, pana nu se da la o parte, nu poti nici dupa ce ea s-a dat la o parte pentru ca tre sa-ti lingi ranile si sa ierti si abea apoi ai o minima sansa sa acorzi familiei tale sanse. Nu mai pun la socoteala ca ea nu are obligatii, ea doar are rolul de a-l distra si nu-i pune in carca nici o obligatie. Ti-l fezandeaza si ti-l corupe pana la refuz. Normal ca trage la ea. Fata de astfel de exponate ale naturii nu pot sa am nici intelegere, nici mila, nici sa le consider victime.

Ai perfecta dreptate cand spui ca daca el nu-si respecta nevasta, cum sa o faca amanta? Sau cand esti in pat cu el nu iti mai tragi bluza pe tine dupa ce te perpeleste. Dar atunci cand el pleaca tot acasa la nevasta si la copii, oare amanta nu se gandeste nici o clipa la ce dezlantuie? Chiar nu o mustra constinta? Chiar nu se gandeste ca si ea poate pati la fel? MA INDOIESC CA NU.

#25
dov

dov

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 445 mesaje

Postat 19 aprilie 2009 - 16:29

super tare!

pey ia sa vedem...ce te face pe tine sa fii mai indreptatita sa o acuzi pe tipa aia, decat ea pe tine? faptul ca tu ai un act cu el si ea nu a avut? faptul ca tu ai un copil si ea nu? adik, aia 8 ani, tu chiar credeai ca s sterg in 2 cuvinte? sau in 2 fraze? sau cu promisinuea lor cum ca gata s-a terminat?

ce chestie! cand ai nevoie e bine sa fii sub protecta statutului de casatorita, sub protectia statului.

din punctul meu de vedere tipa cu care sotul tau a fost 8 ani inainte de tine a procedat corect, si sincer, dincate dai tu de inteles prin fraza cum ca si-au platit polite reciproc, dupa aceea, e clar ca ea nu a avut nimik cu tine, ci cu el.tu, in viziunea ei ai fost o cantitate neglijabila.

si nu, aia nu face parte dintre pitipoance, si nici nu e fara caracter, macar si pentru faptul ca el, 8 ani a fost OFICIAL cu ea.Tu ai aparut prima in relatia lor ca vioara a doua.

#26
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 19 aprilie 2009 - 16:32

Draga Moideea, fiintei umane ii pasa in general de ea insasi.
Nu te agita, niciunei amante nu cred ca-i pasa de fericirea sau nefericirea nevestei. Daca nu-i pasa barbatului tau de tine, de ce i-ar pasa unei straine?Ba eu cred ca chiar SPERA sa fie vijelie acasa intre cei doi soti. Unora efectiv nu le pasa.

Daca tot faci apel la fericirea aproapelui,Tie iti pasa de amanta? Iti pasa ca ea s-a indragostit si vrea sa fie happy cu sotul tau?[:D] Daca ti-ar pasa de sufletul ei, i-ai ceda sotiorul, ba le-ai mai face si menajul ca sa aiba ei timp de lugu-lugu[:D]

#27
Guest128_58543

Guest128_58543

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 19 aprilie 2009 - 19:26

Citat:
citat din mesajul lui dov

super tare!

pey ia sa vedem...ce te face pe tine sa fii mai indreptatita sa o acuzi pe tipa aia, decat ea pe tine? faptul ca tu ai un act cu el si ea nu a avut? faptul ca tu ai un copil si ea nu? adik, aia 8 ani, tu chiar credeai ca s sterg in 2 cuvinte? sau in 2 fraze? sau cu promisinuea lor cum ca gata s-a terminat?

ce chestie! cand ai nevoie e bine sa fii sub protecta statutului de casatorita, sub protectia statului.

din punctul meu de vedere tipa cu care sotul tau a fost 8 ani inainte de tine a procedat corect, si sincer, dincate dai tu de inteles prin fraza cum ca si-au platit polite reciproc, dupa aceea, e clar ca ea nu a avut nimik cu tine, ci cu el.tu, in viziunea ei ai fost o cantitate neglijabila.

si nu, aia nu face parte dintre pitipoance, si nici nu e fara caracter, macar si pentru faptul ca el, 8 ani a fost OFICIAL cu ea.Tu ai aparut prima in relatia lor ca vioara a doua.


dov, dupa parerea mea o familie nu se rezuma la un act. Si da, faptul ca am un copil cu el si sunt casatorita cu el ma indreptateste la multe.

Eu sunt singura indreptatita sa o acuz pe ea. Ea mie nu are ce sa-mi reproseze ca eu fata de ea am fost cat se poate de corecta. Al meu sotz nu a stiut ce vrea. Punct. Restul nu este subiectul acestui topic.


#28
lisaelisa

lisaelisa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.310 mesaje

Postat 19 aprilie 2009 - 21:37

Citat:
citat din mesajul lui noideea

Citat:
citat din mesajul lui dov

super tare!

pey ia sa vedem...ce te face pe tine sa fii mai indreptatita sa o acuzi pe tipa aia, decat ea pe tine? faptul ca tu ai un act cu el si ea nu a avut? faptul ca tu ai un copil si ea nu? adik, aia 8 ani, tu chiar credeai ca s sterg in 2 cuvinte? sau in 2 fraze? sau cu promisinuea lor cum ca gata s-a terminat?

ce chestie! cand ai nevoie e bine sa fii sub protecta statutului de casatorita, sub protectia statului.

din punctul meu de vedere tipa cu care sotul tau a fost 8 ani inainte de tine a procedat corect, si sincer, dincate dai tu de inteles prin fraza cum ca si-au platit polite reciproc, dupa aceea, e clar ca ea nu a avut nimik cu tine, ci cu el.tu, in viziunea ei ai fost o cantitate neglijabila.

si nu, aia nu face parte dintre pitipoance, si nici nu e fara caracter, macar si pentru faptul ca el, 8 ani a fost OFICIAL cu ea.Tu ai aparut prima in relatia lor ca vioara a doua.


dov, dupa parerea mea o familie nu se rezuma la un act. Si da, faptul ca am un copil cu el si sunt casatorita cu el ma indreptateste la multe.

Eu sunt singura indreptatita sa o acuz pe ea. Ea mie nu are ce sa-mi reproseze ca eu fata de ea am fost cat se poate de corecta. Al meu sotz nu a stiut ce vrea. Punct. Restul nu este subiectul acestui topic.



Esti foaaarte subiectiva !

O relatie de 8 ani este egala, ca responsabilitate emotionala, ca si o casnicie de 8 ani.
Norocul femeii parasite ca nu a avut si copil cu el.
Tu ai fost intrusa, care apoi, te-ai casatorit cu acesta si ati facut un copil.
A fost pe deplin indreptatita sa nu renunte la el fara o rafuiala cu el, cu tine.

Esti foarte vehementa, dar tot nu ai dreptate.[:D]





lisaelisa

mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas

#29
dov

dov

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 445 mesaje

Postat 19 aprilie 2009 - 22:39

si faptul ca ai intrebat-o...e egal cu zero. Ce era sa zica, a, nu, eu ink mai sper, dar el oricum nu mai vrea. [:-@][:-@][:-@]nu te bagi intr-o relatie care a durat 8 ani de zile, exact de a doua zi de cand au rupt-o. Lasi o perioada de vindecare.

#30
Guest128_58543

Guest128_58543

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 20 aprilie 2009 - 11:51

perfect adevarat dov. Aici am gresit eu. Si iti spun si de ce am gresit. Cu doua saptamani inainte sa-l cunosc pe actualul sot si eu pusesem punct la o relatie de 7 ani. Dar in momentul in care am pus punct, pai punct a fost. Fara o experienta de viata reala, atunci eu am crezut, specific, am crezut ca si altii pot proceda la fel ca mine. Pentru ca in momentul cand am hotarat sa-i dau papucii prietenului meu de atunci am facut-o incheind toate socotelile cu acea persoana. Am crezut, in naivitatea mea ca si ei au procedat la fel, in special ca eu am fost cooptata foarte repede in anturajul sotului, cu fosta lui iubita cu tot, inclusa. Stateam seara pe terasa cu totii la masa, stia toata lumea ce se petrece, si vorbeam eu cu fosta ca si cum lucrurile sunt foarte clare. Eu nu avem de unde sa stiu ca intre ei sunt lucruri nespuse sau ca el a tratat-o atat de aiurea pe ea, pentru ca ea atunci parea ca a acceptat foarte simplu situatia si chiar a aprobat-o, ca si cum era inevitabil ca ei doi sa se desparta, datorita unor probleme reale intre ei doi. Mie, cel putin asa mi-au dat impresia.

Deruland firul inapoi, si vazand situatia in ansamblu, dupa scurgerea evenimentelor, am realizat ca eu nu aveam ce sa caut in viata lor, indiferent daca ei mie mi-au prezentat situatia ca fiind cu totul alta, amandoi.... si aceasta greseala mi-o asum.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -