Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 3 voturi

Sunt amanta (4)


331 raspunsuri la acest subiect

#1
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 17 aprilie 2009 - 02:45

<<<Topic precedent



Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / Video

Pagina legislativa

#2
mianna

mianna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.480 mesaje

Postat 17 aprilie 2009 - 02:53

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

nu, doar am corectat o chestie de nuanta.



cred c-ai corectat-o sarind dintr-o extrema-ntr-alta. mie indiferenta mi-e vecina de la 5 (atat de indiferenta incat n-am habar daca e vecina, vecin sau cuplu). deja cand analizez pe cineva, chiar si un minut, gandindu-ma daca o respect sau o dispretuiesc, am cam trecut de faza cu indiferenta.

paralela ta intre ura si iubire mi-a adus in minte un citat. nu mai stiu al cui, acum ... multi ani aveam un carnetel in care-mi notam unele fraze, fara sa trec si autorul lor:

"cand iubesti si esti inselat, urasti. dar urasti pentru ca ai iubit, nu pentru ca ai fost inselat"

insa nu-s sigura ca ura presupune neaparat iubire. nu de alta, da' n-am urat niciodata [:)] dar cred ca poti uri pe cineva care ti-a facut un mare rau, chiar daca cu asta a inceput, fara sa fie nevoie sa-l fi iubit initial.

insa imi permit sa-ti spun ca nu toate amantele.... macar una e exceptia care confirma regula [;)]

"it's nice to be important, but it's more important to be nice"



#3
Yasmine

Yasmine

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.020 mesaje

Postat 17 aprilie 2009 - 11:52

Citat:
citat din mesajul lui noideea

De multe ori imi pun intrebarea de ce (pisicii mei) nu se spune la biserica, atunci cand se spun juramintele, "pana ce dau ce c_r_l alteia/altuia" in loc de "pana ce moartea ne va desparti!!!!!!".

In momentul in care te hotaresti sa fi amanta/amant, oare te imbraci intr-un fel de blazare din aia de aburi mentali incat faci tot posibilul sa devi o nulitate infecta si sa crezi ca esti desupra tuturor?

Oare nu mai primeaza nimik din primordialitatea umana si devi atat de crud si dezumanizat incat sa rastorni in mintea ta betia in virtute? Oare chiar atat de imperfecti ne-a facut Dumnezeu? Oare toata chimia care ar putea sa ne faca sa ne traim viata frumos si onorabil este atat de utopica intr-o viata de om? Oare totul se reduce la hormoni si la placere, la feromoni si testosteron? Oare suntem atat de ratati in furia noastra de a ne realiza ca am devenit niste viciati, corupti de propriile idealuri rasturnate?

Oare mai exista nespurcatura pe lumea asta?
Ca atunci la ce ne mai casnim sa intemeiem familii. La ce mai procream? La ce ne mai agitam atat daca tot la acelasi rezultat ajungem? Nu ma pot abtine sa nu ma intreb: ce trebuie sa ne mai faca dumnezeu ca sa nu mai fim atat de mici sufleteste? Oare nu invatatm deloc din greselile parintilor nostri, chiar suntem atat de limitati incat sa perimam si ultima speranta pe lumea asta? Cum putem sa fim atat de.... sa nu intelegem ca ar trebui sa facem lumea asta mai buna, nu mai rea pentru viitorul copiilor nostri? Cum putem sa venim cu asemenea mentalitati la purtator?


Aoleu, da bine mai stim sa aruncam cu pietre.

Citat:
citat din mesajul lui noideea
...Nu ma pot abtine sa nu ma intreb: ce trebuie sa ne mai faca dumnezeu ca sa nu mai fim atat de mici sufleteste?...


Sa-mi fie cu iertare, dar cuvintele de mai sus nu arata un suflet mare.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

#4
mihatp

mihatp

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.365 mesaje

Postat 17 aprilie 2009 - 16:39

aoleu... sunt ca dupa un maraton... am renuntat pe jumatatea cap.2 ca nu ma mai tinea rasuflarea... si din cauza rasului[:D]



fetelor...nevestelor... sunteti bestiale, va [pup]pe toate, fara numar, fara numar[pk], cu asa neveste, n-au amantele nici o sansa de castig, nici la polemici, nici la barbati. si zau ca sunteti terapeutice!

cate o [flo] pentru fiecare



Mamica de berbecut-Luca

9 aprilie 2008



Viata in 3 + fix 365 de zile

Luca creste

Miha scade

#5
maru

maru

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.954 mesaje

Postat 17 aprilie 2009 - 17:13

daca am reusit sa "terapeutzim? pe cineva, inseamna ca nu am muncit degeaba sa acoperim peste 100 de pagini[:D]
Citat:
citat din mesajul lui mihatp
aoleu... sunt ca dupa un maraton... am renuntat pe jumatatea cap.2 ca nu ma mai tinea rasuflarea... si din cauza rasului[:D]fetelor...nevestelor... sunteti bestiale, va [pup]pe toate, fara numar, fara numar[pk], cu asa neveste, n-au amantele nici o sansa de castig, nici la polemici, nici la barbati. si zau ca sunteti terapeutice!cate o [flo] pentru fiecareMamica de berbecut-Luca9 aprilie 2008 Viata in 3 + fix 365 de zileLuca cresteMiha scade
Emma Aida e inger[ruga]Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/

#6
lisaelisa

lisaelisa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.310 mesaje

Postat 17 aprilie 2009 - 18:56

Maru,

Revino cu povestea amantei ingragostite lulea...[:)]




lisaelisa

mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas

#7
maru

maru

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.954 mesaje

Postat 17 aprilie 2009 - 19:39

stai sa caut unde am gasit-o ieri, ca ieri era la subiecte active...ma mir ca ne-a scapat pana acum


Emma Aida e inger[ruga]
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

#8
chimere

chimere

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 45 mesaje

Postat 17 aprilie 2009 - 19:50

Uite aici:
http://forum.desprec...466&whichpage=1

#9
Guest128_58543

Guest128_58543

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 17 aprilie 2009 - 21:00

cum pot eu sa am suflet mare pentru o pitipoanca care distruge o familie si scuza ei este: "da io-s indragostita!!!!"

Mi s-au stricat toate cele la mansarda cand am citit-o!!!!!

#10
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 17 aprilie 2009 - 21:20

Citat:
citat din mesajul lui noideea

cum pot eu sa am suflet mare pentru o pitipoanca care distruge o familie si scuza ei este: "da io-s indragostita!!!!"

Mi s-au stricat toate cele la mansarda cand am citit-o!!!!!


Noideea ,te-a inselat cumva partenerul sau te-a lasat pt. alta? Ca asa suna tot ce scrii tu.

In primul si-n primul rand , "pitzipoanca" nu-ti poate distruge familia , ca sa fie "distrusa" familia ai nevoie de un partener care sa gadile "pitizpoanca" asa cum ii place ei .
Nu e de vina femeia ca incearca pt. ca n-are nici o datorie fata de tine , iar daca a ta casnicie sta in bunul simt al femeilor din jur e trist rau de tot.
Singurul vinovat in toata povestea este partenerul , ca e barbat sau femeie e indiferent.
Intr-un cuplu amandoi promit sa se respecte , sa promiti ca iubesti pe cineva toata viata este ilar si atat.
Ei , jumatatea promoite sa te respecte , nu toate ispitele din lume promit asta. Doar cel/cea cu care te-ai casatorit.
Prin urmare , sa te enervezi pe a treia persoana si sa o faci in toate felurile din nou , mi se pare de rasul lumii, ca vina apartine altcuiva.


"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**



http://www.flickr.com/photos/greecky/[:D]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -