Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Juniori de iunie-iulie 2003 (1)


289 raspunsuri la acest subiect

#21
Cornelia

Cornelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.351 mesaje

Postat 04 iunie 2007 - 10:52

Bine v-am gasit!

La multi ani Selina!

N-am prea avut dispozitia sa intru pe DC in ultimele zile, cu atat mai putin sa vin le Bucuresti.

Nma, imi pare rau de problemele cu varicela. Eu am folosit aciclovir unguent in sarcina, fiind in primul trim., pt. zona zoster. Sa stii ca nici Maria anu il zice mereu pe r. Eu l-am spus la 5 ani, asa ca ii mai dau ceva timp [;)].

Amik, ma bucur sa aud ca Alexandra este bine.

Despre intalnire, nimic? Nici o poza?

Cornelia

#22
gio

gio

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 194 mesaje

Postat 04 iunie 2007 - 11:33

nma, nici taisia nu-l zice pe r iar din cauza polipilor vb tare pocit. iar probleme de comportament cu ea am avut la greu, dar culmea, de cand cu bb s-a transformat tare mult, si trecand peste gelozia initiala, prezenta si acum pe alocuri, e spre bine. eu vreau s-o duc mai degraba la un audiolog, sa ma conving cum sta cu auzul. exercitii de logopedie mai fac eu cu ea acasa, daca am timp si mai intereseaza pe careva, scriu aici.



fetele, mi-a placut tare mult intalnirea, iar taisia spune tuturor ca s-a jucat in parc cu Maria[il]. sa ne mai vedem!



poate faceti un album cu poze sa le descarcam si noi, pls!



pup



Mamix2

maimutzica mare & maimutzica mica

vis de ianuarie

clipa mea de glorie

#23
anamaria

anamaria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 04 iunie 2007 - 12:12

salutare fetelor! [flo]



in primul rand, scuze celor care au simtit ca ne-am despartzit prea repede de bebelushi.... [bibe] tudor fiind al doilea copil, eu una ma si bucur, pe undeva, ca a mai crescut si este junior, de-acum! desi, daca stau sa ma gandesc, devin nostalgica dupa perioada cand era de-o palma... [copil]



inteleg ca v-ati distrat pe cinste si parintzi si cipilashi la petrecere. astept si eu pozele, cu interes!



cornelia, ce e cu tine, pari ingrijorata si/sau trista...



noi am fost, ca de obicei, la tara in we. copiii s-au intzeles neasteptat de bine (2 buc ai mei + finutzul nostru de 4,5 ani). ieri s-au balacit in piscina, cei mari s-au stropit cu apa la greu asa ca pt tudor a trebuit sa mai pun si piscinutza mai mica, sa se joace linistit. el nu a avut chef de nebuneala, a fost destul de cumintzel...



pupici cu lipici, [pup]



_________________________________

ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb

[hagi]Bogdan - 04.07.2000 si [bonjovi]Tudor - 13.06.2003



poze cu frumosii mei (si nu numai [;)] )

************************

DRAGOSTEA NU INSEAMNA DOI OAMENI CARE SE PRIVESC UNUL PE ALTUL, CI DOI OAMENI CARE PRIVESC IN ACEEASI DIRECTIE ! Antoine de Saint-Exupery

#24
alexandrueduard

alexandrueduard

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 180 mesaje

Postat 04 iunie 2007 - 12:46

http://new.photos.ya...460762403602422
Gaby va trimite poze de la intalnirea de sambata!
Va pup si va doresc o sapt. cat mai buna!

Magda si Alex(3 ani si 8 luni)
http://photos.yahoo.com/magdacorlea
,,Lasati copilul sa vada, sa auda, sa descopere, sa cada, sa se ridice si sa se însele! Nu folositi cuvinte când actiunea, faptul însusi sunt posibile!’’





#25
romana

romana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 04 iunie 2007 - 13:50

La multi ani Selina.

Ce mai faceti voi Adina? Ne mai citesti? Sinteti sanatoase?

Magdone: Ai avut noroc ca ai ajuns la timp si te-au "rezolvat" repede, ca e tare periculoasa peritonita. In privinta asistentelor care zimbesc mereu... cred ca le invata la scoala sa fie asa. Te cred ca inca nu te-ai obisnuit cu felul lor de a fi. Oare la noi cind o fi asa?

EU nu inteleg de ce va ingrijorati ca nu pronunta copilul litera "R" . Cristi nu pronunta corect multe litere, uneori ma dispera ca nu inteleg ce vrea sa zica, iar el desi repeta eu nu inteleg, mai ales daca nu am anticipat situatia de fapt ca sa pot intelege intrebarea. Atunci se enerveaza si plinge. La gradinita l-am dat la optionalul de logopedie, doar doar va invata ceva. Dar la cit a lipsit nu s-a ales cu nimic. Ba mai mult in urma discutiilor cu domnisoara cu care face logopedie am inteles ca el se simte pe ultimul loc in familie, asa ca am o mare problema cu el.
Mai mult in ultimul timp are faze cind e foarte nervos si devine un copil rau cu care nu ma mai inteleg.
Stiu ca are nevoie de mai multa iubire, dar nu ma lasa nici sa-l mingii , nici sa-l sarut.
Of. Sper sa trecem cu bine peste perioada asta. Nu vreau sa fac o problema din asta.

In schimb Alin spune deja litera "R", oricum el vorbeste mereu. Nu-i tace gura deloc. SInt trei si sint fiecare firi diferite, nu seamana unul cu altul decit la fizic. Dar e mai bine asa deoarece fiecare are contribuita lui la nervii si la fericirea noastra.

In 2 iunie noi am fost in parcul de care zicea Amik. Am luat baloane, am vazut ratustele pe lac. Copiii s-au simtit bine.
M-am uita si la pozele de la intilnirea voastra dar nu le-am recunoscut decit pe Andra, Gabi, si Bychi, iar dintre copii doar pe Luca. Am ramas repetenta.
In rest ce sa va zic sint atit de obosita , am ramas singura joi si vineri cu copiii ( tata a fost plecat la Cluj), iar Cristi nu a fost la gradi deoarece a fost bolnav, o alta raceala ce l-a tinut acasa 10 zile.

Mai citesc din cartea pentru scoala de soferi dar parac nu-mi intra nimic in cap. Oricum am inceput eu sa citec inainte de a face scoala de soferi ca sa nu fiu chiar asa de pe dinafara. Miine ma duc la prima ora de condus. Sper sa fie bine. O sa invat pe dacia logan. EU imi doresc o masina mare 4x4 ca am senzatia ca iti ofera mai multa siguranta. Dar din pacate la inceput o sa luam una mai mica deoarece sotul zice ca si asa o sa o tot lovesc. Ca sa vezi ce incurajare...

Va pup.



http://www.geocities...unie_iulie_2003



Nulla dies sine linea!

#26
Cornelia

Cornelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.351 mesaje

Postat 04 iunie 2007 - 14:05

Romana si nu e acelasi lucru daca lovesti o masina mica sau una mare [:D]? Din "vasta" mea experienta, diferenta e doar la parcare [;)].

Anamaria sunt si trista si ingrijorata, dar nimic irecuperabil. Sanatosi sa fim, dar si la capitolul asta scartaim.



#27
romana

romana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 04 iunie 2007 - 14:41

Cornelia: Masina aia mare e mai scumpa, iar acum e mai greu sa o luam.
Ma uitam la sumele ce va trebuii sa le platim anul urmator la gradi. Am ramas ... dezamagita , ca sa nu spun socata. Avind in vedere ca o sa-l ducem si pe Alin o sa ne coste undeva intre 24-26 milioane lei vechi. Eu ma gindesc serios sa caut o gradinita de stat, dar sint convinsa ca sotul nu va accepta.




http://www.geocities...unie_iulie_2003



Nulla dies sine linea!

#28
Cornelia

Cornelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.351 mesaje

Postat 04 iunie 2007 - 14:47

Romana, ma omorati cu preturile la gradinite in Buc. La noi parca 8 mil. e max. Oricum, in cazul Mariei gradinita de stat a fsot cea mai buna solutie.

Cu masina, am inteles [flo].



#29
Kehleyr

Kehleyr

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 974 mesaje

Postat 04 iunie 2007 - 15:05

Romana - nu te necaji ca luati masina mica, se conduce mai usor, mai ales in Bucuresti. Si nu o sa ai probleme cu parcarea. Mai ales cum voi nu plecati mult la drum lung, chiar nu se justifica inca investitia intr-una mai mare. Iar cu lovitul, are dreptate - eu prima masina cred ca am lovit-o de vreo 4 ori in primele 6 luni.

Nma - nici Stefania nu il pronunta pe 'r', si nici pe 's' (s de la stefania, intelegeti voi [:D]), si poceste multe cuvinte. Adevarul e ca nici nu am insistat mult sa o corectam pentru ca noi ne-am obisnuit deja. A, si povestea cu negru e si la noi la fel, si eu m-am cam stresat dar incerc sa o motivez sa foloseasca si alte culori si parca e mai bine...
Multa sanatate, lasa ca recuperezi tu cu scoala...

Andra - zi si mie de unde ai stiut ca ma duc la concert [alcool]. Cand am primit mesajul m-am uitat dupa tine dar nu erai pe acolo...

Anamaria - mergem la Florenta, sotul meu are treaba acolo si eu ma duc pe de laturi. Dupa care poate mai stam prin zona cateva zile. Tara mea de suflet e [il]Grecia [il]...

Claudya, ce mai faci? E totul bine? Nu ne-ai mai scris de mult...

La carnaval a fost grozav, o minunatie, cu parada costumelor din fiecare grupa, fiecare cu tema lui. Chiar mi-a placut mult.

Am lasat fetele la tara si deja mi-e dor de ele. E casa goala. Nu stiu ce ne facem noi doua saptamani singuri [V]. Plus ca am emotii, nu ca ar fi prima oara cand le las, dar parca tot mi se strange inima sa nu se intample ceva in lipsa noastra.

Eu va pup si ne mai auzim peste vreo doua saptamani.

#30
anamaria

anamaria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 04 iunie 2007 - 17:32

salutare fetelor! [flo]



romana - iti doresc mult succes la soferie !!! si eu votez pt o masina mica - mica[:D] si daca ma intrebi pe mine, cu cutie automata de viteze si vreun pilot automat, ceva, pt parcare... (daca pilotu' asta arata fix ca brad pitt io nu ma supar...[:D]) nu insist, ca nu vreau sa te descurajez! sa ne povestesti cum a fost prima oara la volan! [bonjovi]



cat despre preturile la gradinitza, pe mine m-ai lasat masca!!! pai cat ar trebui sa castig ca sa dau 25 de milioane vechi la camin?? [bang][bang] stiu ca salariile in bucuresti sunt mult mai mari decat la noi, in provincie, dar totusi mi se pare muuuuult prea mult! socant! [help]

recunosc ca ai mei sunt la gradi de stat, deci poate ca nu sunt cea mai potrivita persoana pt a face comentarii...



cornelia - imi pare rau ca nu esti tocmai in cea mai buna forma, tinem pumnii sa iti revii repede si orice te supara/ deranjeaza/ ingrijoreaza sa se rezolve! [flo]



dana - e frumos la florenta, ai mai fost? sa ne povestesti cum ai petrecut si ce ai cumparat! nu te mai gandi cu grija la fete, cateva zile de vacantza prind bine la toata lumea!

....ca sa nu mai vorbim de cadourile cu care o sa va intoarceti .... [:D]





acum vreau sa vad pozele de la petrecere...





_________________________________

ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb

[hagi]Bogdan - 04.07.2000 si [bonjovi]Tudor - 13.06.2003



poze cu frumosii mei (si nu numai [;)] )

************************

DRAGOSTEA NU INSEAMNA DOI OAMENI CARE SE PRIVESC UNUL PE ALTUL, CI DOI OAMENI CARE PRIVESC IN ACEEASI DIRECTIE ! Antoine de Saint-Exupery


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -