Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Juniori de iunie-iulie 2003 (1)


289 raspunsuri la acest subiect

#11
madic

madic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 01 iunie 2007 - 12:20

Neata si de la mine,



AMIK - da si tu mai multe detalii unde si ce se organizeaza in IOR (ca e tare mare), ca noi pe-acolo ne facem veacul, si poate mai prindem ceva dupa-amiaza, ca dimineata venim la intalneala. Pls...



Fetele, pe mine m-ati peirdut cu cadourile, nu-mi mai aduc aminte cum se stabilise: cumparam fiecare ceva pentru plodul din dotare, sau cum [alcool]?

Si inca o data, cele care stiti mai bine cum se ajunge acolo, dati-ne si noua mai multe detalii, o harta, ceva, va rog.



Cu Gaby a vorbit cineva? Chiar nu mai vrea sa se intoarca aici? Ma gandesc ca ea n-ar fi ratat o astfel de intalnire.



Madishor - noua ne mananca zilele cu "pestisorul rosu" (www.poissonrouge.com), dar tre' sa recunosc ca e chiar misto site-ul pentru astia mai mititei.



Va pup,



Madi si Mariuca



PS: si mie mi-ar fi parut bine sa mai stam un pic la clubul scutecelor, asa parca am trecut oficial la etapa de copii mari, dar asta e, timpul trece, vrem, nu vrem.

#12
amik

amik

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 220 mesaje

Postat 01 iunie 2007 - 15:23

"Între ore 10.00-20.00, parcul Alexandru Ioan Cuza, situat la intersectia strazilor Baba Novac si Câmpia Libertatii va fi gazda unor ample manifestari.
Pe aleea principala se va amenaja un punct de informare referitor la drepturile copilului. Vor fi prezentate desenele premiate în concursul national, iar reprezentantii Comitetului National Român pentru Drepturile Copilului (Conventia ONU) vor împarti pliante privind drepturile copilului.
Dupa ce vor primi informatiile legate de drepturile lor, vor ilustra în cadrul unui concurs de pictura 10 din drepturile fundamentale ale copilului.
Lucrarile copiilor din Sectorul 3 vor fi expuse în parc, urmând ca în perioada 3-15 iunie cele mai valoroase lucrari sa fie expuse în holul Primariei Sectorului 3.

Ateliere de creatie: Origami
De asemenea, pe aleea principala copiii prezenti în parc vor confectiona figurine din hârtie.
În acelasi timp, vor avea loc jocuri si concursuri (orientare, desene pe asfalt, jocuri distractiv-recreative etc) se vor confectiona figurine din baloane, iar cei mici se vor juca în piscinele cu bile, fiind înconjurati permanent de clovni si personaje de basm.

Spectacole la Foisor:
10.00-10.45 - Spectacol interactiv: Paiate buclucase
11.00-11.45 - Teatru pentru copii : Micul Print
12.00-12.45 - Spectacol interactiv: Clovnii veseli
13.00-13.45 - Spectacol interactiv: Hula-Hop
14.00-16.00 – pauza
16.00-16.45 - Teatru pentru copii: Micul Print
17.00-17.45 - Spectacol interactiv: Clovnii… fara frontiere

Manifestarile se vor încheia cu lansarea baloanelor umflate cu heliu la orele 20.00 [/b]"


Alexandra mare, Alexandra mica(10 iulie 2003)



#13
bychi

bychi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 01 iunie 2007 - 17:37

Buna fetelor,



Nma, mult curaj! [pup] Va fi bine! Am trecut si eu prin aceleasi griji si stresuri acum un an (eram in saptamana a 15-a). Si o luna jumate a durat pana au cazut crustele. Cumplit sa te apuce batranetea cu boli ale copilariei.



Venim si noi la intalnire. O sa mai intru sa aflu detalii sau sun pe careva dintre voi. Deci:

1. Andra cu Luca + Fred si tatal lor

2. Bibi cu David + Ianis si tatal lor

3. Crisa cu Tudor + Rares si bona lor (pentru cunoascatoare, tatal

este in actiune )

4. Magda cu Alex

5. Madi cu Mariuca + tati (ca sa fim si noi mai multi )

6. eu, andi si tati (cred, inca nu l-am intrebat)

7.gio, taisia, eva...tati habar n-am.

8. Bychi cu Tibi + Theo (atat)

9. Gaby cu Stefan si tati



Nici mie nu-mi place aici. Abia am facut 3 ani si 10 luni. [:)]



Bychi, Tiberiu (28 iul 2003) si Theodor (01 oct 2006)





#14
Andra_

Andra_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 01 iunie 2007 - 22:27

Buna fetele,

Si mie imi pare rau ca am ajuns aici asa devreme, asta e...[^]

Despre intilnire, final details:
Sa incerc mai intii sa va lamuresc unde este - ptr cine a fost la Baby Expo va fi usor: mergeti pe drumul care urca din bulevard spre Polivalenta, treceti pe linga aceasta (e pe dreapta), apoi mai mergeti inca vreo 50m si pe stinga se face o parcare putin retrasa si se vad terenurile de tenis, locul de joaca si terasa Daimon. Am facut rezervare ptr ora 11:00, daca e frig/ploaie ne putem muta inauntru. Referitor la cadouri, eu propusesem sa luam fiecare ceva de acasa din jucariile personale, si sa faca schimb copiii intre ei, in ideea sa invete sa daruiasca/imparta; nu am insistat ptr ca nu toata lumea a fost de acord, daca vreti putem face acest lucru...
Despre tort: ptr ca nu stiam citi vom fi si sint cam aiurita lately, solutia este tot de ultim moment, si anume, daca vreti, miine acolo dupa ce ne stringem se poate duce cineva (a se citi un tatic [:D]) sa mearga sa ia un tort de la o cofetarie din apropiere, punem o lumanare si cintam...si-am rezolvat si problema asta.
Nu stiu ce altceva ar mai fi, cine mai are intrebari sa ma sune pe mobil. Astept cu nerabdare sa ne vedem, Dana imi pare rau ca nu veniti, altcineva se mai inscrie? Imi pare rau ca din 36 citi sintem pe lista nu vom reusi sa ne adunam nici 10 finalisti, dar asta e...poate la anul vom fi mai eficienti in programare [:D]

siu u,
Andra

#15
Magdone

Magdone

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 02 iunie 2007 - 03:55

Buna fetele,

nici nu va mai gaseam, cam repede ne-am mutat, dar asta e vrem nu vrem timpul trece,
apropo Anamaria, frumos titlu [flo]

ce sa va zis inca sunt in stare de soc, aseara m-am operat de apendicita!!!! inca nu-mi vine sa cred, azi mi-au dat drumul deja acasa.
M-am dus eu ieri ca o flaore la spital ca ma durea in partea dreapta, ziceam iar ca e de la vezica biliara, vezi Doamne ca o mostenesc pe mama si imi fac aia ecografie acolo se uita vreo 4!!! si n-au reusit sa vada nimic decat ca vezica biliara e Ok deci durerea nu e de la ea si atunci nu poate fi decat apendicul dar pe care din pacate nu au reusit sa-l vada. Vine doctorita si imi zice ca singura solutie este sa ma opereze sa vada ce e acolo inauntru, si nici mai mult nici mai putin decat atunci in seara aia! Eu sa cad pe jos nu alta numai la operatie nu ma gandeam, pana sa ma dezmeticesc semnasem deja pentru operatie si peste 2 ore eram pe masa. Mi-am facut si eu o cruce mare si am zis fie ce-o fi [:D] desi in gandul meu daca pana aici mi-a fost...[q]
Mi-au facut operatie laparoscopica, deci acum am 3 gaurele in burta si nici o taietura. Ce sa va mai zic una peste alta toata stima si respectul pentru oamenii aia care lucreaza in spital n-am cuvinte sa descriu cum am fost tratata (bineinteles fara sa platesc nimic), trebuia doar sa apas pe un buton si era asistenta langa mine toata numai un zambet!!! si asa erau toate, frate ma si gandesc cum pot oamenii astia sa fie asa ca eu nici acum nu am scapat de incruntarea asta specifica noua [:D]

Razvan saracul din cand in cand vine si ma pune sa-i arat gaurile si imi zice: o sa-ti treaca mami.

Numai bine acum cand am luat si noi cheile de la casa si ar trebui sa ne apucam de curatenie, dar eu gata am scapat stau doar si dau indicatii [:)] peste 2 saptamani vin ai mei numai bine au ce face[:D]
peste 1 luna ne mutam si o sa va pun poze sa vedeti.

Madishor si noi intram pe site-ul ala e cool!
Nma, mult curaj si fara stres!!!asta dauneaza cel mai tare, zic si eu din teorie ca practica vorba aia...

fetele sa va distrati la intalnire, sa aveti vreme buna si vreau si eu sa vad poze!

va pup weekend placut!



Magdone si Razvan (19.07.2003)
_________________________________________
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."



#16
nma

nma

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.973 mesaje

Postat 02 iunie 2007 - 21:48

fetelor sper ca v-ati intalnit si a fost totul ok. asteptam poze.



madi eu nu am stiut de pestisorul rosu, dar chiar e super. lui alex ii place tare mult. acum imi e greu sa ii fac program la calculator. incerc sa nu il las mai mult de o ora.



magdone ma faci sa fiu invidioasa pe sistemul de acolo. eu prefer sa nu ma mai gandesc la cum am fost tratata saptamana trecuta cand am mers la urgente la contagioase. la noi mai bine nu mergi la medic.

ma bucur ca esti ok. acum ar trebui sa profiti si sa te odihnesti.



bychi o luna jumate? pai eu ce ma fac? macar sa-mi cada de pe fata mai repede sa pot merge la ultimele examene. daca imi raman toate examenele in august o incurc rau caci atunci trebuie sa nasc.

oricum e boala urata varicela asta la batranete. mai bine o faci cand esti copil. alex a avut o forma usoara si dupa cateva zile am putut sa-l scot din casa.



[gravi]28+ [fetita] [copil]21.07.2003

poze

#17
nma

nma

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.973 mesaje

Postat 02 iunie 2007 - 21:52

se pare ca azi e rost de tort. avem un sarbatorit.

[s] SELINA. sa cresti mare si frumoasa.



[gravi]28+ [fetita] [copil]21.07.2003

poze

#18
Magdone

Magdone

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 02 iunie 2007 - 23:42

La multi ani Selina!!! sa cresti mare si frumoasa!

Nma ti-am vazut pozele sunteti niste frumosi toti 3!

Magdone si Razvan (19.07.2003)
_________________________________________
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."



#19
nma

nma

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.973 mesaje

Postat 03 iunie 2007 - 12:56

Magdone multumesc frumos.

Eu mi-am trimis baietii la plimbare si acum pot sa citesc linistita pe aici.

Sa aveti o zi frumoasa.



[gravi]28+ [fetita] [copil]21.07.2003

poze

#20
nma

nma

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.973 mesaje

Postat 03 iunie 2007 - 19:15

fetelor eu acum imi dau seama. alex face 4 ani si nu il pronunta bine pe r. uneori il pronunta, dar mai rar. de obicei il inlocuieste cu l. se mai confrunta cineva cu aceasta problema? e cazul sa merg la logoped?

si mai are o problema. ii place sa foloseasca mai mult culoarea negru. educatoarea i-a spus bonei sa mergem la psiholog, dar mie nu mi se pare ca exagereaza. ii place mai mult sa foloseasca culori stridente daca il las cu marker-ele. el nu e un copil trist. e chiar plin de energie. si nu pot spune nici ca e neglijat. nici nu stiu ce sa spun. astept sfaturi de la voi.



[gravi]29+ [fetita] [copil]21.07.2003

poze


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -