Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Constanta!!! (89)


299 raspunsuri la acest subiect

#1
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 31 mai 2007 - 11:22

Mamici din Constanta

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19,




Mamici de Constanta

20,21, 22,23, 24, 25, 26-disparut, 27, 28, 29, 30, 31,



Constanta la apel!

32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,



Constanta te saluta!

61, 62, 63,



Constanta la apel!

64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73,



All about Constanta!

74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86,87, 88








-Adinutza(Adina)Bogdan& Andrada

-Ailui Robert

-Ana68 Alex & Luana

-AngeliquedeS

-Anomis (Simona)Andreea

-Anderra (Andreea)

#2
lulu77

lulu77

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.144 mesaje

Postat 31 mai 2007 - 11:38

Pupici la toata gasca!

Fisun sanatate multa nepotelului!

Tania , trebuia aseara sa iau genunchiera ,din pacate ( ptr ei ,ptr mine nu stiu ,dar sunt nervoasa [:D]) nu am mai luat .
Initial am vb cu ei si eu ,si sotul si doctorul care m-a vazut la urgenta ,si le-am spus ca vreau o genunchiera buna ,dar si estetica si usoara si ...etc .si aseara surpriza ,ajung acolo si sa mor nu alta si eu si sotul ![alcool][alcool]
Mi-au adus o genunchiera imensa ,grea ,era de la jumatatea gambei pana la jumatatea coapsei ,neagra ,si cu burete mult ,cu o multime de plastice dure ,tot felul de fiare ,etc in ea ,si groasa rau .....era imposibil ptr mine sa o port zilnic , atat din cauza greutatii cat si din cauza caldurii care vine !
Sunt convinsa ca ca este f buna ,ca este profesionala , dar totusi ,era prea grea ,prea dura ptr mine ,si clar nu puteam sa o port zilnic !

Acum sunt disperata , caut alte firme ,sa gasesc o genunchiera ,ceva mai bun decat ce este in farmacie , s ao port pana dupa nastere si ceva vreme dupa !!
Am vb cu Dr Anghelescu de la Clinica MED SPORT din Bucuresti , ma poate opera si a doua zi sunt pe picioare ,acasa ....dar pana atunci ,imi trebuie o "sustinatoare de genunchi [:D]"!

Ziceai ceva de o firma ......stii alta firma ?
Eu am fost la ORTOTECH ( din piata Chiliei).

Scuze , ca m-am lungit cu mesajul !!!

PUPICEI INCA ODATA PENTRU TOATA LUMEA!!!


Alina [gravi] 27+ si 4 zile



"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

#3
isidora

isidora

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 950 mesaje

Postat 31 mai 2007 - 12:12

Buna dimineata!

Intru doar pe fuga,am fost plecati la Buc. cu Isi ...revin..

Mav,ti-am trimis mesaj;sfatul meu sun-o direct pe mobil azi pana in 12 sau dupa 20,si roaga-o sa te primeasca urgent,progr. dureaza o luna,o luna jum.Doamne ajuta!Si pupici pe burtica!

Irina,sigur ca sunt de acord;de fapt asta si asteapta nea Caisa asta...Am vorbit si eu luni,si a zis ca le trimite urgent,n-am stiut adresa de mail de pe care ai facut comanda dar i-am zis de irina albadi,nu stiu daca am procedat bine...Deci e bine oricum numai sa vina odata....Multumesc!

Sanatate,Lulu,sa te faci bine!
Sanatate nepotelului tau,Ege!

Sanatate tuturor care au nevoie si Doamne ajuta!

#4
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 31 mai 2007 - 14:16

Lulu, in calatoria mea cu fractura Alexiei, am vazut si pe holul Spit Eforie Sud niste afise de prezentare a diverselor accesorii in caz de prb!

Daca tot ti-ai consumat niste neuroni in Spit Jud, ca si noi dealtfel, te rog eu muuult sa te indrepti si sa discuti si la SOTRM Ef Sud(Spit. de Ortopedie, Traumatologie si recuperare medicala Conform denumirii si prb ta poate fi rezolvata acolo, si acum si mai tarziu, chiar si recuperarea de dupa operatie!
Au serviciu de urgenta non-stop! In ciuda locatiei vechi, colectivul este atent, este o atmosfera calma, incomparabila cu haosul di Spit Judetean.

Pe noi ne-a indrumat TatianaS, dupa experienta si chinul cu sotul ei, iar eu transmit mai departe ideea!

#5
lulu77

lulu77

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.144 mesaje

Postat 31 mai 2007 - 15:04

Va multumesc pentru grija [pup][pup]!

CRIXIA ,nici macar nu am pus piciorul in Spit. Judetean !!!!!!
Am fost la urgenta Spitalului Cernavoda ,unde era de garda medicul ortoped care a operat-o acum ceva timp pe mama!
Se pare ca azi rezolv cu o noua genunchiera ,am vb la ORTOPROFIL ROMANIA ,si merg azi sa o vad ,sa ma masoare .
De maine oricum intentionez sa stau in concediu medical pana pe 11.06.2007 ,pentru ca am inceput si sesiunea si pe toata perioada sarcinii nu mi-am deloc concediu ,si m-am enervat .....DE CE NU am zis [:D]!!!

PUPICI!

Alina [gravi] 27+ si 4 zile

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

#6
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 31 mai 2007 - 16:20

Lulu, sper sa se rezolve maine cu genuchiera!!!! Si eu am fisura de menisc...Fisun, multa sanatate nepotului!!!!Roxa, voi unde plecati?Tatiana, ce ati facut ieri?Eu am avut o incercare sa imi iau vineri liber, si nu are cine sa ma inlocuiasca...asa ca o sa muncesc si vineri...o sa fiu tare obosita...asta e!!!!Azi avem graduarea kindergarden (cei care trec in clasa I) si lucram de zor la serbare, decor si prezentare...

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation
Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga[cool] :
varsta, poze, D-ale lui David

#7
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 31 mai 2007 - 16:23

Ah...inca ceva...ma doare gatul tare rau...de abia pot sa respir (Cred ca sunt inflamate rau) si nu stiu ce sa iau...pana acum am tinut-o cu tylenol....

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation
Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga[cool] :
varsta, poze, D-ale lui David

#8
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 31 mai 2007 - 16:37

Sanzilescu amigdalele is inflamate? stiu ca aveti niste spray-uri, pastile cu anestezic si un antibacterian...functioneaza bine alea! ceva de genul tantum verde din romania. sunt OTC deci intreaba la farmacie daca ai timp. spor la organizat serbari...ce magari astia ca nu-ti dadura liber! drum bun daca nu mai apuci sa intri online!
noi unde plecam? nicaieri in urmatoarea luna [:)]. va asteptam pe voi [:D]
Crix unde iti facusi unghiile pana la urma? ca am citit ca esti mumoasa tare![:D]

#9
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 31 mai 2007 - 17:06

[:D] la Perfect nails! Sunt frumoase, dar doar de ocazie!
Sambata sunt nasa de cununie, d'aia sunt asa telegrafica pe aici!
Sunt alaturi de voi, v-am citit sa stiti! [pup]

#10
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 31 mai 2007 - 17:17

Crix succes atunci si distractie placuta!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -