Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nastere maternitatea bega Timisoara 2010


29 raspunsuri la acest subiect

#21
rebecadvd

rebecadvd
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 21 iulie 2010 - 14:12

..lasati "cadourile" si "micile" atentii pt copiii vostri, ca doar ce pot sa faca?sa nu te ajute sa nasti?ar fi culmea si cu consecinte dezastroase pt ei.
Mai bine sa nu afli ce pot faca. Care crezi ca ar fi consecintele dezastruoase?O sanctiune?
Bafta!!!Si o nastere usoara!

#22
ale_iuli

ale_iuli
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 23 iulie 2010 - 09:41

chiar nu inteleg pana unde merge frica asta fata de doctori, cadre medicale!!!! ma duce la disperare faptul ca toata lumea stie sa comenteze dupa terminarea razboiului, insa nu face nimik in timp ce se desfasoara acesta. in primul rand si ei sunt oameni ca si noi, deci daca pe tine te doare o injectie , poti fi sigura ca si pe ei.deci nu au o imunitatea la durere fizica sau psihica.la cate povesti am auzit si am citit pe forumurile DC, am ramas uimita.cum se pot lasa tratate unele femei asa de urat de catre alte femei sau barbati, chiar nu inteleg!de ce le e asa de greu sa dechida gura in fata lor.am citit un caz in care o asistenta i-a facut copilul "retardat", iar ea a ramas ingrozita.da e f urat, insa ai doua posibilitati:1 ii muti dantura din loc sau 2 te mai alegi cu o pensie pt bebele tau.desigur sunt si alte variante prin care iti poti apara puiutul.
Adevarul este ca traim intr-o tara care a fost invatata sa taca si sa se aplece in fata unor "puteri", insa cred ca a trecut suficient timp de atunci pentru a schimba ceva, numai daca vrei gasesti solutii, daca nu vrei - cauti motive....trist

[gravi]Alexandra (36s+) [fetita] Julia Mihaela

#23
crispatricka

crispatricka
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 31 iulie 2010 - 20:26

Buna...
Ma numesc Cristiana si urmeaza sa nasc la maternitatea Bega in august cu d-na dr Hrubaru,imi puteti da vrea informatie despre d-na dr?
multumesc
sper ca imi va raspunde cineva si tot odata ca am postat unde trebe msg

#24
daudy

daudy
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 28 august 2010 - 15:19

buna.sunt din lugoj,gravida in 38 sapt si urmeaza sa nasc in timisoara la maternitatea bega pe 5 sept.din cauza unor complicatii e necesara cezariana si intrebarea mea ar fi cat se da la medic?voi naste cu nitzu razvan.daca puteti sami raspundeti cat mai curand.merci mult

#25
ale_iuli

ale_iuli
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 03 septembrie 2010 - 18:23

Am nascut pe 13 august la bega.Conditiile sunt ca in Romania.Adica lipsesc cu desavarsire, insa daca aveti impresia ca o sa va mai intereseze in momentul sarcinii, va inselati.Poate in ultima zi de sedere veti realiza unde a-ti fost si conditiile de acolo. Important este sa aduceti pe lume copilasi sanatosi si sa iesiti tefere cu ei din spital. Nici un medic sau vreo asistenta nu musca sau zgarie.S-au purtat frumos, iar daca ai cerut ceva, s-a incercat tot posibilul pt a se realiza.
Bafta la bebei sanatosi si mamici cu forta multa sa ii creasca!!!!

#26
s.andreea22

s.andreea22
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 11 noiembrie 2010 - 21:43

Am 37 sapt si 4 zile si voi naste la Bega cu dna. dr.Bernad Elena.Aveti vreo referinta despre ea?pupici

#27
lili1308

lili1308
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 27 februarie 2012 - 16:26

Buna mamicilor!Ma numesc Lili si sunt insarcinata in 16 saptamani, sunt la dr Furdean Ovidiu, cred ca o sa nasc la Odobescu, imi e asa de frica de acuma :(. Cum merg tarifele acolo, la nastere, neonatolog, etc. O zi buna sa aveti :)

#28
carmenvesel

carmenvesel
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 04 septembrie 2012 - 19:29

buna,am nscut la maternitatea Bega in urma cu 2 luni si am numai cuvinte de lauda,mii de multumiri dl-ui dr. DUMITRU CATALIN, UN MEDIC EXCEPTIONAL

#29
carmenvesel

carmenvesel
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 04 septembrie 2012 - 19:56

Buna, ma numesc Carmen V. si am nascut la maternitatea Bega in urma cu 2 luni cu dl dr. DUMITRU CATALIN--medic si om la adresa caruia am numai cuvinte de lauda,medic pe care il recomand din toata inima!am un bebelus minunat care a luat 10 la nastere iar nasterea a fost naturala ,spontana si foarte putin dureroasa.Se vorbeste foarte urat despre maternitatea Bega dar credeti-ma pe cuvant ca, lucrurile nu sunt asa de rele pe cum sunt creionate.Neonatoloagele de nota 10, la fel asistentele ,moasele. Am stat intr-un salon cu 3 paturi,grup sanitar propriu,frigider si cuptor cu microunde,precizez ca nu era rezerva,salonul 16!iar tarifele ...raman la aprecierea fiecarei paciente.

#30
ana1985

ana1985
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 10 februarie 2016 - 23:45

Eu am avut cea mai neplacuta experienta .Am contactat bacteria Clostridium difficile in acest spital.Mare grija viitoare mamici.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -