Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 16 voturi

Emma a plecat... |Condoleante|


509 raspunsuri la acest subiect

#481
grati.ela

grati.ela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.921 mesaje

Postat 22 aprilie 2009 - 14:58

Citat:
citat din mesajul lui bretonica
[quote]citat din mesajul lui aidaciolac
Dragelor [q] va multumim pentru toate gandurile bune , va multumim pentru sprijin si pentru tot ce ati facut pentru noi [flo][flo]Noi suntem ... nu stiu cum sa zic , nu ne putem dezmetici [:(] e absolut coplesitor [q] Nu am crezut niciodata ca poate fi atat de greu. De fapt nu este greu , este ... Dar daca pentru noi este asa oare cum este pentru Emma? [q][q][q][q] Asa as vrea sa o aud [q] o caut peste tot si nu este , nu o gasesc si nu o aud niciunde. Oare ea ne cauta?[q] Ii este frica singura? Oare unde este?[q][q][q]Oriunde ma uit astept sa o gasesc pe ea , orice zgomot aud astept sa vina de la ea ... si realizez ca nu se va mai intampla asta niciodata si doareeee [q][q][q]Nu pierdusem nimic in viata asta , iar acum am pierdut ce am avut mai de pret.Nu am avut nici o putere. Sper ca m-a iertat ca nu am reusit sa gasesc tratamentul care sa o vindece. Era atat de puternica , avea atat de multa speranta si accepta orice tratament ii dadeam si avea o asa mare pofta de viata ... si eu am dat gres [:(]Dragoste , te iubim cum nu am mai iubit pe nimeni! Vei ramane in sufletele noastre atat cat vom trai si daca dincolo de moarte mai este ceva sper ca ne vom reintalni. Iarta-ne dragoste![q][q][q][q][q][q][q]Va multumim ca atit fost atata timp langa noi si ca ne-ati dat putere si va rugam sa ne scuzati ca finalul a fost atat de tragic [q][q][q]Suntem cu inimile frante! Te iubim dragoste! Mergi linistita spre lumina si sa ai somnul lin! Te iubimAida ... 16+Poze cu noi[flo]"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"
Aiaia, Aida! Cata jale!!! Draga mami cu inima spulberata nici un cuvant nu poate cuprinde disperarea voastra...ma doare sufletul atat de tare cand ma gandesc la voi. Stai si plangi si te odihneste visand la Emma, povestindu-i samburiciului din burtica "Legenda unui licurici"...eu voi transmite mai departe aceasta poveste de iubire si ea va fi ascultata si va fi o pilda pentru multi...te imbratisez cu mult drag!mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)http://www.flickr.co...s/23738993@N08/

#482
analis

analis

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 22 aprilie 2009 - 16:22

Ai scapat de durere si suferinta micuta printesa!
Condoleante familiei ingerasuluI!

#483
anymony

anymony

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 23 aprilie 2009 - 03:36

Condoleante...Ce altceva se mai poate spune...

Kissy - micuta luptatoare va fi intotdeauna in inimile si in sufletele voastre, si in ale noastre.

Iar tu Aida-cea mai curajoasa, ii vei povesti puiului tau ca surioara lui a fost cea mai scumpa comoara, si ca ea ii va purta pasii in viata. Fii tare pentru el si pentru familia ta greu incercata...



Dumnezeu sa o aseze pe Emma in cea mai frumoasa gradina a sa, plina de flori, pasari si animale.



Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze sarbatori 2008-2009



poze Ioana-Catalina



Povestea nasterii Ioanei-Catalina



Iubirea noastra Ioana-Catalina

#484
ANDREEA GEORGIANA

ANDREEA GEORGIANA

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 244 mesaje

Postat 23 aprilie 2009 - 13:36

Drum bun spre Taramul Ingerilor, pui mic si mult prea incercat! Nu uita sa le zambesti de acolo, din ceruri, celor care te-au iubit si nu te vor uita niciodata![ruga]
Aida, D-zeu sa va intareasca! Emma este intr-o lume mai buna, fara durere, fara rautate si nimic nu o mai poate face sa sufere.

ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica(28.03.2006)


www.evenimento.ro

Oamenii se schimba.De obicei...in rau.

#485
Antoanela23

Antoanela23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.098 mesaje

Postat 23 aprilie 2009 - 13:51

Drum bun, micuta stea.

Aida, condoleante, Dumnezeu sa va intareasca pe tine si pe sotul tau, sa va dea puterea sa invatati sa traiti si fara Emma.

Anto, mamica de Sonia Gabriela ( 22iunie 2007) si Victor Andrei (8 octombrie 2005)


#486
ioana_mada

ioana_mada

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 23 aprilie 2009 - 15:17

Atat de emotionant montajul.Ce copil dulce e Emma noastra si cand ma gandesc ca boala asta necrutatoare a aparut din senin ma ingrozesc.Doare enorm aceasta pierdere si nu stiu cum am putea noi alina suferinta familiei acestei fetite.Nu pot decat sa-i trimit scumpei noastre Emma rugamintea sa-i apara in vis Aidei,sa o mangaie cumva,sa-i dea un semn si sa-i faca suferinta mai usoara.
Familie greu incercata,putere si sa stiti ca suntem atatia care ne gandim la voi.
Emma,pui drag cu ochi mari si negri,vei ramane mereu in gandul noastru.


#487
Adymir

Adymir
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 23 aprilie 2009 - 17:56

Drum bun, scumpa Emma!
Pazeste-ti parintii de sus din cer, ingeras frumos, si roaga-l pe D-zeu sa-ti aline mamica.

[ gravi ] 9 saptamani
DN 01.10.1977
DUM 14.02.2009
DPN 21.11.2009

#488
adelyna

adelyna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 23 aprilie 2009 - 18:49

Aida,in fiecare zi ma gandesc la tine si ma rog sa-ti dea Dumnezeu putere .

Sunt sigura ca Ema va fi ingerasul care va veghea asupra surioarei(fratiorului)ei.





adelina si piticii

Noemi 2 ani

#489
relysiandrei

relysiandrei

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 23 aprilie 2009 - 21:22

Fetita dulce, atat de frumoasa, atat de buna. Suflet nevinovat, fii ingerul parintilor tai, ei au nevoie de puterea ta, de protectia ta de acolo din cer sa poata sa mearga mai departe.
Condoleante.

Rely, mamica lui Andrey si mamica de inger.

rely

#490
emag

emag

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 214 mesaje

Postat 24 aprilie 2009 - 12:41

Aida, ma gandesc la voi in fiecare zi, te imbratisez cu mult, mult drag.[pup][flo]



Licurici, stralucesti si in inima mea![ruga]


Ziana - povestea nasterii


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -