Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 1 voturi

LMA - Albinute si bondarasi de 2007! (116)

199 raspunsuri la acest subiect

mami_2007

mami_2007

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 169 mesaje

Postat 09 aprilie 2009 - 18:01

Odiseea sarcinii in 40 de saptamani... si aproape 40 de capitole:

(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17) (18) (19) (20) (21) (22) (23) (24) (25) (26) (27) (28) (29) (30) (31) (32) (33) (34) (35) (36) (35) (37)

Aici zumzaie stupul nostru:

(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17) (18) (19) (20) (21) (22) (23) (24) (25) (26) (27) (28) (29) (30) (31) (32) (33) (34) (35) (36) (37) (38) (39) (40) (41) (42) (43) (44) (45) (46) (47) (48) (49) (50) (51) (52) (53) (54) (55) (56) (57) (58) (59) (60) (61) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113241"](62

rein

rein

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.157 mesaje

Postat 09 aprilie 2009 - 18:25

La multi ani, Matei Horatiu!! Sa fii sanatos!

Roxi, ai nimerit judetul, satul se cheama Gura Vitioarei, langa Valenii de Munte. De unde hauleste Irina Loghin[:)].

Pisi si Menuet, mie nici acum nu mi-a venit nik, nici instiintare nici bani. ca sa nu mai spun ca am vrut sa depun dosarul pentru indemnizatie la al doilea copil si nu l-au primit, trebuie musai sa il depun dupa 15 cand implineste Petru 1 an. Si eu am zis sa-i ajut sa nu mai intarzie atat.[bang]

De 2 zile i-am introdus lui Calin o masa de lapte praf ca ma gandesc sa se obisnuiasca si cu bibe. Daca merg afara cu ei, iar el mananca la 3 ore nu o sa pot sa dau san si trebuie sa ne adaptam. Problema e ca in astea 2 zile nu a facut kk, a facut abia azi (am 2 nopti nedormite din cauza de scremete) si mi se pare ca laptele ala e nedigerat. A mai patit cineva? I-am dat 90-120ml, el mananca cat ii dau.

rein

carmen94

carmen94

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 179 mesaje

Postat 09 aprilie 2009 - 18:34

LA MULTI ANI! Matei Horatiu

RaisaFudulu...............mey,stai sa-ti spun cu masinuta.....este un joc care se numeste ,,pinata,,.....la noi a fost o masinuta.poate sa fie un animal,un personaj din desenele animate.....care sunt facute din carton mai dur.tu trebuie sa o umpli cu bomboane,o agati undeva(dar cum noi nu aveam de ce s-o agatam am improvizat) si copii,pe rand lovesc cu batul sa o sparga si sa curga bomboanele.este un joc imprumutat de la mexicani....copii se distreaza adunand bomboanele....care aduna mai multe.

multumim de aprecieri...de muncit,am muncit cam 2 nopti....ca ziua nu am avut curaj sa ma apuc de cocarit cu tero langa mine....mi-as fi facut numai nervi

elpower.............sa va distrati si ptr.noi afara,ca la noi tare urat si frig si vant mai este!ieri a nins[bang]

Crina_mio..............multumim si tie de laude.fetita aceea nu e sora lui darius.este o fetita din bloc,care este singura de varsta apropiata cu darius.si da!in masinuta erau dulciuri

sora lui darius este inca pe teava[:D]

felicitam pe Maya ca a renuntat la suzi.....

rein.......sa sti ca si eu m-am speriat un pic la inceput.mai ales la gandul ca am de bibilit.ca m-am gandit sa fac sa arate frumos ptr.copii si sa-i atraga sa pape ceva,dar cand m-am apucat de trebaluit sa sti ca si eu am ramas uimita ce repede a mers

si darius cand l-am trecut pe lapte praf nu a facut caca 2 zile,dra nu am avut probleme cu dureri de burta sau scremete,gemete si alte cele.poate fetele stiu mai multe

stefaniya.................daaaaaaaaaaaaaaaaa.smecher mare fie-miu.lasa sa faca altul ce-i mai greu.[:D]

roxanici..................la noi in casa e cald.avem 25 grade.si nu platim noi caldura[:)]e inclusa in chirie.dar din iarna viitoare nu o sa mai fie asa cald ca ne mutam la casuta noastra si acolo o platim noi[:D].

de cantat i-am cantat ,,la multi ani!,,in franceza ca am avut printre invitatii si alte natii,cum ar fi Turcia,si atunci ca sa nu se simta nimeni aiurea am cantat in franca.plus ca si fratii sotului care sunt aici de 20 de ani nu mai stiu romaneste.aveau 4 ani cand au venit aici....inteleg,dar nu vorbesc in romana.

sanatate multa lui raresu

Kitty.................multumim de laude

elyanne...............te cred ca e greu chiar daca ai inceput serviciul de acasa.

menuet.............si tie iti multumim de laude.sti care-i faza?ma gandeam eu...,,sa vezi ce o sa manance picii la sandwich cand or vedea ce aratoase sunt!!!!! da,de unde! sa sti ca nu am avut mare succes cu ele.......au gasit ei altceva de rontatit

madybulancea......eu ii fac lui darius ceai de ceapa.cam cu cantec il bea,trebuie sa pun ceaiul intr-o cutie de scu cu paiul ca asta ii place lui mult,el crede ca-i suc si trage o gura zdravana.ca alfel...nu-l bea.

magdalena76................deci la darius,n-ar sta sina aia nici 3 minute montata.el trebuie sa o arunce,sa se invarta cu ea,sa caute sa-i gaseasca alta folosinta......pe cand Vlad,copil cuminte,uite ce frumos se joaca.

si baie cu spuma........o singura data i-am facut si atunci a dat cu limba sa adune spuma,asa ca am zis pas la baie spumanta

pisikuta...... o sa incerc sa-i fac si poze cand face ceva boacane.

mey,pai eu ma gandeam ca pe langa sters geamuri si dus gunoiul o sa-mi faca si ceva cozonaci [:D]

pupam Nana cu fustita

mey,noi am fost ieri si ne-am cumparat casuta mult visata.asa ca acum stau cu gandul la impachetat.ne mutam abia pe 1 iunie.

Carmen si Darius

am crescut

cand eram mai mic

RaisaFudulu

RaisaFudulu

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 09 aprilie 2009 - 18:36

Eu o sa plec de azi la Slatina cu probleme...stiti voi cu pomeni si alte alea......de aceea o sa urez de pe acum sarbatoritilor un calduros La multi ani!

La muuuuuuuuuulti ani Teo !...sa fii sanatos si sa o bucuri pe mami si pe tati[pup]

La multi ani tuturor floricelelor si floriceilor din stup si nu numai , si pt sotu din dotare la multi ani ....sanatate multa la toti si sa aveti parte numai de lucruri frumoase..distractie placuta

Pt cei care sarbatoresc pastele acum:Paste Fericit! plin de lumina si caldura

Ne auzim luni .........Toti bazaitorii bolnaviori sa se faca bine[pup]

Diana mami de Raisa Maria 29.03.2007

Iubeste-ma cand o merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie.

radcarmen

radcarmen

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 565 mesaje

Postat 09 aprilie 2009 - 23:51

Salutare natiune!

La multi ani Luca!

La multi ani Matei!

Multumesc fetelor de sustinere[pup]. Pana la urma sincer tot ce conteaza e ca Vlad sa fie sanatos si fericit si sa ii fim alaturi[:D]. I-a facut si matusa care il ingrijeste un tort, asa a vrut ea ca sa il sarbatoreasca si acolo. Am sa pun in vichend cateva poze facute cu tel la aniversarea lui Vlad cu babutele lui[:D].

Ma bucur ca in genere piticii is bine, pupam pe bolnaviorul Razvanel sa nu mai tuseasca si pe Noemi sa ii treaca bubitele.

Imi pare rau ca nu pot scrie mai mult acum, se vede ca nu mai exista timp de cand cu serviciul[alcool].

O seara faina...pupici[pup]!

Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007

Vlad de la 0 luni la 1 anisor

Vlad 1-2 ani

carmenefr

carmenefr

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 825 mesaje

Postat 10 aprilie 2009 - 01:12

La multi ani sarbatoritilor ultimelor zile! [s]

Io nu-scu mare chef...nu stiu de ce...poate ca suntem fara tati de vineri..." tati a pecac a pais!" [:D] Ati inteles da?

Vineri am plecat si noi la tara, deh, preferam sa plecam si noi la Pais, da'...data viitoare... Ce-a fost de Teodora la tara...disperata era, a alergat non stop cu carutul de papusi(noroc ca e de metal si o sa aiba o viata mai lunga[:D]) , la vaca si vitel, la purcei( tocmai ce primisera purceii de mancare, insa nu voiau sa pape, erau cu ochii mari, cat cepele la Teodora [:D]), la gaste...si iar la colindat prin curte cu carutu'... Asa de obosita era , incat seara, la culcare (seara adica noaptea, pe la 23.30[alcool])isi bea un bibe de lapte, iar toata noaptea nu mai voia nimic![:D] (de obicei mai baga 1-2 bibe pana dimineata)

Altfel, chiar tre' s-o laud, face singura pipi la olita de luni ! Asa ca noi in casa nu mai putam pampersi,doar la culcare. Usor-usor scapam noi si de ei...[:D]

poze cu Teodora

povestea nasterii Teodorei aici

Carmen si Teodora Ioana ,8 martie 2007

magdutah

magdutah

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 147 mesaje

Postat 10 aprilie 2009 - 01:22

Multumim mult de urari !!!

Matei a reusit sa sufle in lumanari !!! Si inca de 4 ori [olala]

Noi maine plecam la nasii nostri asa ca nu am sa reusesc sa urez toate cele bune viitorilor aniversati! Sper ca ne scuzati ... Dar luni revenim ... si o sa punem si noi poza cu tortul nostru !

Va pupam si sa aveti parte numai de bucurii in sambata floriilor !!!

Magda [cavaler] Matei 9.04.2007

gaia.nevia

gaia.nevia

Membru senior

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.075 mesaje

Postat 10 aprilie 2009 - 07:17

[cheers]

in 2007 pe vremea asta, pe la ora asta, bantuiam holurile Eliasului calare pe o carpa, incercand sa obtin dilatatie prin epuizare (ma plimbam, ca face bine, zice la Lamaze!)...

hai-hai, ca mai e un pic, si nasc![:D]

[cor]La multi ani, Teo iubitul mamei[loveyou], sa fii voinic si sanatos si norocos![8**]

[s]

[s][s][s]

si multe torturi dulci si bune[yami]

[s][s][s]

tuturor sarbatoritilor de aprilie (ca n-am mai intrat deloc sa mai zic si eu

LA MULTI ANI, iubitilor!)

in alta ordine de idei... Teo mi-a facut aproape 40grade si stau pe la fundul lui cu antitermice. Inca nu stiu de ce... nu are alte simptome. Planuiam sa iesim numai noi doi maine, sa il rasfat prin oras... dar uite ca stam maine amandoi in varful patului....

Ada, mama de baieti:

Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri

gaia.nevia

gaia.nevia

Membru senior

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.075 mesaje

Postat 10 aprilie 2009 - 07:23

Rein, da am patit noi cu laptele praf asa.

La Teo m-am panicat si i-am dat LassBaby. La Radu cand i-am dat prima oara, tot m-am panicat si i-am dat LassBaby si sup cu glicerina. S-a reglat repede.

Faza e ca, desi mi s-a intamplat de atatea ori...[alcool], abia acum cand l-am trecut pe Radu la Nan2 (deci am schimbat formula, de la 1 la 2) si l-am vazut cum se constipa, m-am prins de la ce e...

Si l-am lasat in pace, s-a reglat singur in 3 zile.

[pup]

Fetele de la odiseea lui Radu alapteaza prin parcuri si le admir (adik le cam invidiez, ca eu nu mai am laptic[bang] dar pe Teo l-am alaptat si eu prin Herastrau)...

Daca iesi si cu Calin si cu Petrisor, singura... nu se poate, asta-i clar... sau cel putin asa imi da mie cu rest ca trebuie sa fii cu ochii in 14...

Ada, mama de baieti:

Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri

ioanaradu

ioanaradu

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.506 mesaje

Postat 10 aprilie 2009 - 11:02

La multi ani Teo! sa fii sanatos, sa cresti mare si sa te bucuri de familia ta. azi speram sa te simti mai bine! [pup]

Ema este iubire

[mamica] mamica lui [copil]Matei Stefan 12.03.2007

Varsta lui Matei

Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Panic Questions

• 18 săptămâni

UIoana
    - iul 21 2024 21:39

• Test Paborama

Alina Patrichi
    - iul 21 2024 21:00

• Dormitul pe spate

Ioana6667
    - iul 19 2024 09:18

• Lichid amniotic crescut

anays12