Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sunt amanta (3)


499 raspunsuri la acest subiect

#491
ariel_7000

ariel_7000

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.517 mesaje

Postat 16 aprilie 2009 - 14:26

dar Natasha si Anna ce mai fac oare? fetelor...cum sunteti? cu sau fara "iubit" ? ati rezistat ispitei de a-l cauta sau de a-i raspunde cautarilor? eu una sper sa fiti ocupate cu facutul curateniei pt Sarbatori ... [8D]

mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bebic] Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga



#492
maru

maru

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.954 mesaje

Postat 16 aprilie 2009 - 22:09

Citat:
citat din mesajul lui siboleh



Buna!
Nu stiu cum sa incep, ce sa spun exact.. Ciudat, avand in vedere ca am tot timpul ceva de spus...
Ei bine, voi incepe pur si simplu..
Eu sunt amanta. Da, cea pe care voi toate o urati. Nu am nici o scuza, stiam ca este married, eu sunt foarte tanara, nu am nici un fel de obligatii, pot sa am orice barbat imi doresc, dar l-am ales pe el. L-am ales pe el ptr ca m-am indragostit. Da, si el s-a indragostit. Ne iubim nebuneste de 2 luni si nu putem sa stam unul fara celalalt. Nu i-am cerut sa divorteze, nici nu am sa o fac, dar... mai mult ca sigur lucrul asta se va intampla. Nu ma consider vinovata, sau poate doar asa imi place sa cred, dar nu pot renunta la el. Nu pot. Suntem suflete pereche, suntem facuti sa fim impreuna. Din fericire, in cazul meu nu sunt implicati si copii, daca ar fi fost, m-as fi gandit in primul si in primul rand la el, mai ales ca si eu imi doresc enorm un copil.
Nici unul din noi nu este vinovat ptr ce se intampla, nu ne-am dorit asa ceva (eu sunt dependenta de atentia celui de langa mine, nici intr-o mie de ani nu mi-ar fi trecut prin cap ca as putea fi amanta...), s-a intamplat, pur si simplu... Ne-am intalnit din intamplare (dar, stiti cum e, nimic nu e intamplator in viata...)si...acum ne iubim... Asta e tot. Ne iubim.
Nu aruncati cu pietre in mine, stiu ca nu e ok ce fac, dar este atat de puternica iubirea...


de indragostita asta va mai amintiti?

Emma Aida e inger[ruga]
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

#493
violeta69

violeta69

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.547 mesaje

Postat 16 aprilie 2009 - 22:16

io,nu[:D]

asta din ce secol era?![alcool]

de fapt cred ca toate-s la fel...INDRAGOSTITE[bibe]



am uitat sa spun ca sunt vrajitoarea cea rea[vrajitor][curat]si nu le inteleg pe "indragostite"[zz]



Alaturi de SONIA[floare3]

si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA[floare3]

si nu in ultimul rand donu'Bodo[floare3]



Vio [trombon],mamica lui MIHNEA [avion] viitor "descoperitor" de infinit



__________________________________________________

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!



#494
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 16 aprilie 2009 - 23:03

Din toate povestile de viata de aici...nu poti trage decat o singura concluzie...si anume ca majoritatea barbatilor sunt de fapt niste fiinte tare sensibile, care depind toata viata de o femeie (mama, nevasta, amanta), care nu pot face fata stresului, durerii, incapabili sa rezolve o problema serioasa (aparuta in cuplu), sau sa isi dea seama ca au o problema, copilarosi care nu vor sa se maturizeze, cu sentimente pe care nici ei nu si le pot intelege sau exprima cumva, frustrari, complexe si influentabili...



Altfel nu imi pot explica cum, atunci cand nu iti mai place ciocolata si descoperi aroma cocosului de care nu te poti satura si ai manca mereu, inghiti ciocolata in continuare doar ca sa ascunzi adictia pentru nuca de cocos...(si o ascunzi nu numai ciocolatii, dar poate si tie...)



Eu, ca mama de baiat, nu pot decat sa sper ca imi cresc copiul independent, apt sa ia o decizie in ceea ce il priveste si foarte stabil emotional...din fericire are parte si de un tata capabil sa ii arate "cum se face corect"[:D] (desi nu e perfect...se straduie[olala])



Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool] varsta David

[foto]









#495
Guest128_58543

Guest128_58543

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 16 aprilie 2009 - 23:13

ete na, e indragostita!!!! Asa si? Era fericita ca el nu are copii cu nevasta-sa, dar isi doreste si ea copii. Nu credea ca o sa fie amanta, dar este atat de minunat ca-i indragostita.

Doamne ce gasca!!!!! Cat o sa tina asta? Indragosteala asta si senzatia de suflet pereche?
Si.... intrebare: Oare stie cat de mult rau face? De stiut ca nu e bine ce face stie, dar OARE chiar stie ce face? Oare merita sa-ti pierzi mintile in halul asta si sa te desconsideri singur in halul asta? Si mai vrea copii? Sa ce? Sa vina peste cativa ani una.... indragostita ... si sa-i naruie un intreg univers?

Si face ce? Cu indragosteala ei? Ii confera lui terenul propice sa creada ca raul pe care il face este pentru un scop nobil: indragosteala. Care este pretul sentimentelor pe care le traieste?

Putea sa aiba orice barbat. Ea a spus-o, nu eu.

O face deliberat!!! Si poate asta e vocea oricareia dintre amantele sotilor nostri. OOOOOOOOOOOf, isi merita soarta. Si ele si ei.




#496
Guest128_58543

Guest128_58543

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 16 aprilie 2009 - 23:30

De multe ori imi pun intrebarea de ce (pisicii mei) nu se spune la biserica, atunci cand se spun juramintele, "pana ce dau ce c_r_l alteia/altuia" in loc de "pana ce moartea ne va desparti!!!!!!".

In momentul in care te hotaresti sa fi amanta/amant, oare te imbraci intr-un fel de blazare din aia de aburi mentali incat faci tot posibilul sa devi o nulitate infecta si sa crezi ca esti desupra tuturor?

Oare nu mai primeaza nimik din primordialitatea umana si devi atat de crud si dezumanizat incat sa rastorni in mintea ta betia in virtute? Oare chiar atat de imperfecti ne-a facut Dumnezeu? Oare toata chimia care ar putea sa ne faca sa ne traim viata frumos si onorabil este atat de utopica intr-o viata de om? Oare totul se reduce la hormoni si la placere, la feromoni si testosteron? Oare suntem atat de ratati in furia noastra de a ne realiza ca am devenit niste viciati, corupti de propriile idealuri rasturnate?

Oare mai exista nespurcatura pe lumea asta?
Ca atunci la ce ne mai casnim sa intemeiem familii. La ce mai procream? La ce ne mai agitam atat daca tot la acelasi rezultat ajungem? Nu ma pot abtine sa nu ma intreb: ce trebuie sa ne mai faca dumnezeu ca sa nu mai fim atat de mici sufleteste? Oare nu invatatm deloc din greselile parintilor nostri, chiar suntem atat de limitati incat sa perimam si ultima speranta pe lumea asta? Cum putem sa fim atat de.... sa nu intelegem ca ar trebui sa facem lumea asta mai buna, nu mai rea pentru viitorul copiilor nostri? Cum putem sa venim cu asemenea mentalitati la purtator?

#497
lisaelisa

lisaelisa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.310 mesaje

Postat 17 aprilie 2009 - 00:11

Citat:
citat din mesajul lui maru

Citat:
citat din mesajul lui siboleh



Buna!
Nu stiu cum sa incep, ce sa spun exact.. Ciudat, avand in vedere ca am tot timpul ceva de spus...
Ei bine, voi incepe pur si simplu..
Eu sunt amanta. Da, cea pe care voi toate o urati. Nu am nici o scuza, stiam ca este married, eu sunt foarte tanara, nu am nici un fel de obligatii, pot sa am orice barbat imi doresc, dar l-am ales pe el. L-am ales pe el ptr ca m-am indragostit. Da, si el s-a indragostit. Ne iubim nebuneste de 2 luni si nu putem sa stam unul fara celalalt. Nu i-am cerut sa divorteze, nici nu am sa o fac, dar... mai mult ca sigur lucrul asta se va intampla. Nu ma consider vinovata, sau poate doar asa imi place sa cred, dar nu pot renunta la el. Nu pot. Suntem suflete pereche, suntem facuti sa fim impreuna. Din fericire, in cazul meu nu sunt implicati si copii, daca ar fi fost, m-as fi gandit in primul si in primul rand la el, mai ales ca si eu imi doresc enorm un copil.
Nici unul din noi nu este vinovat ptr ce se intampla, nu ne-am dorit asa ceva (eu sunt dependenta de atentia celui de langa mine, nici intr-o mie de ani nu mi-ar fi trecut prin cap ca as putea fi amanta...), s-a intamplat, pur si simplu... Ne-am intalnit din intamplare (dar, stiti cum e, nimic nu e intamplator in viata...)si...acum ne iubim... Asta e tot. Ne iubim.
Nu aruncati cu pietre in mine, stiu ca nu e ok ce fac, dar este atat de puternica iubirea...


de indragostita asta va mai amintiti?



Maru,

Pe unde ai gasit-o pe biata indragostita lulea fumeganda ? [:D]



lisaelisa

mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas

#498
gaia.nevia

gaia.nevia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.075 mesaje

Postat 17 aprilie 2009 - 01:29

hm... apropo de mesajul asta de la o lulea...

De ce cred toate amantele ca sotiile le urasc?

Poate ca... ori nu stiu de ele... ori daca stiu, le dispretuiesc, le desconsidera, poate le neaga existenta... poate nici nu se sinchisesc sa caute a avea vreun sentiment fata de ele.


Dar ura... stiu si eu... ura e ceva ce se naste din iubire, uneori din prea multa iubire, alteori din moartea unei iubiri, din inselaciune, etc...
Ori nu poti sa simti iubire pentru amanta sotului tau, nah?!

Indiferenta e cuvantul. Salut, stiu ca va sunt indiferenta, dar as vrea sa intelegeti cat il iubesc pe sotul dumneavoastra.

#499
Guest128_58543

Guest128_58543

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 17 aprilie 2009 - 01:56

gaia.nevia, sa inteleg ca tu esti "graiul" amantei sotilor nostri? Sau trebuia ceva pus cu ghilimele!?

#500
gaia.nevia

gaia.nevia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.075 mesaje

Postat 17 aprilie 2009 - 02:06

nu, doar am corectat o chestie de nuanta.



mie cel putin asa mi-ar fi amanta sotului meu. Indiferenta. Inexistenta. Ca femeie, om, spirit, suflet.



Cu el e alta treaba... dar am trecut prin multe noi impreuna si am facut odata si exercitiul indiferentei.

A fost greu, dar dupa ce am reusit n-a mai durut, deloc. Si am putut judeca la rece niste aspecte.

Mai greu dupa asta, sa mai simt ceva, dar am reusit si a iesit ceva frumos pana la urma.








Continuare >>>>


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Astăzi, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Astăzi, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Astăzi, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -