Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sunt amanta (3)


499 raspunsuri la acest subiect

#21
simali

simali

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.349 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 20:38

Le luam si banii la fraieri si avem si mancare la copilasi.

"Calea de mijloc este calea ZEN"

Alice

#22
iuliana

iuliana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 420 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 20:51

Cunosc si eu un caz de amanta devenita amanta dupa o casatorie anterioara ratata ca omu' cu acte nu indeplinea conditiile ei. So, aa, dupa vreo 8 ani de singuratate (deh, pretentii de macho superelegant care pute de desteptaciune si care sa fie si roman, sa invirta si banii cu lopata si sa o faca pe ea sa se simta fumeie adevarata etc) a reusit sa se incurce cu un pretin cu care s-a jucat cu pasarica in nisip cind erau copii. Omu' insurat, cu 2 copii (e adevarat, nevasta in Ro de vreo 4, el aici de vreun an), tine totul la secret si nu stie nimeni (numai sotul meu, ca ea din disperare si suferinta ca totul e ca la SRI, a simtit si ea nevoia sa se destainuie). Eh, numai famelia lui stie, ca deh, tine partea baietelului pentru ca fosta e o scorpie si a avut pretentia ca barbat-su sa cistige si el o buca' de pita in 6 ani de zile. Motivul de 2 lei cica pentru care nu divorteaza, e acelasi vesnic si de demult... nu vrea sa afle copiii (de altfel mari, 14 si 11 ani) si ca treburile sint mai complicate decit ar sti altii. De Craciun au fost aici (fumeia lui cu acte si copiii) si amanta a suferit ca un ciine...avea niste cearcane la ochi, iar de Revelion a stat singurica cuc acasa. Din pacate ea a ales pina a cules (ce face disperarea din om)...din toate pretentiile pe care le-a avut inainte, s-a ales mai cu nica...omu' nici macho nu e (eu nu mi l-as inchipui pe el in pat cu o femeie:), nici bani nu are (nu are servici de vreo 6 ani...una din problemele cu fumeia cu acte care i-a intretinut cheltuielile pe prostii online... si care a stat acasa ca vroia salar de cel putin 1500-2000 de euro in Romania). Sta aici la mamitzu pensionar acasa si e ajutat financiar de sor-sa si probabil si de amanta care are un venit frumusel (ca nici aici nu are servici de un an de zile, ca deh, mai bine sa fii intretinut de 3 fumei decit sa "decazi" si sa lucrezi la McDonald). E adevarat, e roman si nu e prost. Eh, pun pariu ca amanta nu si-o fi inchipuit (si nici altii) vreodata in viata ei ca va ajunge amanta. Culmea e ca unii banuiesc ca el e incurcat cu una, dar o banuiesc pe alta (saraca[:D]) si nici prin cap nu le-ar trece cine e adevarata:)).

Asa ca, da, cred ca amantele, oricit de tari se cred si mai ales daca sint implicate sentimental, sufera ca niste ciini. Eu am vazut asta cu ochii proprii si personali. Deci, "traiasca" amantele, mai ales alea fraiere[alcool]. Nu imi inchipui cum de amanta pe care o stiu eu se preteaza la "tratamentul" asta de incognito si asta numai pentru ca el vrea...daca ar fi dupa ea, ea ar "denunta" relatia imediat[:D].

#23
olguta12

olguta12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 609 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 21:02

Fetelor, scuze ca dispar din peisaj un ceas, doua sa o duc pe fiica-mea cu sania la promenada[alcool]

Votez si eu pt "hot line" macar sa facem un ban gramada[:D]

Anyella- ar tebui sa facem o carte- Sfaturi si Porunci ale DC-istelor[pk]. asta chiar ar merge.

Zepellina- bun venit in iarmaroc[pup]- mesajul tau a ramas la capitolul 2- si al tau si ualte 2 mesaje de la Anamona si Dany_m (cel din urma nu apare chiar deloc[bang]). Le rezolvam noi cumva

Pup nevestele- si amantele[zz]- si revin- daca nu ma rapune Piscoata[alcool]





[pup][pup]



olguta12



"Fear less, hope more;

Whine less, breathe more;

Talk less, say more;

Hate less, love more;

And all good things are yours."



[copil] GALUSHCA IN ACTIUNE





POVESTEA DREI PISHCOT
[bis]



[comoara] Amintiri de alta data...

#24
Luna1

Luna1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.135 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 21:22

Hai ca m-am intors si eu de la piscina unde am fost cu cel mare, am ochii umflati ca la melc in cap de la clor ca ne-am chinuit sa vorbim sub apa.[:D]

Olguta multumesc pentru detaliere. Am ras desi stiu ca a fost de plans. Cred ca a fost mai simplu sa ierti pentru ca duduca era la mare distanta si Bombonelu' langa tine in pat (sau sub pat tinand cont de situatie[:D]).

Eh, poate sunt eu mai radicala in gandire, si asa cum spuneati si voi Doamne fereste insa vedeti voi, problema mea majora e ca eu pot ierta insa nu pot uita si am o limba frateeeee....

Si stiu ca asa cum ai zis tu Olgule daca hotarasti sa ramai cu inculpatul pai ai inchis subektul amanta pentru totdeauna, ori eu nu cred ca as putea. In fine sper sa nu fiu pusa in situatia de a afla ca am puteri mult mai mari decat cred.[:D]

Cu tatal baiatului cel mare abia dupa ce ne-am despartit am aflat ca avea o "colega" la servici care il alina cand venea de acasa de la scorpie. Adica JE. Eu care nu exagerez, la o saptamana dupa ce nascusem incapeam in vechile haine, aveam 40 kg si m-am dus la un eveniment la el la servici intr-o rochie mulata de le iesisera ochii colegilor lui ca la melc. (Deh aveam 23 ani, si o episiotomie de n-am stat pe scaun in seara aia ca ustura ca naiba). Eu care ma chinuiam sa nu duca lipsurile care apar in urma unei nasteri si aparitiei unui copil (da ma refer si la cele sexuale).

Si aflu apoi ca ca il consola colega. Am si cunoscut-o, ne-am intalnit sa-mi zica ce mult si-ar dori sa fie mai mult implicata in viata lui Cosmin (intre noi fie vorba i-am zis lu' tac-su ca asa cum eu nu aduc barbati acasa peste copil am pretentia nici el sa nu il duca in societatea ei pana ce aceasta nu-i devine sotie).

In fine cert e ca am ajuns la concluzia ca mai depinde si de firea omului. Aluia i-am stat si in cap sa fie fericit si nu a functionat. Astuia i-am fost reala, asa cum am fost eu, cu cele 5 kg dupa nastere (mai am de scapat de 3), obosita, cu sex cand am chef cu adevarat, si vaz ca tot imi face declaratii de dragoste zilnic. INCA. Si da, fac eforturi si pentru el, majore insa nu mai consider ca daca fac nu stiu ce nu mai fuge la alta. Consider ca daca intra in calduri pot fi eu si Angelina J ca tot se va duce.

Vikinga te-am admirat pentru tarie, pe bune.

Lisaelisa imi pare rau pentru experienta ta. Iti inteleg acum inversunarea. Insa raman la parerea mea, eu chiar nu consider ca amanta, persoana respectiva este vinovata de mai mult decat lipsa de morala si respect fata de ea.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

#25
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 21:30

Olguta,am ras eu,dar e de plans!Te felicit pentru puterea si determinarea de a merge mai departe!Eu nu stiu daca as fi in stare!Mie mi-a facut ceva muuuult mai insignifiant,nici vorba de amanta,si bagaju era la usa,plus cheia de la masina luata,ca e a mea!Am pus totusi pe hartie bune si rele si dat fiind faptul ca alea bune sunt triple fata de alea rele,i-am permis sa-si puna tzoalele la loc.

Vikinga,lisa[flo]pentru puterea deciziei!



"La vita e bella"

De mancare

Dulciuri

Din gradina mea

#26
lisaelisa

lisaelisa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.310 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 21:33

Luna, bineinteles ca principalii vinovati sunt barbatii nostri. Pe al meu l-am taxat chiar atunci, cand mi-am dat seama. Ei, i-am batut doar 2 apropouri. Dar, am mai raspuns, nu le pot oferi consolare amantelor. Mai ales, ca si eu am fost in postura asta. Si sa stii ca nu din lipsa de respect fata de persoana mea, ci fiindca mi se aprinsesera calcaiele. Si mai si credeam ca nevasta-sa era o piedica in calea fericirii mele...[bibe]

Am sansa unei educatii sanatoase, zic eu, si, astfel am pus capat unei legaturi care nu ar fi dus nicaieri.




lisaelisa

mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas

#27
lisaelisa

lisaelisa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.310 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 21:37

Valentina, [flo] si pt tine.

lisaelisa

mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas

#28
violeta69

violeta69

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.547 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 21:37

Olguta,mie mi-ar fi venit sa rad daca nu-mi venea sa plang[:D]

toata povestea asta stiu ca te-a intarit,dar te-a facut sa stai si cu luminitele aprinse mereu[:D]



sper ca nu esti suparata pe mine! [flo]

ca daca nu-s in categoria amantelor si nici a sotioarelor nu'nseamna ca nu exist [:D]glumesc [asia]



io zic ca ai avut si niscai noroc ca don'soara era asa departe si dl.sot nu a putut sa o consoleze live[alcool]

dar ...cine stie?!poate ca e omu'tau de alta calitate [:)]



amantele au ramas pe ganduri?![:I]



Alaturi de EMMA [ruga]

Alaturi de SONIA[floare3]

si MIHAITA are nevoie de noi,BLOGUL LUI MIHAITA[floare3]

si nu in ultimul rand donu'Bodo[floare3]



Vio [trombon],mamica lui MIHNEA [avion] viitor "descoperitor" de infinit



__________________________________________________

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!



#29
casandra

casandra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.231 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 22:01

despre esecul/suferinta in dragoste:

http://www.sfintiiar...re.php?iid=1754

Sa ne fie de folos!

#30
maru

maru

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.954 mesaje

Postat 07 aprilie 2009 - 22:06

fata draga, se pare ca tu nu ai depasit problema. ai tacut malc din cine stie ce motive, pentru ca daca l-as fi prins cu alta sigur n-ar fi fost numai 2 apropo-uri! poate 2 pe minut, dar numai 2?

Citat:
citat din mesajul lui lisaelisa

Luna, bineinteles ca principalii vinovati sunt barbatii nostri. Pe al meu l-am taxat chiar atunci, cand mi-am dat seama. Ei, i-am batut doar 2 apropouri. Dar, am mai raspuns, nu le pot oferi consolare amantelor. Mai ales, ca si eu am fost in postura asta. Si sa stii ca nu din lipsa de respect fata de persoana mea, ci fiindca mi se aprinsesera calcaiele. Si mai si credeam ca nevasta-sa era o piedica in calea fericirii mele...[bibe]

Am sansa unei educatii sanatoase, zic eu, si, astfel am pus capat unei legaturi care nu ar fi dus nicaieri.




lisaelisa

mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas

unde era educatia sanatoasa cand se intampla?

Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei!
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -