Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

*Aspirante optimiste > 20 ani( 110 )*


318 raspunsuri la acest subiect

#1
baby_r7

baby_r7

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.260 mesaje

Postat 30 mai 2007 - 15:41

[9cer]Lista aspirantelor optimiste care vor deveni mamici:[9cer]


Victoria(Veronica), Gabela(Gabriela), Pepsica (Antonia), Pia (Oprina), Tumpi (Ionela), Codri (Codruta), MirelaV (Mirela), Alinuche(Alina), Cornelia1172 (Cornelia), Valentina G (Valentina Georgeta), Mariaa (Maria), Gabid (Gabriela), Salmida (Adia Florentina), Ioana1971 (Ioana), Speranta (Angelica), Robert (Robert si Alina), Ilie si Suzana (Ilie si Suzana), MadalinaM (Nina), Remy (Camela), OtiliaLia (Otilia), Lucia Munteanu (Manuela Lucia), Ilenya (Ileana), Camisv (Camelia), flory76 (Florentina-Iuliana), irinacodrina (Irina Codrina), gogosar (Natalia Anca), giugiuca (Irina), steliana04(Steliana), deca (Carmen), dinah (Elena), Anca Wish (Ana-Maria), Chi(Cristina), claudia123 (Claudia), asi (Stanca-Ioana), ardit(Afrodita), Felicia (Felicia), nounou (Florina), GeorgianaI (Georgiana), LindaG (Linda), heleny (Heleny-Elena), Gabriela Elena (Gabriela Elena), Floran(Florina), Lumit (Luminita-Violeta), nicol78 (Elena-Nicoleta), pusichet (Ana Maria), Costi (Elena), elli(Manuela), andra10 (Andra), Natalia26, dedi (Adela), ela2004 (Ionela), puiusu(Oana), Anku (Anca Cerasela), luli ( Mirela), lauion (Laura), floarea de colt (Ana Maria), Pmihaela (Elena Mihaela), dionisiade (Florentina), iepurila(Irina), Anca (Anca Mioara), Avalon (Adriana), Roxee (Raluca), adya(Adina), biancaxl (Bianca), zamfir.mel (Mihaela), Lauricipani (Laura-Alexandra), Carmen.cita (Carmen), Elenya m (Mihaela), Crinuta 71(Ioana), Ioana-Cristina (Ioana-Crisitna), Pis (Mihaela-Felicia), barbye (Mirela), diciu (Anda Gabriela & Paul Tiberiu), Madada(Daniela Florentina), Mirga (Mirela & Gabriel), danuta_c (Dana), adi95 (Andreea), marrina (Monia), Mihaela V (Mihaela), didi-anda (Anda Ioana), simonette (Sanda), lucia_1 (Lucia Elena), georgiiana (Georgiiana Alina), Silvana Popovici (Iuliana Silvia), cami30 (Camelia Veronica), camy062004(Camelia), Dyana (Diana), motanik (Andra), iepumic (Anca), cornelianeli (Cornelia), adela achim (Maria-Adela), adiutza (Adina), mmc_nd (Malina-Mihaela), florentin156 (Rodica), Aissa (Cristina), Danyalo (Elena-Daniela), ancuta_stan (Ancuta-Elena), Dana n (Daniela), danotino (Daniela Claudia), cherry22, antosit (Antoaneta), kla78 (Claudia), Andrusha(Andra), Tabitha (Ioana), Irinush4u, miki-miki (Mihaela), BiancaB (Bianca), Mirela_1 (Mirela Carmen), nusy (Marinela), Daniela76 (Daniela Gabriela), Ionara23 (Ioana), geo ionita (Georgiana), Corinuk, Mary14 (Geanina Maria), Sadaf, Mica-mica (Mihaela), zozela (Marilena), BIENCUTA (Bianca), Miramar (Cosmina), carmencyta (Carmen-Mihaela), sorceress (Florina), mormelvio (Mihaela-Magdalena), alibebe (Alina), Ioanatugs (Ioana Tugs), Carmen_Marieta, pupesita (Mihaela) ,ayna (Corina), Stelutza_36, helga, oanademunck (Oana), didi-edi, iuca (Viorica), Moira, cris.do, Olivia26 (Ramona), leo_71 (LEONORA -OLTITIA),marryan, voicu_bebi, cicina, marianna, nucutza (Irina-Felicia), daciovi (Daciana), aurel_cris, turturica, ralu76, carmenpit, tumpidunki, Andrada.P, nushulica, mita.2000, Nadya, Al�, Michellex, floriscris, brianna, MP_Julya, luy (Luiza), iliuta, helicom, claui, iazminn, poki, rox dox(Roxana), clarissa, mi_a, Zenobia, Nikunikalai, andriushca (Andreea), Anaoi (Ioana Eugenia), Kory (Mary), Carla28, Oana_2006 (Oana-Madalina), Micky2007, Lucia28, nichi (Oana), noela_ carmen, stancutza (Diana), PamELLA (Gabriela), Diulet12, Gabitzu37 (Gabi), maria08, CristinaSon, aweya, Truth, ariana1005, Iulica81, Dasha, Miki-ki, Gabitoni, Ileana2000, mcrissa (Cristina-Daniela), alexia28 (Mihaela), Alysh (Alina), zisaCami (Elena-Camelia), cosmina78, alina.z, numeioana(Ioana-Maria), Aylla, Smaddy, fecian, AleDutulescu, madutza_bra, vrmoana(Oana), -andreea-, nebunica-zapacica, winter, ysa26, printesa_roz, corivio, iumosa, Moira, Monica11 (Monica Iuliana), andreutza23, teomaria (Marinela-Gina), elena_mol (Elena), oana1177, geany25, Jovi, Adifle, Ami_79, BillyBilly (Catalina), Denii mic, iulia25, blueeyes2003(Mirela), Evy28, mBuca, doula, marig (Mariana), baby_r7 (Roxana), katja, miezure, viriniana, tzuca74(Ioana), acadea, LAZARINA, anais74(Daniela), ache, underqueen (Emma Maria), Blanche25 (Bianca Laura), Claudinna (Claudia - Mirela), GABRIELUTA, Elara(Gabriela), ella, felicia20(Felicia), critina, Bitza037(Irina), andreea83, Cocolyso(Costelana), adriana1005, MARY-ADY, Alexa.1983, Analisa, Remiclea, bulinanico 79, lgireada (Liliana), Ali_bia(Alina), Kitzy, catty (catalina), bebecris, Remaliss, danangie (Daniela Angela), Aidaciolac, Liana30 (Mariana), Michelle81(Mihaela), Antonella76, Morcoveatza, Violeta m tm, smoly, mirelusaBH, ladymina77, kyya, AnnePOPA, Teo2rina, Rontzy,magduta10(Magda), oana_oana26(Geanina), Karina, stefiuta (Stefania),

[gravi]-dutze foste aspirante:
CHOWPERSA, Raza de Soare(Nicoleta), chiquitita, addinel, doxinu, musete (Laura-Lucia), andicu(Andreea), kitty_nic (Cristina Valentina), Petit Ange, alina.a (Alina), lorinaoo1, amameda(Meda), AndraZ (Andra), oanabbb, Olguttza, danutza2, estecri (Sorina), claucia (Claudia-Ioana), Alinutzaa, simo_al_jaafari, Oana T (Oana), Anculici, Luna1, mychydutza, july_g (Iulia), lachione (Mihaela Laura), brabe, oanaonyx(Oana), Betty78, Aniast72 (Andreea), valicutza (Valentina), selina-d, thea_m (Teodora), laviniaN (Lavinia), mirella76, Sim_Stoian, NanaMotoc, toma_lly (Alina), Marunzika (Ana Maria), cristina85ss, Lulu77 (Alina Mariana), danielaradu(Aura Daniela), Danielle02, emma76, moldoveanca, Laurici_27, adimercedes (Adriana), Sheherezada(Florentina), Adhnana (Caterina), AlinucaT, Adaria, LoredanaG, Ramonella, kriss79 (Cristina), oana_r(oana), fify, Sheritra (Adina), ancadragoman (Georgeta-Ancuta), bb_yasmi, irina_stef, RGE, ade 7928(Adela-Maria), geany bc (Geanina), olim, Fanta (Stefana), mihaStroescu (Mihaela), Salomea (Elena), danap (Daniela), Bebika (Adriana), roxx (Roxana), Bibyrox (Rozalia), anne_ma (Ana-Maria), MIKUTA4 (Mirela), iubisimo, ramona_jianu, Adinag, NataliaS, Laura Ioana, Gugushtiuc, darleena, Dany2007, bubuleana(Georgiana), Irlandeza(Marinela), Remiclea(Raluca), geo ionita, kalosalina (Nicoleta-Alina), Carmen e ( Carmen ),


[mamica] foste aspirante:
mishi(Mihaela), dandana(Daniela), RO-ANA(Liliana), mexxa (Andreea), Madyn (Nicoleta - Magdalena), nastad(Doina), Karula (Raluca), romaniaau(Florina), dariana (Aurora Cristina), Alisia (Alina), Annaa(Ana Aurica), martha78 (Mihaela), Ionica, alina constantin(Alina Ioana), floricika (Florentina), anangel_lexi(Alexandra), osna(Svetlana), mamiFlori, Beatrix(Melania), Georox, Amy-@my, Mirona(Mirona), Lorym, Simo29(Simona), Dbunny, danita, Dacicica(Daciana), gheorlan (Simona), RUXMAX(Ruxandra), Bety(Beatrice), ingeras26a(Andreea), alydumy(Valentina), kateryna(Elena-Georgiana), marinar(Marina), TERBITZA(Florina), Elise, nanuk(Gabi), Cristinna(Cristina), aventura, monica_b, Alinatxa (Alina), iriss27 (Irina), mari-lu, karra 80, alionushca(Aliona), Jonica (Ioana), Ileana (Ileana), danni, loina_ln, claubd, tzontzonel, katthy (Ana Catalina), vas, Amely (Diana), gabiu (Gabriela), Tanya(Elena Mihaela), IULIABRAILA, eseea(Felicia), Tmihaela(Mihaela),Alexa Ioana (Roxana), GildaT (Eleonora),

Aceste liste sunt intocmite in scopul de a fi duse la biserica de catre noi, aspirantele, atunci cand una dintre noi are posibilitatea de a face acest lucru. Acum e postul Pastelui si multe mergem la biserica sau la manastiri mai des asa ca, va rugam sa nu uitati sa duceti si lista.
Multumim anticipat in numele tuturor celorlalte aspirante si sa ne ajute D-zeu sa ne implinim visul de a fi mamici.




[ruga]
Sfinte Antoane, mângâietorul sufletelor mâhnite, priveste cu îndurare si vezi cum traiesc în întristare, pentru ca Dumnezeu nu mi-a dat haru

#2
ariana1005

ariana1005

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 249 mesaje

Postat 30 mai 2007 - 15:45

Baby



[flo] pentru capitolul nou - MULTUMIM

[pup] pentru ca esti o luptatoare care sigur va fi rasplatita [ruga]



____________________________



Proiect BB inceput in mai 2006



Andreea
[flo]

#3
Alysh

Alysh

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.882 mesaje

Postat 30 mai 2007 - 15:45

Baby, bine ai revenit printre noi, stiu ca acum cuvintele sunt de prisos si timpul va cicatriza ranile. Sper din suflet ca Dumnezeu sa te ajute si sa-ti indeplineasca, de data asta, repede, marea ta dorinta. [pup]

Fetelor, va doresc un capitol plin de NOROC si II

http://t2.lilypie.com/E9rkp2.png

#4
Blanche25

Blanche25

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.645 mesaje

Postat 30 mai 2007 - 15:46

Baby iubita multi pupici si multa putere pentru a putea trece peste tot.[pup][pup][pup][pup][pup]

Karina bine ai venit pe [dc]. Sa ai parte de o sedere scurta pe la noi si fuguta la odisee.

Michelle multumesc pentru galerie. Esti o scumpa!!![pup]

Dar la mine simptome de CM sunt..nu de bebe....plus ca am ''cotrobait'' dupa col si l-am gasit jos si moale si deschis....[q][q][q]



maybe baby? -august 2005



maybe baby? -august 2005

#5
baby_r7

baby_r7

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.260 mesaje

Postat 30 mai 2007 - 15:46

sper ca sunteti toate bine!!!!!!!!!!!!!!

eu nu voi sta prea mult ca o sa incerc sa dorm mai incolo.

dar sunt spre bine.

am fost azi la control si uterul incepe sa se retraga si nici sangerari cu cheaguri nu mai am, deci m-a curatat bine dr.

am vazut ca mi-ati dus lipsa si sa stiti ca a fost reciproc.

acum speram sa fie bine in viitor si va doresc la toate bebei cat mai curand!!!!!!![pup][pup][pup][pup]



poze

bebita te asteptam!!!![copil]

in asteptare [fum] din 13 decembrie 2000


ROXANA



#6
rox_dox

rox_dox

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 727 mesaje

Postat 30 mai 2007 - 15:48

baby..multumim...

si cand doresti sa vb , noi suntem aici..te iubim!

[grup][pup]





_____________________________________

...gata..luna asta raman [gravi]!!!

This is my quest/To follow that star/

No matter how hopeless/No matter how far!




Pozele mele!

#7
felicia20

felicia20

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 856 mesaje

Postat 30 mai 2007 - 15:48

Baby, multumim. Sa fie de bun augur acest nou capitol si DD sa te ajute sa-ti revii si sa poti lupta in continuare. [ruga] Va fi bine, ai sa vezi! [pup]

http://tt.lilypie.com/Eragp3.png

#8
baby_r7

baby_r7

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.260 mesaje

Postat 30 mai 2007 - 15:49

eu am pus acum la ticker perioada aproximativa la cm, numarand de sambata.

vom vedea acum, depinde de cand va veni cm.

la prima sarcina a venit la 6 saptamani.......acum cum o vrea DD.

sper din tot sufletul de data asta sa fie bine!!!!!!!!!!



poze

bebita te asteptam!!!![copil]

in asteptare [fum] din 13 decembrie 2000


ROXANA



#9
RAMONELLA

RAMONELLA

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.894 mesaje

Postat 30 mai 2007 - 15:54

Roxy!!!!!![pup][pup][pup]Draga de tine,bine ai revenit!!!!!Ti-am simtit lipsa!!!!Am ramas socata de ceea ce ti s-a intamplat.Ma bucur ca acum esti bine,si iti doresc ca Doamne Doamne sa iti dea in curand bebikul mult visat.O sa fie bine,ai sa vezi!!!!!!Doamne ajuta!!!!!



poze



bebelina




Ramonel[gravi]17+ [fetita]Alexia Beatrice



#10
baby_r7

baby_r7

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.260 mesaje

Postat 30 mai 2007 - 15:58

multumesc mult pt. primire!!!!!!!

sincer am crezut ca nu voi avea puterea sa trec nici pe jumate inca odata prin asta, dar DD te intareste atunci cand e nevoie.

sunt "fericita", daca pot spune asa, ca nu am stiut de sarcina, pt. ca asa mi-as fi facut sperante si pe urma nini cu macaraua nu ma mai scoteati din butoi.

incerc sa nu ma gandesc ca a fost vina mea si ca asa a fost sa fie.

am citit despre Oana si parca un minut am uitat de mine si am plans copilasii ei si pe ea.

mi s-a rupt inima pentru ce a patit si nu e drept pur si simplu, nu exista cuvinte sa exprime ce simte o mama care isi pierde copii, fie la 4 saptamani, fie la 24 saptamani.

dar cu cat e mai mare copilul, cu atat durerea si suferinta mamei se accentueaza din pacate.......

ma rog la DD sa aiba puterea sa treaca peste aceasta incercare si sa redevina opimista..........

sincer u acum desi imi doresc enorm un copil imi e frica pur si simplu sa ma gandesc macar ca voi ramane gravida iar.

saptamana viitoare voi duce lista la biserica(a aspirantelor), atunci voi merge sa ma spovedesc si sper sa inceteze odata vestile acestea triste.



poze

bebita te asteptam!!!![copil]

in asteptare [fum] din 13 decembrie 2000


ROXANA




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -