Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (97)


199 raspunsuri la acest subiect

#191
Nerantula

Nerantula

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.451 mesaje

Postat 06 aprilie 2009 - 19:58

Anca, ce margica ai tu acolo! [olala] Bravo, Carlita! Gruia nu sta in fundulet, nu merge de-a busilea, dar m-a omorat ca vrea sa mearga in picioare! [bang]

Sabinel, dar compotul cela nu era facut cu zahar?

Monyca, imi pare rau ca Eva e atat de reticenta, nu pot sa-ti doresc decat sa ai muuuulta rabdare! [flo] Te rog sa mai intri sa ne mai spui ce progrese face, daca ai timp [pup]





Gruia - haiducel iubit 16.09.2008



Hypnotic Parade





#192
baby_boy

baby_boy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.568 mesaje

Postat 06 aprilie 2009 - 20:09

Nerantula[pup]

As avea si eu 2 intrebari

Cum ati dat banana la bebei?Pasata cu furculita?sau cum?
Iar branzica cum iese-asa o amestecati cu pireul de fructe?sau o mai maruntiti cumva?

Maine vrem sa incercam lucruri noi[:I]

Cristina , mamica de [copil] Raducu (7.10.2008)


#193
CosmyB.

CosmyB.

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 06 aprilie 2009 - 20:20

Baby_boy eu i-am dat banana pasata cu furculita, i-am dat-o goala fara altceva [flo]

Branzica inca nu am facut, dar cred ca o poti marunti cu furculita, poate te ajuta fetele care au experienta [:)]



Pozici

[9cer] Mamica [9cer]de[copil]Maya




#194
anamona

anamona

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.986 mesaje

Postat 06 aprilie 2009 - 20:21

Musette
uite lista de farmacii care au mustela bebe (vezi ca au si enfant- se gaseste in mai multe farmacii - nu stiu care ar fi diferenta concreta intre ele)
http://www.sensiblu....&ItemId=5335625

Eu am luat mustela bebe pentru zone sensibile (zona fetei) de la farmacia din carrefour militari costa vreo 40 RON 15 ml nu reusesc sa o gasesc in site-ul lor

mai intreba cineva de palarii/sepcute pentru baietei - am vazut in carrefour la rafturile de copii - erau mai multe modele, chiar simpatice - bumbac 100% de buna calitate - costau 20 RON sau 25 RON
Am luat si eu 2 palarioare pentru Thea, nu m-am putut abtine :)

Nerantula si Alexasimami dau o Nirvana cu praline si caramel astazi...aseara am reusit sa termin cutia singura :))) - s-a crucit sotzul astazi cand i-am zis sa mai ia o cutie :)))) lol

Dyanira - scumpel foc Andrei, ma bucur ca scrii din nou, noi nu prea am interactionat, am venit aici cand tu absentai.
Cat despre vaccin, ti-as recomanda sa il faci totusi, eu merg cu Thea la 2 pediatri cu foarte mare experienta si amandoi mi-au spus ca daca nu s-ar vedea semnul (sa aiba cel putin 3mm diametru) ar trebui refacut vaccinul neaparat.
Nu vreau sa creez polemici, faci ce crezi tu ca e mai bine, eu ti-am zis doar ce cred...





#195
babytza

babytza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.624 mesaje

Postat 06 aprilie 2009 - 20:45

Dyania wow ...8 dintisori ...ce iepuras ai [iepu]



Am inceput si noi sa stam centrala oprita ziua si seara doar putin o deschidem daca e necesar. Bebe doarme bine cu geamurile deschise. ceea ce imi da libertatea de a mai face una alta in timp ce el doarme chiar in camera langa el.Nu ma mai simte ca se aude zgomot de pe strada [:D]



Sabinel nu am sunet la calculator si nu ii dau restart acum ca sunt intr-o pauza de curatenie si nu am timp, dar intru diseara sa o vad pe mandruta [pup]



Roxi si eu sunt fan vata pe batz [:D] nu ma dezvat de ea nici acum ca sunt mare.....ficatel noi nu am papat inca.



Andy_galro of sunteti inca bolnaviori....poate ii trece dupa ce sparge gingiutza [pup] Multa sanatate si sa scapati de febra [flo]



Lumi pup hunii dulce [pup][pup]



Presupun ca eu nu mai trebuie sa subliniez cat imi plac prostanacii astia galbejiti [:D] Chiar ca am inceput sa ii caut si cand vorbesc pe mess si daca nu ii am, scriu [emoticon de nu stiu care] [:D][:D][:D]



Anca soricelul nu mai este asa de papacios zilele astea. Doar legumele la pranz si cerealele de seara le papa foarte bine. Masa de dimineata si cea de dupa-amiaza nu mai sunt asa pe placul lui. Este posibil sa fie de la Rotarix sa ca nu ma agit...o sa i treaca lui [pup] cu raguseala Carlei nu stiu ce sa iti zic [flo]



Lidia [bis] pentru dintzocul 3 [bis] si pup fata papacioasa prin parcuri [pup]



andreutac esti totala [:D][:D][:D]



Ankussa imi pare rau ca a cazut...dar se mai intampla si de-astea , nu te necaji [pup] Si Valentina a cazut cand era micutza si cu siguranta si David va face acelasi lucru la prima secunda de neatentie [:D]



anamona eu am luat protectii de colturi si am pus la masa ca domisorul se lasa in parti cand e premergator si direct cu capul in masa a dat [bang]



dyanira e un scump micutul Andrei [olala]



Denisa sambata am fost cu capsorul descoperit dar ieri i-am pus o sepcuta pentru ca unde am fost noi era camp liber in jur si batea vantul f tare...



BRAVO CARLA !!!!!!!!!! [pk][pk][pk][pk]



Musette ma bucur ca te-ai linistit [pup][pup][pup][pup] si bag si de-astea [flo][flo][flo][flo][flo] fara numar....[:D]



MOnica C imi pare rau ca inceputul a fost un esec. Dar nu te bosumfla , va fi bine si la Eva si o sa pape ea tot ce ii da mami [pup] Eu i-am facut Valentinei gaurici la 7 luni. Dar nu mai stiu cu ce i-am dat dupa interventie...sorry [pup]



Cuscra am luat o tona de lucruri la mine : haine si papa si jucarii si carucior si pe mama si pe Tina....DAR ....am uitat aparatul acasa [q]



Baby boy branzica doar facuta la bleneder o papa, altfel se ineaca o scuipa si gata papa...si banana la fel ,o pus la blender musai [pup]



Wow...mai aveam putin si se schimba capitolul pana scriam eu mesajul.....[:)]



[zana]Printesa mea iubita Valentina [copil]Soricelul meu iubit David



[foto]

#196
Monyca.C

Monyca.C

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 321 mesaje

Postat 06 aprilie 2009 - 21:04

Baby_boy si pitica mea se trezeste de la un timp fff des noaptea ptr papica..cel putin in ultima saptamana m-a extenuat..se trezeste cred si de 5 ori pe noapte, nu papa mult..trage de cateva ori si adoarme..poate de sete, poate din cauza dintisorilor..cine stie..cert este ca ea niciodata de cand am nascut-o nu a dormit mai mult de 6 ore max legate..cu ceiutul..nici eu nu prea sunt de acord noaptea..

Banana, atat cat a vrut ea sa pape..nu f multa..cateva lingurite..eu i-am dat-o pe razatoare..am una mica mica din plastic in forma de peste, cum erau inainte..e f practica si la cantitati mici e excelenta..iese un fel de piureut..asa am facut cu toate fructele de altfel..branzica nu stiu ce sa-ti zic ca noi inca nu am inceput sa o papam..cred ca cel mai bine ar fi cu furculita..cel mai bine las pe mamici care deja au inceput si branzica sa-ti explice [pup]



Dyanira bine ai revenit !!!



Andy_garlo multa multa sanatate puiului ! De ce nu incerci si Novocalminul ? sau poate deja l-ati incercat si nu am fost eu atenta ? la noi a functionat..am avut 39.4..am pus jumatate si i-a scazut imediat !!!



Anca ma uit la Carla si-mi vine s-o mananc. Mai ales cand muta manuta sa se deplaseze e dulce fooc..ce repede a crescut si e super super vioaie..a mea nici macar nu se intoarce singura de pe spate pe burtica si invers..ce sa mai vorbesc de 4 labute..cand o pun pe burta mai mult de 10 sec nu sta si incepe sa gafaie..[alcool]



Nerantula, KID, Cosmy[pup][pup]va multumesc ptr cuvintele frumoase si incurajari. Am speranta ca va incepe si ea la un moment dat..chiar spunea cineva nu mai tin minte cine pe forum, nu o sa pape titi pana la 18 ani.[alcool] dar pana atunci imi toaca mie nervii...[bang][bang][bang]







Mamica fericita de floricica EVA PARASKEVA (22.09.2008)[copil]

poze cu printesa mea si nu numai

#197
CosmyB.

CosmyB.

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 06 aprilie 2009 - 21:13

Monyca pentru gaurile in urechi mi-au spus in spital sa o dau cu Tetraciclina unguent, dar s-au vindecat foarte repede si nu a fost nevoie. E antibiotic nu stiu daca e safe sa o dai. [flo]



Pozici

[9cer] Mamica [9cer]de[copil]Maya




#198
sept-oct2008

sept-oct2008

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.401 mesaje

Postat 06 aprilie 2009 - 21:15

[biz] Capitol nou [biz]

#199
baby_boy

baby_boy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.568 mesaje

Postat 06 aprilie 2009 - 21:53

CosmyB, Babytza, MonycaC multumesc mult pentru raspunsuri[pup][pup][pup]

Cristina , mamica de [copil] Raducu (7.10.2008)



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -