Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (97)


199 raspunsuri la acest subiect

#1
sept-oct2008

sept-oct2008

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.401 mesaje

Postat 05 aprilie 2009 - 11:49






[copil]BOBOCEII NOSTRI CRESC ASA
Capitolul 1, Capitolul 2, Capitolul 3, Capitolul 4, Capitolul 5,Capitolul 6, Capitolul 7,Capitolul 8,Capitolul 9, Capitolul 10, Capitolul 11,Capitolul 12, Capitolul 13, Capitolul 14 , Capitolul 15 ,Capitolul 16 ,Capitolul 17,Capitolul 18,Capitolul 19, Capitolul 20 , Capitolul 21,Capitolul 22, Capitolul 23,Capitolul 24, Capitol 25, Capitolul 26,Capitolul 27, Capitolul 28, Capitolul 29 , Capitolul 30 , Capitolul 31 , Capitolul 32 ,Capitolul 33,Capitolul 34,Capitolul 35,Capitolul 36, Capitolul 37 ,Capitolul 38,capitolul 39,Capitolul 40,Capitolul 41,Capitolul 42,Capitol 43,Capitol44,Capitolul 45,Capitolul 46,Capitolul 47,Capitolul 48,Capitol 49Capitolul 50 ,Capitolul 51Capitolul 52,capitol 53,Capitol 54,Capitol 55,Capitol 56, Capitol 57, Capitol 58 , Capitol 59 , Capitol 60, Capitol 61 ,Capitol 62,Capitol 63,Capitol 64,Capitol 65,Capitol 66,Capitol 67,Capitol 68,Capitol 69, Capitol 70 ,Capitol 71, Capitol 72 , Capitol 73 ,Capitol 74, Capitol 75,Capitol 76, Capitol 77 , Capitol 78,Capitol 79,Capitolul 80,Capitol 81,Capitol 82,Capitol 83,Capitol 84,[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=135059"]Ca

#2
sept-oct2008

sept-oct2008

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.401 mesaje

Postat 05 aprilie 2009 - 11:51







[bis]BOBOCEII!!!![bis]

Avem 52 printese [zana] si 53cavaleri [cavaler] !



BOBOCEI DE IULIE



18 iulie - [copil]Lucia 2400g, 47cm, cezariana, 34s+1 z Claudia H


BOBOCEI DE AUGUST





13 august - [copil] Carla Alexandra 2900g, 52 cm, APGAR 9, 36s+4z, cezariana Anca81
14 august - [copil] Florin Razvan 4350g, 55 cm, cezariana, APGAR 9,37s+1z Claudinna
17 august - [copil]Mihnea Cristian2600g,48cm,naturala,Apgar9,37s+1zi Corrina
17 august - [copil]Eduard-Gabriel 1820g,46 cm,cezariana,Apgar8,37s+5z _Giulianna_
18 august - [copil]Andrei 2400g, 49cm, naturala, APGAR 9,5,36s Andy_galro
21 august - [copil]Vlad 3600 gr, 51cm, cezariana, APGAR 9 , 38s Freshanana
22 august - [copil] Mark Theodor 3350 gr, ?cm, cezariana, APGAR ? , 38s+1z Xor
22 august - [copil] Mihail 3600 gr, 52 cm, natural, APGAR 8 Didididi
22 august - [copil] Alexandru 3170 gr, 50 cm, cezariana, APGAR ? , 38 s , (Spitalul Euroclinic, dr Herghelegiu) Boo
24 august - [copil] Matei Gabriel 3300gr, 52 cm, natural , APGAR 10 , 38s+5z, Giulesti, dr. Ciprian Cristescu AlexaM
26 august - [copil] Andrey Daniel 3500gr, 51 cm, cezariana , APGAR 9,Clinica Bega, dr. Dorneanu Florin andrey2008
27 august - [copil] Maria 3070 gr, 53 cm, cezariana , APGAR 9, 38s , Elias , dr.Dan Tutunaru Kid2003
27 august - [copil] Mara Elena 3950 gr, 53 cm, cezariana , APGAR 9, 39s+6z, Elias , dr.Dan Tutunaru Simodina
28 august - [copil] Maia 2600gr, 50 cm, cezariana , APGAR 10, 39s+1z JulyMorning
28 august - [copil] Anna Sofia 2900gr, 50 cm, natural, APGAR ?, 36s+2z, Maternitatea Giulesti Joy21
28 august - [copil] Ruxandra Maria 2850gr, 50 cm, cezariana, APGAR 9, 36s a-rose



BOBOCEI DE SEPTEMBRIE





1 septembrie - [copil] Lucas 3800gr, 52 cm, natural , APGAR 9,39s+5z Bitza2008
2 septembrie - [copil] Sebastian 3550gr, 53 cm, natural, APGAR 9,37s+6z Aly_c20
2 septembrie - [copil] Dimitri 3930gr, 54 cm, cezariana , APGAR ?,38s+5z,Prof.Radu Vladareanu, Sp.Elias Muuh fratior de Alexei(13.07.2006)[copil]

4 septembrie - [copil] Irina Alexandra 3300gr,49cm,cezariana,APGAR9,38s Clau_geo
4 septembrie - [copil] Andrei Tudor 4000gr, 55 cm,cezariana,APGAR 9,40s + 3z Dyanira
5 septembrie - [copil] Ellen Laura ? gr, ? cm, natural, APGAR ? Mmimi
5 septembrie - [copil] Maria 3280gr, 52 cm,cezariana, APGAR 9, 38s+3z ,Sp.Elias,[medic] Prof.Radu Vladareanu cocutica ,surioara de Elena (04.06.2006)
6 septembrie - [copil] Bianca Nicole 2900gr, 49 cm,cezariana, APGAR 8/10, 38s+3z Laureta
7 septembrie - [copil] Mina Alexandra 3600gr,49cm,cezariana,APGAR8/9,39s+1z,dr. Cristian Radoi, Sp.Municipal Andreea_and

#3
babytza

babytza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.624 mesaje

Postat 05 aprilie 2009 - 11:57

[s] La multe lunite Ellen de Mimi , Maria de cocutica , Maxx de illia [s]



[zana]Printesa mea iubita Valentina [copil]Soricelul meu iubit David



[foto]

#4
nikolici

nikolici

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.256 mesaje

Postat 05 aprilie 2009 - 11:59

a doua a doua...uff iar am ratat locul 1.[:D]



Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)



#5
EvaF

EvaF

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.218 mesaje

Postat 05 aprilie 2009 - 12:03

Monica, draga mea. Ce frumos a fost sa citesc cuvintele tale de dimineata. Ca sa iti intorc vorbele frumoase sa stii ca asa cum ti-am mai zis si eu am simtit o apropiere de tine si asa cum spui sa fie ziua de nastere ? O sa vorbim mai multe in particular.
Ceea ce vreau sa zic este ca si eu doresc sa tin legatura cu toate fetele care mi-au scris pe PM sau e-mail ca doresc acest lucru. Deocamdata cam vine vremea de plimbarici e prea frumos afara, incep concediile curand si pentru noi luam apoi drumul spre Franta. Insa, ma bate gandul sa deschid un subiect fie « Copilutzi bilingvi » fie « Bebelusi made in France », o sa vad cand pot, daca sunt prea prinsa il deschid undeva in toamna. Asa ca poate mai dati de mine pe aici, daca nu ma gasesti la topicul/capitolul Diaspora, o sa mai arunc un ochi pe acolo pt ca acum caut informatii despre plecare, acomodarea lui Noah acolo, formalitati, etc.
Mi-a prins foarte bine, dragelor, sa va citesc PM si asa cum a zis cineva « nu stiu daca vei mai deschide forumul sa vezi acest P M » ei bine oricum ma anunta DC, asa cum stiti, imi trimite mail mereu cand am un mesaj privat nou deci, da, cand ma anunta il citesc, evident. Orice PM. Asa am citit, sa stiti toate, toate mesajele private. Dar toate care imi scrieti imi sunteti, desi cu unele dintre voi am interactionat asa de putin, chiar deloc, incat nu stiu cum sa va personalizez ce scriu.
Asa ca de mine veti mai da pe la alte subiecte informative despre copiluti, eventual subiectul meu, vorbim pe mess despre copiluti, nastere- Moni stiu ca si tu vei naste la Polizu, nu ?- adica de gasit ma gasesti, cai de comunicare sunt.
De fapt, ceea incerc sa scriu, este ca am constatat cu bucurie cata lume a citit cu placere si interes posturile mele si ma bucur ca ati aflat cate ceva de la mine de-a lungul timpului si ca doriti sa tinem legatura. Unele fete m-au sfatuit sa continuu sa scriu, deocamdata nu am nici timp nici chef sa intru, mai ales ca nu vad ce as vorbi aici fara sa marturisesc ce simt pt copilul meu, fapt arhiridiculizat p’aci. Daca imi vine cheful, poate ma intorc, nu sunt genul dezertor deloc, pur si simplu mi s-a acrit f tare de discutii virtuale in urma episodului cu pricina. Plus ca nu prea stiu cata lume din gashka Odiseei a ramas sau va ramane activa p’aici…Voi vedea in timp cum va fi, stiti voi ca timpul da un raspuns la toate. Deocamdata consider ca alte lucruri sunt mai importante si ca mai bine sa nu le mai marturisesc deloc pe aici, nu mai e cazul. Iar mesaje razante asa gen raport zilnic eu nu fac, nu am niciun general caruia sa ii raportez ceva, inainte o faceam de drag.
Sau poate deschid un subiect « fierbinte » gen « margele, bratari si zurgalai bionici », nu stiu, in orice caz, la un moment dat voi reveni ca Batman sa vorbesc despre fi-miu. Mi-ar placea un subiect concret, cu jocuri, ingrijire bebe, retete de bebe, etc, ceva extrem de concret, formulat direct si cu mers la tinta, fara floricele pe campii…de primavara asa.
Dar cu informatii, daca le am, Moni ma gasesti. Oricum, vei fi o super mega mamica pt Alexandru si eu voi fi langa tine sa iti fac galerie la nastere, indiferent la cati km departare voi fi atunci.
Mersi ! Doamne ajuta in tot ce mi-ai urat si daaaaaa, clar facem o surioara. Poate chiar ne intalnim la alta Odisee. De intalnit sa nu iti para rau ca ne vom intalni noi cumva, ori aici ori pe undeva ca nu traversez Oceanul.

Si pt ca tot ati scris majoritatea ca ma apreciati ca nu pun carnatul de pupici in mesajele mele ci merg la subiect, iaca asa de final, pun un carnacior macar sa vad cum e…
[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

le pup in special pe fetele mele scumpe Anca, Joy. Andreea_and si Piolica care de-alungul Odiseei si apoi la scutece mi-au fost si imi sunt in continuare fff dragi.


Mesajul asta e cam tampitel, nu cred ca am reusit sa scriu ce am in cap, nu e un mesaj trist deloc, recitindu-ma asa pare. Esenta e ca te sustin, Moni. Si ca ma adresez tuturor celor care imi scriu sau care ar vrea sa o faca.

PS:cand eram gravi, Moni mi-ai zis ca simti ca Luca Noah va fi un copil special. Nu voi uita niciodata ce ai zis pt ca m-a emotionat atunci. Iti intorc si eu acum aceleasi vorbe: Alexandru va fi un copilutz deosebit si clar trebuie sa se cunoasca baietii nostrii(ce tare ar fi si ei sa se nasca in aceeasi zi, ca noi, mai ales ca ai DPN apropiat de data nasterii lui fi-miu) ar fi extra super mega giga tare!!!!!!!!!


************************************************************************************

Eva, mami de

#6
nikolici

nikolici

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.256 mesaje

Postat 05 aprilie 2009 - 12:11

Hmmmm...ce frumos e afara, noi bagam o CHEIA, un snack ceva pe iarba la munte, ne-am saturat de un Bucuresti poluat.

HAI FETELOR....AFARA NU MAI MACANITI AICI!!![:D]



Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)



#7
300

300

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.402 mesaje

Postat 05 aprilie 2009 - 12:24

Cosmy: ai o iepurica super! Felicitari multe si bine ca scapasi de-o grja. Las' ca vin altele... (ce carcotasha sunt; se iarta?) edit: parca te mai felictasem odata [alcool] neuronul meu.



Nernatula ma bucur ca te-ai mai relaxat; ma voi uita pe situl cu chestii organice imediat ce am timp.



Lumi saru mana - ce ma sperie la no name este garantia; daca au, e OK< mai sunt si irme mai mici pe lumea asta, eu lucrez la una si avem niste servicii... super de super in ce priveste garantia si parerea mea ca si produse bune.



Tre sa fug ca plange bebe.



[mamica] de Anda Teodora din 10.10.2008



puiul meu dulce si mic Anda



pozne in asteptarea Andei



b de la bebe, blog...



#8
anamona

anamona

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.986 mesaje

Postat 05 aprilie 2009 - 12:29

Nerantula - merci ca mi-ai amintit de Rangali, oare de ce SPF 25 e prea mic?


care se baga la un herastrau azi?




#9
tzitziri

tzitziri

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.911 mesaje

Postat 05 aprilie 2009 - 12:30

Neata!



E bine ca nu ati mai scris asa de mult ca sa ajung sa recuperez rapid[:D].



Andreutac,si eu sper sa mearga mai bine cu diversificarea[pup].Ei, noroc ca oricum mai avem backup-ul tzitzi[:D]



Luminita[pup], mi-ar placea sa pun pariu cu tine ca David o sa manance si el bine(cum zici tu) si sa pierd...ca asa vreau si eu sa il vad trecand de limita auto-impusa de 30 de ml in ultimele zile[:D].



Lucutta, de dormit nu pot sa te ajut.David adoarme in casa la san sau tinut in brate (nu musai leganat).Dar oricum are nevoie de contactul fizic cu cineva si de stat la discutii pana adoarme.

De carnita parerile sunt impartite.Eu am doua opinii:una care zice de 3 ori pe saptamana si alta care zice ca se poate da cate putin si in fiecare zi.Deocamdata nu am ajuns acolo asa ca nu am facut cercetari.

Mie nu mi se pare deloc rau ca doarme 6 ore incontinuu.



Ramo(300),[pup].Sa fie bine pentru toti boboceii.Ca la noi chiar a fost o zi frumoasa si sanatoasa ieri!

Eu am luat steamer de la Philips.Dar am facut o singura data la el si de atunci prefer sa ii fierb legumele (asta a fost si sfatul doctorului).Deci cel putin deocamdata sta degeaba(desi imi pusesem in gand pilaful dupa retata de la AlexaM).

Lui David toate doctoriile i le dau cu seringa.Nu ca ar fi contat (ca tot a fost suparat mult timp si pe lingurita), dar dupa cateva zile a revenit la ganduri mai bune!Asa ca succes cu diversificarea[:)]



Cristina(baby_boy), dar si voi mancati ceva de speriat[:D].Sa o tineti tot asa!Si poate o sa va urmeze si astia mai mofturosii (printre care ne aflam).



_Irina, imi pare rau ca ati ajuns unde ati ajuns dar ma bucur ca macar e civilizat.

Felicitari pentru statul in fundulet!Super!Si cu diversificarea sper sa vina si ea la ganduri mai bune asa cum sper pentru toti bebeii pretentiosi de pe aici[:)]



Cristineescu, imi pare rau ca sunteti bolnaviori.Dar sunt sigura ca va trece (din pacate constat ca asa se intampla cand e bebe mic).Sanatate multa![pup]



Laura, nu mai zic nimic ca nu stiu ce sa zic[pup]



Claudinna, am vazut cu teatrul din Caracal ca l-au facut pe Florin Piersic cetatean de onoare[:D].



Nikolici, daca e vorba de cerealele cu orez si roscove de la Nestle atunci (si) noi i-am dat.Dar le-am cautat expres sa se faca cu apa deci stiam ca se fac cu apa....nu stiu ce sa zic daca sa inlocuiesti acum laptele cu apa.De stricat nu cred ca are ce sa strice laptele ala.Cred doar ca sunt facute sa fie cu apa pe ideea ca sunt pentru regim in caz de diaree cand nu mai e indicat laptele.Atat.










Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)



#10
300

300

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.402 mesaje

Postat 05 aprilie 2009 - 12:35

Giulianna voiam sa zic ca si Ralu a mers pe varfuri. Nu-mi amintesc de restul fratilor ca sunt multi ani de-atunci.



Laureta vad ca din toate jucariile Bianca alege telefonul. Stie ea ce e frumos si canta nu?



Delphinas tu ce mai faci? De ce nu dai niciun semn ca esti bine?



Marinush, nicoleta15, amif - unde sunteti? Va rog nu va speriati, in peste 100 de episoade la odisee si aproape tot atatea aici au existat foarte putine scantei, noi speram ca s-a terminat cu toate de data asat asa ca pls... nu va speriati, nu fugiti!



Lacribel ce faceti? Mirunica bombonica ce perle mai scoate?



edit: Oana saru' mana, bagat la cap. Lasa-l pe bebe in pace,a re o viata sa manance. Poate vrea direct friptura, mai stii?



[mamica] de Anda Teodora din 10.10.2008



puiul meu dulce si mic Anda



pozne in asteptarea Andei



b de la bebe, blog...




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -