Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 7 voturi

Sunt amanta


499 raspunsuri la acest subiect

#21
olguta12

olguta12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 609 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 22:07

Martie[:-)))][:-)))][:-)))] 1-0 pt tine, conitza. Jos[asia]... ca asa ma gandeam si eu[pk]. cam neantrenant...

Ellej- N-auzisi(vazusi, citisi) surioara, ca domnu' amant sta cu scorpia ca sa nu-i ia averea? Citeste tu acolo oleaca mai sus... ca fuse "amenintzat" flacaul cu pierderea bunurilor obstesti- drept plata pt cei trei ani de casnicie. Ce nevasta meschina si materialista[V].

Nedumerirea mea este urmatoarea...daca este atit de amorezat de 'mneata, de ce nu a divortat de "scorpie" de la bun inceput, INAINTE de a incepe o relatie clandestina si plina de pasiune cu o fata tinara si inocenta? Inainte de a te pune pe post de amanta?



Ah..inca o mica intrebare... cati ani are Fat Frumos Din Streasina?

Surprinzator ca la 14 ani(daca acum ai 20, "aritmetic" vorbind, acu' 6 ani aveai 14 deoarece-stiu eu sigur ca- 20-6=14. Sau gresesc?)ca deja erai in liceu, si deja te gandeai la maritis. Eu la 14 ani eram doar in clasa a 7a, si ma gandeam la ce aveam sa port la scoala a doua zi... Dar am fost mai inceata, ce-i drept. Si nici la "aritmetica" n-am avut nota maxima.



Vesnic nedumerita,





olguta12



"Fear less, hope more;

Whine less, breathe more;

Talk less, say more;

Hate less, love more;

And all good things are yours."



[copil] GALUSHCA IN ACTIUNE





POVESTEA DREI PISHCOT
[bis]



[comoara] Amintiri de alta data...

#22
Natasha_Pisi

Natasha_Pisi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 22:08

[font=Comic Sans MS][/font=Comic Sans MS

Gaby iubitul meu din acea perioada nu avea o amanta, noi nefiind casatoriti...Era , pana la urma liber sa faca ce vrea. Ce a fost mai trist e ca inca eram in perioada aceea in care totul era roz si tot ce zbura se manca. Cat despre faptul k nu mi-a picat bine,e logic ca nu,insa nu am mai ramas langa el si mi-am vazut de drum. Concluzie..El e si acum cu ea , eu mi-am dat seama ca totul a fost decat un vis al adolescentei si ca la un momendat tot s-ar fi terminat avand in vedere diferentele enorme dintre noi. Deci a fost mult mai bine asa. Si nu , nu sunt materialista, nu ma intretine el, nu mi-a luat casa,masina, nu imi da el sa mananc. Cu toate ca are posibilitatea sa o faca , pot sa raman si fara bani de tigari ca nu i-as cere nici in ruptul capului bani. Si da, mi se pare normal ca un om care munceste de la 15 ani sa nu vrea sa piarda tot sau jumate in favoare cuiva care nu a miscat un pai. Cate din cele de aici nu se despart de soti din cauza situatiei materiale ? Asta le face materialiste? Nu,ci doar realiste ...

#23
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 22:09

Ok..daca vorbim de varsta de 20 de ani....

Deci, va stiti de acum 6 ani. Tu aveai deci 14 ani. El tot incerca sa se apropie de tine, tu visai la altul.

Intre timp relatiile dintre voi s-au racit, el s-a insurat...si v-ati revazut dupa o vreme. EL inca avea sentimente pt tine. OK; atunci de ce s-a insurat?

Nevasta stie de tine,parintii lui la fel..tu spui acum ca-l iubesti de nu mai poti..OK, dar daca tot va iubiti asa, de ce nu divorteaza?

Sa nu spui ca nu-l lasa sotia ca pic de pe scaun[:D]

#24
Natasha_Pisi

Natasha_Pisi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 22:11

Am 22 de ani, tocmai d'asta am si specificat ca atunci nu i-am dat atentie. Iar tu draga Olga , cu riscul de a ma repeta..Unde vezi tu ca am facut-o eu pe ea sau pe vreo sotie scorpie??????!!!! Nu am folosit apelativul asta deloc,tu de ce o faci?

#25
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 22:12

Citat:
citat din mesajul lui olguta12
Martie[:-)))][:-)))][:-)))] 1-0 pt tine, conitza. Jos[asia]... ca asa ma gandeam si eu[pk]. cam neantrenant...Ellej- N-auzisi(vazusi, citisi) surioara, ca domnu' amant sta cu scorpia ca sa nu-i ia averea? Citeste tu acolo oleaca mai sus... ca fuse "amenintzat" flacaul cu pierderea bunurilor obstesti- drept plata pt cei trei ani de casnicie. Ce nevasta meschina si materialista[V].Nedumerirea mea este urmatoarea...daca este atit de amorezat de 'mneata, de ce nu a divortat de "scorpie" de la bun inceput, INAINTE de a incepe o relatie clandestina si plina de pasiune cu o fata tinara si inocenta? Inainte de a te pune pe post de amanta?Ah..inca o mica intrebare... cati ani are Fat Frumos Din Streasina?Surprinzator ca la 14 ani(daca acum ai 20, "aritmetic" vorbind, acu' 6 ani aveai 14 deoarece-stiu eu sigur ca- 20-6=14. Sau gresesc?)ca deja erai in liceu, si deja te gandeai la maritis. Eu la 14 ani eram doar in clasa a 7a, si ma gandeam la ce aveam sa port la scoala a doua zi... Dar am fost mai inceata, ce-i drept. Si nici la "aritmetica" n-am avut nota maxima.Vesnic nedumerita,olguta12"Fear less, hope more;Whine less, breathe more;Talk less, say more;Hate less, love more;And all good things are yours." [copil] GALUSHCA IN ACTIUNEPOVESTEA DREI PISHCOT[bis][comoara] Amintiri de alta data...
Vazusi mai Olguto draga, daca nu stii calcula cu radical?[:D]Poate era un copil din ala supre dotat si era la liceu la 14 ani, ce treaba ai tu?[:D]

#26
Natasha_Pisi

Natasha_Pisi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 22:18

Nu divorteaza pentru ca au un copil impreuna:) WOW oare la cate de pe aici nu am citit aceeasi poveste....Ma bate,ma insala,nu il mai iubesc dar nu divortez din cauza copilului sau ca nu imi permit finantele. Atunci nu mai aveati nimic de reprosat ,aici aveati. Ehhhh... Eu am vrut doar sa va dau niste pareri din cealalta tabara insa vad ca voi nu stiti decat sa jigniti,sa ironizati si nu sa vorbiti civilizat. Sunt amanta,da,insa asta nu va da dreptul sa aruncati cu pietre. Sunt sigura ca si voi aveti greselile voastre.

#27
pitzinuca

pitzinuca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.124 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 22:27

Iti dai seama draga Natasa care e scara ta de valori, daca accepti sa traiesti pe ascuns, sa traiesti cu un om care e duplicitar, care isi minte sotia si isi paraseste copilul de sarbatori?

Pe tine nu te doare lasitatea lui, faptul ca nu are curajul sa se bata cu pumnii in piept si sa strige lumii-ntregi ca PE TINE te iubeste?

b
________________________
"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

#28
olguta12

olguta12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 609 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 22:29

Natasha,



Mii de scuze pt "apelativul" dat consoartei lui Fat-Frumos. Dar cum doreai sa o botez? Doamna soatza? Stimabila? Numai o femeie REA si EGOISTA tine un barbat langa ea cu fortza. Nu-i asa? Ca sa stea in calea fericirii lui nu e corect.

Eu insa, sint din ce in ce mai confuza...de ce s-a casatorit cu DOAMNA daca a stiut ca nu va "ridica un pai"? Ce alte calitati are, din moment ce ea a fost o "femeie intretinuta cu acte", care nu a participat cu nimic la casnicie si la confortul si fericirea lor ca(,) cuplu.

Si inca o nedumerire - mai sus ai spus ca ai 20 de ani. La profilul tau scrie ca ai 21. Acum ai spus ca ai 22. Care-i cifra corecta, conitza? Ca eu sint in ceata, si nu mai reusesc sa ies de-acolo[help]



olguta12



"Fear less, hope more;

Whine less, breathe more;

Talk less, say more;

Hate less, love more;

And all good things are yours."



[copil] GALUSHCA IN ACTIUNE





POVESTEA DREI PISHCOT
[bis]



[comoara] Amintiri de alta data...

#29
gabytza25

gabytza25

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 320 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 22:30

natasha nu te ambala [flo], asa cum tu privesti din cealalta tabara, si noi privim din tabara noastra, iar cele care s-au confruntat cu problema "sotul are o amanta", cu sigurantza ca au fost oarecum dezamagite si le baga pe toate in aceeasi oala. Uite eu de exemplu, dau vina in principal pe barbatii cre fac chestia asta, ce daca au un copil, o casnicie nu trebuie mentinuta doar de dragul unui copil. Dezvoltarea psihica a unui copil nu cred ca ar fi tocmai ok intr-o familie cu "o intrusa" in care, culmea toata lumea sa stie de aceasta intrusa si sa o accepte... copilul ala se va intreba daca tati o iubeste mai mult pe mami sau pe domnisoara de langa el.

Si referitor la ce mi-ai zis mai devreme ca prietenul tau nu avea o amanta... sincer, atata timp cat exista o relatie "oficiala" a treia persoana o consider amanta/amant, chiar daca relatia respectiva nu e legalizata (cu acte).

#30
Mindy

Mindy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.612 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 22:30


Prea imi suna a 'facatura" tot subiectul asta... nick name pisicios si extrem de recent infiintat..
"Astept si alte pareri si comenatarii"... hmmmm oare cineva vrea sa agite spiritele si sa se amuze un pic pe seama 'nevestelor'? [neand].

O fi o pacaleala de 1 Aprilie (cu intarziere) de la un vreun moderator?



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Astăzi, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Astăzi, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Astăzi, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -