Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 7 voturi

Sunt amanta


499 raspunsuri la acest subiect

#11
martie

martie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.138 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 21:08

De doi ani amanta? Adica de 2 ani fara weekenduri, 2 ani fara sarbatori, revelioane etc? [q]


Edit: moaamaa, esti si indragostita de el! Asta chiar e nasol[q], daca erai pt. bani, masina, casa, erai ... de invidiat. Nu te stresa toata ziua, sa stea pe capul tau 24 din 24, nu-i spalai ciorapii, nici nu-i faceai ciorba si pe deasupra .. prosperai, dar asa, de 2 ani sa speri ca vei deveni vioara 1, naspa...



#12
Lorenyy

Lorenyy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 207 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 21:18

Well,Natasha Pisi,ma bucur ca ai citit" multe POSTURI pe aici",si mai mult ma bucur ca esti o femeie "care stie ce vrea de la viata",ai planuri mari de viitor draga mea,tine-o tot asa...Ce pierdere de timp,si energie...

#13
Natasha_Pisi

Natasha_Pisi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 21:27


Buna Formalhauti:) Cu siguranta nu este sotul tau:) Vrei sa stii cum a inceput.. Ok,nu prea am talent in a povesti dar voi incerca. Totul a inceput acum 6 ani,cand el era un barbat liber iar eu..o pustoaica de liceu fara prea multa minte in cap si cu un prieten:D A incercat saracul om doi ani sa aiba macar o conversatie cu mine dar evident ca nu a reusit.. Pe atunci visam ca ma voi casatori cu fostul si voi trai happily ever after .. Asta pana cand l-am gasit cu o tipa cu 8 ani mai mare ca el..In fine,asta e o alta poveste :) Intre timp el se insurase cu Ea .. Ne-am reintalnit prin niste prieteni comuni, el avand inca sentimente pentru mine .. Am iesit cateva luni , si usor usor am ajuns aici. Si nu va ganditi ca este o relatie consumata intre patru pereti abscuri ai unui hotel.No no no...Pana si parintii lui ma cunosc,ea stie de existenta mea ...Insa citez' cand am sa vreau eu sa divortez o sa i i-au tot,k doar nu am stat degeaba cu el 3 ani'. Trageti voi concluziile de rigoare.

#14
Natasha_Pisi

Natasha_Pisi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 21:29


Loool Martie:) Weekenduri au fost si vor fi destule:) Sarbatorile le-am facut impreuna cu exceptia revelionului trecut cand a ajuns pe la 2 la mine:) In reste,paste ,craciun...A fost aici,langa mine:)

#15
ellej

ellej

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.991 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 21:31

Iar el e inca insurat cu scorpia pentru ca....??

Mare e gradina lui Dumnezeu si multe animale sunt in ea :)

#16
Natasha_Pisi

Natasha_Pisi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 21:35


Ellej am spus eu ca ea este o scorpie? Stiu ca toate ganditi exact prototipul ala de amanta care sta cu boticul incordat in fata oglinzii si gandeste ca toate sotiile sunt niste scorpii nenorocite. Ei bine nu,eu le admir pe marea majoritate,cu unele exceptii desigur, si am destule prietene maritate :) V-am spus sa nu mai generalizati

#17
martie

martie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.138 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 21:35

Citat:
citat din mesajul lui Natasha_Pisi


Loool Martie:) Weekenduri au fost si vor fi destule:) Sarbatorile le-am facut impreuna cu exceptia revelionului trecut cand a ajuns pe la 2 la mine:) In reste,paste ,craciun...A fost aici,langa mine:)


Atunci sotia nu e ... sotie. Are si ea pe cineva si toata lumea e fericita.
S-a fasait subiectul, credeam ca e ceva mai palpitant[xx(]

Martie & Bebica [bb] & maimuta Sara[zana]




#18
gabytza25

gabytza25

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 320 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 21:57

natasha raspunsurile tale, mi-au mai adus cateva intrebari: copii are? si daca tu te-ai despartit de "fostul" atunci cand l-ai prins cu altcineva, sa inteleg ca nu ti-a convenit situatia ca iubitul tau avea o amanta... ai incercat sa te pui in locul ei (sotiei), cum se simte? si sincer, de ce ea (sotia) accepta toate astea? Faptul ca il ameninta ca ii ia tot, in urma unui divort chiar e atat de "important" in viatza voastra? daca da, tind sa inteleg ca lui ii place confortul material pe care il are alaturi de ea, si tie la fel iti place confortul material si nu l-ai mai vrea fara acesta. Corecteaza-ma daca gresesc... ajuta-ma sa te inteleg.

editez... eu n-am fost "prezenta" la restul subiectelor pe tema asta, si de-asta ma "implic" atat [;)]

#19
ipearina

ipearina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 297 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 21:59

"Asa ca nu mai generalizati si incercati sa fiti mai tolerante"

Tu ai fi mai toleranta, daca ai fi nevasta??? [:D]

#20
Fomalhauti

Fomalhauti

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.629 mesaje

Postat 03 aprilie 2009 - 22:01

Of, Natasha, ai 20 de ani?

Ma tem ca individul te minte si nu e deloc barbatul perfect, nici pentru tine, nici pentru alta. Nu am de unde sa stiu sigur, sunt multe lucruri pe care nu le stiu...Dar uite cum vad eu lucrurile....El te iubea. Dar s-a casatorit cu alta. De ce s-a casatorit cu ea? Sincer, nu vad un motiv...de barbat perfect. Apoi te-a reintalnit...Hai sa presupunem ca i-a placut de sotia lui, cu tine isi pierduse sperantele si apoi te-a revazut si si-a dat seama ca tot pe tine te iubeste. Ei, bine, barbatul perfect in aceasta situatie se duce acasa, spune adevarul si divorteaza. Asta inainte de a te invita macar la o intalnire....

Si ajungem la divort...O persoana poate divorta si daca partenerul nu doreste asta. Dureaza un pic mai mult, dar se poate. Si ea, sotia, nu poate sa-i ia tot decat daca totul a fost de la inceput al ei. In plus, daca dragostea lui pentru tine este atat de mare, bunurile materiale nu sunt chiar asa importante. Au realizat in trei ani impreuna chiar atat de mult?


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -