Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (94)


199 raspunsuri la acest subiect

#21
iepurila

iepurila

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 920 mesaje

Postat 01 aprilie 2009 - 16:38

a iesit [pk]



si acum cateva poze de la petrecerea de 5 luni:



5 luni



dati voi next



Cea mai fericita mami - ELENA (21 Octombrie 2008)

Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.





#22
babytza

babytza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.624 mesaje

Postat 01 aprilie 2009 - 17:32

Piersicutza de obicei fac pentru 2 zile si tin la frigider. Dar se mai intampla cand pun mai multe fructe sau legume sa iasa si pt 3 zile , dar nu bag la congelator, tot in frigider pe primul raft de sus unde e cel mai rece.

Ce ii dau dimineata fac de obicei pe loc , proaspat. Papaya cu banana, marul cu biscuitele , para + mar + portocala si biscuite astea le fac dimineata direct. Si seara avem piure de cereale.

avem multe in meniu, ca am inceput serios de mai bine de o luna si am vrut macar o data sa ii dau din fiecare sa stiu daca are vreo reactie la ceva. Ananas spre exemplu a manacat doar ieri , din borcanel. Dar vreau sa treaca prin toate ca sa pot sa ii dau mereu ceva divers. [pup]



Iepurila o dulceata de fata [olala] cum se ascunde ea dupa prosopel [:D]



Pretty treci pe forum ca mananci bataita !!! Si mai stiu pe cineva care tot din acest motiv nu intra in ultima vreme.....[nervo]

Beeeeeeeeeeey io va bantui daca nu veniti aici cu vesti noi despre voi si puii vostrii. Dar va pup ca-mi sunteti dragi [pup][pup][pup]



[zana]Printesa mea iubita Valentina [copil]Soricelul meu iubit



[foto]

#23
Boo

Boo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.834 mesaje

Postat 01 aprilie 2009 - 17:37

Iepurila si o frumusete de fetita !! [olala]



Nerantula ai incercat sa-i dai cu degetul ? Mie mi s-a intamplat sa incerc ceva cu lingurita, sa nu vrea si daca ii dau cu degetul sa vrea... V-am zis, e cu muuulti pitici, poate doar Alex nu stiu, dar sigur are o groaza. Vezi si asa, poate ai noroc. Eu am remarcat ca Alex trebuie sa fie bine dispus, dormit si cat de cat sa-i fie foame ca sa manance. Daca nu sunt intrunite aceste cerinte REJECT direct ! Noi iti tinem pumnii [majoreta]



Acum ca ziceti voi de mese inlocuite, stau sa ma gandesc ca noi avem cam 3 deja intr-o luna cu tot nemancatul lui. O fi bine ? Adica cea de cereale de la 18.30 clar e inlocuita dupa cateva zile de cand am inceput sa-i dau. La cea de fructe de la 12 si de legume de la 15.30, in functie de cat mananca ii mai ofer sau nu tzitzi ca el oricum nu cere. Si mai ia eventual cateva guri.

E ok ?



Mami de [copil] Alexandru



[foto]



"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach


#24
gaia.nevia

gaia.nevia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.075 mesaje

Postat 01 aprilie 2009 - 17:40

babytza, multumim ca ai avut grija de fundulete.[pup] Noi am iesit un pic, apoi ne-am chinuit sa mancam...



bitza, [flo].Tare-i greu. Cautam niste vorbe de-alinare pentru tine si m-a pocnit pe mine [q]

Dar asa-i face si asta parte din noi...





Eu sunt la capatul nervilor cu Teo. Dupa ce ca nu mananca mai nimic, i-a cumparat sotul o cutie de ursi barny, daca stiti despre ce vorbesc... ei bine, pe astia ii mananca (unul aproape intreg) dar il distreaza si povesteste cum papa el acolo urechile, buricul, capul, etc... asa ca numai asta ar manca la orice masa.

Mai uita de ei, si ii tin ascunsi ai naibii de ursi... si acuma ne pregateam sa mancam de pranz, si a dat prin bucatarie de ursii aia lasati aiurea de sot, (de lene, sa nu-i bage in camara [bang]) si a inceput sa urle "usu bani" si asa o tine de o ora.

I-am zis ca nu primeste niciun urs pana nu mananca tot, asa ca a bagat pe langa gingii si dupa aia mi-a scuipat tot afara.

Intre timp Radu plangea dincolo, asa ca i-am predat stafeta mamei... sa vedem ce reuseste.

Am apucat sa iesim o ora in cartier cu caruciorul de gemeni... distractie mare.

[bang][alcool][bang][alcool][bang]





Ada, mama de baieti:

Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri

#25
iepurila

iepurila

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 920 mesaje

Postat 01 aprilie 2009 - 17:46

multumim de aprecieri [:I]

Preety [flo]

Doamne cand va aud cu meniurile astea... asa de complicat mise pare!!!! am niste emotii!!! sper sa nu-i transmit si gandacului.

ia sa vad daca reusesc si eu sa updatez tabelul

Cea mai fericita mami - ELENA (21 Octombrie 2008)
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.



#26
300

300

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.402 mesaje

Postat 01 aprilie 2009 - 17:57

iepurila a inceput anda sa chiuie cand te auzea pe tine cucu-bauuuu :)) Acum roade la papusa cantatoare, dupa ce mai devreme am dat un tur de camera impreuna, eu tinand-o pe ra de subsori sid efundulet sie a dand din craci ca si cum ar merge. Declar aspriratorul atractie trasnet, insa ma intreb ce parere va avea spatele meu daca o tinem tot asa.



Boo nu stiu ce sa zic, o fi bine, pana la urma Alex papa si tu nu-ti dai seama, vezi, mami? [:D]



Ada, tu n-ai timp sa fii trista. Teo va manca. Daca nu altceva, ursi barny. [flo]



[mamica] de Anda Teodora din 10.10.2008



puiul meu dulce si mic Anda



pozne in asteptarea Andei



b de la bebe, blog...



#27
nikolici

nikolici

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.256 mesaje

Postat 01 aprilie 2009 - 19:05

Eu am zis ca nu i mai dau nimic Karinutei dar mi-am zis sa incerc totusi cu supica ...niet again,Am incercat cu pusul pe deget...hehe nimic, parca imi zicea, nu ma pacalesti mai mami nu nu.:)



Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)



#28
andreutac

andreutac

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 906 mesaje

Postat 01 aprilie 2009 - 19:05

Am fost si noi pe-afara, ne-am plimbat prin imprejurimi vreo ora si ceva si ne-am intors cu niste lalele galbene superbe!!! Le-as fi cumparat pe toate, insa m-am limitat la 11 fire...sunt topita dupa florile de primavara.

Anamona, multumim pt. noul tabel. Caut carnetelul cu datele Evei si intru sa completez si eu.

Boo, Lumi, flacaii vostri sunt avansati cu diversificarea. [pup]am papaciosii.

Iepurila, pitica ta e o scumpa si jumatate. In ceea ce priveste diversificarea nu-i asa greu. Totul e sa te inarmezi cu rabdare, trebuie sa fie bine pana la urma.



Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria



#29
luminita2008

luminita2008

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.183 mesaje

Postat 01 aprilie 2009 - 19:09

Boo, eu ziceam ca ne ajung deocamdata 2 mese, ca nu trec la a 3-a, dar noi suntem mai mititei ca varsta.... si nici nu bem mult lapte, cam 150ml x 3 mese/zi, cereale nu-mi vine sa le dau la ora 18.00.... eu zic ca e ok cum faci tu, oricum in aprox. 2 saptamani trecem si noi la a 3-a masa. [pup]



Preety [pup][pup], eu am fost la un pas de a renunta la forum din aceleasi motive.... e trist ca tot mai multe fete se retrag, definitiv sau temporar.... dar vezi tu, sunt mai multe fete aici care-mi sunt dragi decat cele care nu-mi sunt, asa ca prefer sa mai stau o perioada, poate revenim cu toatele la ganduri mai bune! [flo]



In alta ordine de idei, de azi am si blender de mana. E ceva mai practic, mai ales ca pot face si cantitati mai mici, caci la blenderul mare nu mai puteam folosi decat cana mare, recipientul mic l-am cam spart[:D], ca se blocase si asta a fost solutia de moment[:D]. Sunt multumita de blenderul de mana, l-am testat, e un Tefal micut care-si face treaba f bine.







Luminita [mamica] de [comoara]Eduard Mihai si [comoara] Robert Gabriel - 26.09.2008

___________________________________________________

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

GHIDUL MAMEI

Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi










#30
luminita2008

luminita2008

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.183 mesaje

Postat 01 aprilie 2009 - 19:19

intreba cineva de Fe la bebei, de reactii, sorry da' nu mai stiu cine[iartama]... eu am incercat sa le dau pe la 4 luni, nu am apucat sa vad daca i-ar fi constipat, le-a cauzat niste dureri de burtica asematoare cu colicii, asa ca am oprit administrarea asap. acum le voi da din nou, chiar cred ca e nevoie.



intrebase kllemi de bubitele rosii din jurul guritei la bebei... avem si noi, deci repet si eu intrebarea: cu ce crema trec? pediatra mea spune Fucidin, dar contine antibiotic si nu vreau sa le dau... [help]



Luminita [mamica] de [comoara]Eduard Mihai si [comoara] Robert Gabriel - 26.09.2008

___________________________________________________

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

GHIDUL MAMEI

Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi











Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -